Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty Atomic z Martes Sport

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mordrek82

Mordrek82

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 03.2019
0

Napisano 02 marzec 2019 - 10:35

Witam Szanownych Forumowiczów :-)

Moje pytanie z jednej strony jest proste, ale z drugiej nie da się go tak prosto napisać :-)

Jestem narciarzem wg. skali tutaj umieszczonej na 6, może 6,1 - oczywiście to moje subiektywne odczucie. Jeżdżę drugi sezon, wyłącznie PL - Białka, Szczyrk, Wisła. Póki co dla mnie to jest ok. 

Narty jakie kupiłem, to używane na giełdzie Volkl UNLimited - chyba dość stare, czerwone, dł 170cm ( ja mam 182cm wzrostu) Jak na początek jeździ się dobrze, aczkolwiek nigdy nie miałem na nogach innych dla porównania. Uznałem, że nie wiadomo czy będzie się podobało i na początku nie ma sensu inwestować. Ale jednak "poczułem krew" :-)

Tu dochodzimy do meritum, czyli uznałem, że warto kupić coś nowszego, niż w/w narty i natrafiłem w Martesie na kuszące wyprzedaże i obniżki:

https://www.sklepmar...or-aass01550170

Kupiłem je, ale bardziej doświadczony kolega powiedział, że narty z Martes i ogólnie marketów to g.....no i z faktycznymi mają niewiele wspólnego.

Mam 30 dni na zwrot, a nie rozpakowałem ich jeszcze, więc podpowiedzcie mi proszę, czy to faktycznie tak jest? Czy za szybko się połasiłem na cenę i będę żałował?

Dość długi opis, ale chciałem dokładnie opisać mój przypadek - będę wdzięczny za każdą odpowiedź :-)

#2 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
337
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 02 marzec 2019 - 11:07

Witam Szanownych Forumowiczów :-)

Moje pytanie z jednej strony jest proste, ale z drugiej nie da się go tak prosto napisać :-)

Jestem narciarzem wg. skali tutaj umieszczonej na 6, może 6,1 - oczywiście to moje subiektywne odczucie. Jeżdżę drugi sezon, wyłącznie PL - Białka, Szczyrk, Wisła. Póki co dla mnie to jest ok. 

Narty jakie kupiłem, to używane na giełdzie Volkl UNLimited - chyba dość stare, czerwone, dł 170cm ( ja mam 182cm wzrostu) Jak na początek jeździ się dobrze, aczkolwiek nigdy nie miałem na nogach innych dla porównania. Uznałem, że nie wiadomo czy będzie się podobało i na początku nie ma sensu inwestować. Ale jednak "poczułem krew" :-)

Tu dochodzimy do meritum, czyli uznałem, że warto kupić coś nowszego, niż w/w narty i natrafiłem w Martesie na kuszące wyprzedaże i obniżki:

https://www.sklepmar...or-aass01550170

Kupiłem je, ale bardziej doświadczony kolega powiedział, że narty z Martes i ogólnie marketów to g.....no i z faktycznymi mają niewiele wspólnego.

Mam 30 dni na zwrot, a nie rozpakowałem ich jeszcze, więc podpowiedzcie mi proszę, czy to faktycznie tak jest? Czy za szybko się połasiłem na cenę i będę żałował?

Dość długi opis, ale chciałem dokładnie opisać mój przypadek - będę wdzięczny za każdą odpowiedź :-)

Cena z kosmosu , podobne narty można kupić poniżej 800 pln. 

:)Pozdrowienia

#3 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 312 postów
  • Na forum od: 11.2007
146
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 02 marzec 2019 - 11:14

Hej.

Jeśli lubisz krótki skręt i nie ważysz 120kg+ to powinny Ci się spodobać.
Nie czekaj do kolejnego sezonu tylko zabieraj je jak najszybciej na stok i jeździj ile się da.

Trochę opisu:
Atomic Redster Pro ST  to następcy modelu Redster ST. Narty o krótkim promieniu skrętu, niewymagające dużych umiejętności do opanowania jak inne deski z rodziny Redster. Wyglądają natomiast świetnie dzięki sportowej kolorystyce w barwach race'owej czerni Atomic.

Seria Redster to rodzina nart będąca znakiem rozpoznawczym marki Atomic. Przeznaczone są na dobrze przygotowane trasy, posiadają sportowy charakter dzięki czemu bez problemu radzą bez sobie nawet na zmrożonych odcinkach. Narty Atomic Redster Pro ST SMU 2019 są mniej sportowe w swojej konstrukcji, przystosowane do dynamicznej jazdy rekreacyjnej. Dzięki temu otrzymujesz wyjątkowy produkt - deski dostosowane do poziomu początkujących lub średniozaawansowanych, ale w kolorystyce Race'owej. W ten sposób możesz poczuć się i wyglądać na stoku jak champion, niekoniecznie musząc jeździć bezbłędnie technicznie.

ATOMIC REDSTER PRO SMU 2019 Charakterystyka produktu

Świetne osiągi podczas jazdy po trasie zawdzięczają Race Rocker'owi i pochyłym ściankom bocznym, dzięki którym Redster Pro ST SMU błyskawicznie przechodzi ze skrętu w skręt i świetnie trzyma na twardym i oblodzonym stoku. Lekki rdzeń Fusion z drewnianymi wkładkami ułatwia kontrolowanie nart, a mocne wcięcie w talii przekłada się na łatwość skręcania. Nowościami na ten sezon jest zmieniony kształt dziobów i niezwykle wytrzymała wierzchnia powłoka nart Aerospeed, gwarantująca ich długotrwałą ochronę. Jeśli uwielbiasz carving i chcesz bez większego wysiłku doskonalić technikę jazdy na krawędziach, właśnie znalazłeś idealny model nart.

PROFIL NART 

PARAMETRY TECHNICZNE TEREN Dobrze przygotowane stoki UŻYTKOWNICY Początkujący i średniozaawansowani DŁUGOŚĆ 149 cm 156 cm 163 cm 170 cm TALIOWANIE 124/72/105 mm 125,5/72/107,5 mm 127,5/72/110 mm 129,5/72/112,5 mm PROMIEŃ SKRĘTU 10,5 m 11 m 11,5 m 12 m KONSTRUKCJA

Power Woodcore - narty wzmocnione rdzeniem drewnianymPartial Sidewall - częściowy, długi sidewall, krótszy niż full Sidewall, co umożliwia jazdę mniej zaawansowanym.Race Rocker - niewielkie podgięcie 5% w przedniej części czyni narty łatwiejszymi i bardziej dostępnymi dla średniozaawansowanych w porównaniu do nart o profilu Full Camber.Zaprojektowane w AustriiTECHNOLOGIE W NARTACH REDSTER PRO ST SMU 2019:

Power Woodcore Kombinacja twardego wytrzymałego drewna jesionowego i lekkiej elastycznej topoli. Zapewnia trwałość, stabilność i sportowy charakter niezbędne dla nart o wysokich osiągach odznaczając się jednocześnie doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości.

Structured Top Sheet Wierzch NANO TPU - strukturalna powierzchnia narty dla dodatkowej trwałości czyni tę nartę gotową do wytrzymywania eksploatacji zarówno przez klienta indywidualnego jak i wypożyczalnie. 

Wyprodukowano w Austrii Model Redster Pro SMU został zaprojektowany w Austrii. Świadczy to o jakości oraz klasie produktu, gdyż inżynierowie Atomic słyną z niezwykłej staranności przy tworzeniu nart.

WIĄZANIA ATOMIC MERCURY 11 2019:

Mercury jest nowym ekscytującym systemem wiązań od Atomica dla nart z grupy performance - wyczynowego – dając Ci całą siłę oraz precyzję której potrzebujesz w ultralekkiej i praktycznej konstrukcji.

PARAMETRY TECHNICZNEMODEL Atomic Mercury 11 SKALA DIN 3,5-11 WYSOKOŚĆ SKI-STOPERA 27 mm DŁUGOŚĆ PODESZWY 261 - 381 mm WAGA 1950 g / para HAMULEC 80 / 90 mm CECHY

FULL FLEXBeznarzędziowa regulacja długościAutomatyczne dopasowanie skrzydłaUltralekka pięta MonobolicPower Toe.

Pozdrawiam.

#4 Mordrek82

Mordrek82

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 02 marzec 2019 - 11:20

Dzięki za odpowiedzi. Kupiłem je za 1149zł, było dodatkowe obniżenie ceny.
Czyli tego, że są z Martesa nie muszę się obawiać?

Co do jazdy to lubię trochę prędkości i szerokie skręty.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

#5 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 312 postów
146
  • Z Gór

Napisano 02 marzec 2019 - 11:42

ST (short turn) krótki skręt. SL w damskim wydaniu Atomica.
Narta sama w sobie zła nie jest.

#6 Mordrek82

Mordrek82

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 02 marzec 2019 - 11:53

ST (short turn) krótki skręt. SL w damskim wydaniu Atomica.

Cenna uwaga. Czyli jadąc w szerokich skretach z prędkością 50-70 Może nie być zbyt pewną nartą?
Apropo wagi to mam 97kg

#7 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 312 postów
146
  • Z Gór

Napisano 02 marzec 2019 - 11:58

ST bedzie mniej pewna przy podanych prędkościach niż GS.
Do nauki jazdy na krawędziach będzie dobra do większych predkości i szerszych łuków lepsza będzie Narta z promieniem skrętu 14m w górę.

#8 Mordrek82

Mordrek82

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 02 marzec 2019 - 12:50

A jak to jest z długością. Mam 182cm wzrostu i z tego co wyczytałem to narty powinienem kupić 5-10cm mniejsze.
Zauważyłem dwie opcje:
https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-177

Lub

https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-170

Które będą lepszą opcją na moją jazdę. Nowe narty chciałbym mieć na 5-6 sezonów. Nie wiem czy to możliwe

#9 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 938 postów
  • Na forum od: 02.2009
409
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 02 marzec 2019 - 12:57

Power Woodcore - narty wzmocnione rdzeniem drewnianym

Partial Sidewall - częściowy, długi sidewall, krótszy niż full Sidewall, co umożliwia jazdę mniej zaawansowanym.

To znaczy, że to nie jest sandwich ?

Na faceta prawie 100kg ??

A jak to jest z długością. Mam 182cm wzrostu i z tego co wyczytałem to narty powinienem kupić 5-10cm mniejsze.
Zauważyłem dwie opcje:
https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-177

Lub

https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-170

Które będą lepszą opcją na moją jazdę. Nowe narty chciałbym mieć na 5-6 sezonów. Nie wiem czy to możliwe

Myślę, że 175 cm będzie super. 

Uważaj na te pierwsze, model z 2016 podobno miał skłonność do rozwarstwiania się dziobów.

Wystarczą na kilka sezonów o ile nie jeździsz po kilka tygodni w sezonie,

Nie do końca rozumiem pozycjonowanie tych i.GSR - nibby Worldcup Rebels a tańsze  i mniej popularne od Supershape i.Speed lub i.Magnum ale ludzie na tym jeżdżą.

#10 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 312 postów
146
  • Z Gór

Napisano 02 marzec 2019 - 13:22

Hej.

@WKG

Pisałem, że ST to damski odpowiednik SL.
Wiązanie 4-12!

#11 Mordrek82

Mordrek82

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 02 marzec 2019 - 14:11

Zamówiłem te i.GSR175cm - ostatnia sztuka z magazynu. Zobaczymy jakie będą. Atomic idzie do zwrotu do Martes. Nawet nie zdążyłem ich odfoliować

#12 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 938 postów
  • Na forum od: 02.2009
409
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 02 marzec 2019 - 14:26

Myślę, że będziesz zadowolony. 

#13 Mordrek82

Mordrek82

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 02 marzec 2019 - 15:20

Teraz jeszcze zostało buty dokupić. Chyba zostanę przy Nordica. Upatrzyłem Sportmachine 90 w niezłych pieniądzach