Skocz do zawartości

Kolejne narty po Volkl Attiva Estrella


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Sto lat nie było mnie na forum, nie wiem, czy ktokolwiek jeszcze mnie pamięta, ale ja z ciepłem w serduchu wspominam moje pierwsze wyjazdy na narty z uczestnikami forum i zawody Skiforum wiele lat temu.
Od tamtej pory sporo się zmieniło, przeszłam operację kręgosłupa, myślałam, że narty już nie dla mnie, ale po 3 latach okazuje się, że jeszcze trochę pojeżdżę, choć już nie całe dnie na stoku.
W zwiazku z tym zastanawiam sie nad zmianą nart, bo dotychczasowe przestały mi wystarczać. Są nadal najukochańsze, lekkie, łatwo się prowadza, ale wydają mi się za miękkie.
No i chcę Was poprosić o radę.

Troszkę danych:
1. K
2. 42
3. 90
4. 167
5. 10 lat z dwuletnią przerwą, ferie i czasem weekendowe wypady na polskie stoki (Bałtów, Zieleniec, Kamieńsk, Ustroń, Istebna...)
6. 5 i chyba lepiej nie będzie
7. Dalbello Raya 8, flex 75 i tak zostanie
8. Volkl Attiva Estrella 151 cm
9. Zależnie od warunków, ale raczej średnie i długie skręty
10. Niebieskie i czerwone, polskie stoki
11. Jazda rekreacyjna po przygotowanych stokach, sam lód i muldy to już jednak nie dla mnie.
12. Tydzień ferii i dodatkowo weekendowe lub jednodniowe wypady
13. ok. 1600 zł, ale im mniej tym lepiej, rozglądam się rownież wśród nart sprzed kilku sezonów i używanych, interesuje mnie dobry stosunek jakości do ceny

Nie jeżdżę technicznie dobrze i nigdy nie bedę z powodu ograniczeń narzuconych przez chory kręgoslup i biodro. Przy skrętach skręca całe ciało a nie tylko od pasa w dół, jeżdżę ześlizgiem, średnimi i długimi skrętami a gdy jedna narta złapie krawędź i nabiera przyspieszenia, to mam strach w oczach, bo druga do niej nie dołącza. Nie pochylę bardziej nóg, by jeździć na krawędziach. Mimo tego wszystkiego jazda daje mi ogromną radość i z wytęsknieniem czekam na każdą mozliwość wypadu na stok.
Szukam nart podobnych do dotychczasowych ale trochę twardszych, ważna jest dla mnie lekkość, łatwe ich prowadzenie, żeby pojeździć a nie dać w kość kolanom i kręgosłupowi. Obecne Volkl Attiva Estrella są idealne, ale właśnie już trochę za miękkie. Stąd tez mam sentyment do marki. Brałam pod uwagę z typowo damskich modele Flair 78, Flair SC uvo, Charisma, Chiara i Viola, ale nie wykluczam też innych firm i nart z kategorii unisex.
Proszę, doradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ona się nada do dluższych skrętów? bo ja jednak dłuższymi jeżdzę.

Ja mam takie narty o długości 170cm, jeżdżę i krótkim i długim skrętem. Mogę jechać na krawędzi, mogę ześlizgiem, i po twardym i po grząskim.

Bardzo uniwersalna narta i nie męcząca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię. Wiem, że jest źle a nawet fatalnie, jesli chodzi o technikę.

Nie jest tak źle, bo zjeżdżasz pewnie. W Saalbach, z którego wróciłem w ostatnią sobotę, byliśmy we trójkę, w tym koleżanka z Norwegii, która jeździ na Twoim poziomie. Trochę węziej, ale w sumie podobnie. Nawet więcej w jej skręcie jest pługu, mówiąc kolokwialnie. Za każdym razem pożycza narty z moją niewielka pomocą. Co jej doradził wypożyczający Austriak? Volkle Code o parametrach zbliżonych do proponowanych przez nas SC. :) Ok. 155 cm (przy wzroście ok. 172 cm, szczupła).  MSZ te SC będą dobre dla Ciebie. 160 cm. Ew. rozważ Volkl Deacon, następcę Code. To wszystko są narty przyjazne.

 

Oczywiście inne firmy robią też bardzo dobre narty, ale ja się znam, trochę, tylko na Volklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, bo zjeżdżasz pewnie. W Saalbach, z którego wróciłem w ostatnią sobotę, byliśmy we trójkę, w tym koleżanka z Norwegii, która jeździ na Twoim poziomie. Trochę węziej, ale w sumie podobnie. Nawet więcej w jej skręcie jest pługu, mówiąc kolokwialnie. Za każdym razem pożycza narty z moją niewielka pomocą. Co jej doradził wypożyczający Austriak? Volkle Code o parametrach zbliżonych do proponowanych przez nas SC. :) Ok. 155 cm (przy wzroście ok. 172 cm, szczupła).  MSZ te SC będą dobre dla Ciebie. 160 cm. Ew. rozważ Volkl Deacon, następcę Code. To wszystko są narty przyjazne.

 

Oczywiście inne firmy robią też bardzo dobre narty, ale ja się znam, trochę, tylko na Volklach.

 

Jeżdżę tak, by czuć się pewnie i bezpiecznie i by nie stwarzac zagrożenia dla innych przy zachowaniu radosci z jazdy. W skrętach nie zauwazyłam u siebie pługu, jest on obecny przy hamowaniu na dole stoku, gdy juz są duże muldy i wjeżdam prosto do kolejki na knapę. Nie uważam tego za coś złego. Wiem, że ten ześlizg i sposób skrętu - całe ciało - obciąża mi kolana. Przed próbą jazdy na krawędziach powstrzymuje mnie strach, zblokowane w dużym stopniu biodro. Lubię Volkle, mój syn jeździł na SP50 jeszcze , były dla mnie trochę za krótkie, ale fajnie mi sie na nich jeździło. Wezme pod uwagę te SC. Nie jestem szczupła i troche niższa, teraz moje narty maja 151 cm, teraz celuję w 156cm - prawidlowo?

Dziekuję za wszystkie uwagi :) Są dla mnie bardzo cenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezme pod uwagę te SC. Nie jestem szczupła i troche niższa, teraz moje narty maja 151 cm, teraz celuję w 156cm - prawidlowo?

 

Tak. :) Możesz też, jak pisze narciarz70 szukać czegoś w damskich. Ale szczerze mówiąc nic lepszego niż Volkl SC, ewentualnie RC (rozważ i ten tyle że 5 cm dłuższe) nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kolejne damskie narty i po kłopocie.

Nie szukaj nie sprawdzonych przez Ciebie wynalazków skoro na tych obecnych jeździło Ci się dobrze.

 

Tak właśnie planowałam, tyle, że wybór przyprawia o ból głowy a za słabo się znam, żeby w ciemno móc wybrać dobrze, boję się trafić na nartę, która nie będzie się za wiele rózniła od obecnej np. twardością. Stąd ten post. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie planowałam, tyle, że wybór przyprawia o ból głowy a za słabo się znam, żeby w ciemno móc wybrać dobrze, boję się trafić na nartę, która nie będzie się za wiele rózniła od obecnej np. twardością. Stąd ten post. :)

Cześć Wiolka!

Strasznie miło Cię czytać po tak długim czasie!

Cieszę się, żeś w dobrym zdrowiu i energia do jazdy w Tobie kipi. Biodrami i kręgosłupami się nie przejmuj - każdy coś tam ma nie tak, ale ważne, żeby nie siedzieć na tyłku, jak niektórzy robią i starzeją się momentalnie.

Co do nart to koledzy dali dość rozsądne rady a i Ty jak widzę sensownie do sprawy podchodzisz więc nie będę się tu wywnętrzał.

Czy narty musisz/chcesz kupić już czy możesz trochę poczekać?

Co tam Ci się dzieje z biodrem - mam na  świeżo, może coś pomogę.

Super, ze się odezwałaś.

Serdecznie Cię pozdrawiam i jak masz ochotę to napisz odpowiedzi, może być na priv jak wolisz.

Pozdrowienia Mitek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wiolka!

Strasznie miło Cię czytać po tak długim czasie!

Cieszę się, żeś w dobrym zdrowiu i energia do jazdy w Tobie kipi. Biodrami i kręgosłupami się nie przejmuj - każdy coś tam ma nie tak, ale ważne, żeby nie siedzieć na tyłku, jak niektórzy robią i starzeją się momentalnie.

Co do nart to koledzy dali dość rozsądne rady a i Ty jak widzę sensownie do sprawy podchodzisz więc nie będę się tu wywnętrzał.

Czy narty musisz/chcesz kupić już czy możesz trochę poczekać?

Co tam Ci się dzieje z biodrem - mam na  świeżo, może coś pomogę.

Super, ze się odezwałaś.

Serdecznie Cię pozdrawiam i jak masz ochotę to napisz odpowiedzi, może być na priv jak wolisz.

Pozdrowienia Mitek

 

 

Hej Mitku!

Ale fajnie, że mnie pamiętasz! Strasznie to miłe:)

Jeździć to ja bym chciała, najlepiej nie schodzić ze stoku, jak kiedyś, niestety pesel wie swoje, ale dzielnie z nim walczę:)

Narty nie muszą być już, może poczekam do jesieni, może ceny spadną:) Na te planowane 2 dni w tym sezonie to moje jeszcze wystarczą:)

Napisałam priv:)

Ściskam serdecznie :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...