Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Europejska Karta zdrowia EKUZ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 01.2014
3
  • Umiejętności: 6
  • Kobysewo

Napisano 08 luty 2019 - 13:23

Witam,

napiszcie proszę czy ktoś miał jakieś doświadczenia z leczeniem urazów po nartach na terenie Europy. Może pytanie nie napawa optymizmem, ale chyba warto poruszyć temat. Ubezpieczenie dodatkowe na wyjazd na narty o chyba "MUST HAVE" do tego nie ma wątpliwości, ale jestem po prostu ciekaw jak takie leczenie przebiega w razie "W". Czy ta kartę się okazuję, bo z tego co czytam po internecie i tak może się trafić, że skierują do jakieś najbliższej prywatnej kliniki, gdzie koszty leczenia nie będą pokrywane przez NFZ. 

Kolega całe życie kupował na letnie wyjazdy do Francji ubezpieczenie - raz nie kupił i jego żona dostała kamienie na woreczku żółciowym czy jakoś tak. Efekty - do dziś ma do spłacenia 5600zł. Więc jestem ciekaw opinii. 

W wyszukiwarce jak wpiszecie ekuz to tylko post o Ukarainie wyrzuca, a temat moim zdaniem dość istotny.

Pozdrawiam

#2 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 660 postów
  • Na forum od: 02.2009
201
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 08 luty 2019 - 13:27

W Austrii czy Niemczech nawet nie chcieli patrzeć na to ubezpieczenie dodatkowe. EKUZ to podstawa, dodatkowe to opcja. 

Dodatkowe przydaje sie we Włoszech no i OC gdybyś kogoś trafił, ewentualnie jakby było potrzebne śmigło. 

Jest cały wielki wątek na ten temat - poszukaj, to nie boli.

#3 christof

christof

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 08.2016
33
  • Umiejętności: 1

Napisano 08 luty 2019 - 14:13

Ja miałem odwrotna sytuacje. Po pokazaniu karty oraz dodatkowego ubezpieczenia klinika natychmiast wybrała to dodatkowe. (Włochy) 

#4 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPip
  • 253 postów
  • Na forum od: 12.2018
222
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 08 luty 2019 - 14:17

EKUZ nie ma transportu ani repatriacji. A to potrafi kosztować niezłą kasę

#5 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 660 postów
  • Na forum od: 02.2009
201
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 08 luty 2019 - 14:35

Ja miałem odwrotna sytuacje. Po pokazaniu karty oraz dodatkowego ubezpieczenia klinika natychmiast wybrała to dodatkowe. (Włochy) 

Dlatego pisałem, że we Włoszech warto - tam udział prywatnych szpitali jest spory a poziom ich usług wysoki.

EKUZ nie ma transportu ani repatriacji. A to potrafi kosztować niezłą kasę

Dlatego opcjonalnie jako dodatkowe ubezpieczenie (przede wszystkim OC) można mieć. 

Tyle, że transport i repatriacja potrzebne są w małym odsetku przypadków - tu już każdy musi sam sobie przekalkulować.

Proponuję nie rozdmuchiwać tego wątku bo już na ten temat jest całkiem spory.