Skocz do zawartości

Nowości sprzętowe 2019/2020


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy racowy but będzie bardziej obciążał kolana czy kręgosłup. Celem jego konstrukcji jest jak największe czucie podłoża, a wraz z wkładką na wymiar, "zabetonowanie" stopy w środku. W bucie rekreacyjnym jest dużo grubszy botek, bez wkładki stopa ma zachowaną większą ruchomość a czasem jeszcze dodatkowo są gumowe wkładki tłumiące (w butach freestyle). To wszystko powoduje, że but rekreacyjny zapewnia gorsze czucie, ale bardziej tłumi drgania.przenoszone na kości i stawy. Twardość skorupy też jest istotna, ale to nie jedyny czynnik.

Piszemy o konkretnych butach z pewnością nie o freestyle, w omawianym przypadku po wykręceniu wszystkich śrub, but  będzie bardziej miękki od rs120/140. 

 

Ferra: 

na początek radzę wykręcić wszystkie 3, jak będzie zbyt miękko każdej chwili możesz wkręcić ile trzeba.

 

Ps.

Co do tłumienia drgań to mam wątpliwości, pytanie co lepiej tłumi drgania, coś ciężkiego i masywnego czy lekkiego.?  Jeśli chodzi o czucie to każdy but można wyposażyć w b.miękką lub bardziej twardą wkładkę a nie jest to wątek o wkładkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piszemy o konkretnych butach z pewnością nie o freestyle, w omawianym przypadku po wykręceniu wszystkich śrub, but  będzie bardziej miękki od rs120/140. 

 

Ferra: 

na początek radzę wykręcić wszystkie 3, jak będzie zbyt miękko każdej chwili możesz wkręcić ile trzeba.

 

Ps.

Co do tłumienia drgań to mam wątpliwości, pytanie co lepiej tłumi drgania, coś ciężkiego i masywnego czy lekkiego.?  Jeśli chodzi o czucie to każdy but można wyposażyć w b.miękką lub bardziej twardą wkładkę a nie jest to wątek o wkładkach.

 

Pewnie za amortyzacje odpowiada grubszy botek, innego wyjaśnienia nie widzę. Praktyka pokazuje dużą różnicę w tłumieniu, przy niewielkiej w twardości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za amortyzacje odpowiada grubszy botek, innego wyjaśnienia nie widzę. Praktyka pokazuje dużą różnicę w tłumieniu, przy niewielkiej w twardości.

.Grubszy botek ? tak naprawdę liczy się ilość wolnej przestrzeni między stopą a butem zewnętrznym a to już zależy od budowy owej stopy. Jestem daleki od polecania

komukolwiek butów rd, Feera już kupił więc można podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Grubszy botek ? tak naprawdę liczy się ilość wolnej przestrzeni między stopą a butem zewnętrznym a to już zależy od budowy owej stopy. Jestem daleki od polecania

komukolwiek butów rd, Feera już kupił więc można podyskutować.

 

Różnie to wygląda. U mnie miejsca na stopę w bucie rekreacyjnym jest podobna ilość, co w poprzednim raceowym. Różnice to: mniejsza waga, trochę niższa  sztywność i dużo grubszy botek. No i gumy w podeszwie.  Trzymanie stopy jest bardzo podobne, ale czucie podłoża było dużo lepsze w bucie raceowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to wygląda. U mnie miejsca na stopę w bucie rekreacyjnym jest podobna ilość, co w poprzednim raceowym.

 

W HeadzieRD jest 1500 objętości, trudno mi sobie wyobrazić but rekreacyjny o podobnej objętości, w wersji sportowej  Head RS  jest 1800 a to już jest bardzo wąski but.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferra_ bo jestem ciekaw jakie wrazenia po przesiadce - mam nadzieje, ze po kilku dniach w nowych pokusisz sie o kilka slow?

Zgadza sie, ze to but raczej nie-twardy jak na RD...

Jasne, na pewno coś napiszę.

Jakoś jestem przekonany, że będzie zajebiście. Last + bardzo mała objętość + wkładka i dopasowanie to coś czego nie miałem w bucie rekreacyjnym. Z drugiej strony twardość nie za duża co mam nadzieję pozwoli dogiąć tego buta i nie "zabić" stóp po pół godziny jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W HeadzieRD jest 1500 objętości, trudno mi sobie wyobrazić but rekreacyjny o podobnej objętości, w wersji sportowej  Head RS  jest 1800 a to już jest bardzo wąski but.

Dla jakiego rozmiaru są dane liczbowe odnośnie objętości? Z innych firm też podają?

Jak rozumiem jest to objętość skorupy. Uwzględniając grubszy botek, skorupy rekreacyjne muszą być większe, nawet przy takim samym dopasowaniu.

Czy w tych RD, skorupa jest jakoś formowana do stopy?

Jeśli chodzi o szerokość to wcześniej miałem 98 i teraz też mam 98, natomiast długość skorupy w tym samym rozmiarze się zmniejszyła o kilka mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla jakiego rozmiaru są dane liczbowe odnośnie objętości? Z innych firm też podają?

Jak rozumiem jest to objętość skorupy. Uwzględniając grubszy botek, skorupy rekreacyjne muszą być większe, nawet przy takim samym dopasowaniu.

Czy w tych RD, skorupa jest jakoś formowana do stopy?

Jeśli chodzi o szerokość to wcześniej miałem 98 i teraz też mam 98, natomiast długość skorupy w tym samym rozmiarze się zmniejszyła o kilka mm."

 

 

 

 

 

 

Czyli miałeś mniej więcej odpowiednika Head RS 90/120/140  ma on odpowiednio szerokość dla dla 25cm-94mm, 26-96mm, 27-98mm, prawie dokładnie takie szerokości mają prawie wszystkie  buty innych firm z tego segmentu , nazwijmy je "klubowe" lub sportowe.

 

RD to coś innego Taki Head RD B5/B4/B3/B2(teraz hyba R2/R3) ma odpowiednio dla 25cm-91mm, 26-93mm, 27-95mm i mniej więcej dokładnie takie szerokości mają buty innych firm z tego segmentu.

 

Objętość Heada jest podawana dla rozmiaru 26 ale pewności nie mam, to jest mało istotne podałem tylko względnie, tak żeby sobie uzmysłowić, że bardzo wąski but jakim jest Head RS (1800) jest relatywnie bardzo szeroki względem RD (1500)

 

 

 

Każde buty można dostosować, wystarczy kupić mikrosilnik, frez, opalarke i do roboty B)  :D ,  z latami przychodzi doświadczenie na początku trzeba trochę popsuć ale po latach można samemu dojść do wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość to chyba tylko Head podaje. 

@FerraEnzo  jak zmiana last? Czy jest odczuwalna? Ja obecnie mam last 96 i wąskie one nie są.

Jest różnica, na tyle na ile dane mi było sprawdzić...że tak powiem na sucho/statycznie. Wiadomo, że prawdziwa próba dopiero na stoku.

Stopa jest tak umocowana w bucie, że ma się wrażenie bezcelowości zapinania dolnych klamer. Zobaczymy jak będzie na mrozie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aproppo Head rd przypomniało mi się jeszcze, że fabrycznie są tam zbyt szerokie wkładki, ponieważ są niepodatne rozciągają buta wewn., można to łatwo poznać bo na grzbietowej powierzchni buta wewnętrznego robią się fałdki. Taką wkładke można przyciąć lub lepiej zamienić na inną b.przyjazną, być może straci się trochę czucia ale z pewnością będzie b. bardziej komfortowo a przede wszystkim ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aproppo Head rd przypomniało mi się jeszcze, że fabrycznie są tam zbyt szerokie wkładki, ponieważ są niepodatne rozciągają buta wewn., można to łatwo poznać bo na grzbietowej powierzchni buta wewnętrznego robią się fałdki. Taką wkładke można przyciąć lub lepiej zamienić na inną b.przyjazną, być może straci się trochę czucia ale z pewnością będzie b. bardziej komfortowo a przede wszystkim ciepło!

Jest ktoś, kto w tego typu bucie zostawia firmową wkładkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...