Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

buty- jaki flex

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 04.2018
0

Napisano 29 styczeń 2019 - 09:38

witam
przymierzam się do kupna butów i co mnie najbardziej na razie nurtuje to w jaki flex pójść przy mojej wadze - obstawiam na razie w zakresie 100-120. Chciałbym aby to były buty przyszlosciowe, ale żebym był w stanie spędzić w nich dzień na stoku i nie było to męczarnią.
Nie mam doświadczenia z butami, do tej pory miałem 15 letnie Lowa bez żadnych oznaczeń, ale subiektywnie wydają mi się dość miękkie.

nie pytam o konkretne modele, bo to zakładam że kwestia pomierzenia kilkunastu par i zobaczenia co lepiej leży, bardziej chodzi mi o to czy raczej to powinny być 100 czy 120? chce wydać na nie do 1300PLN

narty jakby co też miałem stare, planuje może kupić nowe w tym roku, choć to zależy jeszcze od funduszy (Head i.magnum lub Fischer RC4 the curv dtx), bądź będę wypożyczać jakieś porównywalne. Natomiast tak czy tak w pierwszej kolejności chce kupić buty

moje dane:

1. M
2. 32
3. 64
4. 172
5. 8 lat razem - ostatnio 2 sezony, wcześniej długa przerwa
6. 7
7. ciężko powiedzieć - na moich nie ma oznaczenia a mają z 15 lat. Ale wydaje mi się że są dość miękkie.
8. 15 letnie Elany carbon S8 112 67 100 ; 160 cm ; promień skrętu mają koło 12m
9. promień średni w kierunku krótszego, średnia prędkość
10. jeżdżę obecnie we Włoszech w dolinie Aosty (Pila, Cervinia) - trasy głównie czerwone, ale czarne też nie sprawiają problemu, choć preferują czerwone
11. turystycznie; najbardziej się skupiam na doskonalenie jazdy carvingowej; zaczynam trochę jeździć obok trasy w głębszym śniegu (początki)- chciałbym się w tym trochę rozwinąć (tu zakładam lekcje i wypożyczenie sprzetu) choć nadal preferuję w większości przygotowaną trasę
12. kondycja OK; 7-14 dni w sezonie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#2 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 29 styczeń 2019 - 10:10

Po tym co napisałeś to moim zdaniem na teraz nie ma znaczenia jaki będzie flex 100 czy 120. Myślę że z uwagi na małą masę możesz zacząć od 90. Czas na buty o flexie 120- 140 przyjdzie wtedy jak sam poczujesz taką potrzebę.

Jedyne co jest ważne na teraz to aby buty były idealnie dopasowane do Twoich stóp.

Nie przymierzaj butów w grubych narciarskich skarpetach tylko w zwykłych, w takich w których chodzisz na co dzień. Jak będą zapięte na pierwszy ząbek i poczujesz że przylegają dobrze do stopy, nie ma ucisków miejscowych to możesz kupować. Później pojedź na 1-2 dni na narty zobaczysz czy gdzieś są miejscowe uciski. Zazwyczaj mamy jakieś niedoskonałości w budowie, pozostałości po kontuzjach itp a but jest sztandarowy i zrobiony na stopę "idealną" a takich jak wiadomo nie ma lub są b. rzadko więc nie ma co się dziwić i trzeba odbarczać. Później znowu na 1-2 dni bo być może jeszcze są jakieś niedopasowania. U mnie po drugim odbarczaniu zawsze było dobrze. I wtedy będziesz miał dobre buty na parę lat. W tym czasie być może dojdziesz do wniosku (a może nie), że potrzebujesz butów o fexie 120-140 z kategorii race i wtedy kupisz następne.

#3 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 29 styczeń 2019 - 10:11

witam
przymierzam się do kupna butów i co mnie najbardziej na razie nurtuje to w jaki flex pójść przy mojej wadze - obstawiam na razie w zakresie 100-120. Chciałbym aby to były buty przyszlosciowe, ale żebym był w stanie spędzić w nich dzień na stoku i nie było to męczarnią.
Nie mam doświadczenia z butami, do tej pory miałem 15 letnie Lowa bez żadnych oznaczeń, ale subiektywnie wydają mi się dość miękkie.

nie pytam o konkretne modele, bo to zakładam że kwestia pomierzenia kilkunastu par i zobaczenia co lepiej leży, bardziej chodzi mi o to czy raczej to powinny być 100 czy 120? chce wydać na nie do 1300PLN

narty jakby co też miałem stare, planuje może kupić nowe w tym roku, choć to zależy jeszcze od funduszy (Head i.magnum lub Fischer RC4 the curv dtx), bądź będę wypożyczać jakieś porównywalne. Natomiast tak czy tak w pierwszej kolejności chce kupić buty

moje dane:

1. M
2. 32
3. 64
4. 172
5. 8 lat razem - ostatnio 2 sezony, wcześniej długa przerwa
6. 7
7. ciężko powiedzieć - na moich nie ma oznaczenia a mają z 15 lat. Ale wydaje mi się że są dość miękkie.
8. 15 letnie Elany carbon S8 112 67 100 ; 160 cm ; promień skrętu mają koło 12m
9. promień średni w kierunku krótszego, średnia prędkość
10. jeżdżę obecnie we Włoszech w dolinie Aosty (Pila, Cervinia) - trasy głównie czerwone, ale czarne też nie sprawiają problemu, choć preferują czerwone
11. turystycznie; najbardziej się skupiam na doskonalenie jazdy carvingowej; zaczynam trochę jeździć obok trasy w głębszym śniegu (początki)- chciałbym się w tym trochę rozwinąć (tu zakładam lekcje i wypożyczenie sprzetu) choć nadal preferuję w większości przygotowaną trasę
12. kondycja OK; 7-14 dni w sezonie

Pisalem już kilka razy o flexie (np tutaj: http://www.skiforum....e-2#entry581263  - poczytaj caly watek jeśli uznasz za pomocny i poszukaj tez innych, bo jest tego troche na forum).

Tak na szybko (praca wzywa :P )

1) Jeśli dobrze dopasujesz/dobierzesz buty, to spokojnie możesz w nich jezdzic caly dzień bez jakiejkolwiek meki czy dyskomfortu bez względu na ich sztywność. W skrajnym przypadku (zle dopasowanie) miekki może być mniej wygodny niż sztywny. Komfort bierze się z dopasowania do Twojej stopy, a nie z wartości flexu.

2) Jeśli zdecydujesz się na buty z cienkim botkiem (np. seria RACE z Head'a), to licz się z tym, ze będą one zimniejsze niż duza skorupa=grubszy botek w "mniej sportowych" butach. Jak dla mnie to jedyna roznica jeśli chodzi o komfort użytkowania. Mniej sportowe po prostu sa cieplejsze, ale tez nie ma co przesadzac. Dobra skarpeta i jest OK. Jezdzilem w swoich (Head Raptor 115 RS) caly dzień przy -20st i dalo rade, choc nie mogę powiedzieć, ze było cieplo (wtedy miałem mega cienkie skarpety, wiec to tez spotegowalo odczucie zimna; dzisiaj byłoby już cieplej, bo jezdze w innych).

3) Zastanowilbym się czy potrzebujesz mega sztywnych butow jeśli piszesz, ze jeździsz turystycznie, choc nie do końca wiem co kryje się pod tym sformułowaniem ;P Lubisz raczej rekreacyjna jazde czy dosyć agresywna? 

#4 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 19 postów
0

Napisano 04 luty 2019 - 16:50

dzięki Panowie, przeczytałem sobie Martin Twoj wcześniejszy wpisy i popatrzylem jeszcze na forum i jakiś ogólny pogląd mam, nie zostaje teraz nic innego jak mierzyć i patrzeć co jak leży. Dzięki!

#5 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 19 postów
0

Napisano 11 luty 2019 - 21:18

Część, w końcu udało mi się dziś wybrać na mierzenie butów. Pierwszy wniosek po tym jak ledwo zakładałem wszystkie buty i jak się w nich czułem że moje dotychczasowe były za duże i też bardzo miękkie.

Z pomiaru rozmiar wyszedl 24.5 co jak się okazuje jest problematyczne jeśli chodzi o paletę wyboru

W pierwszym sklepie dostałem jedyne z tego rozmiaru ale one totalnie wszędzie mnie uwieraly więc nawet nie pamiętam co to było. Przymierzulem więc 25/25.5 atomic hawx Prime 100 i stwierdziłem ze są idealne, więc... je zostawiłem i pojechałem do drugiego sklepu (tu nic więcej nie bylo)

W drugim pomiar wyszedl taki sam, jedyne co było to Technica Mach1 130, oj nameczyłem się z założeniem ale od razu miałem poczucie że te buty na serio trzymają nogę. W kilku miejscach uwieraly, ale podchodziłem i posiedzialem w nich z 40min bez wiekszego problemu a w pozycji narciarskiej uciski znikały oprócz jednego małego na kostce co Pan stwierdził że damy radę opanować- termoforming wkładek i ew. odbarczenie- i że lepiej w tą stronę niż za duże. W palcach wydawały się w sam raz, nie uciskały ale wolnej przestrzeni też nie było, tele co na mikro ruchy palców.

Z obawy przymierzulem jeszcze atomic hawx ultra 120 25/25.5 niby kostkę trzymały, niby bez uścisków ale w porównaniu do Technica miałem wrażenie że środek stopy i palce lekko pływają. Był jeszcze head i Rossignol w tym rozmiarze ale w nich nie czułem się dobrze, niby luźne (za luzne) a uwieraly.

Ogólnie mam poczucie że te Technica są OK, do małych poprawek. Moja obawa związana jest z flexem 130. Zakładałem koło 100, ważę jakieś 65kg jeżdżę na 6 (po czytaniu trochę forum obniżyłem to z 7)- na wiekszości czerwonych na krawedzi, na czarnych sporadycznie też.

Obawiam się jednak czy te buty nie będą zbyt na wyrost, czy nie będą za sztywne (i czy się w nich nie zabiję:) Czy moje odczucia związane z mierzeniem tego buta właściwie sugerują mi że to dobry wybór (nie mam doświadczenia w doborze butów)?

#6 Bejobejo

Bejobejo

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
  • Na forum od: 11.2010
67
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2019 - 21:58

Moim zdaniem te buty cię nie zabiją, ale będą za twarde. Szukaj czegoś w okolicach 100.

#7 oloss

oloss

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 02.2018
12
  • Rybnik

Napisano 11 luty 2019 - 21:59

Ogólnie mam poczucie że te Technica są OK, do małych poprawek. Moja obawa związana jest z flexem 130. Zakładałem koło 100, ważę jakieś 65kg jeżdżę na 6 (po czytaniu trochę forum obniżyłem to z 7)- na wiekszości czerwonych na krawedzi, na czarnych sporadycznie też.

Obawiam się jednak czy te buty nie będą zbyt na wyrost, czy nie będą za sztywne (i czy się w nich nie zabiję:) Czy moje odczucia związane z mierzeniem tego buta właściwie sugerują mi że to dobry wybór (nie mam doświadczenia w doborze butów)?

Ja ważę 70 kg, umiejętności mam chyba podobne (albo słabsze niż Ty), jeżdżę w butach flex 130 i bardzo je sobie chwalę. Jeśli Ci pasują na nodze, to flexa wg mnie się nie bój.

Główne zagrożenie, że przy mrozie większym niż -10 stopni nie zdejmiesz ich od razu - ja musiałem raz w knajpie pół godziny poczekać, żeby się ogrzały.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#8 Bejobejo

Bejobejo

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
67
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2019 - 22:43

Ja ważę 70 kg, umiejętności mam chyba podobne (albo słabsze niż Ty), jeżdżę w butach flex 130 i bardzo je sobie chwalę. Jeśli Ci pasują na nodze, to flexa wg mnie się nie bój.

Główne zagrożenie, że przy mrozie większym niż -10 stopni nie zdejmiesz ich od razu - ja musiałem raz w knajpie pół godziny poczekać, żeby się ogrzały.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930 iF przy użyciu Tapatalka

Zdejmowanie to kwestia modelu, z jednymi łatwiej z innymi trudniej. Twarde buty 130 są dobre do jazdy sportowej, na tyczkach i na pewno nie brałbym ich do jazdy turystycznej i poza trasę. Dodatkowo zbyt twarde buty mogą powodować nieprawidłową pozycję w czasie jazdy (kibelek) i ciężko przeskoczyć 6.

• oloss podziękował za tę wiadomość

#9 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Szczecin

Napisano 11 luty 2019 - 22:53

Zdejmowanie to kwestia modelu, z jednymi łatwiej z innymi trudniej. Twarde buty 130 są dobre do jazdy sportowej, na tyczkach i na pewno nie brałbym ich do jazdy turystycznej i poza trasę. Dodatkowo zbyt twarde buty mogą powodować nieprawidłową pozycję w czasie jazdy (kibelek) i ciężko przeskoczyć 6.

Co za brednie. A już powiązanie flexu butów z nieprawidłową pozycją to mistrzostwo :huh:

O wielu lat używam butów przynajmniej 130 do jazdy turystycznej i nie wyobrażam sobie innych mniej sztywnych.

Dla większości co nie może przeskoczyć 6 największy problem to 6 dni na nartach w czasie ferii w całym sezonie a nie zbyt sztywne buty ;)

#10 Assassin

Assassin

Użytkownik

• PipPip
  • 264 postów
63
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 11 luty 2019 - 23:03

Oznaczenie flexu 130 w butach jednego producenta, nie musi oznaczać takiego samego, czy bardzo zbliżonego w butach innego, a nawet w butach z różnych sezonów. Nie wspominając o tym, że materiały stosowane przez różnych producentów, czy butach z innych sezonów, różnie reagują na zmianę temperatury. Dyskusje: typu flex 130, czy 120 nie mają większego sensu. Buty dla mas produkowane obecnie, jeśli nawet mają oznaczenie flexu 130, bez problemu da się zdejmować przy niskich temp. - pod warunkiem, że są dobrze dobrane/dostosowane po zakupie (bootfiting) do stopy (problem może sprawiać np. wysokie podbicie).

#11 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 87 postów
25
  • Kraków

Napisano 11 luty 2019 - 23:04

Co za brednie. A już powiązanie flexu butów z nieprawidłową pozycją to mistrzostwo :huh:

O wielu lat używam butów przynajmniej 130 do jazdy turystycznej i nie wyobrażam sobie innych mniej sztywnych.

Dla większości co nie może przeskoczyć 6 największy problem to 6 dni na nartach w czasie ferii w całym sezonie a nie zbyt sztywne buty ;)

Wiesz, ja po latach jazd w komórkach, których 130 ma się nijak do sklepowych 130, teraz tez jeżdżę od pewnego czasu całymi dniami w najzwyklejszych nordicach promachine 130 i czuje się w nich doskonale nie odpinając klamer nawet podczas przerw barowych nie wyobrażając sobie przy tym niczego poniżej tej wartości flexa :)
Nie oznacza to jednak, ze narciarz rekreacyjny jeżdżący do tej pory w 90tkach z intersportu jest w stanie przesiąść się nawet na sklepowe buty eksperckie (już nie mówię o racingowych czy Ola Boga komorkach) tej twardości na cały dzień.

#12 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
40
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 11 luty 2019 - 23:11

"The reason that most skiers have a lack of ankle flex is that a lot of skiers learn to ski in boots that are too stiff for them to flex so the joint that compensates and does the majority of the flexing is the knee. A lot of skiers also suffer from having calf muscles that are too tight to be able to move and flex the ski boot."

• Bejobejo podziękował za tę wiadomość

#13 Bejobejo

Bejobejo

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
67
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2019 - 23:20

http://www.warrensmi...ademy-content/  też pewnie brednie...

#14 oloss

oloss

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
12
  • Rybnik

Napisano 11 luty 2019 - 23:30

Dodatkowo zbyt twarde buty mogą powodować nieprawidłową pozycję w czasie jazdy (kibelek) i ciężko przeskoczyć 6.

Z ciekawości - czy mam tę nieprawidłową pozycję w czasie jazdy?

Na przeskoczeniu 6 nie wiem czy mi bardzo zależy (nawet nie jestem pewien czy w ogóle osiągam 6) - mam bardzo dużo frajdę z jazdy tak jak potrafię teraz.

#15 eliorlan

eliorlan

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 03.2015
27
  • Biała Podlaska

Napisano 12 luty 2019 - 02:36

Z ciekawości - czy mam tę nieprawidłową pozycję w czasie jazdy?

Na przeskoczeniu 6 nie wiem czy mi bardzo zależy (nawet nie jestem pewien czy w ogóle osiągam 6) - mam bardzo dużo frajdę z jazdy tak jak potrafię teraz.

Kibelka nie widać.Ale to co widać nie napawa otuchą, aż nie chce mi się wierzyć że Ci nie zależy na prawidłowej jeździe.

#16 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 12 luty 2019 - 08:07

Pierwszy wniosek po tym jak ledwo zakładałem wszystkie buty i jak się w nich czułem że moje dotychczasowe były za duże i też bardzo miękkie.

To raczej dość typowe - niestety :P

Z pomiaru rozmiar wyszedl 24.5 co jak się okazuje jest problematyczne jeśli chodzi o paletę wyboru

W pierwszym sklepie dostałem jedyne z tego rozmiaru ale one totalnie wszędzie mnie uwieraly więc nawet nie pamiętam co to było. Przymierzulem więc 25/25.5 atomic hawx Prime 100 i stwierdziłem ze są idealne, więc... je zostawiłem i pojechałem do drugiego sklepu (tu nic więcej nie bylo)

Jeśli na miarce wyszlo 24,5 to to jest rozmiar dla Ciebie. Zakup czegokolwiek większego=dłuższego -> patrz Twój pierwszy wniosek :D 

W drugim pomiar wyszedl taki sam, jedyne co było to Technica Mach1 130, oj nameczyłem się z założeniem ale od razu miałem poczucie że te buty na serio trzymają nogę. W kilku miejscach uwieraly, ale podchodziłem i posiedzialem w nich z 40min bez wiekszego problemu a w pozycji narciarskiej uciski znikały oprócz jednego małego na kostce co Pan stwierdził że damy radę opanować- termoforming wkładek i ew. odbarczenie- i że lepiej w tą stronę niż za duże. W palcach wydawały się w sam raz, nie uciskały ale wolnej przestrzeni też nie było, tele co na mikro ruchy palców.

Miarka jest jednakowa wszędzie, wiec nie moglo wyjść inaczej :P A może nameczyles się, bo nie zakładasz butow prawidłowo? Tak tylko rzucam, bo tez kiedyś miałem podobny "problem", który w magiczny sposób rozwiazal się, gdy zaczalem inaczej ubierać buta :D Czlowiek się uczy cale zycie i... umiera glupi :) Pan dobrze Ci radzi - z mniejszego większego zrobisz, w druga strone jest lipa (żeby to zrobić sensownie, bo nie sztuka napchać dziadostwa do srodka i tym samym stracic na flexie, a tez warto pamietac, ze im sztywniejszy but tym droższy, wiec po co wyrzucać kase w bloto)

Z obawy przymierzulem jeszcze atomic hawx ultra 120 25/25.5 niby kostkę trzymały, niby bez uścisków ale w porównaniu do Technica miałem wrażenie że środek stopy i palce lekko pływają. Był jeszcze head i Rossignol w tym rozmiarze ale w nich nie czułem się dobrze, niby luźne (za luzne) a uwieraly.

O rozmiarze pisałem wyżej

Moja obawa związana jest z flexem 130. Zakładałem koło 100, ważę jakieś 65kg jeżdżę na 6 (po czytaniu trochę forum obniżyłem to z 7)- na wiekszości czerwonych na krawedzi, na czarnych sporadycznie też.

O flexie pisałem we wcześniejszym poscie/postach

Obawiam się jednak czy te buty nie będą zbyt na wyrost, czy nie będą za sztywne (i czy się w nich nie zabiję :) Czy moje odczucia związane z mierzeniem tego buta właściwie sugerują mi że to dobry wybór (nie mam doświadczenia w doborze butów)?

Pytanie raczej brzmi, czy potrzebujesz takich (tak sztywnych) butow (zimniejsze, cena)? Pytalem jak jezdzisz - rekreacyjnie czy raczej agresywnie. Nie znalazlem odpowiedzi (chyba, ze przeoczyłem). Flex nie zabija :P Brak dobrego trzymania stopy w bucie już może :D (oczywiście wyolbrzymiając, żeby tylko pokazac kierunek).

W mojej ocenie Twoje odczucia sugerują, ze ten but dobrze lezy na Twojej stopie i wlasciwie ja trzyma, a czy to dobry wybor... to zależy chociażby od tego jak jeździsz (pytanie powyżej), a przede wszystkim od tego czego oczekujesz od buta :)

#17 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 12 luty 2019 - 08:20

Twarde buty 130 są dobre do jazdy sportowej, na tyczkach i na pewno nie brałbym ich do jazdy turystycznej i poza trasę. Dodatkowo zbyt twarde buty mogą powodować nieprawidłową pozycję w czasie jazdy (kibelek) i ciężko przeskoczyć 6.

Sztywne (bo twardy może być kamien :P ) buty po prostu dobrze trzymają i nie należy tego w żaden sposób laczyc z jazda typowo sportowa czy jazda na tyczkach. Tam po prostu z definicji wymagane jest imadlo (precyzyjne/blyskawiczne przenoszenie sil na narty), ale to nie znaczy, ze taki but nie jest wlasciwy również dla jazdy "turystycznej". Jeśli ktoś w jeździe "turystycznej" oczekuje mega trzymania, to w zasadzie to jedyny słuszny wybor, bo kapcie nigdy nie dadza takiego odczucia.

Nieprawidlowa pozycja??? Raczej dokładnie na odwrot - sztywne buty trudniej "wyprostować" (przyjecie pozycji wyprostowanej jest w nich wręcz niemożliwe), co wymusza na nas niejako prawidlowa pozycje zjazdowa (oczywiście to tylko element tej pozycji, bo same buty calosci nie zalatwia).

#18 b4rt3q

b4rt3q

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 480 postów
  • Na forum od: 11.2008
199
  • okolice Myślenic

Napisano 12 luty 2019 - 08:28

Bierz te Mach1 130. To nie jest but typowo sportowy, który faktycznie niesie za sobą pewne niedogodności ale nie do końca związane z Flexem. Choć Osobiście radziłbym szukać butów z podobnym flexem ale AM.

Żonie kupiłem buty flex 120 (wcześniej miała 50), co najlepsze bez mierzenia i pytania o zgodę :) Oczywiście była awantura że to but dla zaawansowanych, i że ona takich nie potrzebuję, ale po dwóch zjazdach podziękowała :) Tyle że jest to but zupełnie niesportowy, Salomon Quest 12.

Sam mam komórkowe buty 140 i jeśli chodzi o jazde nie ma najmniejszego problemu żeby w nich spędzić ponad 4h na stoku. Największa ich wadą jest chodzenie, jak trzeba kawałek dojść z parkingu albo do knajpy na przerwę to bywa ciężko, za to odwdzięczają się podczas jazdy :)

#19 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 12 luty 2019 - 08:33

"Jeśli na miarce wyszlo 24,5 to to jest rozmiar dla Ciebie."

No niestety nie, w przeciwieństwie do stopy nie ma butów o takiej długości. Są 24 i 25. Połówki to tylko mniejsza wysokość podkładki pod linerem a nie długość skorupy.

Jak stopa jest niewysoka to takie 24.5 to jak strzał w stopę. Będzie trzeba mocno spinać dolne klamry co do niczego dobrego nie prowadzi

#20 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 12 luty 2019 - 08:40

"Jeśli na miarce wyszlo 24,5 to to jest rozmiar dla Ciebie."

No niestety nie, w przeciwieństwie do stopy nie ma butów o takiej długości. Są 24 i 25. Połówki to tylko mniejsza wysokość podkładki pod linerem a nie długość skorupy.

Jak stopa jest niewysoka to takie 24.5 to jak strzał w stopę. Będzie trzeba mocno spinać dolne klamry co do niczego dobrego nie prowadzi

Racja! Mój blad