Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 01.2014
3
  • Umiejętności: 6
  • Kobysewo

Napisano 22 styczeń 2019 - 12:23

Witam,

czytam forum i odpowiedzi są niejednoznaczne. 

Raz wyczytałem że ze śniegiem i warunkami może być tak sobie, raz że warunki są dogodne.

Sprecyzuję. jadę pierwszy raz w alpy dojazd własny. Jadę z dziecmi układ 2+2 (5 i 7 lat jeżdzą drugi sezon).

Mam hotel w Cavalese dokładnie San Valier. Ze zdjęc widać że trochę stary ale blisko.

Chciałem Was zapytać właśnie o warunki. Bo mam byc od 17 mnarca przez tydzień.

Czy będzie ok? Chciałbym zaliczyć alpe cermis, alpe lusia, obereggen. Tam planuję się obracać.

Co mi napiszecie o warunakch własnie i może o samym hotelu. Jedzenie ktoś napisał (1 opnia) kiepskie.

Na razie jeszcze tego nie klepnąłem, więc jak odpowiecie to mogę się jeszcze rozmyślić.

#2 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6555 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 22 styczeń 2019 - 12:51

Witam,

Raz wyczytałem że ze śniegiem i warunkami może być tak sobie, raz że warunki są dogodne.

Sprecyzuję. jadę pierwszy raz w alpy dojazd własny. Jadę z dziecmi układ 2+2 (5 i 7 lat jeżdzą drugi sezon).

Mam hotel w Cavalese dokładnie San Valier. Ze zdjęc widać że trochę stary ale blisko.

Czy będzie ok? Chciałbym zaliczyć alpe cermis, alpe lusia, obereggen. Tam planuję się obracać.

Co mi napiszecie o warunakch własnie i może o samym hotelu. Jedzenie ktoś napisał (1 opnia) kiepskie.

Na razie jeszcze tego nie klepnąłem, więc jak odpowiecie to mogę się jeszcze rozmyślić.

Byłem w okolicy kilkanaście razy w róznych terminach- od grudnia do kwietnia. Zawsze dało się pojeździć. Bywały lata, że tylko na sztucznym ale to akurat nie problem...

Bywało też, że zmieniałem trasę dojazdu  na południową, bo nie dało się przejechać przez Falzarego do Cortiny....

Na karnecie VdFiemme masz jeszcze Passo Pelegrino z z CdMargerita i Passo Rolle, a  tam zawsze jest śnieg w solidnych ilościach... 

Jedzenie... hmmm... zwykle jeżdże tam na narty... ;-)

#3 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
  • Na forum od: 11.2010
303
  • Umiejętności: 5
  • Pomorze

Napisano 22 styczeń 2019 - 12:58

...jak odpowiecie to mogę się jeszcze rozmyślić.

Co do pogody-nikt nie przewidzi,co będzie w tym roku w drugiej połowie marca.Opinie są niejednoznaczne,bo to loteria.Raczej będzie słonecznie i ciepło,trasy czynne wszystkie lub prawie wszystkie,ale jakiej jakości ten śnieg będzie,głównie na dole-naprawdę może być różnie (choć z dużym prawdopodobieństwem miękko i b.miękko...)

Jeżeli jedziesz pierwszy raz,z dziećmi i to dość małymi,dopiero po jednym sezonie narciarskim to jeżdżenie po kilku ośrodkach jest trochę...jakby to dyplomatycznie powiedzieć?trochę zbyt optymistyczne?

Jeśli nic jeszcze nie klepnąłeś to polecam Ci mały jak na możliwości alpejskie (jedyne 46 km tras),bardzo przyjazne Lofer i hotel Hubertus.Nie jest jakiś wypasiony,ale ma mały basen,małe SPA i dobrze karmią.Mają pobyty skalkulowane razem ze skipasami-zajrzyj na stronę,pewnie wszystko jest.Do gondoli idziesz spacerkiem (5 min?),pod gondolą masz skiroom,gdzie zostawiasz"gruby"sprzęt (narty i buty).Nie ruszasz samochodu przez tydzień,skibusy Cie nie obchodzą.Dojazd znacznie bliższy niż do Włoch.Dla rodziny z dziećmi naprawdę w sam raz.

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#4 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
3
  • Kobysewo

Napisano 22 styczeń 2019 - 13:30

Dzięki panowie za odpowiedzi. Zawsze więcej wiedzy. Jadę z dziećmi, więc to jeżdżenie tu i tam zawsze mogę sobie odpuścić. Jestem i tak nastawiony że będę non stop na niebieskich. Sprawdzę sobie jeszcze to Lofer. Wielkie dzięki.

• jag24 podziękował za tę wiadomość

#5 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
3
  • Kobysewo

Napisano 22 styczeń 2019 - 13:43

Byłem w okolicy kilkanaście razy w róznych terminach- od grudnia do kwietnia. Zawsze dało się pojeździć. Bywały lata, że tylko na sztucznym ale to akurat nie problem...

Bywało też, że zmieniałem trasę dojazdu  na południową, bo nie dało się przejechać przez Falzarego do Cortiny....

Na karnecie VdFiemme masz jeszcze Passo Pelegrino z z CdMargerita i Passo Rolle, a  tam zawsze jest śnieg w solidnych ilościach... 

mam jechać z NEV-Dama BIUREM. Babka z biura napisała mi że skipass Val Di Fiemme obejmuje Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Passo Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte S. Pietro. nie ma nic o Passo Pelegrino 

wprowadziła mnie w błąd czy to jest inny rodzaj skipassu?

#6 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
  • Na forum od: 04.2010
63
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:22

mam jechać z NEV-Dama BIUREM. Babka z biura napisała mi że skipass Val Di Fiemme obejmuje Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Passo Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte S. Pietro. nie ma nic o Passo Pelegrino 

na Fiemme nie ma San Pellegrino. Ten jest na Tre Valli.

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#7 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6555 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:25

sorry , mój bład. Pellegrino jest na skipasie Fiemme 'silver'.... jesli jedziesz z dziećmi to Lusia i ew. Latemar powyżej gondoli z Predazzo w sam raz wystarczy - z nadmiarem.

#8 Numenius

Numenius

Nowy użytkownik

• Pip
  • 72 postów
  • Na forum od: 12.2006
26
  • Warszawa

Napisano 22 styczeń 2019 - 16:30

Wróżką oczywiście nie jestem, ale powinno być dobrze lub bardzo dobrze. Byłem tam w połowie marca 2018 [warunki bardzo dobre, w porywach do idealne] i ostatni tydzień marca 2017 [warunki gorsze, ale nadal b. dobre, a lekkie narzekanie pojawiło się ostatniego dnia w Alpe Lusia, ale i tak już większość był wyjeżdżona].

Pampeago-Obereggen to mój ulubiony obok Kronplatz ośrodek we Włoszech, ale P-O ma coś co ja osobiście bardzo cenię - praktycznie w całym ośrodku nie ma potrzeby zdejmowania nart - same krzesła i tylko 2 gondolki. Alpe Cermis i Alpe Lusia – też bardzo dobre.

Lofera nie znam, z dziećmi też nie jeżdżę, ale z Val di Fiemme powinieneś być bardzo zadowolony.

Co do jedzenia w hotelach, nie zdarzyło mi się będąc na nartach we Włoszech, żebym był niezadowolony, no ale wszystko zależy i wszystko jest możliwe J

Używaj mózgu, to najważniejszy element twojego sprzętu 

#9 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
  • Na forum od: 11.2016
76
  • Umiejętności: 1
  • Śląsk

Napisano 22 styczeń 2019 - 16:35

Witam,

Nie mart się o śnieg i warunki, musiałby nadejść jakiś kataklizm żeby go było niewystarczająco. Ja co roku spędzam tydzień w marcu w tym rejonie i nigdy nie narzekałem na brak odpowiednich warunków do narciarstwa :)

#10 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
  • Na forum od: 11.2007
1090
  • Trójmiasto

Napisano 22 styczeń 2019 - 18:52

Musisz wziąć pod uwagę że mogą się zdarzyć duże wahania temperatury, rano, powiedzmy o 9:30 będzie przed hotelem -12C a po południu w tym samym miejscu +10C, tak więc rano napotkasz lodowisko a o 15:00 będzie, szczególnie na dole, kasza. To tak tytułem ostrzeżenia bo jedziesz z maluchami. Kilkakrotnie byłem w Fiemme w marcu, zawsze można pojeździć, nawet trafiał się naturalny śnieg. Jedzenie, moim zdaniem, jak wszędzie w Italii będzie dobre. 

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#11 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
63
  • Katowice

Napisano 22 styczeń 2019 - 23:05

powiem tak - jeśli dzieci drugi sezon, to Alpe Cermis raczej ciężkie, Pampeago i Obereggen lewa strona, w strone Predazzo już ciezej, Alpe Lusia jak najbardziej. Pojezdzisz na bank, dzieciaki tez, choć ja stricte pod nie rozwazylbym San Martino di Costrozza lub Folgarie

Witam,

• mig12345 podziękował za tę wiadomość
[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#12 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
3
  • Kobysewo

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:52

powiem tak - jeśli dzieci drugi sezon, to Alpe Cermis raczej ciężkie, Pampeago i Obereggen lewa strona, w strone Predazzo już ciezej, Alpe Lusia jak najbardziej. Pojezdzisz na bank, dzieciaki tez, choć ja stricte pod nie rozwazylbym San Martino di Costrozza lub Folgarie

Dzięki za tak liczne odpowiedzi. Napiszcie mi jeszcze trasę przejazdu to będę wniebowzięty.

Ruszam z miejscowosci Kartuzy (połnoc Polski).

Do alpe lusia to się naczytałem i tam na pewno uderze własnie ze względu na dzieci. 

ponoć u góry ośrodka latemar jest jakiś plac zabaw dla dzieci gdzie dzieci można zostawic na cały dzień za 5 euro - czy to prawda?

Druga smutniejsza rzecz, jest taka, że już miałem klepac wyjazd, ale coś wypadło i nie mogę jednak zarezerwować, bo żona ma mieć szkolenia, które - co jest najlepsze - nie wiadomo kiedy będą - paranoja. I z tego względu nie wiadmo czy płacić za wycieczkę...

nie wiem co robić, Póki nic nie zapłacę to zawsze kasa w kieszeni i można jechać z partyzanta. Tylko pytanie czy to możliwe.

teraz miałem lokum w cavelese, może byc gdzieś indziej predazzo, bellamonte - generalnie ten rewir. 

tylko nie wiem, czy jak się w marcu obudzę to nie będzie za poźno. Co teraz? 

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Czuć, że tu się żyje narciarstwem - pięknie!!!!

#13 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 12.2018
332
  • Kraków

Napisano 23 styczeń 2019 - 11:46

Dzięki za tak liczne odpowiedzi. Napiszcie mi jeszcze trasę przejazdu to będę wniebowzięty.

Do alpe lusia to się naczytałem i tam na pewno uderze własnie ze względu na dzieci. 

ponoć u góry ośrodka latemar jest jakiś plac zabaw dla dzieci gdzie dzieci można zostawic na cały dzień za 5 euro - czy to prawda?

Druga smutniejsza rzecz, jest taka, że już miałem klepac wyjazd, ale coś wypadło i nie mogę jednak zarezerwować, bo żona ma mieć szkolenia, które - co jest najlepsze - nie wiadomo kiedy będą - paranoja. I z tego względu nie wiadmo czy płacić za wycieczkę...

nie wiem co robić, Póki nic nie zapłacę to zawsze kasa w kieszeni i można jechać z partyzanta. Tylko pytanie czy to możliwe.

teraz miałem lokum w cavelese, może byc gdzieś indziej predazzo, bellamonte - generalnie ten rewir. 

czekaj, aż będziesz wiedział czy możesz jechać. Znajdź agenta, który będzie miał też np. Neckermanna. Oni maja dużo obiektów w Val di Fiemme.

#14 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
63
  • Katowice

Napisano 23 styczeń 2019 - 14:57

Fiemme to tak popularny region, taże ofert hotelowo - apartamentowo - bungalowowych jest mnóstwo.

Przykład - https://www.nev-dama...0&Stravovani=0 

...ofert do wyboru, do koloru

Skupiłbym się raczej na tym czego tak naprawdę chcesz...bo jeśli zakładasz pozostawianie dzieci na stoku pod opieką włochów (z tego co kojarze, to jak pisał mig123 od strony Predazzo jest taka krótka ośla łączka z taśmą i dodatkowo kilkoma bramkami ustawionymi w mini slalom) to jazda tylko po łątwych trasach mija się z celem. Jesli miałby to być jakiś jeden przerywnik, to tak jak pisałem - najtrudniej dzieciakom będzie na Alpe Cermis, bo dla początkującego jest tam praktycznie jedna trasa. Z Lusi zjadą bez problemu a na Pompeago/Latemar też znajdą coś dla siebie (fajna trasa nr 8, 8a czy w połączeniu z nr 6, fajna trasa trasa 4, 27 to taka dojazdówka, ale też do przejechania, łatwa ale króka 10, itd. itd)

Z ofert w/w wymienionego biura, jakie podlinkowałem znajdziesz nawet jeden ośrodek bardzo blisko Alpe Lusi (10-15minut SKi-Bussem) oraz także Passo Rolle (też w większości łatwe trasy). Z tego miejsca, też nie ma jakiś strasznych odległości, jeśli myslisz o gondolce Predazzo i wjeździe od strony skoczni.

Od siebie i po córce widzę, że najlepiej i najszybciej dziecko nie uczy się w jakimś tam przedszkolu czy placu zabaw ale jak jeździ normalną trasą

Drogę dojazdu to już musisz sam sobie opracować...każdy ma inne preferencje i możliwości.

#15 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
1090
  • Trójmiasto

Napisano 23 styczeń 2019 - 15:37

Z Kartuz na Szczecin>Berlin>Lipsk>Monachium>Kufstein>Insbruck>Brenner Pass> za Bozen w Ora zjazd z autostrady w kierunku Cavalese . Można po drodze przenocować np w PENKEN, jest tam kilka niedrogich gasthofów, ja jeżdżąc z maluchami zawsze robiłem trasę z Tmiasta z noclegiem, warto zarezerwować taki nocleg. W Val di Fiemme i Val di Fassa w marcu nie ma problemów z bazą, zawsze coś się znajdzie, chociażby przez Booking.com.

Pozdrawiam

#16 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
7877
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:57

Cześć

Jeżeli jedziesz z dziećmi i ogarniasz temat - jesteś doświadczonym narciarzem z kilkudziesięcioletnim stażem albo instruktorem - ogarniesz każdy ośrodek na tym Skipassie. Jeżeli nie to sugeruje Alpe Lusia i Obereggen a wtedy Cavalese to zły pomysł Zdecydowanie lepiej być wtedy w Predazzo. Miasteczko nie ma takiego uroku jak Cavalese ale masz blisko.

Pozdrowienia

#17 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
3
  • Kobysewo

Napisano 24 styczeń 2019 - 10:56

Cześć

Jeżeli jedziesz z dziećmi i ogarniasz temat - jesteś doświadczonym narciarzem z kilkudziesięcioletnim stażem albo instruktorem - ogarniesz każdy ośrodek na tym Skipassie. Jeżeli nie to sugeruje Alpe Lusia i Obereggen a wtedy Cavalese to zły pomysł Zdecydowanie lepiej być wtedy w Predazzo. Miasteczko nie ma takiego uroku jak Cavalese ale masz blisko.

Pozdrowienia

Ponownie dziękuję Wam bardzo.

#18 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
3
  • Kobysewo

Napisano 24 styczeń 2019 - 11:05

Z Kartuz na Szczecin>Berlin>Lipsk>Monachium>Kufstein>Insbruck>Brenner Pass> za Bozen w Ora zjazd z autostrady w kierunku Cavalese . Można po drodze przenocować np w PENKEN, jest tam kilka niedrogich gasthofów, ja jeżdżąc z maluchami zawsze robiłem trasę z Tmiasta z noclegiem, warto zarezerwować taki nocleg. W Val di Fiemme i Val di Fassa w marcu nie ma problemów z bazą, zawsze coś się znajdzie, chociażby przez Booking.com.

Hej, planowałem jechać "na raz" poświęcając tym samym pierwszy dzień na nartach, ale nocleg zmieniłby być może postać rzeczy. Jakie mniej więcej koszty takiego noclegu?

#19 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
1090
  • Trójmiasto

Napisano 24 styczeń 2019 - 14:15

Hej, planowałem jechać "na raz" poświęcając tym samym pierwszy dzień na nartach, ale nocleg zmieniłby być może postać rzeczy. Jakie mniej więcej koszty takiego noclegu?

Zawsze wyjeżdżaliśmy w piątek ( bez specjalnego pośpiechu ) i zatrzymywaliśmy się w miejscowości TROCKAU w gasthofie STOCKEL https://stoeckeltroc.../zimmer-preise/

rezerwacja jest poprzez formularz lub zwykły e-mail stoeckeltrockau@web.de

Miejscowość jest położona bardzo wygodnie tuż przy autostradzie po jej prawej stronie. Ceny > od 40€ za dwójkę do 85€ za trójkę zawsze ze śniadaniem. Dzieciaki śpiące z rodzicami nocują za darmo. Do TROCKAU masz 900km następnego dnia ok 500km. Ceniłem sobie taki układ bo jazda w sobotę do Włoch bywa loteryjna, to dzień wymiany turnusów bywają spore korki.Droga powrotna to już non-stop, opłaca się wyjechać z hotelu wcześnie, nawet przed 05:00 rano aby ruszyć przed główną falą "uchodźców". Po przyjeździe w sobotę np do Predazzo można na spokojnie kupić skipasy i zrobić niezbędne zakupy tak że w niedzielę jest komfort czasowy.

Pozdrawiam