Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odkrycia sezonu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 315 postów
  • Na forum od: 01.2016
62
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 10 marzec 2019 - 13:00

Ja tuning osobiście robię. Cały proces. 3 pilniki i ma koniec diamentem poleruje krawędź. Zawsze tez max do dziobów i max do piętek. Szkoda. Podobały mi się. Kolega instruktor miał takie. I miał to samo. Myślałem ze to może tuning, ale jak sam je przygotowałem to nie miałem już złudzenia. Ale żeby nie było, nie neguje ich wcale. Dla innego mogą być super narta. Rozczarowanie dlatego największe bo podobały mi się bardzo wizualnie Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a jaka maja plyte? Ona usztywnia narte pod butem czy pozwala na skrocenie sie narty przy wygieciu?

#22 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
  • Na forum od: 03.2016
348
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 10 marzec 2019 - 13:06

Chętnie sprawdził bym Nordicka WCsl poszukam w Austrii może gdzieś będzie, z taką rekomendacją trzeba przetestować.

#23 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
  • Na forum od: 11.2009
743
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 10 marzec 2019 - 13:15

Chętnie sprawdził bym Nordicka WCsl poszukam w Austrii może gdzieś będzie, z taką rekomendacją trzeba przetestować.

Weź zwykłego gsr 🙂

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#24 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 marzec 2019 - 13:18

Mikoski ma i.speed pro. Można im zarzucić twardość, ale na pewno nie brak trzymania. :)

A jak będziesz miał okazję to spróbuj mastera Rossi/Dynastar.
Mam wrażenie, że to jest zupełnie inna bajka niż pozostałe GSopodobne.

Potwierdzam. W porównaniu z ispeed dużo bardziej elastyczna mniej kolkowata bardziej energiczna.

PS na nordica gs śmigał lski i chwalił sobie

#25 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2013
201
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 10 marzec 2019 - 13:53

W pełni rozumiem. Moim rozczarowaniem sezonu był powszechnie chwalony Volkl Racetiger SC.
Za dopłatą bym na tym nie jeździł. :)

Nie wierze! Świat się kończy! w końcu ktoś skrytykował tą nartę!!😄
Czy do grona objawień dołączy też najtańcza (1900zł obecnie) komóra od Dynastara? jestem ciekawy.
Muszę jeszcze testnąć podesłaną przez Brunera Nordi SLR 170. Wierzę, że ją dopiszę po testach.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

#26 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
201
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 10 marzec 2019 - 13:56

Masz na portalu aukcyjnym używkę malinowa. Pisząc o Austrii miałeś na myśli sklep czy wypożyczalnie?

#27 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 960 postów
  • Na forum od: 08.2017
637
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2019 - 13:58

Żeby nie było tak jednomyślnie ;) to moim odkryciem 3 sezon z rzędu head Ispeed pro :) narta do wszystkiego jak dla mnie. Kasę przeznaczam na wyjazdy nie zmieniam często sprzętu jak mi pasuje ,jak mam możliwość to testuje zmieniam się z znajomymi i jest fun .
Ferra na skionlie zachwyt był pełny tymi nartami nie będę wklejał ;) luz
Za 2 tygodnie kolejny wyjazd z Gajowym pewnie czegoś nowego spróbuję jak coś mi przypadnie do gustu to opiszę.
Bruner super temat rzeczowo opisane wszystko miałeś na nogach a nie tylko o tym czytałeś :)

No był zachwyt nad ich stabilnością i przeskokiem w odczuciach z SS Rally. Jeździłem na nich 2 sezony, tragedii nie było ale lepiej mi się jeździ na obecnym SL. To była moja pierwsza sportowa narta.

Też miałem model PRO z płytą RD. Ten sam rocznik (lub rok młodsze) co Twoje. Kiedyś na pewno spróbuję takiego race carvera, ale na razie jest ok z SL.

To są wszystko subiektywne odczucia.

#28 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
348
  • Górny Śląsk

Napisano 10 marzec 2019 - 14:05

Masz na portalu aukcyjnym używkę malinowa. Pisząc o Austrii miałeś na myśli sklep czy wypożyczalnie?

Mam na myśli wypożyczalnię gsr też poszukam.

#29 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 399 postów
  • Na forum od: 03.2008
353
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2019 - 14:11

Czy do grona objawień dołączy też najtańcza (1900zł obecnie) komóra od Dynastara? jestem ciekawy.

Zdecydowanie tak. :)

Jednakże, moja opinia wydaje mi się mało reprezentatywna, bo jest to pierwsza komórka na której dłużej jeździłem.

Porównując do sklepowych slalomek - cud, miód i orzeszki.  :wub:

#30 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
348
  • Górny Śląsk

Napisano 10 marzec 2019 - 14:14

No był zachwyt nad ich stabilnością i przeskokiem w odczuciach z SS Rally. Jeździłem na nich 2 sezony, tragedii nie było ale lepiej mi się jeździ na obecnym SL. To była moja pierwsza sportowa narta.
Też miałem model PRO z płytą RD. Ten sam rocznik (lub rok młodsze) co Twoje. Kiedyś na pewno spróbuję takiego race carvera, ale na razie jest ok z SL.

To są wszystko subiektywne odczucia.

Chyba jesteśmy w dwóch miejscach narciarskiej przygody miałem okres chyba 8 sezonów tylko na komórce SL rewelacja! ;) A teraz zatęskniłem za dłuższą i szybszą nartą ,SL miałem w tym sezonie raz na nogach żeby krawędzie nie zardzewiały :)

#31 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 marzec 2019 - 14:16

W pełni rozumiem. Moim rozczarowaniem sezonu był powszechnie chwalony Volkl Racetiger SC.
Za dopłatą bym na tym nie jeździł. :)

A co z nią nie halo? Jeździłem ale na SL, twarda decha. Dobra na zjeżdżonym. Tu lód, tam odsyp. Bardzo stabilna. Choć nie iskierka.

Załączone miniatury

• DSC_5173.JPG

#32 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 315 postów
  • Na forum od: 01.2016
62
  • Poznań

Napisano 10 marzec 2019 - 14:20

#33 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 960 postów
  • Na forum od: 08.2017
637
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2019 - 14:32

Chyba jesteśmy w dwóch miejscach narciarskiej przygody miałem okres chyba 8 sezonów tylko na komórce SL rewelacja! ;) A teraz zatęskniłem za dłuższą i szybszą nartą ,SL miałem w tym sezonie raz na nogach żeby krawędzie nie zardzewiały :)

Bardzo możliwe. Albo przez lata na SL wyrobiłeś sobie solidną technikę i ogarniasz I.Speeda. Ja zacząłem od dupy strony i z Rally przesiadłem się na nartę, której być może nie ogarnąłem.

BTW. Ta dyskusja fajnie pokazuje ile warte jest polecanie konkretnych modeli nart. To o czym pisał nieraz Mitek czy Harpia. Polecając konkretny model robimy krzywdę nieświadomemu narciarzowi - loteria, albo siądzie albo nie.

#34 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 marzec 2019 - 17:20

Bardzo możliwe. Albo przez lata na SL wyrobiłeś sobie solidną technikę i ogarniasz I.Speeda. Ja zacząłem od dupy strony i z Rally przesiadłem się na nartę, której być może nie ogarnąłem.
BTW. Ta dyskusja fajnie pokazuje ile warte jest polecanie konkretnych modeli nart. To o czym pisał nieraz Mitek czy Harpia. Polecając konkretny model robimy krzywdę nieświadomemu narciarzowi - loteria, albo siądzie albo nie.

I tak i nie. Są narty które wszystkim siadają. Jak xdr 84 salomona czy Master Dynastar/Rossi. Na pierwszych nie jeździłem, na drugich i owszem. U mnie droga (nowa, bedzue lepsza) od przykrotkiej piankowej paraSL, potem krótki romans choć niezbyt namiętny z 9sl Rossi, przez mastera Rossi, po skundlonego am. Choć nie ukrywam, że skitury (dzięki Wujot) zawładnely moim sercem, jutro znowu Pec, Studnicni Hora i moje duże boisko na jej zboczach;-) odkryciem, choć bez uprzednich doświadczeń jest Nanga Parbat Dynafita, trochę telepia na zlodzonym nierównym twardym, a tak to miód, czy lód czy puch, długość 179 bo promo okazała się w sam raz.

Załączone miniatury

• DSC_5322.JPG

#35 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
  • Na forum od: 09.2006
3565
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 10 marzec 2019 - 19:53

I tak i nie. Są narty które wszystkim siadają. Jak xdr 84 salomona czy Master Dynastar/Rossi. Na pierwszych nie jeździłem, na drugich i owszem. U mnie droga (nowa, bedzue lepsza) od przykrotkiej piankowej paraSL, potem krótki romans choć niezbyt namiętny z 9sl Rossi, przez mastera Rossi, po skundlonego am. Choć nie ukrywam, że skitury (dzięki Wujot) zawładnely moim sercem, jutro znowu Pec, Studnicni Hora i moje duże boisko na jej zboczach;-) odkryciem, choć bez uprzednich doświadczeń jest Nanga Parbat Dynafita, trochę telepia na zlodzonym nierównym twardym, a tak to miód, czy lód czy puch, długość 179 bo promo okazała się w sam raz.

wybacz ,a le po geometrii taka narta na puch nie jest najlepsza.. no i dlugosc

ALE: mysle,ze percepcja "odkrycia sezonu" jest zwichrowana  naszymi preferencjami…. ktos kto sie telepie po boiskach na krotkich stokach, na pewno bedzie dyskutowal, jaka to slalomka jest niesamowita f-my tej w porownaniu do innej…. w sumie… troche mi zal  tych ludzi,, ze wzgledu na to, ze zawezaja swoje horyzonty…

Ty trafiles na parbat, prawdopodobnie dla Twoich preferencji  jest to narta zblizona do idealu. Ja trafilem na swoja - i do MOICH wymogow, jest to najlepsza narta , jaka dotychczas objezdzalem, w warunkach, w jakich lubie  (off, steep/deep, drzewa itp)….

Tak, ze zgadzam sie nieco z wypowiedziami poprzednikow, ktorzy mowia, ze doradzanie konkretnej narty moze byc chybione - mysle, ze za wyjatkiem typowej SL-ki : bo tu roznice sa male i mozliwosc zlego wyboru tez mniejsza….SL-ki moga sie roznic "kopem", "dynamika", trzymaniem"sztywnoscia poprzeczna"  i kolorem, ale wszystkie te parametry mozna zmierzyc jedynie "bardzo dokladnie" - na wyczucie. Tak wiec prawdopodobienstwo pochwalenia SL-ki blednie jest male..

Dwa sezony temu odkrylem na nowo rasowa GS, teraz Mantra VW, co do roznych SL-ek - jakos nie mam ochoty ich porownywac, bo  stos malo ich objezdzilem…..a jezdze na nich wylacznie w ostatecznosci, jak sie zapedze na tyczki, co poniekad uwazam tez za niezbyt efektowna forma spedzania czasu na nartach, chociaz, przyznaje, potrzebna….

Po prostu moi najblizsi i ja osobiscie, jestesmy uzaleznieni od warunkow i terenu , jakie pokazalem na zdjeciach z Big Sky -  to jest kwintesencja…. 

O cholera … a mialo byc o odkryciach…, sorry za off

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#36 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 marzec 2019 - 20:00

ALE: mysle,ze percepcja "odkrycia sezonu" jest zwichrowana naszymi preferencjami…. ktos kto sie telepie po boiskach na krotkich stokach, na pewno bedzie dyskutowal, jaka to slalomka jest niesamowita f-my tej w porownaniu do innej…. w sumie… troche mi zal tych ludzi,, ze wzgledu na to, ze zawezaja swoje horyzonty…
Ty trafiles na parbat, prawdopodobnie dla Twoich preferencji jest to narta zblizona do idealu. Ja trafilem na swoja - i do MOICH wymogow, jest to najlepsza narta , jaka dotychczas objezdzalem, w warunkach, w jakich lubie (off, steep/deep, drzewa itp)….
Tak, ze zgadzam sie nieco z wypowiedziami poprzednikow, ktorzy mowia, ze doradzanie konkretnej narty moze byc chybione - mysle, ze za wyjatkiem typowej SL-ki : bo tu roznice sa male i mozliwosc zlego wyboru tez mniejsza….SL-ki moga sie roznic "kopem", "dynamika", trzymaniem"sztywnoscia poprzeczna" i kolorem, ale wszystkie te parametry mozna zmierzyc jedynie "bardzo dokladnie" - na wyczucie. Tak wiec prawdopodobienstwo pochwalenia SL-ki blednie jest male..

Dwa sezony temu odkrylem na nowo rasowa GS, teraz Mantra VW, co do roznych SL-ek - jakos nie mam ochoty ich porownywac, bo stos malo ich objezdzilem…..a jezdze na nich wylacznie w ostatecznosci, jak sie zapedze na tyczki, co poniekad uwazam tez za niezbyt efektowna forma spedzania czasu na nartach, chociaz, przyznaje, potrzebna….

Po prostu moi najblizsi i ja osobiscie, jestesmy uzaleznieni od warunkow i terenu , jakie pokazalem na zdjeciach z Big Sky - to jest kwintesencja….

Janku u nas puch jest płytki.
W Banff jeździłem tylko raz..

#37 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1997 postów
  • Na forum od: 04.2007
509
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 10 marzec 2019 - 20:02

Moim odkryciem od zeszłego sezonu jest atomic x9 i nadal nie mogę się nimi nacieszyć czyli cały czas mam banana na twarzy jak na nich jadę - niesamowicie szybka i dynamiczna narta.... A wszystko inne poszło w kąt do lamusa...
<p> .

#38 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
333
  • Chełmża

Napisano 10 marzec 2019 - 21:24

Moim odkryciem od zeszłego sezonu jest atomic x9 i nadal nie mogę się nimi nacieszyć czyli cały czas mam banana na twarzy jak na nich jadę - niesamowicie szybka i dynamiczna narta.... A wszystko inne poszło w kąt do lamusa...

Juras poszedłeś w lans ? rodem z Białki ? :P zdradziłeś Volkla ??? ;) 

#39 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4204
  • KRK

Napisano 10 marzec 2019 - 21:27

ALE: mysle,ze percepcja "odkrycia sezonu" jest zwichrowana  naszymi preferencjami…. ktos kto sie telepie po boiskach na krotkich stokach, na pewno bedzie dyskutowal, jaka to slalomka jest niesamowita f-my tej w porownaniu do innej…. w sumie… troche mi zal  tych ludzi,, ze wzgledu na to, ze zawezaja swoje horyzonty…

Ty trafiles na parbat, prawdopodobnie dla Twoich preferencji  jest to narta zblizona do idealu. Ja trafilem na swoja - i do MOICH wymogow, jest to najlepsza narta , jaka dotychczas objezdzalem, w warunkach, w jakich lubie  (off, steep/deep, drzewa itp)….

Tak, ze zgadzam sie nieco z wypowiedziami poprzednikow, ktorzy mowia, ze doradzanie konkretnej narty moze byc chybione - mysle, ze za wyjatkiem typowej SL-ki : bo tu roznice sa male i mozliwosc zlego wyboru tez mniejsza….SL-ki moga sie roznic "kopem", "dynamika", trzymaniem"sztywnoscia poprzeczna"  i kolorem, ale wszystkie te parametry mozna zmierzyc jedynie "bardzo dokladnie" - na wyczucie. Tak wiec prawdopodobienstwo pochwalenia SL-ki blednie jest male..

Dwa sezony temu odkrylem na nowo rasowa GS, teraz Mantra VW, co do roznych SL-ek - jakos nie mam ochoty ich porownywac, bo  stos malo ich objezdzilem…..a jezdze na nich wylacznie w ostatecznosci, jak sie zapedze na tyczki, co poniekad uwazam tez za niezbyt efektowna forma spedzania czasu na nartach, chociaz, przyznaje, potrzebna….

Po prostu moi najblizsi i ja osobiscie, jestesmy uzaleznieni od warunkow i terenu , jakie pokazalem na zdjeciach z Big Sky -  to jest kwintesencja…. 

Kuba.

Napisz szczerze.

Kiedy jeździłeś na jakichś:

NIE VOLKL ? :)

#40 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
201
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 10 marzec 2019 - 21:28

Juras poszedłeś w lans ? rodem z Białki ? :P zdradziłeś Volkla ??? ;)

Lans to chyba by był Atom SL Marcel Hirschef edition ale x9? na pewno nie wiekszy niż volkl-owe tygrysy😄