Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#221 filinator

filinator

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Na forum od: 09.2007
486
  • Umiejętności: 1
  • Tarnów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:45

https://pl.wikipedia...iki/Luc_Alphand
No jednemu narciarzowi udało się coś w sportach motorowych osiągnąć po zakończeniu kariery.
  • polm podziękował za tę wiadomość

#222 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1488 postów
  • Na forum od: 12.2010
887
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:22

Wydaję mi się, że rajdy terenowe i takie imprezy jak LeMans to coś innego niż MotoGP i formuły. Chciałem właśnie napisać, że bardziej bym widział go na crossie w Dakarze, tak jak Małysz próbował w Dakarze niż w wyścigu na szosie. Wciąż jednak łudzę się, że nie skończył kariery narciarza.

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.

#223 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 267 postów
  • Na forum od: 02.2015
352
  • Umiejętności: 8
  • okolice Gliwic

Napisano 03 wrzesień 2019 - 17:52

No tego to nie rozumiem. Miał obawy, że może nie będzie wygrywał w narciarstwie i idzie w sport w którym na pewno będzie przegrywał.

No nie wiem czy nie ma szans. Z tego co czytałem to zawsze miał hopla i zawsze jeździł na moto. Moto2 to motory w których każdy ma taki sam silnik (kiedyś Hondy a teraz Tryumfa... czy coś takiego) a więc jak jest dobry kierowca to ma szanse... bo Moto GP to trochę inna bajeczka, tak jak F1 liczy się maszyna a potem kierowca.

PS. poza tym też jeżdżę na nartach i na moto... i rozumie gościa! forse już ma a adrenalina jest o wiele większa na moto. 

#224 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1488 postów
887
  • Ściema wschodnia

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:43

No nie wiem czy nie ma szans. Z tego co czytałem to zawsze miał hopla i zawsze jeździł na moto. Moto2 to motory w których każdy ma taki sam silnik (kiedyś Hondy a teraz Tryumfa... czy coś takiego) a więc jak jest dobry kierowca to ma szanse... bo Moto GP to trochę inna bajeczka, tak jak F1 liczy się maszyna a potem kierowca.

PS. poza tym też jeżdżę na nartach i na moto... i rozumie gościa! forse już ma a adrenalina jest o wiele większa na moto. 

Dlatego piszę, że chce pojeździć szybko bez mandatów. Być może się nie znam i będzie wchodził na podium. Oczywiście  życzę mu sukcesów. Nie chcę żeby jeździł ogony. Kurcze ale weź sobie jakiegoś świetnego kierowcę i wielbiciela narciarstwa i postaw go na trasie jakiegoś GS, albo SG. Nawet tego najłatwiejszego z PE. Ile taki kierowca dostanie w plecy ? Tyle co Vanessa Mae. Przecież Moto2 to prawie najlepsi motocykliści na świecie. Kolesie którzy poświecili życie, żeby tam się znaleźć tak jak Marcel poświęcił je narciarstwu. Jeśli się mylę, to Bóg kocha Marcela bardziej niż innych :), a ja zacznę oglądać Moto2.

#225 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 332 postów
  • Na forum od: 12.2013
234
  • Umiejętności: 9
  • Wrocław

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:46

Dlatego piszę, że chce pojeździć szybko bez mandatów. Być może się nie znam i będzie wchodził na podium. Oczywiście  życzę mu sukcesów. Nie chcę żeby jeździł ogony. Kurcze ale weź sobie jakiegoś świetnego kierowcę i wielbiciela narciarstwa i postaw go na trasie jakiegoś GS, albo SG. Nawet tego najłatwiejszego z PE. Ile taki kierowca dostanie w plecy ? Tyle co Vanessa Mae. Przecież Moto2 to prawie najlepsi motocykliści na świecie. Kolesie którzy poświecili życie, żeby tam się znaleźć tak jak Marcel poświęcił je narciarstwu. Jeśli się mylę, to Bóg kocha Marcela bardziej niż innych :), a ja zacznę oglądać Moto2.

Marcel w Moto 3, 2 czy w GP nie ma jakichkolwiek szans. Żadnych. Przecież to serie i poziom jak F1, F2 czy F3. Masę ludzi tym się zajmuje a tylko nieliczni mają talent żeby całe życie trenując ten sport tam się dostać. 

Ja mam nadzieję że znudzi mu się w roku leniuchowanie i wróci za rok na 3 sezony do igrzysk.

• polm podziękował za tę wiadomość

#226 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1488 postów
887
  • Ściema wschodnia

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:29

Ja mam nadzieję, że mu żona wybije Moto z głowy. Prać, prasować pieluchy, a nie rumakować. 

#227 karwer

karwer

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
  • Na forum od: 10.2008
20

Napisano 04 wrzesień 2019 - 21:07

#228 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13012 postów
  • Na forum od: 11.2007
7921
  • Warszawa

Napisano 04 wrzesień 2019 - 21:28

Cześć

Jego decyzja. Wydaje się ze wszech miar racjonalna. Odchodzi w chwale jako niedościgniony Mistrz. Jest młody może jeszcze wiele marzeń zrealizować. Może mu się po prostu narty znudziły, stracił motywację itd.

Moim zdaniem ta decyzja świadczy o tym, że chłop ma szerokie horyzonty.

Życzę aby mu się wszystko co planuje i czego nie planuje udało.

Pozdrowienia

#229 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1488 postów
887
  • Ściema wschodnia

Napisano 04 wrzesień 2019 - 22:38

Dużo, bardzo dużo odejść z tego sportu z tym sezonem. I to takich filarów. Niepocieszony jestem. Nie wiem jak się przestawić. Moelgowi będę kibicował.

#230 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1030 postów
  • Na forum od: 08.2017
706
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 05 wrzesień 2019 - 07:48

Dużo, bardzo dużo odejść z tego sportu z tym sezonem. I to takich filarów. Niepocieszony jestem. Nie wiem jak się przestawić. Moelgowi będę kibicował.

Kto jeszcze odszedł? Vonn, Svindal, teraz Marcel. Ktoś jeszcze? 

Co do samego Marcela, wydaje mi się że narty same w sobie mu się nie znudziły. Jeśli już tylko te w wydaniu profesjonalnym i związany z tym zapiernicz na treningach. 

#231 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 518 postów
  • Na forum od: 01.2008
487
  • Warszawa

Napisano 05 wrzesień 2019 - 09:14

bo Moto GP to trochę inna bajeczka, tak jak F1 liczy się maszyna a potem kierowca.

Ja tam myślę że Valentino Rossi ma inne zdanie :-)

A wracając do Hirschera... Nie wiem - może to tylko moje odczucie, ale oglądając go w ubiegłym sezonie nie potrafiłem na jego twarzy dostrzec choćby cienia emocji.. Tak jakby jeździł ( fantastycznie zresztą ) bo musi...  

Pewnie tegoroczny Puchar Świata będzie bardziej wyrównany.

I jeszcze jedno spostrzeżenie.. Na nartach w Polsce jeździ mnóstwo osób... Na pewno więcej niż gra w kosza czy siatkówkę. Na portalach informacyjnych czy nawet sportowych informacja że jeden z najwybitniejszych narciarzy wszechczasów skończył karierę to z reguły tylko wzmianka... Za to sporo informacji o II lidze piłkarskiej :-D

• mlesik podziękował za tę wiadomość

#232 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 332 postów
234
  • Wrocław

Napisano 05 wrzesień 2019 - 10:24

Co do samego Marcela, wydaje mi się że narty same w sobie mu się nie znudziły. Jeśli już tylko te w wydaniu profesjonalnym i związany z tym zapiernicz na treningach. 

Skończyli jeszcze Szwedzi - Frida Hansdotter i Andre Myhrer czyli mistrzowie olimpijscy SL. Jak sobie przypomnę kto jeszcze to dopiszę...

#233 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 332 postów
234
  • Wrocław

Napisano 05 wrzesień 2019 - 10:26

I jeszcze jedno spostrzeżenie.. Na nartach w Polsce jeździ mnóstwo osób... Na pewno więcej niż gra w kosza czy siatkówkę. Na portalach informacyjnych czy nawet sportowych informacja że jeden z najwybitniejszych narciarzy wszechczasów skończył karierę to z reguły tylko wzmianka... Za to sporo informacji o II lidze piłkarskiej :-D

Eurosport w przerwie jak dach zasuwali na US Open przeskoczył specjalnie na konferencje Hirshera - nie jest tak źle.

#234 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 518 postów
  • Na forum od: 01.2008
487
  • Warszawa

Napisano 05 wrzesień 2019 - 10:31

Eurosport w przerwie jak dach zasuwali na US Open przeskoczył specjalnie na konferencje Hirshera - nie jest tak źle.

Na Eurosporcie narciarstwo jeszcze pokazują..

Ale na Tv "publicznej"  to chyba tylko w przypadku gdyby Prezes zjeżdżał z Jasnej Góry

#235 JacekMa

JacekMa

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
  • Na forum od: 10.2016
33
  • Łódź

Napisano 05 wrzesień 2019 - 10:58

Hmmm, ciezko mi powiedziec czy wiecej osob jezdzi na nartach czy gra w siatkowke ale na pewno duzo wiecej osob oglada siatke. Nie tylko dlatego ze jest jej duzo w TV ale bo:
- polacy maja sukcesy (w odroznieniu od narciarstwa)
- dla wiekszosci to jednak duzo atrakcyjniejszy sport do ogladania/kibicowania od nart(choc tym stwierdzeniem tutaj sie chyba naraze dosc mocno;)

Co do 2 ligi pilkarskiej to rzeczywiscie zenada ze tyle miejsca poswieca sie podrzednym kopacza

#236 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1488 postów
887
  • Ściema wschodnia

Napisano 05 wrzesień 2019 - 11:16

Feliks, świetny slalomista i baaardzo pozytywny człowiek. Z drugiej linii Manuela Moelg, chyba Grange. To są akurat ludzie którzy długo byli w tym sporcie i których polubiłem, nawet jeśli nie byli na topie. Natomiast trójka Lindsey, Aksel i Marcel to legendy. 3 w jednym sezonie skończyły karierę. Dla mnie Marcel jest najlepszym narciarzem w historii. Jego odejście liczy się dla mnie poczwórnie. Lindsey i Aksela też. To jakby 12 osób skończyło karierę. Dla mnie. Mimo wielkiego podziwu dla Mikaeli, jakoś nie zdobyła mojego serca. Musi się trochę zestarzeć, żebym ją polubił tak do spodu.

#237 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1488 postów
887
  • Ściema wschodnia

Napisano 05 wrzesień 2019 - 11:17

Skończyli jeszcze Szwedzi - Frida Hansdotter i Andre Myhrer czyli mistrzowie olimpijscy SL. Jak sobie przypomnę kto jeszcze to dopiszę...

O tak, ich też będzie mi brakowało. 

• Jasiek. podziękował za tę wiadomość

#238 M2Bradley

M2Bradley

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 02.2018
10

Napisano 05 wrzesień 2019 - 12:54

Na emeryturę poszedł też Matthias Hargin. Można było nie zauważyć, bo nie załapał się do finału slalomu, startując na koniec w zawodach równoległych w Andorze (przejazdu nie ukończył o ile dobrze pamiętam). U Francuzów Adeline Mugnier, Taina Barioz, Anne Sophie Barthet i chyba jeszcze pochodząca z południowego Tyrolu Anna Hofer.

#239 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2068 postów
  • Na forum od: 11.2005
869

Napisano 05 wrzesień 2019 - 13:37

Otworzą się możliwości dla naszych ;)

Ps.

Tymczasem na Pitzalu zaczęli produkować śnieg........ pitz1.PNG pitz.PNG

#240 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9363 postów
  • Na forum od: 09.2006
3623
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 05 wrzesień 2019 - 17:31

ZEBY BARDZIEJ SPASC - obawiam sie, ze to niemozliwe..........

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack