Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Alternatywy dla Hero Elite Plus Ti?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrekdk

piotrekdk

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 11 luty 2019 - 14:50

Czesc,

Rossignol Hero Elite Plus Ti wydaja sie idealne, ale pomyslalem, ze spytam Was forumowiczow, czy istnieja jakies alternatywy, ktore powiniennem rozwazyc?

1. M
2. 29
3. 100
4. 184
5. 22 lata
6. 8
7. Lange race 110 wide
8. 
Najwiecej czasu spedzilem i posiadam: Rossignol R9S Ti oversize 165cm, sluzyly mi bardzo dobrze przez wiele sezonow, minusy to dosyc silowa jazda, a w slabych warunkach na stoku jest tragedia.
W zeszlym roku pojezdzilem na Rossignol Hero Elite ST Ti 17/18 167cm, bardzo fajne, stabilne, wzglednie latwe, ale nie mialem okazji przetestowac ich doglebnie i nie wiem jak sprawuja sie w slabych warunkach.
W tym roku testowalem przez kilka dni Rossignol Hero Elite Plus Ti 18/19 167cm, jestem nimi zachwycony, jak stworzona dla mnie, stabilna, szybka, nie wymaga sily, wzglednie swietnie radzi sobie w zlych warunkach.
Byly tez inne slalomowki, ale to dawno.
9. Zawsze bardzo szybko, dlugosc skretu to glownie krotki, czasami sredni, rzadko dlugi.
10. Wlochy, Austra, Slowacja, Polska. Czerwone i czarne. Od pierwszych sniegow do konca Marca. Od rana do wieczora wiec sztruks, muldy, lod, sypki i mokry snieg, wszystko co mozna znalezc na stoku. Bez jazdy poza trasami.
11. Chce czerpac przyjemnosc z jazdy, jezdzic szybko na stokach od rana do wieczora
12. Kilka weekendow + 1-2 jednotygodniowe wyjazdy.
13. 2500pln jest spoko.

Kocham jezdzic na nartach i zalezy mi abym mogl wykorzystac jak najwiecej mojego wolnego czasu na szusowanie. Zalezy mi na szybkiej jezdzie od rana do wieczora, niezaleznie od warunkow.
Czasami przygotowuje sie fizycznie do sezonu bardzo solidnie, przez kilka miesiecy na silowni, jednak nie zawsze, dlatego szukam czegos prostszego na cale dnie szybkiej jazdy, nawet bez solidnych przygotowan fizycznych.
Zawsze jezdzilem na nartach takiej dlugosci 165-170 i bardzo mi ona odpowiada.

#2 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 660 postów
  • Na forum od: 02.2009
201
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2019 - 15:49

Najwiecej czasu spedzilem i posiadam: Rossignol R9S Ti oversize 165cm

Witaj w klubie.

Najgorsze narty jakie miałem, nic gorszego nie mogło mi się przydarzyć ; ( Dalej je mam zresztą. Kołki nie trzymające krawędzi. Latami wmawiałem sobie, że przyczyn trzeba szukać w sobie. Ostrzyłem na różne kąty u chwalonych specjalistów Dobry narciarz - myślałem - to i na kołkach z płota itd ... . G...o prawda w tym przypadku. Na szczęście to nie były moje jedyne narty.

Właściwie wszystko jedno co kupisz, bo gorzej być nie może ; ))

Tak czy owak testowałem Fishery WC SC, Heady  WC i.SL i Volkle SL. Wszystkie fajne, a po tych fatalnych oversizeach rewelacyjne. Zauroczyły mnie Volkle SL. Super trzymanie krawędzi i zaskakująco łatwe. Sprawdź tez Heady SS i.Magnum jeżeli nie chcesz się męczyć - biją na głowę oversizey w trzymaniu krawędzi, dynamice, stabilności i kulturze. Ale Volkle lepsze.

Pewnie koledzy napisza coś o Dynastarach czy Elanach ale ja nie znam tych nart.

#3 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
  • Na forum od: 02.2018
19
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 11 luty 2019 - 16:43

Trafiłeś idealnie,
Na chwile obecna jeżdżę na tegorocznych racetigerach sl w klasycznej długości 165, z kolei przesiadłem się na nie bezpośrednio z rosoli st ti 167 cm 17/18, wiec nart na których Ty jeździłeś. Generalnie po tej zmianie nart odkryłem troszkę siebie na nowo i to na ile mnie jeszcze stać. Rossignole złe nie były, do bujania się z krawędzi na krawędź w sam raz, ale Volkle to zupełnie inna bajka...idą jak po szynach po betonie, lodzie, twardym...fenomenalna stabilność, przewidywalność, potrafią być zarówno łagodne, jak i dawać potężnego kopa, gdy docisniesz. Rossignole przy tym były całkowicie...bez wyrazu. Przeskok o 2 klasy wyżej, polecam.

#4 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 660 postów
201
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2019 - 16:58

No nie do końca ... ja pisałem o 9S Ti Oversize, znacznie starszych. 

O nowych nic nie napiszę bo się obraziłem i nawet nie testuję : D

#5 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
19
  • Kraków

Napisano 11 luty 2019 - 17:56

No nie do końca ... ja pisałem o 9S Ti Oversize, znacznie starszych. 
O nowych nic nie napiszę bo się obraziłem i nawet nie testuję : D

Wiem, ze to zupełnie inne narty, ale akurat ten post stanowił odpowiedz autorowi tematu, który jeździł na identycznych st ti :)

#6 piotrekdk

piotrekdk

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 11 luty 2019 - 18:59

Trafiłeś idealnie,
Na chwile obecna jeżdżę na tegorocznych racetigerach sl w klasycznej długości 165, z kolei przesiadłem się na nie bezpośrednio z rosoli st ti 167 cm 17/18, wiec nart na których Ty jeździłeś. Generalnie po tej zmianie nart odkryłem troszkę siebie na nowo i to na ile mnie jeszcze stać. Rossignole złe nie były, do bujania się z krawędzi na krawędź w sam raz, ale Volkle to zupełnie inna bajka...idą jak po szynach po betonie, lodzie, twardym...fenomenalna stabilność, przewidywalność, potrafią być zarówno łagodne, jak i dawać potężnego kopa, gdy docisniesz. Rossignole przy tym były całkowicie...bez wyrazu. Przeskok o 2 klasy wyżej, polecam.

No a jak takie racetigery radza sobie w slabych warunkach? Potrzebuje czegos co jest stabilne w duzych predkosciach, potrafi wyciac krotki skret,wzglednie proste i nie zajedzie mnie fizycznie gdy warunki sa slabe. Nie chce nart jak moje stare R9S, ktore potrzebuja duzo sily i gdy warunki sie pogarszaja to ilosc tej sily wzrasta lawinowo.

#7 piotrekdk

piotrekdk

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 11 luty 2019 - 19:13

Dodam jeszcze, ze zastanawialem sie nad all mountain, ale obawiam sie, ze taka klasa nie nada sie gdy bede szalec przy wiekszej predkosci.
Wspomniana Hero Elite Plus Ti wydaje sie takim polaczeniem pomiedzy all mountain i sl, wiec pytanie czy ktos cos jeszcze podobnego probowal lub ma jakis pomysl?
Najbardziej optymalnym bylyby dwa komplety nart, ale to nie dla mnie.

Head supershape i.rally?

#8 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
19
  • Kraków

Napisano 11 luty 2019 - 19:18

No a jak takie racetigery radza sobie w slabych warunkach? Potrzebuje czegos co jest stabilne w duzych predkosciach, potrafi wyciac krotki skret,wzglednie proste i nie zajedzie mnie fizycznie gdy warunki sa slabe. Nie chce nart jak moje stare R9S, ktore potrzebuja duzo sily i gdy warunki sie pogarszaja to ilosc tej sily wzrasta lawinowo.

Jezdzone dopiero 1 dzień po betonie, były genialne. Ciężko mi póki co odnieść się do warunków ciężkich, kopnego śniegu, czy tez muld, ale wiadomo ze nie są to narty stworzone do tego typu warunków. Jeśli szukasz nart wszechstronnych, to powinieneś zwrócić się w kierunku czegoś zdecydowanie szerszego pod butem i grupy All moutain, ot choćby Salomony, którymi zachwycali się Panowie w temacie dotyczącym Myślenic. Tego typu sprzęt będzie zdecydowanie bardziej wszechstronny, ja szukałem rasowej slalomki i taka znalazłem.

Ew możesz uderzyć w coś z popularnej ostatnio grupy raceowych medium turnow, typu Rossi czy tez te zielone charakterystyczne Atomici, które zbierają fajne recenzje :)

#9 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 660 postów
201
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2019 - 19:21

Bardzo dobrze ! Bo są stabilne. Choc to nie są narty poza trase. 

Dodam jeszcze, ze zastanawialem sie nad all mountain, 

Head supershape i.rally?

Raczej i.Magnum najszersza - szerszej nie bierz. Magnum jest AM w dobrym znaczeniu tego słowa. Te szersze to już trochę wynalazki, szerszą już miałeś ; DDDDDDD 

#10 kris63

kris63

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 01.2011
0

Napisano 11 luty 2019 - 20:35

Bardzo dobrze ! Bo są stabilne. Choc to nie są narty poza trase. 

Raczej i.Magnum najszersza - szerszej nie bierz. Magnum jest AM w dobrym znaczeniu tego słowa. Te szersze to już trochę wynalazki, szerszą już miałeś ; DDDDDDD 

Próbowałeś najnowszego modelu HERO ELIE  ST TI ? - moim zdaniem rewelacja i nie odczułem różnicy jeżdżąc w Racetiger SL , jednak nie wiem dlaczego ale VOLKL bardziej mnie przekonały.

#11 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12577 postów
  • Na forum od: 11.2007
7470
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2019 - 21:12

Cześć

Tak tak chłopcy. Narty to podstawa. :)

Pozdrowienia

#12 piotrekdk

piotrekdk

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 11 luty 2019 - 21:27

Cześć

Tak tak chłopcy. Narty to podstawa. :)

Pozdrowienia

Dziekuje za pomoc.

#13 Marxx74

Marxx74

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 01.2012
115

Napisano 11 luty 2019 - 21:38

@piotrekdk - jeżeli "szalejesz" na większej prędkości przy swoich gabarytach na nartach 165-167 to o większej prędkości nie osiągasz. Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb. To tylko cytat a jednocześnie wskazanie typowego braku konsekwencji.
@mitek słusznie pisze - odczepcie się od niuansów różnicy pomiędzy nartami jeżeli 167 jest szybkie, a narta "wytnie krótki" a jednocześnie nie jest wymagająca fizycznie. Wybierajcie po ulubionej marce, kolorze, nastroju lub recenzji na dowolnym portalu - w zależności od nastroju będziecie zadowoleni bądź nie, narcie nic do tego.
Pozdrawiam nieco rozbawiony,
M.

#14 Marxx74

Marxx74

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
115

Napisano 11 luty 2019 - 21:52

Bardziej konstruktywnie - Rossi LT czyli bardzo niby GS lub AT - sympatyczna do wszystkiego.
M.

#15 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
19
  • Kraków

Napisano 11 luty 2019 - 21:53

Pytanie dotyczyło nart, wierzymy oczywiście ze autor tematu ma dobrze dobrane buty zarówno charakterem, jak i rozmiarem w kontekście nart, których szuka :)
Langi rs 110 oczywiście pod warunkiem dobrze dobranego rozmiaru i szerokości (czy na pewno potrzebowałeś wersji poszerzonej ?) to but, który śmiało uciągnie dobre slalomki u niezle jeżdżącego narciarza.

#16 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12577 postów
  • Na forum od: 11.2007
7470
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2019 - 22:05

Dziekuje za pomoc.

Cześć

Tutaj macie filmik:

Pomińcie pierwsze 30 sec bo widać i później powiedzcie na jakim typie nart jadę jak to takie ważne.

Pozdrowienia

#17 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPip
  • 144 postów
  • Na forum od: 01.2016
28
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 11 luty 2019 - 22:05

Cześć

Tutaj macie filmik:

Pomińcie pierwsze 30 sec bo widać i później powiedzcie na jakim typie nart jadę jak to takie ważne.

Pozdrowienia

odprywatnij film na youtubie :)

#18 piotrekdk

piotrekdk

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 11 luty 2019 - 22:06

Pytanie dotyczyło nart, wierzymy oczywiście ze autor tematu ma dobrze dobrane buty zarówno charakterem, jak i rozmiarem w kontekście nart, których szuka :)
Langi rs 110 oczywiście pod warunkiem dobrze dobranego rozmiaru i szerokości (czy na pewno potrzebowałeś wersji poszerzonej ?) to but, który śmiało uciągnie dobre slalomki u niezle jeżdżącego narciarza.

Przymierzylem mase butow przed zakupem, te lezaly najlepiej, wiec wyglada na to ze tak.
Moja aktualnie wysoka waga to kwestia ostatnich kilku miesiecy, w zeszlym sezonie bylem w moim przekonaniu fizycznie przygotowany rewelacyjnie i wazylem duzo mniej.

EDIT

Postaram sie zadac jeszcze raz moje pytanie.

Posiadam Rossignole radical R9S oversize, w ten weekend sprobowalem Rossignol Hero Elite Plus Ti i zaskoczyly mnie bardzo pozytywnie. Glowna roznica to jazda w slabych warunkach, ktora jest o wiele przyjemniejsza. Chcialbym je zakupic, ale pomyslalem, ze spytam, czy sa jakies podobne alternatywy ktore powiniennem rozpatrzec?

#19 Marxx74

Marxx74

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
115

Napisano 11 luty 2019 - 22:30

@piotrekdk - możesz a)bawić się każdą nartą o podobnej charakterystyce i szukać niuansów, które po zmianie warunków przestaną mieć znaczenie albo b)skoro narta pasuje kupić i zająć się sobą. Wybór należy do Ciebie. A że historia nie jest spójna to trudno cokolwiek więcej napisać.
M.

#20 piotrekdk

piotrekdk

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 11 luty 2019 - 22:35

Cześć

Tutaj macie filmik:

Pozdrowienia

Nie zgadlbym.