Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odkrycia sezonu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
  • Na forum od: 11.2009
743
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 08 marzec 2019 - 21:19

Jako, ze mijający sezon się powoli kończy, chciałem się podzielić moimi odkryciami sprzętu tej zimy. Oczywiscie wszystko w ramach przygotowanych tras. Jako, ze lubie rotować sprzętem, a także dzięki życzliwości kolegów udało mi się objeździć pare ciekawych dech. Może komuś się to przyda w doborze nart na przyszły sezon. Na pierwszy rzut idzie porażka tego sezonu. Dokładnie. Zacznę od największego rozczarowania. Head ispeed 180cm r18 rocznik 2015. Chwalony przez Kurdziela, na początku wydał się swietna narta. Do dnia kiedy przyszedł w końcu beton i mogłem go konkretnie przetestowac. Wrażenia. Ciagle uczucie nietrzymania na twardym. Mimo swietnie zrobionego tuningu narty uslizgiwaly się. Podobne wrażenia miał kolega instruktor. Dyskomfort psychiczny. Kolokwialnie mówiąc - nie wgryzały się w śnieg. Natomiast jako uniwersalna narta super. Bardzo poręczna i zwawa. Wszelkie nw, techniki smigowe, zeslizgi super. Dzięki tej narcie prawdopodobnie definitywnie rozstałem się headem. W zeszłym sezonie jeździłem na modelu nowszym - z kwadratowymi dziobami. Trzymanie na twardym o niebo lepsze. Ale narty kołkowate, taki lepszy allround. Następnie atomic d2 xt 175cm r15,5. Moje prywatne, rocznik 2017, kupione w sklepie jako nowki, a wiec niewyklepane itd. Swiezynka. Protoplasta x9. Narta dla mnie nijaka. Ani to nie podkreca skrętu a nie ciągnie jak gs. Inicjuje skręt i chce jechać na wprost. Narta na slalomy rownolegle, wiec się pewnie w tym sprawdzi gdzie taka jazda wskazana. Dla mnie także odpadła. Stockli sx 184 r17. Pisałem już o niej na forum. Na twarde swietna narta. Gorzej w rozjeżdżonym śniegu. Miękkie dzioby powodują dłuższy czas stabilizacji toru jazdy. Bardzo sprezyste. Dynamiczne i nerwowe. Trzeba się pilnować. Prześwietne trzymanie krawędzi na twardym. Dosłownie jak po szynach. Pierwsze dwa wyjazdy na nich rewelacja. 3 wyjazd i miłość się skończyła. Nie tego szukam. Następnie rossignol hero lt ti sklep. 176cm i 183. Pierwszy jako uniwersalna narta świetny. Trzymanie super. Dynamika odpowiednia. W zależności jak cisniemy. Bardzo poreczne. Idealne w ześlizgu. Na krawędzi fajnie prowadzą tor jazdy. Jednak przy większych prędkościach czuć brak stabilności. Ale przecież nie wszyscy jeździmy 90km/h 🙂 Bardzo fajne narty. Mając kiedyś rossi 9gs te sa o klasę lepsze. Teraz 183. Świetne. Stabilne. Stonowane. Pięknie kręcą. 176 miał r19 a 183 r 20. Jedne i drugie bardzo ładnie kręciły. Ale 183 jechały w każdych warunkach idealnie. Miłe zaskoczenie. Po prostu masz pewność ze te dechy cię nie zawiodą. Puszczasz się i jedziesz. Komfort psychiczny. Nie to co ispeed. Teraz coś z tzw kundli. Allm frontside. Kastle mx84 176cm. Szcerze? Rewelacja. 176cm, r16 i pełny camber. Trzymanie w każdych warunkach wzorowe. Lubią prędkość. Im szybciej tym lepiej. Komfortowe. Dynamiczne, oddają energię,pięknie podkręcają. Testowałem w każdych warunkach. W każdych warunkach jak po szynach. Uwielbiam te kundle. Kolejny to nordica spitfire rb 174cm t16. Kolejna rewelacja. Trzymanie lepsze niż ispeed. Dynamiczne, nie podkręcające tak jak starszy spitfire edt 176, ale lepiej trzymające i lepsza dynamika. Bardzo uniwersalna narta o zacięciu sportowym. Dla informacji moj wzrost to 175cm. Generalnie wybieram narty na moj wzrost z grup allm i frontside. Blizzard quattro rs 181cm r17. Kilka zjazdów i koniec. Poprawne. Nudne. Lekkie. Nie wiem. Nie było big love. Po prostu poprawne narty. Dobre trzymanie, poręczność itd. Być może nie urzekły mnie bo wsiadłem na nie po kilku zjazdach ma stockli sx😁 Objezdzilem jeszcze kilka innych allm, ale reasumując, tego sezonu wygrał duet - nordica dobermann spitfire rb i kastle mx84. Bardzo odpowiada mi charakterystyka tych nart. Kaem - cieszę się, ze sie cieszysz🙂wiesz o czym mowa😁 To tyle moich wywodów. Lubie jazdę średnim i długim skrętem dorzucając jeszcze coś do informacji o mnie. Jeśli komuś będzie to pomocne to fajnie. Pzdr

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#2 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
  • Na forum od: 02.2018
40
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 09 marzec 2019 - 19:45

Jako początkująca pierdoła chciałbym napisać - dziękuję.
W moim odczuciu jesteś liberalnym w podejściu do nart (być może do pozostałego sprzętu także). To początkującym pomaga w odnalezieniu odpowiedniego kierunku w poszukiwaniu czegoś dla siebie (Choć myślę, że średniozaawansowanym także).
  • Bruner79 podziękował za tę wiadomość

#3 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
494
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 09 marzec 2019 - 20:14

Jako, ze mijający sezon się powoli kończy, chciałem się podzielić moimi odkryciami sprzętu tej zimy..........

To jeszcze takie niedyskretne pytanie - ile ważysz ?

PS: a we Flachau leje jak z cebra : (

#4 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
743
  • Nysa

Napisano 09 marzec 2019 - 20:24

Obecnie 88kg i 175cm wzr. Narty z reguły biore 175-180.

No pain no gain ...

#5 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4204
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 09 marzec 2019 - 21:45

To co napiszę właściwie się załapuje do tematu.

Rzecz działa się co prawda pod koniec poprzedniego sezonu ale dotyczy nart z tego.

Komórka Nordica Doberman SL 2018/19.

Warunki jazdy idealne dla tego typu narty.

Dynamika nieznana mi do tej pory.

Kosmos.

To nie jest wielkie zaskoczenie bo narty wiadomej klasy ale na tak dynamicznych nartach wcześniej nie jeździłem.

• CaperSKI podziękował za tę wiadomość

#6 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
  • Na forum od: 09.2006
3565
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 09 marzec 2019 - 23:38

Rzecz działa się co prawda pod koniec poprzedniego sezonu ale dotyczy nart z tego.

Kosmos.

To nie jest wielkie zaskoczenie bo narty wiadomej klasy ale na tak dynamicznych nartach wcześniej nie jeździłem.

jako ,ze osobiscie poszukuje czegos innego, to takze inna narta jest objawieniem tego sezonnu - Mantra VWerks - zszokowany bylem trzymaniem na lodzie, chociaz jak po niej zalozylem GS Racetiger to czulo sie wieksza wage i tlumienie drgan w FIS-owskim GS-sie

w glebokim sniegu (takim do kolan i do bioder takze) na malej szybkosci, duzej szybkosci doskonala skretnosc, stabilnosc , przewidywalnosc - slowem - poezja….. nawet moje Confession nie byly za bardzo uzywane (tylko jeden z 7 dni  wswiezym sniegu codziennie)…….

na rozne testy nie mam czasu , bo wole jezdzic w tym czasie…... 

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#7 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 marzec 2019 - 08:43

Dla mnie odkryciem był mój ulubiony kundel Scott the Ski 92 180, przy naturalnych ograniczeniach, w warunkach mieszanych miodzio. Trasa, przy trasie, cokolwiek. Dzięki Brunerowi. No i zaopatrzeniu się w Heitza, on Pure. Poprzedni kundel, stary dobry Kastle BMX 88 178 też sprawdzony w boju, ale odrobinę mniej uniwersalny, lżejsza narta, choć mniej elastyczna. Dzięki Kaem! Obydwie polecam, choć Kastle już zmienił koncept i terminologię.

Załączone miniatury

• DSC_5172.JPG
  • post-214964-0-25734700-1515518580.jpg

• Kaem podziękował za tę wiadomość

#8 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
743
  • Nysa

Napisano 10 marzec 2019 - 09:17

Kosmos.

Dokładnie taka narte kupił moj kolega. Przesiadł się z heada isl rd 18/19. Miał możliwość jezdzic na nordica slr - czyli pierwszej sklepowej sl nordi i już tutaj stwierdził, ze slr na lodzie trzyma lepiej niż komora heada. Sl wc dla niego to tez inny świat. Trzymanie, dynamika i moc. Ciagle odjeżdża. Nie chwaląc się, sam gi namówiłem na nordi hłe hłe hłe 😁😁
106f7dc86209e3a691484bde9a5a99d7.jpg5cd99578f8a8e16511f075b445401013.jpg

No pain no gain ...

#9 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 960 postów
  • Na forum od: 08.2017
642
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2019 - 11:25

Jaki hejt na heada :P

Moje odkrycie to SL RD hejtowanego heada, ale z sezonu 15/16.

Co do i.Speed, podzielam zdanie Brunera.

#10 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 315 postów
  • Na forum od: 01.2016
62
  • Poznań

Napisano 10 marzec 2019 - 11:33

Dokładnie taka narte kupił moj kolega. Przesiadł się z heada isl rd 18/19. Miał możliwość jezdzic na nordica slr - czyli pierwszej sklepowej sl nordi i już tutaj stwierdził, ze slr na lodzie trzyma lepiej niż komora heada. Sl wc dla niego to tez inny świat. Trzymanie, dynamika i moc. Ciagle odjeżdża. Nie chwaląc się, sam gi namówiłem na nordi hłe hłe hłe 106f7dc86209e3a691484bde9a5a99d7.jpg5cd99578f8a8e16511f075b445401013.jpg Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zawsze mnie zastanawia jak ktos pisze o trzymaniu. Jakie trzymanie? Ostrzenie fabryczne czy kazda narte ostrzy sam recznie i wie ze to trzymanie to nie efekt ostrzenia a jakosci narty?

#11 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
743
  • Nysa

Napisano 10 marzec 2019 - 12:11

Jaki hejt na heada :P
Moje odkrycie to SL RD hejtowanego heada, ale z sezonu 15/16.
Co do i.Speed, podzielam zdanie Brunera.

Czyli do ispeed jest nas już 3 😁 Ferra spróbuj koniecznie gsr nordi🙂

No pain no gain ...

#12 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
743
  • Nysa

Napisano 10 marzec 2019 - 12:14

zawsze mnie zastanawia jak ktos pisze o trzymaniu. Jakie trzymanie? Ostrzenie fabryczne czy kazda narte ostrzy sam recznie i wie ze to trzymanie to nie efekt ostrzenia a jakosci narty?

Nowa narte zawsze daje na tuning. No chyba ze jest napis ready to race to zwróciłbym uwagę jak rzeczywiście jest. Ja ostrze sobie sam narty wiec wiem doskonale co mi akurat pasuje.

• nikon255 podziękował za tę wiadomość

No pain no gain ...

#13 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 960 postów
  • Na forum od: 08.2017
642
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2019 - 12:18

Czyli do ispeed jest nas już 3 Ferra spróbuj koniecznie gsr nordi

Kto jeszcze ? :P Wiem, że Mikoski jeździ na takich. Może to kwestia niewystarczającej techniki (piszę o sobie)?

Strasznie zachwalasz te Nordici, spróbuję coś wypożyczyć.

#14 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 399 postów
  • Na forum od: 03.2008
353
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2019 - 12:31

Kto jeszcze ? :P Wiem, że Mikoski jeździ na takich. Może to kwestia niewystarczającej techniki (piszę o sobie)?

Strasznie zachwalasz te Nordici, spróbuję coś wypożyczyć.

Mikoski ma i.speed pro. Można im zarzucić twardość, ale na pewno nie brak trzymania. :)

A jak będziesz miał okazję to spróbuj mastera Rossi/Dynastar.

Mam wrażenie, że to jest zupełnie inna bajka niż pozostałe GSopodobne.

#15 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
  • Na forum od: 03.2016
348
  • Górny Śląsk

Napisano 10 marzec 2019 - 12:41

Żeby nie było tak jednomyślnie ;) to moim odkryciem 3 sezon z rzędu head Ispeed pro :) narta do wszystkiego jak dla mnie. Kasę przeznaczam na wyjazdy nie zmieniam często sprzętu jak mi pasuje ,jak mam możliwość to testuje zmieniam się z znajomymi i jest fun .
Ferra na skionlie zachwyt był pełny tymi nartami nie będę wklejał ;) luz
Za 2 tygodnie kolejny wyjazd z Gajowym pewnie czegoś nowego spróbuję jak coś mi przypadnie do gustu to opiszę.
Bruner super temat rzeczowo opisane wszystko miałeś na nogach a nie tylko o tym czytałeś :)
  • Bruner79 podziękował za tę wiadomość

#16 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
743
  • Nysa

Napisano 10 marzec 2019 - 12:42

Mikoski ma i.speed pro. Można im zarzucić twardość, ale na pewno nie brak trzymania. :)

Jeśli on ma pro to ma płytę rd. Ja miałem freeflex. Może dlatego? Nie wiem. Ja generalnie na to nie zwracam uwagi, narta jezdzi a nie płyta. Tuning zrobiony rewelacyjnie. Narta po prostu uslizgiwala się. Dziwne uczucie. Nie miałem takiego czegoś z innymi nartami.

No pain no gain ...

#17 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
743
  • Nysa

Napisano 10 marzec 2019 - 12:47

Żeby nie było tak jednomyślnie ;) to moim odkryciem 3 sezon z rzędu head Ispeed pro :) narta do wszystkiego jak dla mnie. Kasę przeznaczam na wyjazdy nie zmieniam często sprzętu jak mi pasuje ,jak mam możliwość to testuje zmieniam się z znajomymi i jest fun .
Ferra na skionlie zachwyt był pełny tymi nartami nie będę wklejał ;) luz
Za 2 tygodnie kolejny wyjazd z Gajowym pewnie czegoś nowego spróbuję jak coś mi przypadnie do gustu to opiszę.
Bruner super temat rzeczowo opisane wszystko miałeś na nogach a nie tylko o tym czytałeś :)

Ja skusiłem się opisem Kurdziela i Twoimi odczuciami. Chwaliłeś je. Poza tym bardzo mi się podobały. I tez cieszyłem się,ze będę miał w końcu jednego uniwersalnego olmołtajna😁 No, ale nie dogadaliśmy się z headami. Życie. Dawałem im szanse. Nie chciały ze mna rozmawiać 😁

• Gabrik podziękował za tę wiadomość

No pain no gain ...

#18 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 399 postów
  • Na forum od: 03.2008
353
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2019 - 12:48

Dziwne uczucie. Nie miałem takiego czegoś z innymi nartami.

W pełni rozumiem. Moim rozczarowaniem sezonu był powszechnie chwalony Volkl Racetiger SC. 

Za dopłatą bym na tym nie jeździł. :)

• Gabrik podziękował za tę wiadomość

#19 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
  • Na forum od: 03.2016
348
  • Górny Śląsk

Napisano 10 marzec 2019 - 12:49

Jeśli on ma pro to ma płytę rd. Ja miałem freeflex. Może dlatego? Nie wiem. Ja generalnie na to nie zwracam uwagi, narta jezdzi a nie płyta. Tuning zrobiony rewelacyjnie. Narta po prostu uslizgiwala się. Dziwne uczucie. Nie miałem takiego czegoś z innymi nartami.

Sam ostrzę narty od dziobów po piętki na żyletkę ,nic nie przytepiam może dlatego tak mi leżą .

#20 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
743
  • Nysa

Napisano 10 marzec 2019 - 12:53

Sam ostrzę narty od dziobów po piętki na żyletkę ,nic nie przytepiam może dlatego tak mi leżą .

Ja tuning osobiście robię. Cały proces. 3 pilniki i ma koniec diamentem poleruje krawędź. Zawsze tez max do dziobów i max do piętek. Szkoda. Podobały mi się. Kolega instruktor miał takie. I miał to samo. Myślałem ze to może tuning, ale jak sam je przygotowałem to nie miałem już złudzenia. Ale żeby nie było, nie neguje ich wcale. Dla innego mogą być super narta. Rozczarowanie dlatego największe bo podobały mi się bardzo wizualnie😭

No pain no gain ...