Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Alternatywy dla Hero Elite Plus Ti?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#101 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12959 postów
  • Na forum od: 11.2007
7880
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 17 luty 2019 - 19:45

Ja - i jest bardzo fajnie. Warunki weryfikują wszelkie umiejętności zwłaszcza te deklarowane - krótki skręt + wykorzystanie trasy i jest ok - narty i buty bez znaczenia. Tak jak rozmawiałem z Mig-iem to nie były złe warunki tylko pierwotne ;)  :D .

PS praktycznie na całej długości robi się wspaniała 2 metrowa lodowa rynna - do śmigu idealna :D  

Cześć

Na śniegu mogę jeździć dowolnym ale jak jest tłum to schodzę i koniec.

Pozdrowienia

#102 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4204
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 17 luty 2019 - 19:47

Kto jeszcze?

A trzeba mieć strój Batmana do jeżdżenia w tych warunkach? :)

#103 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6557 postów
  • Na forum od: 02.2008
4746
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 17 luty 2019 - 20:02

A trzeba mieć strój Batmana do jeżdżenia w tych warunkach? :)

Tylko zdolność teleportacji. Ale Jak odejmiesz szkółki że stoku to będzie prawie pusto.

#104 Torres 1

Torres 1

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
  • Na forum od: 03.2014
85

Napisano 17 luty 2019 - 20:03

Kto jeszcze?

Cześć. Ja mogę 26 luty ...

Pozdr.

#105 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6557 postów
4746
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 17 luty 2019 - 20:03

Cześć
Na śniegu mogę jeździć dowolnym ale jak jest tłum to schodzę i koniec.
Pozdrowienia

I to jest to co lubię w nartach. Szczególnie radegast. )

#106 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6557 postów
4746
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 17 luty 2019 - 20:07

Cześć. Ja mogę 26 luty ...

Pozdr.

Wtorek sroda TadeuszT mnie namawia na Chopoka. Jestem skłonny ulec....

#107 SkI-mAn

SkI-mAn

Użytkownik

• PipPipPip
  • 355 postów
  • Na forum od: 11.2006
96
  • Zabrze

Napisano 17 luty 2019 - 20:13

Może Gliwice wpadną! pogadam z Arturem (Friskim). 

"Nie przegrywa ten kto upada - lecz ten kto nie wstaje"

#108 Torres 1

Torres 1

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
  • Na forum od: 03.2014
85

Napisano 17 luty 2019 - 20:36

Wtorek sroda TadeuszT mnie namawia na Chopoka. Jestem skłonny ulec....

Wiem  :P . Wymieniliśmy smsy ale my tylko 26 mamy wolne w pozostałe dni pracujemy. Na Chopok jedziemy od 19 marca- zapraszamy :)

Pozdr.

P.S- aaa w przyszłym tyg. 21-22 gdzieś wyskoczymy (jeśli będzie pogoda ) - pewnie Czantoria lub Soszów

#109 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6557 postów
4746
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 17 luty 2019 - 20:46

Wiem :P . Wymieniliśmy smsy ale my tylko 26 mamy wolne w pozostałe dni pracujemy. Na Chopok jedziemy od 19 marca- zapraszamy :)
Pozdr.

P.S- aaa w przyszłym tyg. 21-22 gdzieś wyskoczymy (jeśli będzie pogoda ) - pewnie Czantoria lub Soszów

Pewnie da sie to pogodzic.....

#110 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
  • Na forum od: 02.2018
40
  • Okolice stolicy

Napisano 17 luty 2019 - 22:49

Ciekawy wątek wyszedł. Strasznie mnie nurtuje kwestia tezy postawionej, że Hero Elite to badziew...

#111 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 18 luty 2019 - 07:33

Rozumiem że strasznie oznacza bardzo.

A teraz poczytaj ze zrozumieniem.

Linia Hero Elita w różnych latach produkcji miała nieraz po 8 a chyba czasami i 10 różnych modeli które różniły się kolejnymi jeszcze literkami.

Modele były (są) od porządnych do badziewnych.

Przeczytaj o jaki konkretnie model chodziło. I zrozumiesz.

Zanim coś napiszesz przeczytaj dokładnie.

#112 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
40
  • Okolice stolicy

Napisano 18 luty 2019 - 09:35

Rozumiem że strasznie oznacza bardzo.
A teraz poczytaj ze zrozumieniem.
Linia Hero Elita w różnych latach produkcji miała nieraz po 8 a chyba czasami i 10 różnych modeli które różniły się kolejnymi jeszcze literkami.
Modele były (są) od porządnych do badziewnych.
Przeczytaj o jaki konkretnie model chodziło. I zrozumiesz.
Zanim coś napiszesz przeczytaj dokładnie.

"Strasznie" oznacza bardziej aniżeli bardzo i służy intensyfikacji/podkreśleniu wyrażenia.

Co do zaś mojego czytania:
"Seria Hero Elite to dość badziewna konstrukcja nie dla takich mocarzy jak Ty."
Postawiłeś zatem tezę o całej serii, a nie modelu "plus". Zatem warto samemu dokładnie sprecyzować, zanim każe się komuś dokładnie czytać.
"
Obraz zmienia się całkowicie po kilkunastu skrętach. Rossignole Hero LT to jedne z najbardziej harmonijnych desek, na jakich zdarzyło mi się jeździć. Wycinać na nich łuki to zaiste sama przyjemność. Narty znakomicie radzą sobie w długich i średnich wirażach. Krótkie też są możliwe, jeśli wprowadzi się elementy ześlizgu. Można też na nich jeździć bardzo szybko bez obawy o utratę stabilności. Dodatkowo są bardzo komfortowe i całodzienna jazda nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Słowem: fantastyczne deski dla dobrego narciarza..."
To akurat o modelu 16/17

Powtarzam zatem - świetny wątek, ukazuje jak bardzo indywidualnym i niejednoznacznym jest moment zakupu nart. Dodatkowo świetnie obrazuje jak dobrze jest dużo poczytać i mocno filtrować treści.

P.S.
Wojtek, zerknij za okno...słońce,niebo,przyroda się budzi tyle piękna nas otacza...owszem kończy się dekada ale do końca wieku jeszcze trochę 😀

#113 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 18 luty 2019 - 09:49

Nie chce mi się z Tobą gadać ;)

Pisałem do autora tematu który wycenił swoje umiejętności na 8, jest wysoki i waży b. dużo, pisałem skrótowo o nartach o które on pytał.

Zdania nie zmieniam.

Nie czepiaj się.

Nie czytaj reklamówek bo źle znosisz teksty reklamowe.

Żeby coś wiedzieć o nartach to musisz trochę pojeździć i nie sugerować się reklamami, testami itp. To co dla kogoś będzie dobre to nie koniecznie dla Ciebie i na odwrót.

Skończyłem.

#114 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12959 postów
  • Na forum od: 11.2007
7880
  • Warszawa

Napisano 18 luty 2019 - 09:58

Cześć

Rossignol zrobił taki sprytny myk i rozszerzył kolekcję Hero o segment niższy tworząc Hero Elite. Porównując - a miałem taką okazję - Hero Elite z nartami sportowymi te pierwsze wyglądają dość blado. Narty są w większości dość miękkie - właśnie nie elastyczne tylko miękkie i lekkie. Nie trzymają rewelacyjnie ale do zabawy są Ok.

Pytanie tylko czy należy je porównywać z nartami sportowymi. Niby jest to grupa race ale moim zdaniem dość sztuczny jest to przydział.

Pozdrowienia

#115 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2376
  • Umiejętności: 1

Napisano 18 luty 2019 - 10:17

... Skończyłem.

Mam nadzieje, ze na dlugo.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#116 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
40
  • Okolice stolicy

Napisano 18 luty 2019 - 11:46

Nie chce mi się z Tobą gadać ;)

Pisałem do autora tematu który wycenił swoje umiejętności na 8, jest wysoki i waży b. dużo, pisałem skrótowo o nartach o które on pytał.

Zdania nie zmieniam.

Nie czepiaj się.

Nie czytaj reklamówek bo źle znosisz teksty reklamowe.

Żeby coś wiedzieć o nartach to musisz trochę pojeździć i nie sugerować się reklamami, testami itp. To co dla kogoś będzie dobre to nie koniecznie dla Ciebie i na odwrót.

Skończyłem.

Przyzwyczaiłem się Wojtek do Twojego dekadenckiego i chwilami wręcz ocierającego się o bufonadę podejścia :). To dalej nie zmienia faktu, że najpierw napisałeś, jak sam piszesz skrótowo, a przywalasz się, że niby ktoś nie czyta dokładnie :) .

Nie czytam reklamówek a tylko testy nart NTN, Sciare ...i znoszę je bardzo dobrze :). Świadczy o tym fakt samooceny umiejętności i wiedzy, na tak mierny,  iż zakup nart nowych uznałem za zupełnie nieracjonalny.

Trzeci raz napiszę - wątek oceniam jako genialny z mojego punktu widzenia. Dyskusja kilku uznanych nicków w temacie SL,GS AM daje więcej, niż konkretna rada człowieka X. 

Widzisz Mitek, który już niejednego tu na forum dał radę zdenerwować, napisał już minimum kilka razy na forum "kup najlepszą na jaką Cię stać i jaka Ci się podoba". W moim poście dodatkowo napisał "niekoniecznie z grupy race".

Jeśli zatem rozpatruję sobie narty Nordici, to najzwyczajniej zwracam uwagę na model od Doberman Spitfire w dół - z racji wieku, fizyczności,umiejętności, ilości dni na stoku na jakie mogę sobie pozwolić itd.

Tekst zacytowany o Rossignol Hero Elite LT TI 16/17 to fragment opinii T.Kurdziela. Nie twierdzę, że to musi być dla wszystkich guru w temacie nart. Ja obejrzałem kilka Jego filmików, miałem przyjemność poznać i rozmawiać z Panem Tomkiem na ostatnim Snow Expo w Warszawie i zwyczajnie mam do człowieka zaufanie w temacie.

Każdy ma prawo polubić inny segment nart SL, GS, AM. 

Ktoś tu bardzo trafnie pisał o samochodach - są różne: sportowe,miejskie,terenowe i każdy sprawdza się lepiej/gorzej w określonych warunkach. Znalazł się jednak ktoś, kto napisał coś w stylu "dla mnie wszystkie mają 4 kółka". Dla mnie taki tekst to profanacja ale akceptuję, bo znam osoby pokroju takich umiejętności prowadzenia auta, ze maluchem na działkę, 50 km jechał na 2 biegu, twierdząc, że warunki na inną jazdę nie pozwoliły. Dlaczego nie jeżdżę na co dzień autem o specyfikacji WRC? No cóż sztywność zawieszenia, praca sprzęgła itd. nie dają specjalnej przyjemności z jazdy po Warszawie...

A co do autora wątku...poziom umiejętności 8, jak dla mnie obliguje do wyższej świadomości potrzeb, ale coś sprawia, że uznał forum za dobre miejsce na uzyskanie wsparcia. Jeśli jechał na plusach i był zadowolony...to po podpowiedziach z tego wątku przetestuje jeszcze 2 czy 3 modele i kupi dla siebie, już w pełni świadomy extra nartę. 

#117 piotrekdk

piotrekdk

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 26 luty 2019 - 12:36

Skonczylo sie na Volkl Racetiger SL, byly juz pierwsze jazdy w ten weekend po polskim lodzie i jestem bardzo zadowolony.
Rzeczywiscie te Hero Elite Plus Ti to byla klasa nizej.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.