Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 crakers

crakers

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 26 luty 2019 - 12:50

Cześć,

W tym roku zacząłem swoją przygodę z nartami i jestem zachwycony uprawianiem tej dyscypliny sportu. 

Podczas mojego krótkiego wyjazdu w góry jeździłem na mocno wyeksploatowanych butach i nartach Salomon Scrambler 700 - 170 cm(z wypożyczalni). Na nartach tych jeździło mi się bardzo dobrze i według mojego odczucia na czerwonych trasach spokojnie dawałem sobie radę. Dzięki pewnemu przypadkowi w moje ręce trafiły narty Volkl Racetiger Speedwall GS 175 cm 2012/2013.

Z tego co sprawdziłem są to narty dla bardzo zaawansowanych z przeznaczeniem na slalom gigant.

Mój wzrost to 190 cm a waga 82 kg. Flex butów 90 - 100.

Czy jako początkujący mogę mieć duże problemy z jazdą na tych nartach? 

Pozdrawiam!

1. M
2. 31
3. 82
4. 190
5. 6 dni
6. 6
7. Flex - 100
8. ......
9. nie mam tyle doświadczenia
10. nie mam tyle doświadczenia
11. Połącznie turystyki z szybkością.
12. Jestem bardzo aktywnym człowiekiem, w następnym roku będę na pewno przynajmniej 2 a może i nawet 3 razy w górach.
13. ...

#2 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2277 postów
  • Na forum od: 03.2009
678
  • Umiejętności: 1
  • Polska

Napisano 01 marzec 2019 - 14:12

Odpowiedź jest prosta.

Tak będziesz się męczył na tych nartach.

Jak dla mnie to nie masz pojęcia jakie nary Ci będą pasować bo dopiero uczysz się zsuwać ze stoku.

Uprawianie sportu nic tu nie pomoże bo uczyć się jazdy na nartach będziesz całe życie.

Jeżeli będziesz intensywnie trenować pod okiem dobrego instruktora to za dwa może trzy sezony zrozumiesz co Ci dzisiaj napisałem i wtedy świadomie będziesz mógł sobie sam dobrać narty do swoich umiejętności i upodobań.

Jeżeli masz buty a tak zrozumiałem twój wpis to dobrze.

Na tą chwilę narty najlepiej wypożyczaj a jeżeli koniecznie chcesz mieć własne to poszukaj niedrogich nart z przed kilku sezonów.

Zalety to dużo niższa cena przy zakupie, gwarancja od sprzedawcy i mniej chętnych na twoje narty na stoku jak pójdziesz na herbatę.

Logo, kolor, grafika według własnego gustu

Szukaj nart z grupy Allround lub Allmountain.

Pod butem od 72 cm do 76 cm.

Długość od 175 cm do 180 cm.

Wrzuć ze trzy linki z wybranymi nartami przez Ciebie to coś podpowiemy.

#3 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2286 postów
  • Na forum od: 01.2017
845
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 01 marzec 2019 - 14:56

Odpowiedź jest prosta.
Tak będziesz się męczył na tych nartach.
Jak dla mnie to nie masz pojęcia jakie nary Ci będą pasować bo dopiero uczysz się zsuwać ze stoku.
Uprawianie sportu nic tu nie pomoże bo uczyć się jazdy na nartach będziesz całe życie.
Jeżeli będziesz intensywnie trenować pod okiem dobrego instruktora to za dwa może trzy sezony zrozumiesz co Ci dzisiaj napisałem i wtedy świadomie będziesz mógł sobie sam dobrać narty do swoich umiejętności i upodobań.
Jeżeli masz buty a tak zrozumiałem twój wpis to dobrze.
Na tą chwilę narty najlepiej wypożyczaj a jeżeli koniecznie chcesz mieć własne to poszukaj niedrogich nart z przed kilku sezonów.
Zalety to dużo niższa cena przy zakupie, gwarancja od sprzedawcy i mniej chętnych na twoje narty na stoku jak pójdziesz na herbatę.
Logo, kolor, grafika według własnego gustu
Szukaj nart z grupy Allround lub Allmountain.
Pod butem od 72 cm do 76 cm.
Długość od 175 cm do 180 cm.
Wrzuć ze trzy linki z wybranymi nartami przez Ciebie to coś podpowiemy.

Narty gościu chyba ma - te gieesy.
Co do butów to nie byłbym pewny;-)

#4 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1352 postów
  • Na forum od: 01.2015
1491

Napisano 01 marzec 2019 - 15:22

Cześć,

W tym roku zacząłem swoją przygodę z nartami i jestem zachwycony uprawianiem tej dyscypliny sportu. 

Podczas mojego krótkiego wyjazdu w góry jeździłem na mocno wyeksploatowanych butach i nartach Salomon Scrambler 700 - 170 cm(z wypożyczalni). Na nartach tych jeździło mi się bardzo dobrze i według mojego odczucia na czerwonych trasach spokojnie dawałem sobie radę. Dzięki pewnemu przypadkowi w moje ręce trafiły narty Volkl Racetiger Speedwall GS 175 cm 2012/2013.

Z tego co sprawdziłem są to narty dla bardzo zaawansowanych z przeznaczeniem na slalom gigant.

Mój wzrost to 190 cm a waga 82 kg. Flex butów 90 - 100.

Czy jako początkujący mogę mieć duże problemy z jazdą na tych nartach? 

Pozdrawiam!

1. M
2. 31
3. 82
4. 190
5. 6 dni
6. 6
7. Flex - 100
8. ......
9. nie mam tyle doświadczenia
10. nie mam tyle doświadczenia
11. Połącznie turystyki z szybkością.
12. Jestem bardzo aktywnym człowiekiem, w następnym roku będę na pewno przynajmniej 2 a może i nawet 3 razy w górach.
13. ...

Witam

Ja tak przewrotnie odpowiem na to pytanie. Jeździłeś na tych czerwonych trasach. I ja się czułeś. Narty cię ponosiły? Panowałeś nad nimi, skręcałeś, gdy był bardziej stromy stok stok, dość swobodnie. Nie pytam jak. Jak się czujesz fizycznie. Jesteś silny, sprawny chłop? Odpowiedz sobie na te pytania.

Jak odpowiedź będzie pozytywna, to te narty Volkl GS 175 cm cię nie zabiją. Będziesz jeździł , jak jeździsz. Aby lepiej i szybciej, to robić, powinieneś poszukać takiego instruktora, który widząc ciebie na tych nartach podejmie się nauki. Jeśli każe ci je zmienić na krótsze, mniej eksperckie, to zmień instruktora.

Pozdrawiam

#5 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 975 postów
  • Na forum od: 10.2011
667
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 01 marzec 2019 - 15:54

I jeszcze prośba - napisz gdzie najczęściej jeździsz :ph34r: :ph34r: :ph34r:

#6 crakers

crakers

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 04 marzec 2019 - 10:46

Jeśli chodzi o stoki to głównie Słowacja: Wielka Raca i Chopok.

Buty, które ostatnio zakupiłem:  HEAD VECTOR XP 606098-BLACK/YELLOW (FLEX 90 - 100)

Na czerwonych trasach czułem mniejszy komfort ale z drugiej strony nie jeździłem pługiem tylko swobodnie potrafiłem zmieniać strony jazdy z lewą na prawą. 

Spróbuję jeździć na tych nartach w następnym sezonie ale na wszelki wypadek zaopatrzę się również w wypożyczalni w deski dopasowane bardziej dla początkujących.

Pzdr

#7 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1352 postów
  • Na forum od: 01.2015
1491

Napisano 04 marzec 2019 - 15:47

Jeśli chodzi o stoki to głównie Słowacja: Wielka Raca i Chopok.

Buty, które ostatnio zakupiłem:  HEAD[/size] VECTOR XP 606098-BLACK/YELLOW (FLEX 90 - 100)[/size]

Na czerwonych trasach czułem mniejszy komfort ale z drugiej strony nie jeździłem pługiem tylko swobodnie potrafiłem zmieniać strony jazdy z lewą na prawą. 

Spróbuję jeździć na tych nartach w następnym sezonie ale na wszelki wypadek zaopatrzę się również w wypożyczalni w deski dopasowane bardziej dla początkujących.

Pzdr

Zanim udasz się do wypożyczalni, spróbuj zastanowić się, dlaczego masz kłopot. Może jakiś instruktor, lub nawet doświadczony narciarz by popatrzył, na chwilę...Wypożyczalnia to nie najlepszy kierunek. A może poszukać łatwiejszego stoku. To też dużo wyjaśni.

Pozdrawiam