Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#181 M2Bradley

M2Bradley

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 02.2018
7

Napisano 16 luty 2019 - 13:57

Słowaczka spuchła tu rok temu, ciekawe czy będzie kolejny foch. Shiffrin powinna wygrać, ewentualnie Holdener.

#182 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPip
  • 270 postów
  • Na forum od: 12.2007
166
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 16 luty 2019 - 15:29

Wygrała najlepsza, jechała jak po szynach, nic jej nie ruszało, genialny drugi przejazd, brawo dla mistrzyni :) 

#183 paw1

paw1

Użytkownik

• PipPipPip
  • 595 postów
170
  • Umiejętności: 1
  • śląsk

Napisano 16 luty 2019 - 15:31

Super Miśka !!!! Czapki z głów. Szkoda Holdner no cóż to jest sport.

#184 M2Bradley

M2Bradley

Nowy użytkownik

• 10 postów
7

Napisano 16 luty 2019 - 15:36

Po cichu liczyłem, że Hansdotter będzie stać na 4 medal z rzędu, ale ten sezon nieco gorszy niestety. Za to Swenn-Larsson godnie ją zastąpiła. Vlhova na trzecim więc na szczęście nie ma focha.
Shiffrin zrobiła to co potrafi najlepiej :).

#185 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPip
  • 253 postów
  • Na forum od: 12.2018
222
  • Kraków

Napisano 16 luty 2019 - 16:17

świetne zawody, pięknie jechały, chciałoby się tak pomykać :D

#186 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1917 postów
  • Na forum od: 11.2007
1087
  • Trójmiasto

Napisano 16 luty 2019 - 16:30

Miśka prezentuje typ jazdy który najbardziej cenię, po jankesku ( i nie tylko) nazywa się to "gliding" czyli szybowanie nad śniegiem, i faktycznie tak to wygląda. Petra to duża dziewczyna i jej trudniej jest kontrolować grawitację w taki sposób jak robi to Miśka, musi użyć więcej brutalnej siły. Gratulacje dla całego podium, szkoda trochę Wendy!

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 18 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#187 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPip
  • 253 postów
222
  • Kraków

Napisano 16 luty 2019 - 16:33

Miśka prezentuje typ jazdy który najbardziej cenię, po jankesku ( i nie tylko) nazywa się to "gliing" czyli szybowanie nad śniegiem, i faktycznie tak to wygląda. Petra to duża dziewczyna i jej trudniej jest kontrolować grawitację w taki sposób jak robi to Miśka, musi użyć więcej brutalnej siły. Gratulacje dla całego podium, szkoda trochę Wendy!

Lobo, bardzo ładna jazda, naturalna. Obejrzałam Twój film. A masz gdzieś nagranie krótkiego skrętu?

#188 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4782 postów
  • Na forum od: 02.2009
3922
  • Kraków

Napisano 16 luty 2019 - 20:09

Moja, mocno subiektywna  wersja dzisiejszego SL dziewcząt.

Bardzo zachowawcza jazda Schiffrin w pierwszym przejeździe.

Byłem pewien, że w drugim się nie wybroni.

Jednak, w swoim stylu dała radę.

Szacun.

Petra jak zwykle na maksa.

Przy takiej jeździe może się nie udać :)

Ale czy się nie udało?

Kto by nie chciał brązowego medalu Mistrzostw Świata ? :)

Anna Swenn Larsson  to świetna narciarka i jeszcze pokaże potężne pazury.

Cieszy ogromna ilość bardzo młodych dziewczyn które już w przyszłym roku będą dyktować warunki.

Może nie topowej trójce ( czwórce) ale będą mocno naciskać.

Moja ulubiona Frida piąta. ( 2,39  .............strata, kosmos jak na piąte miejsce)

Uwielbiam patrzeć jak jeździ.

Liczyłem na większy błysk ale to chyba jej rzeczywiste aktualne możliwości.

Pomimo, że  jechała świetnie, miała odrobinę pecha.

Wendy może żal ale nie jestem jej fanem.

Doceniam jej waleczność, sportową postawę i koleżeńską osobowość ale styl jej jazdy mnie nie porywa.

Ani subtelnie jak Mikaela ani mocno jak Petra.

Generalnie jest dobrze.

Fajne i emocjonujące zawody.

p. s.  problem na dziś mają Austriacy.

Jednak te ich wszystkie młodociane Kasie (Katariny,Liensberger, Huber, Truppe ) uderzą niebawem mocno.

Jadę :)

#189 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPip
  • 270 postów
166
  • Wrocław

Napisano 16 luty 2019 - 21:12

Austria natrzaskała czwartych miejsc ;) a Holdener mi po ludzku szkoda bo to świetna slalomistka, a nie może wygrać nawet jednego slalomu

#190 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12576 postów
7470
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano wczoraj, 11:07

Cześć

Nic innego mi nie przychodzi do głowy jak Ja p..........,.,,,,ę!!!

Pozdro

#191 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 870 postów
  • Na forum od: 08.2017
543
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano wczoraj, 11:39

Cześć

Nic innego mi nie przychodzi do głowy jak Ja p..........,.,,,,ę!!!

Pozdro

Chłop się wkur*** za GS.

Czy jest na forum ktoś (trener lub zawodnik) kto mógłby podjąć się analizy jazdy Hirschera? Jechał perfekcyjnie czysto, nie odjeżdżały mu narty tam gdzie innym odjeżdżały ale jak on to robi? Z czego bierze się tak perfekcyjna jazda? Siła, technika, talent? Przecież tam wszyscy jeżdżą perfekcyjnie a PAN Marcel im dokłada jak chce.

#192 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPip
  • 293 postów
  • Na forum od: 01.2011
87
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano wczoraj, 12:09

Chłop się wkur*** za GS.

Czy jest na forum ktoś (trener lub zawodnik) kto mógłby podjąć się analizy jazdy Hirschera? Jechał perfekcyjnie czysto, nie odjeżdżały mu narty tam gdzie innym odjeżdżały ale jak on to robi? Z czego bierze się tak perfekcyjna jazda? Siła, technika, talent? Przecież tam wszyscy jeżdżą perfekcyjnie a PAN Marcel im dokłada jak chce.

Wg mnie na tym poziomie o sukcesie decyduje swego rodzaju czucie iii umiejetnosc blyskawicznej oceny sytuacji przy czym nie sa to elementy, ktore da sie wycwiczyc. Albo to masz albo nie. To automaty, ktore dzieja sie na poziomie podswiadomym, booo swiadomosc jest najzwyczajniej w swiecie zbyt wolna, zeby za tym wszystkim nadazyc, a do zrobienia jest zbyt duzo. Mysle, ze na efekt koncowy (czas na mecie) sklada sie mnostwo rzeczy, ale kluczowe jest wlasnie to cos (talent?). Wiadomo, ze bez ciezkiej pracy nie bedzie sukcesow, ale tysiace ludzi ciezko pracuje, a w zyciu nie osiagnie takiego poziomu. Dlaczego? 

To tak jak z dobrym artysta, dajmy na to malarzem - mozesz sie wyuczyc pociagniec pedzlem, gry swiatlocienia itd. ale zeby osiagnac w tym mistrzostwo musisz to po prostu czuc i wtedy twoje dziela sa wyjatkowe i podziwia je caly swiat. 

Tak jest ze wszystkim bez wzgledu na dziedzine, o ktorej mowimy - czy to bedzie narciarz, kierowca F1, mistrz sztuk walki, kompozytor czy chocby kucharz.

Jestem przekonany, ze gdyby zapytac Hirschera jak to robi, to nawet gdyby przekazal 150% swojej wiedzy i stawal na rzesach, zeby w kogos to "wlozyc", nikt nie bylby w stanie tego powtorzyc i zajac jego miejsca - no chyba, ze tez mialby to cos i intuicyjnie bedzie jechal tak, a nie inaczej, ale wtedy wiedza Hirschera nie bedzie dla niego niezbedna; bedzie po prostu pomocna :)

PS: chetnie zobaczylbym analize jazdy Marcel'a, gdyby ktos podjal sie tego wyzwania

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#193 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPip
  • 253 postów
222
  • Kraków

Napisano wczoraj, 15:46

piękne te zawody. Poezja, ehh....

#194 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4782 postów
  • Na forum od: 02.2009
3922
  • Kraków

Napisano wczoraj, 18:18

Slalom panów pasjonujący i poza miejscem Marcela jednak zaskakujący.

Na koniec był także element humorystyczny.

Wcielający się w prezentera TV Bode Miller ( jak dla mnie dość słabo i bezbarwnie ) gratulował na mecie Marco Schwarcowi sukcesu Austrjaków i zapytał jak będą świętować.

Marco odpowiedział, że nie ma czasu bo już we wtorek City Event w Sztokholmie.

Bode skwitował:

No tak, to bardzo austriackie, zupełnie jak nie ja :)

• mlesik podziękował za tę wiadomość

Jadę :)

#195 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPip
  • 270 postów
166
  • Wrocław

Napisano wczoraj, 19:59

Swoją drogą ciągłe mówienie o tragicznych mistrzostwach Austrii już mnie irytowało, 8 medali i szereg miejsc tuż za podium, gdy inne nacje zdobyły najwyżej 4 krążki :P może to wynik poniżej oczekiwań, ale bez przesady

#196 paw1

paw1

Użytkownik

• PipPipPip
  • 595 postów
170
  • śląsk

Napisano wczoraj, 20:59

Gratulacje dla Austriaków mimo dzisiejszego mandatu dla mnie

#197 M2Bradley

M2Bradley

Nowy użytkownik

• 10 postów
7

Napisano wczoraj, 21:27

Swoją drogą ciągłe mówienie o tragicznych mistrzostwach Austrii już mnie irytowało, 8 medali i szereg miejsc tuż za podium, gdy inne nacje zdobyły najwyżej 4 krążki :P może to wynik poniżej oczekiwań, ale bez przesady

U kobiet jak najbardziej jest tragicznie, szczególnie w zjeździe i supergigancie.

#198 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPip
  • 270 postów
166
  • Wrocław

Napisano wczoraj, 21:47

U kobiet jak najbardziej jest tragicznie, szczególnie w zjeździe i supergigancie.

Podsumowując całe mistrzostwa to są te konkurencje, w których mogą być rozczarowani: szybkościówka kobiet (Siebenhofer i Schmidhofer) no i brak złota w gigancie mężczyzn (ale jest srebro), należy pamiętać, że przed MŚ kontuzje złapały Brunner i Veith, jakieś szanse medalowe zawsze to były, no i 3x4 miejsce u pań, dwa razy zabrakło czterech setnych do medali, pamiętam większe wtopy Teamu Austria na dużych imprezach, a mało który kraj może się poszczycić tak mocną reprezentacją, jako całością. W sumie tylko Szwajcaria, która za to w męskich konkurencjach zerowe osiągnięcia ;)

#199 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12576 postów
7470
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano dziś, 10:09

Wg mnie na tym poziomie o sukcesie decyduje swego rodzaju czucie iii umiejetnosc blyskawicznej oceny sytuacji przy czym nie sa to elementy, ktore da sie wycwiczyc. Albo to masz albo nie. To automaty, ktore dzieja sie na poziomie podswiadomym, booo swiadomosc jest najzwyczajniej w swiecie zbyt wolna, zeby za tym wszystkim nadazyc, a do zrobienia jest zbyt duzo. Mysle, ze na efekt koncowy (czas na mecie) sklada sie mnostwo rzeczy, ale kluczowe jest wlasnie to cos (talent?). Wiadomo, ze bez ciezkiej pracy nie bedzie sukcesow, ale tysiace ludzi ciezko pracuje, a w zyciu nie osiagnie takiego poziomu. Dlaczego? 

To tak jak z dobrym artysta, dajmy na to malarzem - mozesz sie wyuczyc pociagniec pedzlem, gry swiatlocienia itd. ale zeby osiagnac w tym mistrzostwo musisz to po prostu czuc i wtedy twoje dziela sa wyjatkowe i podziwia je caly swiat. 

Tak jest ze wszystkim bez wzgledu na dziedzine, o ktorej mowimy - czy to bedzie narciarz, kierowca F1, mistrz sztuk walki, kompozytor czy chocby kucharz.

Jestem przekonany, ze gdyby zapytac Hirschera jak to robi, to nawet gdyby przekazal 150% swojej wiedzy i stawal na rzesach, zeby w kogos to "wlozyc", nikt nie bylby w stanie tego powtorzyc i zajac jego miejsca - no chyba, ze tez mialby to cos i intuicyjnie bedzie jechal tak, a nie inaczej, ale wtedy wiedza Hirschera nie bedzie dla niego niezbedna; bedzie po prostu pomocna :)

PS: chetnie zobaczylbym analize jazdy Marcel'a, gdyby ktos podjal sie tego wyzwania

Czy to nie nazywa się przypadkiem talent... Już wczoraj przeczytałem Twój post i - jako, że sport jest moja pasją - zastanawiałem się nad tym co napisałeś. Fajne jest porównanie z artystami. Ja często sportowe wydarzenia oglądam po parę czy więcej razy tak właśnie je traktując - jak dzieło sztuki. Nie na darmo Bode powiedział, że pierwszy przejazd Hirschera był jednym z najlepszych w historii tej dyscypliny sportu.

Bawią mnie trochę Wasze pomysły z analizą przejazdu Hirschera. Bo to jest tak jak napisałeś. Tam siedzą najlepsi goście na świecie analizują rozbijają na atomy i nic. Niepowtarzalność.

Dzieła sztuki się nie analizuje - je się podziwia.

Pozdrowienia

• MajkaW podziękował za tę wiadomość

#200 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPip
  • 253 postów
222
  • Kraków

Napisano dziś, 10:15

Czy to nie nazywa się przypadkiem talent... Już wczoraj przeczytałem Twój post i - jako, że sport jest moja pasją - zastanawiałem się nad tym co napisałeś. Fajne jest porównanie z artystami. Ja często sportowe wydarzenia oglądam po parę czy więcej razy tak właśnie je traktując - jak dzieło sztuki. Nie na darmo Bode powiedział, że pierwszy przejazd Hirschera był jednym z najlepszych w historii tej dyscypliny sportu.
Bawią mnie trochę Wasze pomysły z analizą przejazdu Hirschera. Bo to jest tak jak napisałeś. Tam siedzą najlepsi goście na świecie analizują rozbijają na atomy i nic. Niepowtarzalność.
Dzieła sztuki się nie analizuje - je się podziwia.
Pozdrowienia

Nie wiem, czy się do tego przyznawać, ale jak oglądam jak jedzie Miska, czy Marcel to wyłączam się i chłonę. Czuję przyjemność, w duszy gra, endorfiny sie wydzielają.....