Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Mrągowo mnie kompletnie nie intereauje. Obecnie Beskidy. Na majówkę trasa między Bielskiem a Krakowem bo idę na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik i na przełomie lipca i sierpnia pogoda na pomorzu środkowym ;) Więc Mietku dla Ciebie nie będę siedział trzy dni bo Cię znam i drugiego takiego jak Ty ze świecą szukać. Za to napisze Ci że będzie pogoda :D a jaka sam sobie sprawdź :D Wygląda na to że mamy ostatnie opady śniegu na nizinach do conajmniej października. Zimno jeszcze będzie ale to raczej będzie spływ zimnego suchego powietrza więc i śnieg nie będzie miał raczej z czego sypać. Cóż sezon zimowy pora kończyć i teraz oczekiwać na pewną roślinę która zakwitnie już niedługo. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mrągowo mnie kompletnie nie intereauje. Obecnie Beskidy. Na majówkę trasa między Bielskiem a Krakowem bo idę na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik i na przełomie lipca i sierpnia pogoda na pomorzu środkowym ;) Więc Mietku dla Ciebie nie będę siedział trzy dni bo Cię znam i drugiego takiego jak Ty ze świecą szukać. Za to napisze Ci że będzie pogoda :D a jaka sam sobie sprawdź :D

Wygląda na to że mamy ostatnie opady śniegu na nizinach do conajmniej października. Zimno jeszcze będzie ale to raczej będzie spływ zimnego suchego powietrza więc i śnieg nie będzie miał raczej z czego sypać. Cóż sezon zimowy pora kończyć i teraz oczekiwać na pewną roślinę która zakwitnie już niedługo.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Nie liczyłem na nic. To chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te informacje znajdziesz na aplikacji Windy, ale z takim wyprzedzeniem to jedynie u wróżbity :)

a503b29a051cfd5206b9d6ce63b8804f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziś rano (o 8:30) pokazywała deszcz na Chopoku, a świeciło słońce. Deszcz zaczął padać dopiero po 15:00. Więc nawet dobre aplikacje potrafią się mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem modeli polegał na tym że zaden nie potrafił ogarnąć chwilowy spływ ciepłej masy powietrza dziś czyli niedziela( chyba ICM dał radę) ze spływem zimnej suchej masy powietrza w poniedziałek. Od Środy powinni robić się ciepło by na Wielkanoc wiosna wybuchła dzięki Bogu. Chyba Wielkanoc to będzie bomba. Niestety zimno nas nie opuści ale śnieg już tak. Pewnie kolega który tak się śmiał że powyżej 2000 tyś śnieg nie spadnie teraz napisze że śnieg będzie w maju. Kolego wystrczy przepraszam. Tylko tyle i aż tyle pewnie dla Ciebie. Nie znam się ale wypowiem się. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pewnie kolega który tak się śmiał że powyżej 2000 tyś śnieg nie spadnie teraz napisze że śnieg będzie w maju. Kolego wystrczy przepraszam. Tylko tyle i aż tyle pewnie dla Ciebie. Nie znam się ale wypowiem się. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

 

Gdzie ja pisałem, ze śnieg nie spadnie powyżej 2000 m npm. ? Poza tym 2000 tys. to 2 miliony, poza tym 2000 tyś to "dwa tysiące tysiów", co to niby jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Plywak ma wiedzę zero jeśli chodzi o pogodę więc milczenie będzie złotem. Co tam nas czeka po bardzo zimnym dniu. Hmmm zagatka. Niż wysoki jest trochę jak jutro będzie lato albo zima. Jednak jutro dalej chłodno ale jednak z każdym kolejnym dniem cieplej. I wydaje się że pioruny dopiero po świętach a nie na święta. Jednak czekam na roślinę zobaczymy co pokaże. Może w przypływie z 10 dni czasu zrobię prognozę na ten rok. Jednak już na szybko czerwiec kiepski bo taka przeplatanka lipiec od 2 dekady aż po sierpień pierwsza dekada wakacje fajne później zrobi się wilgotno. Jednak to tylko tak na szybko a czasu brak żeby ogarnąć to szczegółowo. Plonie Noter Dam płonie historia. Piszę to by wyrazić swój smutek. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Plywak ma wiedzę zero jeśli chodzi o pogodę więc milczenie będzie złotem. Co tam nas czeka po bardzo zimnym dniu. Hmmm zagatka. Niż wysoki jest trochę jak jutro będzie lato albo zima. Jednak jutro dalej chłodno ale jednak z każdym kolejnym dniem cieplej. I wydaje się że pioruny dopiero po świętach a nie na święta. Jednak czekam na roślinę zobaczymy co pokaże. Może w przypływie z 10 dni czasu zrobię prognozę na ten rok. Jednak już na szybko czerwiec kiepski bo taka przeplatanka lipiec od 2 dekady aż po sierpień pierwsza dekada wakacje fajne później zrobi się wilgotno. Jednak to tylko tak na szybko a czasu brak żeby ogarnąć to szczegółowo. Plonie Noter Dam płonie historia. Piszę to by wyrazić swój smutek. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Cześć

W kwestii formalnej: co nas hmmm... czeka?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.skiinfo....arciarskie.html

Teraz jeszcze tylko czekam na to obiecane słońce w Wielkim Tygodniu :)

Zamówienie zrealizowane w 100% :)

Po ataku zimy w niedzielę 14 kwietnia, przez cały Wielki Tydzień pogoda wyglądała tak:

 

003862667f4e.jpg

 

lub ewentualnie tak:

 

f04113af6fde.jpg

 

Drugie ze zdjęć jest zrobione ze szczytu Tiefenbachkogl, po prawej stronie widać ośrodek na Pitztaler Gletscher.

Ponoć są plany połączenia obu ośrodków, a to by oznaczało, że po połączeniu ośrodków prawdopodobnie jeździć się będzie po tej olbrzymiej hali pośrodku zdjęcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że macie pod ręką ciepłe rzeczy. Jak pisałem na przełomie miesięcy pojawiło się nam załamanie pogody. Po 28 stopniach wczoraj dziś zostało już tylko wspomnienie. Teraz przed nami ulewy na południu bardzo duże. Około środy już jednak powinno zrobić się pogodniej. Jednak to będzie tylko wstęp. Od około piątku w różnych częściach Polski będą występować opady deszczu ze ŚNIEGIEM i krupy śnieżnej (nie powyżej 2 tys tylko na nizinach) a w górach powyżej 800, 900 metrów wróci prawdziwa zima. Na szczęście raczej powtórki z majówki 2011 nie będzie (wtedy w Częstochowie było 8 cm śniegu im dalej na południe tym więcej a trzeba przyznać że 1 maja pługi na drogach to rzadki widok). Pozdrawiam ciepło w tą zimną i brzydką majówkę. Wielka szkoda że Tatry zamykają dla narciarzy od poniedziałku bo jednak jeszcze dużo śniegu dosypie i pewnie w maju będzie można spokojnie na skitury się wybrać a kto wie czy nawet w czerwcu też nie. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz gorsze te prognozy. Bardzo zimne powietrze które może spłynąć do Polski w weekend i dac nam zimę w górach i terenach podgórskich oraz opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej na nizinach może popłynąć aż do basenu morza Śródziemnego. To da możliwość utworzenia się nizów z bardzo dużą ilością wody. Niestety mogą kierować się prosto na Polskę a to w połączeniu z obecnymi opadami jest przepis na powódź jak w 2010 roku. Oczywiście to wstępne zarysy i niże mogą przejść na południe i wschód od Polski jednak miejcie na uwadze że powstają dogodne warunki do opadów które mogą wywołać powódź ogólnokrajową więc warto bez paniki ale pomyśleć np. czy odwodnienia ostatni raz czyściliśmy podczas ostatniej powodzi i są już kilka lat zapomniane. Oczywiście to jest narazie wzór pogodowy bardzo podobny ale wiele może jeszcze się zmienić jednak niepokojące jest to że jest spore prawdopodobieństwo jego sprawdzenia. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymrozki w czasie weekendu. Ostrzeżenia IMGW
 
Zgodnie z prognozą IMGW, w nadchodzących dniach w części Polski możliwe są przymrozki. W niedzielę alert przed przymrozkami może dotyczyć nawet siedmiu województw - dolnośląskiego, lubuskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz Podlasia i Wielkopolski.

Na obszarach objętych ostrzeżeniem pierwszego stopnia temperatura ma spaść poniżej 0 stopni.

Najzimniej ma być w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie prognozuje się spadek temperatury do -5 stopni Celsjusza.

Zgodnie z prognozą, w woj. zachodniopomorskim, lubuskim oraz wielkopolskim przymrozki mogą pojawić się już w sobotę. Z kolei na południu kraju - w Małopolsce i na Podkarpaciu - przewiduje się intensywne opady deszczu. Na Dolnym Śląsku w sobotę prognozowane opady śniegu. W górach powyżej 600 m n.p.m. miejscami przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 cm do 10 cm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

 
- https://pogoda.inter...mgw,nId,2972204

 

A jako ciekawostkę (dość luźno związaną z tematem tego wątku) dodaję dwa zdjęcia wykonane w Hochgurgl podczas ostatniego wyjazdu:

 

ad95b7b990d7.jpg

 

f7c72dc9c91f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wam wcześniej. Na horyzoncie pojawia się zagrożenie powodziowe. Narazie jest za wcześniej by pisać jaki zasięg będzie miała powódź. Opady zaczną się około niedzieli a ich ilość jest coraz większa. Nie można wykluczyć opadów rzędu 200 mln i więcej w górach. Jednak obecnie nic nie jest pewne ale warto szykować się na najgorszy scenariusz. Oby jednak zagrożenie było tylko lokalne. Trzymajcie się bo przed nami trudny czas zwłaszcza że na południu norma opadowa za ostatni tydzień już jest większa niż za cały miesiąc maj. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej (większość po 45 roku życia) pamięta, była tak zwana świętojanka tzn. powódż około 21 06. Druga była prawie zawsze pod koniec sierpnia.

Tak  jak pisałem wam wcześniej. Na horyzoncie pojawia się zagrożenie powodziowe. Narazie jest za wcześniej by pisać jaki zasięg będzie miała powódź. Opady zaczną się około niedzieli a ich ilość jest coraz większa. Nie można wykluczyć opadów rzędu 200 mln i więcej w górach. Jednak obecnie nic nie jest pewne ale warto szykować się na najgorszy scenariusz. Oby jednak zagrożenie było tylko lokalne. Trzymajcie się bo przed nami trudny czas zwłaszcza że na południu norma opadowa za ostatni tydzień już jest większa niż za cały miesiąc maj.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wam wcześniej. Na horyzoncie pojawia się zagrożenie powodziowe. Narazie jest za wcześniej by pisać jaki zasięg będzie miała powódź. Opady zaczną się około niedzieli a ich ilość jest coraz większa. Nie można wykluczyć opadów rzędu 200 mln i więcej w górach. Jednak obecnie nic nie jest pewne ale warto szykować się na najgorszy scenariusz. Oby jednak zagrożenie było tylko lokalne. Trzymajcie się bo przed nami trudny czas zwłaszcza że na południu norma opadowa za ostatni tydzień już jest większa niż za cały miesiąc maj.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

No i co z tą powodzią...jechać do miasta i robić zapasy czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Tatrach drugi stopień zagrożenia lawinowego, na Kasprowym leży już 127 cm śniegu - http://24tp.pl/n/57606

Zobacz sobie ile śniegu spadnie w Alpach. Tam to zima będzie do zimy i to nie tylko na lodowcach. W Tatrach raki będą potrzebne nawet w lipcu. Co tu gadam. Rok temu byłem w Tatrach na początku lipca i raki oraz pełny ubiór zimowy to była podstawa. Na Orlej Perci śniegu pod dostatkiem mróz do tego przechodziły śnieżyce a mieliśmy bardzo CIEPŁE lato. W tym roku śnieg w Tatrach będzie do zimy. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście że tornado pojawiło się??? Były jakieś ostrzeżenia??? To uwaga bo jutro będą wręcz idealne warunki do ich powstania. Mieszkam na Śląsku ale IMGW jeszcze ostrzeżeń nie wysłało?? Reszta Polski a raczej miejsce spotkania się ciepła z zimnem pewnie też nie dostało. O opadach już nie wspomnę. Wiem zachód i północ oberwą suszą do końca tego miesiąca chodz maj będzie wilgotny i zimny. Jutro patrzcie na radary bo szykują się fajerwerki. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydane zostały ostrzeżenia przed podtopieniami oraz wzrostem stanu rzek do stanu ostrzegawczego miejscami alarmowego. Ratuje nas zimno duże zimno. Od około czwartku piątku jednak nas opuści. Co dalej?? Kiepsko to wygląda. Teraz coś od mojej babci. Gdy Zośka płacze i Jan ją nie uspokoi to dopiero Hanka pocieszy. Lubie te stare mądrości ludowe i uwielbiam jak babcia opowiada o przeszłości między innymi o pogodzie czy 2 wojnie światowej. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...