Skocz do zawartości

Austria Lungau


Mikoski

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę wyjazd do Austrii wybór padł na Lungau z nadzieją że będzie trochę luźniej w porównaniu z bardziej znanymi ośrodkami. Rejon jest mi znany myślę że będzie dobrze,bergfex zapowiada opad białego ;) postanowiłem wypróbować coś nowego i pożyczyłem od brata szerokie narty :) tak wygląda stajnia na wyjazd.

Załączone miniatury

  • IMG_20190207_213422_1CS.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wyjazd do Austrii wybór padł na Lungau z nadzieją że będzie trochę luźniej w porównaniu z bardziej znanymi ośrodkami. Rejon jest mi znany myślę że będzie dobrze,bergfex zapowiada opad białego ;) postanowiłem wypróbować coś nowego i pożyczyłem od brata szerokie narty :) tak wygląda stajnia na wyjazd.

 

Jestem do niedzieli,

na razie słońce, mróz i świetne warunki. Ludzi średnio mało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wyjazd do Austrii wybór padł na Lungau z nadzieją że będzie trochę luźniej w porównaniu z bardziej znanymi ośrodkami. Rejon jest mi znany myślę że będzie dobrze,bergfex zapowiada opad białego ;) postanowiłem wypróbować coś nowego i pożyczyłem od brata szerokie narty :) tak wygląda stajnia na wyjazd.

 

Przeczytaj ten wątek - opisałem tam możliwości off piste w Lungau

 

https://www.skionlin...#comment-292538

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale co to za moturn? 5,2 średnie :blink:
W zeszłym roku 2.0jtdm, 4 osoby + box do Zillertal wyszło nam chyba 5,6 lub 5,7. Tempomat 120/130km/h.
Które narty jutro zabierasz?

Insignia 2L 160KM Bez boxa nie było potrzeby, 2 osoby.
Jutro zaczynamy w Fanningberg mamy rzut kamieniem ;) myślę że zacznę na Ispeed " ludzkie GSy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre szybko się kończy ;)
Ostatni dzień spędziliśmy w Katschberg więc obowiązkowo trasa Diretissima opisywana jako "dopelschwarz" co w mojej ocenie jest mocno na wyrost. Jest to solidna długa (3 km) czarna trasa nachylenie mniej więcej jednakowe bez niespodzianek przygotowana Perfect fotka 1.
Przedwczoraj byłem w Obertauern jest tam trasa Gamsleiten 2 i ta jak najbardziej zasługuje na dopelschwarz . Jedna z trudniejszych tras w Austrii robi wrażenie ! nachylenie miejscami przekracza 100% Fotka 2

Załączone miniatury

  • IMG_20190213_133602.jpg
  • IMG_20190214_093504.jpg
  • austrias_steepest_slopes_1_89745.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć,
Wybieram się do Lungau na początku lutego. Mam kilka pytań. Na początku planowałem karnet bez Obertauern bo zależy mi głównie na pustych, szerokich i odpowiednio nastromionych trasach. Lubię też jednak popodziwiać widoczki :) Mam kilka pytań.
1. Czy widokowo Lungau bez Obertauern bliżej do Szczyrku czy do np. Grossarl w Gastein. Przeglądając obrazki mam pewne wątpliwości czy czuć tam górski klimat.
2. Czy Obertauern faktycznie jest tak zatłoczone, że nie warto tam jechać? Skłaniam się teraz raczej do zakupu karnetu Lungo i spędzenia jednego lub dwóch z sześciu dni w Obertauern
3. Czy Ośrodki Aineck i Tschaneck są jakoś skomunikowane? Da się ewentualnie przejść spacerkiem w butach narciarskich czy raczej trzeba przejechać autem?
4. Na Aineck lepiej uderzać z Katschberg czy z St. Margarethen?

 

1. Widokowo jest dobrze a na Speiereck bardzo dobrze obejrzyj/przeczytaj sobie https://www.skionlin...-gdzie-to-jest/

2. Dla mnie nie warto, szczególnie, że nie jest aż tak blisko.

3. No musisz przejechać po długim mostku (całe 200 m) z łyżwy

4. Zależy gdzie mieszkasz. Optymalnie jest mieszkać po stronie San Margariten, St Michael (to dla mnie najlepsze miejsce bo podstawowy uznałbym Grosseck-Speiereck, drugi to Aineck-Katschberg (5 min skibusem) do Fanningberg jest wtedy dalej.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sentyment do Obertauern i będę go gorąco polecać.

Nie wyobrażam sobie wizyty w Lungau bez odwiedzenia w/w ośrodka.

Wiem, że trasy krótkie, że małe przewyższenia, że drogo i tłoczno... 

Nie można jednak zapominać o tym, że mało jest miejsc w którym tak dobrze udało się połączyć wiele tras i zamknąć pętle dookoła ośrodka... Do tego umiejscowienie ośrodka w dość wąskiej dolinie oraz wielość wyciągów i tras daje moim zdaniem niesamowite wrażenie. 

Aineck mnie też zachwycił, a A1 to jedna z moich ulubionych tras w całej Austrii

Nie przepadam natomiast za chwalonym tu Grosseckiem, a na Fanninbergu byłem raz i chyba wystarczy (doceniam jednak brak tłumów i opisany bodajże przez Wujota potencjał offpiste)

Różnica w cenie jest pomijalna przy uwzględnieniu całościowych kosztów wyjazdu, zwłaszcza, iż w Lungo dostaje się gratis nocną jazdą w Obertauern

Dla porównania: 

karnet Lungo (z Obertauern) od 1/2/2020 to 263 Euro

karnet Lungau (bez Obertauern) od 1/2/2020 to 251 Euro

Idealna miejscówka do spania to wspomniany przez Kaema Mautendorf - stamtąd jest najbliżej na Groszka ale po równo do wszystkich 3 pozostałych ośrodków. Wszędzie da radę dojechać skibusami bez ruszania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba pogoda rozwiąże moje problemy dotyczące wyboru miejscówek i całe 6 dni pojeździmy w Fanninberg :D Sypie i wieje i ma się to utrzymywać. Która trasa jest tam najlepsza? :D

Nieeee tyle fajnych miejscówek naokoło !
Zanudzisz się tam przez 6 dni, ośrodek fajny na jednej dzień w 2 godziny zjedziesz wszystko.
Aineck musisz zaliczyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pogoda rozwiąże moje problemy dotyczące wyboru miejscówek i całe 6 dni pojeździmy w Fanninberg :D Sypie i wieje i ma się to utrzymywać. Która trasa jest tam najlepsza? :D

 

Jak mocno wieje to rzeczywiście możesz być skazany na Fanningberg. Sprawdź ewentualnie Katschberg (jak zamkną Aineck to można skibusem dojechać) zawsze to odmiana.

 

Na dolnej kanapie wszystkie trasy są bardzo OK. Górna zresztą też jest dobra (ale może być zamknięta). 

 

W


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speiereck polecam odwiedzić, czerwona 4a jest świetna, a widoki na górze genialne.
Na Aineck również bardzo warto pojeździć, jest gdzie. No i długa A1.
Fanningberg wydaje mi się bardziej rodzinny, fajne trasy, ale spokojniej. Poza tym jeśli ma padać śnieg, to może być problem z podjazdem na Fanningberg. Bez łańcuchów jest zakaz, zresztą uzasadniony.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poza tym jeśli ma padać śnieg, to może być problem z podjazdem na Fanningberg. Bez łańcuchów jest zakaz, zresztą uzasadniony.

 

Można skorzystać ze skibusa

 

Podczas wiatru i opadu często zamykają kluczową kanapę na Grosseck-Speiereck. Bez tego (dla mnie) to już nie jest ten ośrodek. Z Aineck jest pod tym względem trochę lepiej. Nie wszyscy znają nową trasę S1 w Katschberg można spokojnie nią zjechać zamiast skibusem (przy powrocie do np St Michael.

 

W


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...