Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie do Austrii w połowie lutego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ghost41

ghost41

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 02.2009
0

Napisano 03 luty 2019 - 14:42

Gdzie do Austrii w połowie lutego żeby uniknąć nadmiernego tłoku. oczywiście nie oczekuję pustego stoku bo rozumie że w sezonie ludzie zawsze są ale żeby nie czekać w kolejce 20 minutowej do wyciągu czy baru ? nie wiem czy jest sens wybierać się do kaprun czy z solden, chodź chciałem sprawdzić te ośrodki. Najlepiej trochę wyższe górki...

Załączone miniatury

• 56957324b8ff9_p.jpg

#2 p.e.t.e

p.e.t.e

Użytkownik

• Pip
  • 85 postów
  • Na forum od: 01.2008
32
  • Umiejętności: 6
  • Lipiny

Napisano 03 luty 2019 - 16:01

Gdzie do Austrii w połowie lutego żeby uniknąć nadmiernego tłoku. oczywiście nie oczekuję pustego stoku bo rozumie że w sezonie ludzie zawsze są ale żeby nie czekać w kolejce 20 minutowej do wyciągu czy baru ? nie wiem czy jest sens wybierać się do kaprun czy z solden, chodź chciałem sprawdzić te ośrodki. Najlepiej trochę wyższe górki...

Sprawdź Lungau i Osttirol.

Sezon 2016/17- Wisła Stok 2; Zieleniec-4; Livigno-6; Czarna Góra/Stronie Śl. -3

2017/18- Zwardoń 4, Istebna/Złoty Groń 1; Pila/Aostatal 6; Pilsko 1

2018/19- Czarna Góra/Stronie 5; Folgaria/Alpe Cimbra 6; Białka 2; Jurgów 1; Rusiń-ski 1; Val di Fassa 6

#3 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 609 postów
  • Na forum od: 11.2007
751
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 03 luty 2019 - 16:15

Lungau potwierdzam - jeździmy tam zawsze w okolicach 10 lutego do 10 lat. Górki nie są wysokie, ale da się pojeździć, dosyć blisko z PL i nie ma tłoku

www.domnaklinku.eu

#4 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 02.2012
35
  • Umiejętności: 5
  • Wroclaw

Napisano 03 luty 2019 - 21:21

Właśnie wróciliśmy z Karyntii, bardzo polecam. Góry nie za wysokie, ale fajne, bylismy w trzech osrodkach - Bad Kleinkirchheim (St Oswald), Katchberg (bardzo krótko ze względu na pogodę) i Turracher Hoeche, i ten ostatni to strzał w dziesiątkę. Nieduży ośrodek bo 42 km tras, ale naprawdę da się pojeździć. Tłoku nie ma, 1-4 minuty czekania max. Na trasie dość często byliśmy całkiem sami. Dużo tras na każdy poziom, od łatwych i długich niebieskich po czarne. Niebieskie są naprawdę niebieskie, bez stromizn, spokojnie można polecić dla dzieci i początkujących.  Mnóstwo knajpek na stokach. Między wyciągami można się przemieszczać Shuttle Taxi, czyli ciągnikiem z przyczepką jadący m in po zamarzniętym jeziorze. Kamerdyner jeździ skuterem po trasach i rozlewa prosecco za free. Stoki super przygotowane, długie, kanapy najczęściej z bańką i podgrzewane. Ośrodek dla rodzin, są snowparki dla maluchów. Naprawdę super miejsce. Turracher ma pewny śnieg bo jest położony bardzo wysoko jak na Karyntię (1700-2100 m npm). Jedyny minus to droga dojazdowa o nachyleniu 23 % ;) podobno jedna z najbardziej stromych w Alpach, ale zawsze była dobrze posolona i odśnieżona jak jechaliśmy. Gdyby nie była, to łańcuchy byłyby konieczne. Ciekawostka - na tej drodze w 1977 (chyba) testowano prototyp Audi Quattro, bez łańcuchów i na letnich oponach ...

BKK (st oswald) nie za bardzo nam się spodobało, ale może być, tłoku też brak. Katschberg ok, może trochę więcej ludzi, ale i tras więcej. 

Dodatkowy plus Karyntii to pogoda - śnieg jest, ale nie ma kataklizmów takich jak w innych rejonach Austrii ostatnio. 7 godzin jedzie się ze Śląska.

Mam namiar na apatrament przy Milstaetter See, w odległości 20 km od BKK, 35 od Turracher, godzina drogi od Nassfeld. Minus to konieczność dojazdów na stoki ale duży plus - jakość i cena (330 eur za 7 nocy w dwupokojowym apartamencie).

Załączone miniatury

• 20190129_124159.jpg
  • 20190130_105420.jpg
  • 20190130_114746.jpg

#5 ghost41

ghost41

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 02.2009
0

Napisano 04 luty 2019 - 13:37

Chciałbym wybrać jakąś miejscówkę z wyższą górką w okolicy...

#6 trq

trq

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
  • Na forum od: 12.2007
15
  • Umiejętności: 7
  • Pawłowice Śląskie

Napisano 04 luty 2019 - 14:37

Byłem teraz w okolicy Uttendorfu, jeździliśmy w Saalbach, Kitzbuehel i Kitzsteinhorn. W odległości do 50km jeszcze mase innych ośrodków. Na Kitzsteinhorn wybraliśmy się gdy w dolinach było +7stopni i padał deszcz, a tam -2 stopnie i śnieg. Braliśmy karnet na SCCC.

#7 Marecki123

Marecki123

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 04 luty 2019 - 15:07

W  I  T  A  M

NASZA  WYPOŻYCZALNIA POSIADA :

-  5  X  RENAULT TRAFIC

-  5  X  RENAULT MASTER

Wszystkie nasze pojazdy są nowe 9-cio osobowe w cenie netto 169 zł za dobę za Trafica oraz 179 zł netto za Mastera.

Nie pobieramy opłaty za wypożyczenie przed kontynuacją tylko po zdaniu busa wystawiamy FV przelewową z terminem płatności 7 dni. Nasze busy są komfortowo wyposażone, przystosowane do dalekich podróży, bez limitu kilometrów.

Masz wieczór panieński, kawalerski lub imprezę w plenerze albo grupowy wyjazd służbowy ? Służymy pomocą w wypożyczeniu lub wynajmie komfortowego busa.

Zobacz nas na Facebook-u lub wejdź na naszą stronę http://www.marecki-1stclass.pl

albo zadzwoń 600-777-333 lub 787-733-333.

KORZYSTAŁO  JUŻ WIELU, SPRÓBUJ I TY. ZAPRASZAMY!