Skocz do zawartości

Odkrycia sezonu.


Bruner79

Rekomendowane odpowiedzi

Jako początkująca pierdoła chciałbym napisać - dziękuję.
W moim odczuciu jesteś liberalnym w podejściu do nart (być może do pozostałego sprzętu także). To początkującym pomaga w odnalezieniu odpowiedniego kierunku w poszukiwaniu czegoś dla siebie (Choć myślę, że średniozaawansowanym także).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze mijający sezon się powoli kończy, chciałem się podzielić moimi odkryciami sprzętu tej zimy..........


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To jeszcze takie niedyskretne pytanie - ile ważysz ?

 

PS: a we Flachau leje jak z cebra : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napiszę właściwie się załapuje do tematu.

Rzecz działa się co prawda pod koniec poprzedniego sezonu ale dotyczy nart z tego.

Komórka Nordica Doberman SL 2018/19.

Warunki jazdy idealne dla tego typu narty.

Dynamika nieznana mi do tej pory.

Kosmos.

To nie jest wielkie zaskoczenie bo narty wiadomej klasy ale na tak dynamicznych nartach wcześniej nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napiszę właściwie się załapuje do tematu.

Rzecz działa się co prawda pod koniec poprzedniego sezonu ale dotyczy nart z tego.

Komórka Nordica Doberman SL 2018/19.

Warunki jazdy idealne dla tego typu narty.

Dynamika nieznana mi do tej pory.

Kosmos.

To nie jest wielkie zaskoczenie bo narty wiadomej klasy ale na tak dynamicznych nartach wcześniej nie jeździłem.

jako ,ze osobiscie poszukuje czegos innego, to takze inna narta jest objawieniem tego sezonnu - Mantra VWerks - zszokowany bylem trzymaniem na lodzie, chociaz jak po niej zalozylem GS Racetiger to czulo sie wieksza wage i tlumienie drgan w FIS-owskim GS-sie

 

w glebokim sniegu (takim do kolan i do bioder takze) na malej szybkosci, duzej szybkosci doskonala skretnosc, stabilnosc , przewidywalnosc - slowem - poezja….. nawet moje Confession nie byly za bardzo uzywane (tylko jeden z 7 dni  wswiezym sniegu codziennie)…….

na rozne testy nie mam czasu , bo wole jezdzic w tym czasie…... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie odkryciem był mój ulubiony kundel Scott the Ski 92 180, przy naturalnych ograniczeniach, w warunkach mieszanych miodzio. Trasa, przy trasie, cokolwiek. Dzięki Brunerowi. No i zaopatrzeniu się w Heitza, on Pure. Poprzedni kundel, stary dobry Kastle BMX 88 178 też sprawdzony w boju, ale odrobinę mniej uniwersalny, lżejsza narta, choć mniej elastyczna. Dzięki Kaem! Obydwie polecam, choć Kastle już zmienił koncept i terminologię.

Załączone miniatury

  • DSC_5172.JPG
  • post-214964-0-25734700-1515518580.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka narte kupił moj kolega. Przesiadł się z heada isl rd 18/19. Miał możliwość jezdzic na nordica slr - czyli pierwszej sklepowej sl nordi i już tutaj stwierdził, ze slr na lodzie trzyma lepiej niż komora heada. Sl wc dla niego to tez inny świat. Trzymanie, dynamika i moc. Ciagle odjeżdża. Nie chwaląc się, sam gi namówiłem na nordi hłe hłe hłe 106f7dc86209e3a691484bde9a5a99d7.jpg5cd99578f8a8e16511f075b445401013.jpg Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zawsze mnie zastanawia jak ktos pisze o trzymaniu. Jakie trzymanie? Ostrzenie fabryczne czy kazda narte ostrzy sam recznie i wie ze to trzymanie to nie efekt ostrzenia a jakosci narty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie zastanawia jak ktos pisze o trzymaniu. Jakie trzymanie? Ostrzenie fabryczne czy kazda narte ostrzy sam recznie i wie ze to trzymanie to nie efekt ostrzenia a jakosci narty?

Nowa narte zawsze daje na tuning. No chyba ze jest napis ready to race to zwróciłbym uwagę jak rzeczywiście jest. Ja ostrze sobie sam narty wiec wiem doskonale co mi akurat pasuje. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze ? :P Wiem, że Mikoski jeździ na takich. Może to kwestia niewystarczającej techniki (piszę o sobie)?

Strasznie zachwalasz te Nordici, spróbuję coś wypożyczyć.

 

Mikoski ma i.speed pro. Można im zarzucić twardość, ale na pewno nie brak trzymania. :)

 

A jak będziesz miał okazję to spróbuj mastera Rossi/Dynastar.

Mam wrażenie, że to jest zupełnie inna bajka niż pozostałe GSopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak jednomyślnie ;) to moim odkryciem 3 sezon z rzędu head Ispeed pro :) narta do wszystkiego jak dla mnie. Kasę przeznaczam na wyjazdy nie zmieniam często sprzętu jak mi pasuje ,jak mam możliwość to testuje zmieniam się z znajomymi i jest fun .
Ferra na skionlie zachwyt był pełny tymi nartami nie będę wklejał ;) luz
Za 2 tygodnie kolejny wyjazd z Gajowym pewnie czegoś nowego spróbuję jak coś mi przypadnie do gustu to opiszę.
Bruner super temat rzeczowo opisane wszystko miałeś na nogach a nie tylko o tym czytałeś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikoski ma i.speed pro. Można im zarzucić twardość, ale na pewno nie brak trzymania. :)

Jeśli on ma pro to ma płytę rd. Ja miałem freeflex. Może dlatego? Nie wiem. Ja generalnie na to nie zwracam uwagi, narta jezdzi a nie płyta. Tuning zrobiony rewelacyjnie. Narta po prostu uslizgiwala się. Dziwne uczucie. Nie miałem takiego czegoś z innymi nartami. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli on ma pro to ma płytę rd. Ja miałem freeflex. Może dlatego? Nie wiem. Ja generalnie na to nie zwracam uwagi, narta jezdzi a nie płyta. Tuning zrobiony rewelacyjnie. Narta po prostu uslizgiwala się. Dziwne uczucie. Nie miałem takiego czegoś z innymi nartami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sam ostrzę narty od dziobów po piętki na żyletkę ,nic nie przytepiam może dlatego tak mi leżą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tuning osobiście robię. Cały proces. 3 pilniki i ma koniec diamentem poleruje krawędź. Zawsze tez max do dziobów i max do piętek. Szkoda. Podobały mi się. Kolega instruktor miał takie. I miał to samo. Myślałem ze to może tuning, ale jak sam je przygotowałem to nie miałem już złudzenia. Ale żeby nie było, nie neguje ich wcale. Dla innego mogą być super narta. Rozczarowanie dlatego największe bo podobały mi się bardzo wizualnie Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a jaka maja plyte? Ona usztywnia narte pod butem czy pozwala na skrocenie sie narty przy wygieciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikoski ma i.speed pro. Można im zarzucić twardość, ale na pewno nie brak trzymania. :)

A jak będziesz miał okazję to spróbuj mastera Rossi/Dynastar.
Mam wrażenie, że to jest zupełnie inna bajka niż pozostałe GSopodobne.

Potwierdzam. W porównaniu z ispeed dużo bardziej elastyczna mniej kolkowata bardziej energiczna.

PS na nordica gs śmigał lski i chwalił sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sprawdził bym Nordicka WCsl poszukam w Austrii może gdzieś będzie, z taką rekomendacją trzeba przetestować.

Masz na portalu aukcyjnym używkę malinowa. Pisząc o Austrii miałeś na myśli sklep czy wypożyczalnie? Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak jednomyślnie ;) to moim odkryciem 3 sezon z rzędu head Ispeed pro :) narta do wszystkiego jak dla mnie. Kasę przeznaczam na wyjazdy nie zmieniam często sprzętu jak mi pasuje ,jak mam możliwość to testuje zmieniam się z znajomymi i jest fun .
Ferra na skionlie zachwyt był pełny tymi nartami nie będę wklejał ;) luz
Za 2 tygodnie kolejny wyjazd z Gajowym pewnie czegoś nowego spróbuję jak coś mi przypadnie do gustu to opiszę.
Bruner super temat rzeczowo opisane wszystko miałeś na nogach a nie tylko o tym czytałeś :)

No był zachwyt nad ich stabilnością i przeskokiem w odczuciach z SS Rally. Jeździłem na nich 2 sezony, tragedii nie było ale lepiej mi się jeździ na obecnym SL. To była moja pierwsza sportowa narta.

Też miałem model PRO z płytą RD. Ten sam rocznik (lub rok młodsze) co Twoje. Kiedyś na pewno spróbuję takiego race carvera, ale na razie jest ok z SL.

 

To są wszystko subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do grona objawień dołączy też najtańcza (1900zł obecnie) komóra od Dynastara? jestem ciekawy.
 

 

Zdecydowanie tak. :)

Jednakże, moja opinia wydaje mi się mało reprezentatywna, bo jest to pierwsza komórka na której dłużej jeździłem.

Porównując do sklepowych slalomek - cud, miód i orzeszki.  :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No był zachwyt nad ich stabilnością i przeskokiem w odczuciach z SS Rally. Jeździłem na nich 2 sezony, tragedii nie było ale lepiej mi się jeździ na obecnym SL. To była moja pierwsza sportowa narta.
Też miałem model PRO z płytą RD. Ten sam rocznik (lub rok młodsze) co Twoje. Kiedyś na pewno spróbuję takiego race carvera, ale na razie jest ok z SL.
 
To są wszystko subiektywne odczucia.

Chyba jesteśmy w dwóch miejscach narciarskiej przygody miałem okres chyba 8 sezonów tylko na komórce SL rewelacja! ;) A teraz zatęskniłem za dłuższą i szybszą nartą ,SL miałem w tym sezonie raz na nogach żeby krawędzie nie zardzewiały :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni rozumiem. Moim rozczarowaniem sezonu był powszechnie chwalony Volkl Racetiger SC.
Za dopłatą bym na tym nie jeździł. :)

A co z nią nie halo? Jeździłem ale na SL, twarda decha. Dobra na zjeżdżonym. Tu lód, tam odsyp. Bardzo stabilna. Choć nie iskierka.

Załączone miniatury

  • DSC_5173.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...