Skocz do zawartości

VOLKL Deacon 74 / 76


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miał  ktoś  na nogach  ?

 

https://www.voelkl.c...deacon-74-4397/

Moje subiektywne rekreacyjno amatorskie odczucia ....W niedzielę 27.01. można je było testować w Czarnej Górze. Zdążyłem zaliczyć tylko dwa zjazdy na Deacon 76  bo kończyli testy o 16. Nie przekonały mnie .Jak dla mnie narty przyjazne,mało wymagające.Mam parę kilogramów więc wydawały mi się zbyt miękkie. Dużo lepiej jezdziło mi się na Racetiger Yellow choć wymagały więcej wkłądu techniki .Szybko wchodziły w skręt,bardziej stabilne.Jak na twardszą narte to lekkie,płynnie inicjowały skręt .Lepiej spisywały się na twardym zmrożonym śniegu i krótkim skręcie.Bardzo sympatyczna slalomka .Cena niestety już mniej uśmiechnięta.

Miejsca gdzie można je testować :

 

https://www.dalbello...yrusza-w-trase/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w zeszłym roku VOLKL DEACON 76.

 

Stok był rano w miarę twardy, w miarę upływu czasu stawał się miękki ( temp. na + ) oraz zaczęły się tworzyć muldy i odsypy. Wg mnie narta godna uwagi, parametry mam podobne do Ciebie.

Miałem RTM 78 (177cm) ale ze wzgl. na niedoszacowanie umiejętności ( na twardym przy dużej szybkości przody wpadały w wibracje) po dość długiej przerwie sprzedałem i kupiłem STOCKLI AX (183cm). DEACON zachowuje się podobnie jak STOCKLI AX  w moim odczuciu. Mam drugą parę Volkl Racetiger SL Uvo (170cm) ale sporadycznie ich używam (kondycja nie ta). 

Ten wątek : http://www.skiforum....-na-zakup-nart/

 

Mohikanin napisz konkretnie jaką  długość testowałeś bo jak na dwa przejazdy to wg mnie trochę cienko a porównanie do Sl no cóż więcej pytań nie mam. Tak właśnie tworzą się pewne mity na forum.   


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Testowałem w zeszłym roku VOLKL DEACON 76.

 

Stok był rano w miarę twardy, w miarę upływu czasu stawał się miękki ( temp. na + ) oraz zaczęły się tworzyć muldy i odsypy. Wg mnie narta godna uwagi, parametry mam podobne do Ciebie.

Miałem RTM 78 (177cm) ale ze wzgl. na niedoszacowanie umiejętności ( na twardym przy dużej szybkości przody wpadały w wibracje) po dość długiej przerwie sprzedałem i kupiłem STOCKLI AX (183cm). DEACON zachowuje się podobnie jak STOCKLI AX  w moim odczuciu. Mam drugą parę Volkl Racetiger SL Uvo (170cm) ale sporadycznie ich używam (kondycja nie ta). 

Ten wątek : http://www.skiforum....-na-zakup-nart/

 

Mohikanin napisz konkretnie jaką  długość testowałeś bo jak na dwa przejazdy to wg mnie trochę cienko a porównanie do Sl no cóż więcej pytań nie mam. Tak właśnie tworzą się pewne mity na forum.   

 

 Poprawiam na "chwilę jezdziłem" i powtórzę wrażenia z amatorsko rekreacyjnej jazdy, żeby nie zaśmiecać forum przepychankami..Napisałem jasno.Niestety miałem bardzo krótki czas  bo Deacon wziałem jako ostatnie. A jakież to mity się tworzą na forum ?  


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej długości deacon 76 jezdziłeś? jak 76 zachowywała/prowadziła się na muldach?

Wzrost 185cm/92kg, narta 181 cm (dłuższych nie ma) bezproblemowo tak jak napisałem powyżej porównywalnie do STOCKLI AX - z całą odpowiedzialnością nie była męcząca (mam 60lat).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej się zastanawiałem, czy są odczuwalnie bardziej miękkie i mułowate do Racetigerów RC.

 

Tigersharki 10  były dość twarde ale za to strasznie ciężkie. Rozpędzały się też dość długo.

Witam

Są, ale mnie po kilku zjazdach narta się spodobała. O dziwo miałem przykrótką i dawała radę na stromym i nawet z lekkim zjazdem ze stoku nie było problemu. Lodu nie było- to nic nie powiem.

Nie przeszkadzała mi mułowatość nart. Ale jeśli chcesz nartę popędzić to odpuść......

Jesli dla przyjemnych fajnych zjazdów, ja bym brał......

 

Postrufka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...