Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Canting butów - tecnica modo 10 ultrafit

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nofam1990

Nofam1990

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 01 luty 2019 - 07:46

Witam koleżanki i kolegów.

W zeszłym tygodniu kupiłem ww. buty.

Problem pojawił się w momencie wpięcia butów w wiązania.

Canting butów jest chyba przestawiony. Jeżeli chcę postawić buty płasko względem podłoża - narty ustawiają się na wewnętrznych krawędziach.

Zaliczyłem kilka upadków bo jazda przypominała walkę z wiatrakami. Każda próba szybszego wejścia w skręt kończyła się zakrawędziowaniem jednej narty i tak przez 4 godziny ;).

Internet milczy w kwestii ustawienia cantingu więc zanim pojadę z butami do serwisu chcę sam spróbować to zrobić.

Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go samemu rozwiązać w domowym zaciszu bez wydawania zbędnej gotówki w serwisie którą można śmiało przeznaczyć na karnety :D

Pozdrawiam, Artur.

Załączone miniatury

• buty.jpg

#2 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 01 luty 2019 - 09:02

Witam koleżanki i kolegów.

W zeszłym tygodniu kupiłem ww. buty.

Problem pojawił się w momencie wpięcia butów w wiązania.

Canting butów jest chyba przestawiony. Jeżeli chcę postawić buty płasko względem podłoża - narty ustawiają się na wewnętrznych krawędziach.

Zaliczyłem kilka upadków bo jazda przypominała walkę z wiatrakami. Każda próba szybszego wejścia w skręt kończyła się zakrawędziowaniem jednej narty i tak przez 4 godziny ;).

Internet milczy w kwestii ustawienia cantingu więc zanim pojadę z butami do serwisu chcę sam spróbować to zrobić.

Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go samemu rozwiązać w domowym zaciszu bez wydawania zbędnej gotówki w serwisie którą można śmiało przeznaczyć na karnety :D

Pozdrawiam, Artur.

Poluzuj wszystkie śruby do regulacji , włóż buty , wepnij buty w narty , które leżą płasko/ np. na podłodze / , stań tak aby w pozycji zjazdowej narty leżały nadal płasko i w tej pozycji niech ktoś pozakręca śruby do regulacji. :)

:)Pozdrowienia

#3 Nofam1990

Nofam1990

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 01 luty 2019 - 11:08

Poluzuj wszystkie śruby do regulacji , włóż buty , wepnij buty w narty , które leżą płasko/ np. na podłodze / , stań tak aby w pozycji zjazdowej narty leżały nadal płasko i w tej pozycji niech ktoś pozakręca śruby do regulacji. :)

Super ! takiej konkretnej odpowiedzi potrzebowałem ;)

#4 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 974 postów
  • Na forum od: 08.2017
678
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 01 luty 2019 - 11:19

Sorry za OT, ale chcę wam pokazać mój eksperyment związany z catningiem. W weekend wypróbuje.

Załączone miniatury

• BD0EC94C-11F8-4490-8B3E-7EC96982111C.jpeg
  • C9C54023-8943-421C-82CB-ED789E0A4D15.jpeg

#5 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 01 luty 2019 - 11:36

Sorry za OT, ale chcę wam pokazać mój eksperyment związany z catningiem. W weekend wypróbuje.

A już myślałem że jestem jedyny który tu taką popelinę odwala (czy tam domowe sposoby, żeby nikt się nie obrażał) ;) .

#6 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 974 postów
678
  • Kraków

Napisano 01 luty 2019 - 11:52

A już myślałem że jestem jedyny który tu taką popelinę odwala (czy tam domowe sposoby, żeby nikt się nie obrażał) ;) .

Jeśli coś jest głupie a działa to przestaje być głupie. Mi uwagę na canting zwrócił kolega Lobo z forum.

Zacząłem z tym eksperymentować, zwracać uwagę jak stoje na nartach i czy jadę prosto. Nie było idealnie, więc się trochę bawię.

Inną kwestią jest ułożenie ciała (body alignment). Byłem ostatnio u fizjo bo po nartach coraz bardziej bolało mnie prawe kolano. Okazało się, że mam dużo do poprawy, kolano uciekało mi do środka, wysuwałem biodro (nawet stojąc podczas codziennych czynności). I ćwiczę sobie teraz i próbuję się wyzbyć złych nawyków.

Miałem założyć temat (może to zrobię), bo mało się u nas mówi o ułożeniu ciała/postawie (body alignment). 

#7 TomiQ82

TomiQ82

Użytkownik

• PipPipPip
  • 316 postów
  • Na forum od: 02.2015
45
  • Umiejętności: 5
  • Bełchatów

Napisano 22 luty 2019 - 21:42

Co do butów ... jak się sprawdzają ??? Myślę nad zakupem tego modelu Head RAPTOR :D

#8 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 974 postów
678
  • Kraków

Napisano 22 luty 2019 - 22:25

Co do butów ... jak się sprawdzają ??? Myślę nad zakupem tego modelu Head RAPTOR :D

Znakomite! Jeśli budżet pozwala to nie ograniczaj się do 120. Zobacz również 140.

• TomiQ82 podziękował za tę wiadomość