Skocz do zawartości

Ważenie plecaka


Rekomendowane odpowiedzi

Ten element plecaka zawsze mnie zastanawiał - skąd potrzeba klapek? :)

 

 mldFW0q.png

 

Po schronisku można łazić w botkach, jak się suszą to lepiej w naklejanych Nakefitach (kilka gram, zdejmować pod prysznicem bo klej zostaje). Po zakupie miniraczków na wiosnę do plecaka trafią pewnie w miejsce dużych raków buty do biegania (150g), co z miniraczkami (250g) daje mi połowę wagi raków stalowych (btw. aluminiowe raki to dla mnie dziwny kompromis - nie można chodzić po skałach - więc już lepiej lżejsze miniraczki, stalowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ten element plecaka zawsze mnie zastanawiał - skąd potrzeba klapek? :)

 

 

Po schronisku można łazić w botkach, jak się suszą to lepiej w naklejanych Nakefitach (kilka gram, zdejmować pod prysznicem bo klej zostaje). 

 

Ale to jednorazowe jest - jak mogę to nie produkuję w górach śmieci, dwa, że nie założysz tego na skarpetki. Oprócz skarpet narciarskich przeważnie mam cienkie (stopki lub garniturowe). Czyli botki są w suszarni a po schronisku poruszam się w czystych skarpetkach i klapkach, czasem można w nich przejść te 50-100 m np z Majlathovej na piwo w Popradzkim Plesie. Jak się zbiorę w sobie to przerobię te hotelowe na coś na wzór roll-up Lizard

 

https://www.skionlin...&comment=236536

 

W kwestii raków mam inne zdanie i aluminium uważam za optymalny kompromis. Zęby przednie pracują przy podejściu na wprost. Zejście czy bardzo wygodne chodzenie przekładanką jest w tym niemożliwe.

Większość moich kolegów wybrała jednak Irvis Hybrid (przód stalowy, tył alu) i to mi się wydaje dużo sensowniejsze niż zęby przednie i raczki (a i waga pewnie mniejsza).

 

Po co Ci buty do biegania?

 

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jednorazowe jest - jak mogę to nie produkuję w górach śmieci, dwa, że nie założysz tego na skarpetki.

 
W schronisku nie miałem takiej potrzeby by chodzić w skarpetkach.
W polskich schroniskach nie widzę problemu z zostawianiem śmieci bo wszędzie jest transport, w słowackich - można zabrać ze sobą by nie dociążać nosiczy.
 

Większość moich kolegów wybrała jednak Irvisy (przód stalowy, tył alu) i to mi się wydaje dużo sensowniejsze niż zęby przednie i raczki (a i waga pewnie mniejsza).


Miniraki to 200g
 

Po co Ci buty do biegania?

 

Na wiosnę czasem dużo trzeba przejść po asfalcie.

Gdybym nosił wcześniej klapki 100g to bym się nad 150g nie zastanawiał - potraktował je jak lepsze klapki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...