Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nowe narty - przygotowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 04.2018
0

Napisano 04 marzec 2019 - 22:15

Witam

Zakupiłem nowe narty, jutro je odbieram. Zabieram buty do ustawienia wiązań, zakładam że ostrzyć ich nie trzeba natomiast moje pytanie czy nowe narty trzeba smarować przed pierwszym użytkowaniem? A jeśli tak czy Intersport będzie dobrym miejscem ku temu? Mam jakieś ograniczone zaufanie do sieciowych serwisów sprzętu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 04 marzec 2019 - 22:41

Witam

Zakupiłem nowe narty, jutro je odbieram. Zabieram buty do ustawienia wiązań, zakładam że ostrzyć ich nie trzeba natomiast moje pytanie czy nowe narty trzeba smarować przed pierwszym użytkowaniem? A jeśli tak czy Intersport będzie dobrym miejscem ku temu? Mam jakieś ograniczone zaufanie do sieciowych serwisów sprzętu.

Naostrzone są. Jeśli pytasz, to ostrzyć nie musisz (później, w miarę postępów będzie ci zależało na konkretnych kątach na krawędziach, na razie to dla ciebie bez znaczenia). Smarować trzeba (na ogół ślizgi są jedynie zabezpieczone smarem "technicznym") . Najlepiej samemu, a jeśli nie, to do smarowania (dla nas amatorów) żadnego "wybitnego fachowca" nie potrzeba. Wszędzie ci nasmarują.

#3 krutza

krutza

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 11.2012
1

Napisano 04 marzec 2019 - 22:45

Ostrzenie: gdybyś chciał zmienić kąty w nartach z "fabrycznych" to tak.
Smarowanie: nowe narty mają nałożony smar techniczny, być może warto go zmyć i nasmarować od nowa żelazkiem, które jest skuteczniejsze niż smarowanie maszynowe (prawdopodobnie takie byłoby w serwisach typu Decathlon czy Intersport). Więcej możesz poczytać m.in. tu:
https://www.remsport...jazdy-n-46.html

#4 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Na forum od: 05.2010
353
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 04 marzec 2019 - 23:01

W sieciowkach typu intersport, Decathlon możesz spytać przed oddaniem nart o możliwość smarowania żelazkiem na gorąco - takie smarowanie jest dobre dla nowej narty,bo na ślizgu jest techniczny smar zabezpieczający ślizg przed wyschnieciem.
W krakowskim Decathlon Plaza np. Mają usługę smarowania żelazkiem smarem Holmenkol BetaMix, tylko jest to usługa dla klientów, którzy taką usługę zamawiają ;-)

moje posty mogą zawierać lokowanie produktu :)

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#5 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 04.2018
0

Napisano 04 marzec 2019 - 23:32

Ok dzięki za konkrety, oddaje do smarowania, zobaczę jak robią w tym Intersporcie ale tez nie bardzo mam czas już oddawać gdzie indziej niestety