Skocz do zawartości

Nad czym pracuję...


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W temacie "stopy w butach..." rozpisywałem się o tym  co chcę osiągnąć.  I na jakie trudności napotykam. Było dużo o szczegółach może niejasnych(terminologia).  Więc może jaśniej....

 

Co mnie chwilowo zajmuje,  spróbuję wyjaśnić na przykładzie  filmów.

 

Jeden to z sieci. Drugi to mój przejazd na dole Mosornego. Z przed ok. pięciu lat. Narty miałem wtedy Voekl SL Racing 160 cm. 

 

Ten mój film jest stosunkowo dobry i widać mnie w pewnym momencie z boku.  Co się mi wtedy nie podobało w mojej jeździe: 

 

-zbyt blisko narty. Wewnętrzna się zjeżdżała z  zewnętrzną(rysy na butach) i w pewnym momencie  "blokowała" pochylenie nogi zewnętrznej,

-zbyt opuszczona prawa ręka w skręcie. I  zbyt  pochylona linia barków. Powinienem ją bardziej wypoziomować.

-pewna sztywność jazdy.

-szybkość jazdy, częstość skrętów,  ich pogłębienie(podkręcenie),

-większe wychylenie w przód torsu, w momencie zmiany krawędzi.

 

Pracowałem nad poszerzeniem nart. Nad opadającą ręką.  Nad  wychyleniem w przód, szczególnie, gdy było twardo. Jakieś postępy były.  Zmieniłem jednak narty z powodu kolana. Są dłuższe o 18 cm, szersze o  8 mm pod butem, z rokerem.

 

Teraz mnie bardziej interesuje styl, jaki reprezentują moi  chwilowi "idole".  Tors nisko.  Nie "wyciągać" go szybko w górę, tylko w bok.  Skręty z natury dłuższe, ale z przyzwoitą szybkością. Na gładkim stoku i  z dobrym śniegiem.  Jednakowe zakrawędziowanie obu nart.  Bardzo płynne wejście w przeciwny łuk(bez pewnego zwolnienia). Jazda angażująca jak najmniej sił.  Nie rezygnuję też  z krótszych skrętów, czy jeździe w  dotychczasowym stylu.  Miesza się to w praktyce.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś znudzą gładkie stoki z dobrym śniegiem, oraz nie wnikają czy powinni zapiąć klamry na 3 czy 4 rowek to polecam dla własnego rozwoju:

 

- stara szkoła - zakuć, zdać, zapomnieć (tak się już nie jeździ!!! podobno...)

 

- oraz to samo na  trochę nowocześniejszych nartach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...