Skocz do zawartości

Buty Head Raptor RS 140


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie dopasowania tych butow, mianowicie swego czasu mailem dylemat czy kupic langi rs 130 (ktore z reszta jednak kupilem ) a heady raptory rs 140.Wtedy wybor padl na langi.

Teraz cos mi wrocilo i chce sobie dokupic raptory, , mierzylem je i jedynie co zauwazylem to ze jakby bardziej komfortowe ale nie trzymaja piety i achillesa tak jak langi. . W langach na poczatku troche piekla stopa ale po jakims czasie jakos to przeszlo.

Jak myslicie warto kupowac te raptory i mozna cos z tym zrobic na ztale zeby usztywnic piete i miejsca w okolicy jak sie stopa zgina ?. slyszalem o jakims wypelnieniu , ale czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

140 R to najlepsze buty, jakie mialem - mozliwe, ze po prostu twoja stopa wymaga innego buta - dobrze dopasowany Raptor to jest to

 

a jezeli glownie chodzi Ci, zeby miec cyferke 140 zamiast 130 to juz inna sprawa

wiem i pamietam jak je chwaliles , mialem kiedys straszny dylemat pomiedzy langiem a headem , poniej kontuzja i potem kupilem langi , ktore piete i achillesa trzymaja mocno , ale zapragnalem raptora no i jednak nie trzymaja kostki i piety tak jak langi fakt ze mierzylem i probowalem w domu noa ale jak odrazu nie trzymaja to trzymac nie beda, i jak je zwracalem to sprzedawca stwierdzil ze moze je "uszczelnic"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem i pamietam jak je chwaliles , mialem kiedys straszny dylemat pomiedzy langiem a headem , poniej kontuzja i potem kupilem langi , ktore piete i achillesa trzymaja mocno , ale zapragnalem raptora no i jednak nie trzymaja kostki i piety tak jak langi fakt ze mierzylem i probowalem w domu noa ale jak odrazu nie trzymaja to trzymac nie beda, i jak je zwracalem to sprzedawca stwierdzil ze moze je "uszczelnic"

Butów się zmniejszyć nie da - amen. Być może Raptor RD 140 będzie trzymał :rolleyes: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partyzancka wersja przyklejana do skorupy może być o tyle problematyczna że nie trafi w kostkę a nawet jak w trafi, to przy wkładaniu linera do buta piętna najprawdopodobniej oderwie to coś od skorupy. A przynajmniej jest tego duża szansa.

O to akurat możesz się nie bać. Mam taką taśmę ok 3mm grubą w kolorze szarym, jak otulina do rur, twarda z super mocnym klejem.

Do skorupy przylepisz ją raz i nie odlepisz bez skrobania do końca życia buta, na bank. Ona ma trafić dookoła kostki wydaje mi się a co do samego trafienia to nie ma problemu bo zrobisz sobie podpiętkę w pustej skorupie grubości botka wewnętrznego., pomażesz kostkę flamastrem i przyciśniesz do skorupy po włożeniu nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej jednak do linera? Trafisz idealnie i jeszcze obrobisz krawędzie żeby nie było dużych przejść. Testowo można przykleić taśmą dwustronną od wykładzin (z jedno włożenie linera do buta przeżyje) a jak już będzie wiadomo że jest ok to czymś mocniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w 26 się nie miescisz? Masz wysoką stopę? Bo jezeli w 27 się udało wcisnąć i w 26.5 też, to jest duża szansa że w 26 też?

Jednak z mojego doświadczenia zalecam uważne 'wciskanie się' w mniejszy but. Ja mam stopę 28,1 mm, bardzo fajne mi leżały Technici 120 w rozmiarze 27 - wcisnąłem się więc w nie, oczywiście w paluch trochę uciskało, ale jak to się mówi, na początku musi boleć.

Trzymanie stopy rewelacja, lecz po 5 godzinach jazdy na stoku oczywiście brak czucia w paluchach. Niestety, ten brak czucia otrzymywał się pół roku - potem okazało się, że zmiażdzyłem macierz paznokcia co uszkodziło nerwy.

Buty wymieniłem oczywiście na inne - teraz mam Nordica 130 i też trzymają dobrze, i czucie w paluchu jest :-)

Życzę dobrego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEAD Raptor 120 RS - naczytalem sie o tych butach, znalazlem w intersporcie. Napalony pojechalem przymierzyc. Zakladam 27,5. Czuje palec, zapinam, cisne jezyki, czuje palec... Przodu stopy jakos mi nie sciska. 3 i 4 klamra zapieta na maxa, a piete nadal moge podniesc... Pozatym nadal czuje zmietoszony palec po 5-10min w tym bucie. 26,5 nawet nie przyierzalem, bo stope mam 28 na boso. W ogole ten but jakis niski, jak polbut do garniaka. Zalamany przymierzylem jeszcze pare kapci i wrocilem do domu :(


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Imho, jeśli lange był ok, to zostań przy nim, kup 130 wide i powinno być git. Nie ma sensu kupować raportów, tylko dlatego że wyglądają ładnie i agresywnie. Elastyczne klamry nic nie dają, a podwójny rzep doublebooster potrafi odciąć dopływ krwi do stopy (według mnie lepszy klasyczny booster). Ja niestety jestem skazany na heada, ze względu na potężną, kwadratową stopę. Maestro z windsportu kombinuje jak dopasować moje raptory b3 rd. Zapytałem, czy może dać sobie z nimi spokój, spróbować innej firmy, odpowiedział, że head ma najlepsze materiały do zabawy w bootfitting, z grupy butów komórkowych. Także jeszcze trochę się pomęczymy...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

chyba jestes na drugs…… bo dobre spostrzezenia przeplataja sie z bzdurami

 

na czerwono - bee

na zielonkawo - OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...