Skocz do zawartości

Odciążenie


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyzbys nie ogladal filmow, ktore wrzuczasz? :D Czas 0:25. Ja tam robie NW/WN/NWN czy jak to sie tam profesjonalnie zwie (pozdro Fred xD) i o kompensacji nawet nie mysle.

Tak, nie oglądam. Patrzę tylko na miniatury, jak tylko widzę gardy na kijach to wrzucam w ciemno :P

A czemu się zdziwiłeś? Zabiłeś sobie między narty?

 

Dwa lub trzy sezony temu miałem instruktora z łapanki, stwierdził żeby nie zabijać kija (lub nie imitować tego ruchu) bo to niemodne teraz...Najgorzej wydane 100zł w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie oglądam. Patrzę tylko na miniatury, jak tylko widzę gardy na kijach to wrzucam w ciemno :P

A czemu się zdziwiłeś? Zabiłeś sobie między narty?

 

Dwa lub trzy sezony temu miałem instruktora z łapanki, stwierdził żeby nie zabijać kija (lub nie imitować tego ruchu) bo to niemodne teraz...Najgorzej wydane 100zł w życiu.

Nic nie zrozumialem hehe. Serio. Mi zabijanie kija dodaje dynamiki, az trace rownowage. Po kilku katapultach odpuscilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mi zabijanie kija dodaje dynamiki, az trace rownowage. Po kilku katapultach odpuscilem.

 

Przestańcie zabijać tego kijka, już dawno jest trupem. A tak serio to kijek się wbija, zabijać możecie gwoździami wieko od trumny ;)

 

Ruch ręką, inaczej pociągnięcie jak byś chciał wbić kijek, pomaga przy odciążeniu, szybszym wyjściu ze skrętu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie zabijać tego kijka, już dawno jest trupem. A tak serio to kijek się wbija, zabijać możecie gwoździami wieko od trumny ;)

 

Ruch ręką, inaczej pociągnięcie jak byś chciał wbić kijek, pomaga przy odciążeniu, szybszym wyjściu ze skrętu itp.

ten tu "zabija kija" i to samo mam na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię, ale pogadaj z jakimś instruktorem bo wbicie kija powinno Ci pomagać, a nie przyczyniać się do utraty równowagi.

 

Majka spotkałem się z obydwoma zwrotami. Nie denerwuj się ;)

Jakie wbicie kija? Nie widze, zeby wbijal. Spojrzales na te 0:25-0:29? Pisze o tym samym ruchu. Wyszla cala strona nieporozumienia :D

https://youtu.be/envv81Gc4Y4?t=24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba jadąca na filmie - bardzo ładnie zresztą :) - głównie markuje chęć wbicia kija.
Sądzę, że u Ciebie ruch ręką powoduje zmianę sylwetki, czyli obrócenie się. Dlatego tracisz równowagę.
Masz jakis filmik ze swoją jazdą?

Pokaz swoj to i ja pokaze. Chcialbym wiedziec kto mi doradza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wbicie kija? Nie widze, zeby wbijal :D Spojrzales na te 0:25? Pisze o tym samym ruchu.

https://youtu.be/envv81Gc4Y4?t=24

Majka Ci to wyjaśniła. Chodzi o ten ruch, który ułatwia odciążenie i wyjście do przodu. Czy go wbijesz czy tylko zamarkujesz ten ruch to już zależy od skrętu, terenu (na stromym częściej się wbija/zabija mocno kija), sytuacji.

Zawodnicy tacy jak Hirscher czy Miśka często wbijają (lub imitują wbicie) obydwu kijków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilem o komenatrz do konkretnego ruchu w konkretnym filmu. No i patrzcie co z tego wyszlo... Wszystko tylko nie to :D

 

Majka, wskocz na narte ok. R12 (SL), zamarkuj dynamicznie zewnetrzna reka przy wyjsciu ze skretu karwingowego i koniecznie to nagraj. Tylko zebys byla tylko Ty na tym filmiku. Kolejnej odmowy nie przezyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilem o komenatrz do konkretnego ruchu w konkretnym filmu. No i patrzcie co z tego wyszlo... Wszystko tylko nie to :D

 

Majka, wskocz na narte ok. R12 (SL), zamarkuj dynamicznie zewnetrzna reka przy wyjsciu ze skretu karwingowego i koniecznie to nagraj. Tylko zebys byla tylko Ty na tym filmiku. Kolejnej odmowy nie przezyje :)

Musisz dożyć do kolejnego sezonu. Ten spędziłam przed komputerem ze śrubami w nodze :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie to tramwajowanie na krawędzi.

Jeśli się pojawia jakieś szuranie (bo krótkie zakręty) to zauważalne dla aptekarza. Prawdziwe szuranie przy tym układzie tułowia by tu weszło z kontrrotacją, której nie ma.

 

Przepraszam.

To jest Twoim zdaniem jazda na krawędzi?

Moim , Stenmark lepiej wycinał na ołówkach.

 

Zmniejszyłem prędkość odtwarzania.

Wszystko, jak na dłoni :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję poczucia humoru :)

Od bidy ( niechętnie) , mogę zaliczyć małe szuranie do jazdy na krawędzi ale dokładnie odwrotnie niż ta Pani jeździ.

Najpierw delikatne puszczenie nart ale dynamicznie przycięcie i mocne odbicie z krawędzi do następnego skrętu.

A tu Panie zero dynamiki.

 

Ona tak dziwacznie ustawia ciało w skręcie, że nawet dłuższe łuki nie są czyste.

Na dodatek ona ciało USTAWIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...