Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * - - - 3 głosy

Prognoza Pogody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#281 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 997 postów
  • Na forum od: 08.2017
686
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano dziś, 13:54

No i czas na to co nas czeka w przyszłości. Ten rok jest tak niepewny że nawet nie wydałem prognozy sezonowej na akacje. To teraz do meritum. Zima u nas zależy w tym roku od tego jak w październiku zachowa się Atlantyk. Więc tak naprawdę do października nic nie wiadomo. Jeśli zachowa się tripolowy układ na Atlantyku (co zaowocuje całkowitą blokadą Atlantyku) to w Europie będziemy mieli skrajnie zimną i śnieżną zime. Jednak ja na teraz uważam że spłynie tam zimne powietrze co zaowocuje całkowitym brakiem zimy. Niże będą powstawać jak grzyby po deszczu. W styczniu może być tak że wegetacja będzie miała się tak dobrze jak w kwietniu. Jedynie początek grudnia i kawałek lutego może trochę pokazać pazurki. Za to Kanada i USA tam to będzie zima. To narazie moje zdanie co do zimy. Musimy w tym roku czekać do listopada co tak naprawdę stanie się na Atlantyku. Susza conajmniej do połowy października i to jest ta zła wiadomość. Wody do naśnieżania może być tyle co kot napłakał. P.S. Dziś przeczytałem pewien artykuł na pewnym portalu i dowiedziałem się że armatki śnieżne produkują płatki śniegu i kamienie przez to śnieg jest twardy Na drogę do domu zamiast kupić kamień postawie armatkę śnieg stopnieje a kamienie zostaną

Coś się zmieniło? Nie tak dawno pisałeś o powrocie śnieżnych i zimowych zim. Bez złośliwości, po prostu zastanawiam się skąd ta zmiana.

Jak stary prawie górol powiem tak...Zimy były, som i bedom. Raz lepsze, raz gorsze, ale zawsze się pojeździ.

#282 Marcin33

Marcin33

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 02.2019
24

Napisano dziś, 14:09

Prognoza jest dla Polski. Jednak za wcześniej by pisać tylko o górach np 500 m.n.p.m+. Teraz nie zaryzykuję ale może być podobnie jak zeszłej zimy. Powyżej około 500 m zima była bardzo śnieżna ale w dolinach raczej było kiepsko. Czekamy na spokojnie bo przy wilgotnej zimie może być tak że góry znów będą uginać pod ciężarem śniegu. Cierpliwości☺ Po drugie nawet podczas okresu normalnych zim może zdarzyć się ciepła zima. Tak jak podczas ciepłych pojawiła się ta z 2012 roku. Śniegu wtedy było jeszcze więcej niż podczas ostatniej zimy.