Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

buty- jaki flex

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
  • Na forum od: 01.2016
28
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 12 luty 2019 - 08:40

Z ciekawości - czy mam tę nieprawidłową pozycję w czasie jazdy?

Na przeskoczeniu 6 nie wiem czy mi bardzo zależy (nawet nie jestem pewien czy w ogóle osiągam 6) - mam bardzo dużo frajdę z jazdy tak jak potrafię teraz.

Tutaj mysle, ze Mitek by sie sprawdzil przy ocenie i jego komentarz moglby Ci pomoc.

#22 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
  • Na forum od: 12.2017
33
  • Umiejętności: 4

Napisano 12 luty 2019 - 09:00

Osobiście wolał bym mieć but ciut dłuższy ale nie za szeroki i nie  za wysoki.

#23 Bejobejo

Bejobejo

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 144 postów
  • Na forum od: 11.2010
67
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 12 luty 2019 - 10:16

Sztywne (bo twardy może być kamien :P ) buty po prostu dobrze trzymają i nie należy tego w żaden sposób laczyc z jazda typowo sportowa czy jazda na tyczkach. Tam po prostu z definicji wymagane jest imadlo (precyzyjne/blyskawiczne przenoszenie sil na narty), ale to nie znaczy, ze taki but nie jest wlasciwy również dla jazdy "turystycznej". Jeśli ktoś w jeździe "turystycznej" oczekuje mega trzymania, to w zasadzie to jedyny słuszny wybor, bo kapcie nigdy nie dadza takiego odczucia.

Nieprawidlowa pozycja??? Raczej dokładnie na odwrot - sztywne buty trudniej "wyprostować" (przyjecie pozycji wyprostowanej jest w nich wręcz niemożliwe), co wymusza na nas niejako prawidlowa pozycje zjazdowa (oczywiście to tylko element tej pozycji, bo same buty calosci nie zalatwia).

Dla jasności - flex nie określa tego jak trzymana jest noga w bucie (tu robotę robi dobór rozmiaru i but wewnętrzny - jego objętość), a to jak łatwo pochylić górę buta do przodu (nie mówię o sztywności bocznej bo ta musi być i zazwyczaj jest wystarczająco wysoka). 

Co do pozycji to w linku z #13 masz wytłumaczone. Nie ma znaczenia sama pozycja narciarza tylko to gdzie jest przyłożona siła w bucie. 

#24 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPip
  • 293 postów
  • Na forum od: 01.2011
87
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 12 luty 2019 - 12:20

but wewnętrzny - jego objętość

i jego grubość ;)

#25 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 04.2018
0

Napisano 12 luty 2019 - 21:10

Pytanie raczej brzmi, czy potrzebujesz takich (tak sztywnych) butow (zimniejsze, cena)? Pytalem jak jezdzisz - rekreacyjnie czy raczej agresywnie. Nie znalazlem odpowiedzi (chyba, ze przeoczyłem) :)

racja, sory. Na teczkach nie jeżdżę, ale na amatorską jazdę powiedziałbym że agresywnie- na stoku jestem po to żeby się rozwijać więc staram się dać coś z siebie a nie tylko znaleźć na dole w najprostszy sposob:)

cena jasne, ale tu akurat wolę teraz więcej zapłacić jeśli ma to sens

dziś mierzyłem jeszcze w moim rozmiarze Dalbello drs90 lc

contingent.pl/produkt/buty-narciarskie-dalbello-drs-90-lc-ab-black/

rozmiarowo OK, oczywiście uwieraly w kostkę jak wszystkie inne więc to moja specyfika, natomiast miałem poczucie że są dość miękkie (mało sztywne), niewiele sztywniejsze od dotychczas posiadanych, choc na pewno w lepszym rozmiarze od tych kajakow:) Mimo 3 sklepów nic innego nie znalazłem.

Swoją drogą proponowano mi też damskie modele, przymierzylem ale nie lezaly dobrze. Czy to jest w ogóle dobra alternatywa?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#26 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPip
  • 293 postów
87
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 12 luty 2019 - 22:23

racja, sory. Na teczkach nie jeżdżę, ale na amatorską jazdę powiedziałbym że agresywnie

Ja na teczkach tez w zyciu nie jezdzilem. To musialoby byc ciekawe doswiadczenie :P Oczywiscie zarcik, korzystajac z Twojej literowki :)

Skoro agresywnie, to postawilbym na sztywne buty, ALE sztywne tzn. 110 czy 130? a moze 160? :P Jesli np. 110 to z grupy Race, czy niekoniecznie? i tak do konca swiata :P Opcji jest sporo dlatego... wg mnie powinienes postawic w tym miejscu na swoje osobiste odczucia, bo to one sa zdecydowanie najwazniejsze (od poczatku byly, ale wiekszosc z nas potrzebuje tez nakarmic swoj intelekt :D zeby przekonac siebie samego, ze to byl dobry wybor), a tylko Ty masz do nich dostep ;)

Mierzyles kilka par butow. Bierz te, w ktorych miales "to jest to" :) Jesli tak nie miales, szukaj dalej i wtedy wybierz, a jesli nie masz mozliwosci dalszego probowania, wybierz te, w ktorych do tej pory czules sie najlepiej.  Zaufaj sobie i swojej intuicji

rozmiarowo OK, oczywiście uwieraly w kostkę jak wszystkie inne więc to moja specyfika, natomiast miałem poczucie że są dość miękkie (mało sztywne), niewiele sztywniejsze od dotychczas posiadanych,

Sam sobie odpowiedziales, czy to buty dla Ciebie :) Dokladnie o tym pisalem wyzej. To wlasciwy kierunek - skup sie na swoich odczuciach.

Swoją drogą proponowano mi też damskie modele, przymierzylem ale nie lezaly dobrze. Czy to jest w ogóle dobra alternatywa?

Znowu masz odpowiedz ;)

#27 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 04.2018
0

Napisano 12 luty 2019 - 23:20

oj zdecydowanie karmienie intelektu... przy bądź co bądź sporym wydatku potrzebuje ewidentnie racjonalizacji wyboru- szczególnie w przypadku tych Technica 130, które w odczuciach wydają się najlepsze (przynajmniej lepszych nie znalazłem) balansujac jednocześnie ze strachem przed duża liczbą przy braku doświadczenia. Skoro wszyscy tu nie wrzasneli jednoznacznie że to zły kierunek, biorę to jako opcje, ale może uda się jeszcze coś przymierzyć

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#28 Assassin

Assassin

Użytkownik

• PipPip
  • 261 postów
  • Na forum od: 11.2010
60
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 13 luty 2019 - 13:26

Co do dopasowania i komfortu w całodziennym użytkowaniu, z własnego doświadczenia mogę polecić Fischery VFF albo ewentualnie PBV. Choć nie są to najbardziej precyzyjbe buty na rynku, nie znam innych, które można tak dobrze dopasować bez bardzo skomplikowanych zabiegów. Potrzeba tylko kogoś, kto rzeczywiście zna się na formowaniu, a nie tylko ma maszynę. Dodatkową zaletą w/w jest też to, że rzeczywiście flex nie zmienia się odczuwalnie wraz ze zmianą temperatury.

#29 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1128 postów
  • Na forum od: 07.2009
359
  • Umiejętności: 5
  • W-wa

Napisano 15 luty 2019 - 18:48

Miarka jest jednakowa wszędzie, wiec nie moglo wyjść inaczej :P

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale powoli zaczynam podejrzewać, że niektóre sklepy zamawiają miarki które "zawyżają" długość stopy

Spowodowane (moim zdaniem) jest to tym, że łatwiej jest sprzedać buty za duże niż dobre

Czasami pomagam kolegom dobierać buty i kilka razy zdarzyło mi się, że na miarce "wychodził" za duży but, a winnym sklepie na innej miarce było już OK

Pozdrawiam

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos

#30 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPip
  • 293 postów
87
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 15 luty 2019 - 21:41

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale powoli zaczynam podejrzewać, że niektóre sklepy zamawiają miarki które "zawyżają" długość stopy

Spowodowane (moim zdaniem) jest to tym, że łatwiej jest sprzedać buty za duże niż dobre

Czasami pomagam kolegom dobierać buty i kilka razy zdarzyło mi się, że na miarce "wychodził" za duży but, a winnym sklepie na innej miarce było już OK

Pozdrawiam

No to ciekawie... Pozostaje weryfikacja miarek wlasnym metrem :D 

#31 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1128 postów
  • Na forum od: 07.2009
359
  • Umiejętności: 5
  • W-wa

Napisano 15 luty 2019 - 21:48

No to ciekawie... Pozostaje weryfikacja miarek wlasnym metrem :D

Niekoniecznie. Najlepiej zmierzyć sobie dokładnie długość stopy w domu i wtedy masz porównanie

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos