Skocz do zawartości

Padło biuro podróży Olimp,


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Z Krakowa. Z mojego Krakowa. :) Specjalizowali się w wyjazdach narciarskich. Szkoda, bo byłem z nimi wielokrotnie w różnych miejscach.  Zawsze zadowolony. Nie wiem dlaczego padło. Rok temu zmarł właściciel. Ale podejrzewam, a utwierdziła mnie w tym opinia właścicielki małej agencji turystycznej, że to z powodu zmieniających się trendów. Kiedyś więcej ludzi jeździło na narty w Alpy autokarem, np. z Olimpem. Dziś, podobno, więcej jeździ indywidualnie, lepszymi samochodami niż kiedyś, organizując sobie booking.comem czy air&b wyjazd indywidualny. Nawet ja w tym sezonie pojechałem samochodem. Ale szczerze mówiąc wolę takie autokarowe. Siadasz sobie na siedzeniu, otwierasz laptopa czy innego tableta i masz wszystko w d... Podwożą cię na stok autokarem, wieczorem nieźle karmią. Tylko wino musisz sam dokupić. :) Szkoda. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Krakowa. Z mojego Krakowa. :) Specjalizowali się w wyjazdach narciarskich. Szkoda, bo byłem z nimi wielokrotnie w różnych miejscach.  Zawsze zadowolony. Nie wiem dlaczego padło. Rok temu zmarł właściciel. Ale podejrzewam, a utwierdziła mnie w tym opinia właścicielki małej agencji turystycznej, że to z powodu zmieniających się trendów. Kiedyś więcej ludzi jeździło na narty w Alpy autokarem, np. z Olimpem. Dziś, podobno, więcej jeździ indywidualnie, lepszymi samochodami niż kiedyś, organizując sobie booking.comem czy air&b wyjazd indywidualny. Nawet ja w tym sezonie pojechałem samochodem. Ale szczerze mówiąc wolę takie autokarowe. Siadasz sobie na siedzeniu, otwierasz laptopa czy innego tableta i masz wszystko w d... Podwożą cię na stok autokarem, wieczorem nieźle karmią. Tylko wino musisz sam dokupić. :) Szkoda. :(

Mam kilka koleżanek krakowskich,wiernych od lat klientek tego biura,które co roku jeżdżąc wolały z nim niż ze mną,gdy szukałem kogoś do auta...Ciekawe,co teraz zrobią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka koleżanek krakowskich,wiernych od lat klientek tego biura,które co roku jeżdżąc wolały z nim niż ze mną,gdy szukałem kogoś do auta...Ciekawe,co teraz zrobią...

pojadą autem, autokarem z Optimem, Otium czy jeszcze z kimś. Samolotem z Rainbow czy z Itaką - szkoda tylko, że latają z Warszawy.
Sądzę, że Olimp rozłożyła ich oferta letnia, nie zimowa. Ta mieli naprawdę dobrą.
Wszyscy klienci otrzymają 100% zwrotu wpłaconych kwot / polisa biura i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny/.

Ciekawe, kto przejmie rynek po nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zszokowała podana w zeszłym tygodniu informacja.

A niewiele brakowało, a byłbym w grupie ludzi którzy na szybko musieli szukać alternatywy...

(Przymierzałem się dołączyć do poznanej we Francji grupy przesympatycznych osób  z okolic Krakowa. :) Ale pojawiła się oferta wyjazdu do Les Sybelles - i tam się wybieram.) Mam nadzieję że kiedyś z tą grupką (już w pełnym, mam nadzieję, składzie uda się ponartować....)

 

 A  wracając do tematu  biur podróży.

 

Patrząc na rynek małopolski byłem od lat mocna zdziwiony. Małopolska jest stosunkowo dużym rynkiem wyjazdowym. Niestety nie ma wiele ofert dla tego rejonu, niezależnie od destynacji.

 

Kierunek Francja (mój ulubiony). Odległość przeciętna z Krakowa do sensownych ośrodków w tym kraju to od 1600 do 1900 km. Do tych najlepszych (3V, EK czy Paradiski) to około 1800.

Jazda samochodem prywatnym na ta odległość jest troch duża. Zdecydowanie (moim zdaniem) wygodniejszy jest transfer samolotowy (a takich praktycznie z południa Polski nie organizuje się dla grup) lub autokarowy.

No i tu pojawia się parodia - mamy o kilka godzin krótszą jazdę niż ze stolicy, ale praktycznie nie ma

żadnych wyjazdów z Krakowa oferowanych przez biura! Nie znam ani jednego biura mającego taką ofertę. Kiedyś wyjazdy takie oferował Ikatur, później Snowtrip (jako odłam z Ikatura).  Teraz Kraków to francuska pustynia......

Sam będąc kilkadziesiąt razy we Francji muszę szukać po obcych biurach (z Bielaska, Warszawy czy Katowic). Ale nawet oferta katowicka to raptem kilka propozycji.

I wjazd robi się trudniejszy (jadąc solowo często muszę jechać samochodem do Katowic, zostawiać go gdzieś tam, tułać się taksówkami na miejsce zbiórki....

A w Krakowie miałbym wszystko pod nosem.

 

Brak ofert powoduje ucieczkę potencjalnych klientów do Espace, Silesii czy Sport Centrum..... - a gdzie turoperatorzy z Krakowa? Gdyby była oferta, to z pewnością byliby chętni do wyjazdów do Francji - kilku znajomych też chętnie tam by się wybrało. Podejrzewam, że gdyby pojawił się ktoś z ofertą podobną do Espace czy konkurencji to i klienci po jakimś czasie by się pojawili.

 

Włochy czy Austria - tak, tu jest znacznie bliżej i wiele osób jeździ własnym transportem. Ale znowu odległości - do takiej już Aosty to znów jest około 1600 i więcej km.

 

Oferta typu "kilkudniówki busem" - cóż, każdy wybiera co lubi. Dla mnie jednak wyjazd wg scenariusza: "jazda busikiem - prosto na stok, noclegi - jazda w ostatni dzień - wsiadamy do busika - jazda do Polski - powrót nad ranem - i do pracy" nie jest przekonujący. Ale to tylko moja opinia.

 

Reasumując - moim zdaniem brak jest poważnego biura z dobrą, zróżnicowaną ofertą (zwłaszcza region francuski) wyjazdów z Krakowa.

Bardzo się dziwię, że nie organizuje się wyjazdów z tanimi lotami - kilka biur mogłoby się dogadać i wspólnie zorganizować lot i transfery do stacji francuskich. Nawet transport sprzętu można ogarnąć droga lądową.......

 

Ale o tylko takie moje przemyślenia - niestety na razie "zmuszony" jestem korzystać z ofert "obcych" biur, bo w Krakowie nikt chyba nie ma na razie ochoty na zarabianie na wyjazdach do Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Krakowa do Francji można pojechać z Wygodą i Primorisem (biuro z Rzeszowa, ale wyjazd może być z Krakowa)

Tylko ich oferta (głównie była prawdę mówiąc trochę  "szczątkowa".  No i zdecydowanie przeważa "dojazd własny"  - a wtedy w zasadzie biuro nie do końca jest potrzebne (choć w sumie trochę tańsze karnety można uzyskać)

Wyjazdów autokarowych naprawde mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...