Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Alpe Lusia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ketur

Ketur

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:09

Cześć,

Wybieram się za miesiąc do miejscowości Moena i będę chciał zjeżdżać w Alpe Lusia.
Wybór ośrodka ze względu na niebieskie trasy w związku z tym że żona w poprzednim sezonie naderwała wiązadło w kolanie i ten sezon powinna jeździć tylko po łagodnych trasach.
Będzie to nasze pierwsze szusowanie w Dolomitach.
Mam pytanie odnośnie tego ośrodka:
po wjechaniu wyciągami od strony Moena czy można przejechac na niebieskie trasy na stoki od strony
Bellamonte ?
Chodzi o to aby żona nie musiała korzystać z czerwonych tras.

Z góry dzięki za odpowiedz.

#2 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:45

Cześć,

Wybieram się za miesiąc do miejscowości Moena i będę chciał zjeżdżać w Alpe Lusia.
Wybór ośrodka ze względu na niebieskie trasy w związku z tym że żona w poprzednim sezonie naderwała wiązadło w kolanie i ten sezon powinna jeździć tylko po łagodnych trasach.
po wjechaniu wyciągami od strony Moena czy można przejechac na niebieskie trasy na stoki od strony
Bellamonte ?

Przejazd z Alpe Lusia jest dostępny jest tylko poprzez trasę czerwoną i czarną... Czerwona przez 90 % jest bardzo łagodna z jedną ścianką którą można uznać za czerwoną.. tak mniej więcej 200 metrów.

Od Bellamonte cały czas niebieska...

Powrót do AlpeLusia z Bellamonte to ( czerwona ścianka jakieś 300m ) + krzesło + gondola.

#3 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
  • Na forum od: 04.2010
63
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:46

Można przejechać. Z le Cune, na które wciągniesz się gondolą Ronchi z samego dołu, do Bellamonte zjedziesz trasą 43 (czerwona). Będzie jednak trzeba pokonać jedną, nie za długą ściankę, reszta to nachylenie bardziej niebieskie. Rozważyłbym opcję jazdy na San Pellegrino - dość dużo fajnych nie za stromych tras. Dojazd z Moeny tylko kilkanaście minut dłużej (tą samą drogą) niż pod pod gondole Ronchi 

Cześć,

Bellamonte ?

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#4 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 15 styczeń 2019 - 15:04

Byłem tam co prawda ostatnio jakieś 5 czy nawet 6 lat temu kiedy mieszkałem w Moenie.

Zawsze unikałem Alpe Lusia. W kwestii o którą pytasz przychylam się do tego co napisał wapniakos. Dla słabo jeżdżących i chorych ciekawsze Passo San Pellegrino narciarsko ale także gastronomicznie ;)

Poza tym można pojechać starym i chyba zabytkowym wagonikiem na Col Margherita i cały obszar Falcade do dyspozycji, gdzie jest dużo niebieskich. Zazwyczaj było pusto i piękne widoki. Powrót też wagonikiem.

Trasy od strony Bellamonte zwykle przeludnione a to gorsze niż cokolwiek dla kontuzjowanych.

#5 Ketur

Ketur

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 15 styczeń 2019 - 18:23

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Obejrzałem mapkę tras i faktycznie San Pellegrino będzie dobrą opcją, szczególnie niebieskie trasy 55, 57 i 58.
Jeśli chodzi o Alpe Lusia/Bellamonte to będę chciał najpierw sam przejechać w obie strony i podejmiemy decyzję czy wybierzemy się tam razem.

Mam jeszcze pytania odnośnie karnetów:
1. Jeśli zdecydujemy się jeździć tylko do Alpe Lusia/Bellamonte to rozumiem że wspólny karnet na te dwa ośrodki wystarczy, natomiast jeśli będę chciał pojechać do jakiegoś innego ośrodka to wtedy muszę kupić karnet Val di Fiemme lub Dolomity Superski ?
2. Czym się różnią w karnetach opcje 5 dni od silver 5 i od 3+2 ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

#6 trq

trq

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
  • Na forum od: 12.2007
15
  • Pawłowice Śląskie

Napisano 15 styczeń 2019 - 18:31

Obejrzałem mapkę tras i faktycznie San Pellegrino będzie dobrą opcją, szczególnie niebieskie trasy 55, 57 i 58.
Jeśli chodzi o Alpe Lusia/Bellamonte to będę chciał najpierw sam przejechać w obie strony i podejmiemy decyzję czy wybierzemy się tam razem.

1. Jeśli zdecydujemy się jeździć tylko do Alpe Lusia/Bellamonte to rozumiem że wspólny karnet na te dwa ośrodki wystarczy, natomiast jeśli będę chciał pojechać do jakiegoś innego ośrodka to wtedy muszę kupić karnet Val di Fiemme lub Dolomity Superski ?

Jest karnet na Tre Valli, który obejmuje

Falcade, San Pellegrino, Alpe Lusia

#7 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
581
  • Szczecin

Napisano 15 styczeń 2019 - 18:34

Jeżeli chcesz się ograniczyć tylko do wymienionych miejsc to kupujesz karnet Tre Valli czyli Alepe Lusia, Passo San Pellegrino, Falcade.

Fajną opcją (z której zawsze korzystaliśmy) jest 4+2 czyli 4 razy w Tre Valli + 2 dni w innych z Dolomiti Superski (np. jeden dzień Obereggen- Ski Center Latemar z parkingu przy skoczniach w Predazzo gondolką w górę i np. Canazei parking w środku miasta kiedyś odpłatny ale pojemny i do stacji Belvedere i dalej np Sellarondą do Arabby czy gdzie tam chcesz )

#8 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6556 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 15 styczeń 2019 - 18:47

Lusia jest zarówno na karnecie TreVali jak i na ValdiFiemme.
www.dolomitisuperski.com/en/Experience/Ski-areas/Val-di-Fiemme/Ski-pass

#9 Ketur

Ketur

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 15 styczeń 2019 - 19:34

Czy możecie mi jeszcze odpowiedzieć jeśli wybiorę Tre Vali w opcji 3+2 to te 2 dni w innych ośrodkach mogę wykorzystać w dowolnej dacie w trakcie tych 5 dni, czy trzeba po kolei najpierw 3 dni w Tre Vali a dopiero potem 2 w pozostałych ośrodkach ?
Oraz co oznacza opcja 5 silver ?

#10 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
581
  • Szczecin

Napisano 15 styczeń 2019 - 19:49

5 silver - nie korzystałem, nie wiem, pewnie dr google wie.

2 dni poza Tre Vali możesz wykorzystać kiedy chcesz w terminie kiedy ważny jest skipass.

#11 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
  • Na forum od: 11.2007
1090
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:09

Pass silver jest bardziej opłacalny, jeździsz w Fassa, San Martino, San Pellegrino, Lusia, Carezza, Fiemme, Obereggen.

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#12 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6556 postów
4738
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:13

Pass silver jest bardziej opłacalny, jeździsz w Fassa, San Martino, San Pellegrino, Lusia, Carezza, Fiemme, Obereggen.

I to wszystko rodzinnie w tydzień.... ;-)
Ale opcja sympatyczna.

#13 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
1090
  • Trójmiasto

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:21

Jeśli chciałbyś dołożyć Sella Ronde i okolice to już trzeba zabulić za Superski, a tak naprawdę to z Moeny wystarczy odwiedzić Pellegrino, Lusię, Obereggen i ewewntualnie Carezza i będzie git.

Pozdrawiam

#14 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6556 postów
4738
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:57

Jeśli chciałbyś dołożyć Sella Ronde i okolice to już trzeba zabulić za Superski, a tak naprawdę to z Moeny wystarczy odwiedzić Pellegrino, Lusię, Obereggen i ewewntualnie Carezza i będzie git.

Lub skipas 'kombi 4+2; 5+1. Ale kolega pyta o latwy dostep do tras niebieskich...

#15 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
  • Na forum od: 04.2010
63
  • Katowice

Napisano 15 styczeń 2019 - 21:29

Korzytsałęm z SILVERa. Moim zdaniem jeśli nie masz napinki na Sella Ronde (a to przy kontuzjowanej narciarce raczej byłoby doś forsowne wyzwanie) to jest to super opcja.

Masz na karnecie: te o których była mowa czyli Alpe Lusia i San Pellegrino, dalej obszerny Obereggen (najbliższy od Moeny start gondolką spod skoczni w Predazzo) i Alpe Cermis (tutaj trasy trudniejsze), plus jadąc w odwrotną stronę najpierw w większości łagodną i rodzinną Carezze a w kierunku Canazei równie przyjemną Pera di Fassa.

W ramach tras val di Fassa będziecie mogli "zwiedzić" bardziej wymagający Ciampac (również od strony Pozza) oraz z drugiej strony Bellamonte az po Passo Pordoi (ruszają z Penia di Fassa). Nawet jeśli żona nie zdecyduje się na jeżdzenie po trudniejszych tamtejszych trasach warto wciągnąć się na górę wagonem by raz zobaczyć cały teren a dwa przeżyć jazdę kilkudziesięcioosobowym wagonem z pięknymi widokami. 

Nie są to jakieś wielkie odległości z Moeny - u nas mieszkając właśnie w Penii, spokojnie objechaliśmy zaróno Carezze jak i San Pellegrino, któe były najdalej oddalone od hotelu. Nie dotarliśmy tylko na Obereggen, ale tam już byłęm więc szczególnego ciśnienia nie było.

Ważne moim zdaniem w przypadku kupna opcji 3+3, 4+2, 5+1 to sprawdzić i upewnić się czy w ramach tych dodatkowych dni jest możliwośc jazdy jak na karnecie SuperSki czy są to dni tylko na konretny region - wówczas Selli i tak się nie przejedzie i taki karnet traci na atrakcyjności. 

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#16 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
1090
  • Trójmiasto

Napisano 15 styczeń 2019 - 21:33

Ale kolega pyta o latwy dostep do tras niebieskich...

Według mnie z Moeny najłatwiej będą mieli jeśli podjadą do San Pellegrino, tam po lewej stronie jest kilka trasek w sam raz na początek, potem można przeskoczyć na Col Margherita i nawet puścić się w dół do Falcade, nie jest trudno choć wąsko, powrót do parkingu też jest w zasięgu każdego "niebiesko-trasowca". Wyprawa na Lusię i Bellamonte już zmusza słabiej jeżdżących do powrotu na parking gondolą no i bujanie się tam cały dzień na dół i z powrotem bywa nudnawe i wbrew pozorom to teren dosyć niebezpieczny bo mnóstwo ludzi nie panuje  nad swoją prędkością!

Pozdrawiam

#17 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6556 postów
4738
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 15 styczeń 2019 - 22:26

Według mnie z Moeny najłatwiej będą mieli jeśli podjadą do San Pellegrino, tam po lewej stronie jest kilka trasek w sam raz na początek, potem można przeskoczyć na Col Margherita i nawet puścić się w dół do Falcade, nie jest trudno choć wąsko, powrót do parkingu też jest w zasięgu każdego "niebiesko-trasowca". Wyprawa na Lusię i Bellamonte już zmusza słabiej jeżdżących do powrotu na parking gondolą no i bujanie się tam cały dzień na dół i z powrotem bywa nudnawe i wbrew pozorom to teren dosyć niebezpieczny bo mnóstwo ludzi nie panuje nad swoją prędkością!

Ew wersja dojazdu do Balamonte samochodem. Niezbyt daleko.

#18 Ketur

Ketur

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 16 styczeń 2019 - 11:44

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi i porady.
Dało mi to dużo cennych danych do przemyślenia.
Przejrzałem mapki proponowanych ośrodków i biorąc pod uwagę założenie że będziemy chcieli jeździć na niebieskich łatwych trasach po ok. 4-5 godz. max dziennie - wstępnie planuję następujące ośrodki:
1. San Pellegrino - wjazd kanapą 303, trasy niebieskie 55, 57, 58
2. Alpe Lusia wjazd od Bellamonte wyciągami 44, 45, 206 na niebieski trasy 45, 47, 48.
3. Falcade - tutaj jeszcze się zastanawiam nad niebiesko-czerwoną trasą nr 20, mam wątpliwość jak tam się dostać: wyciągi 408,407, trasa czerwono-niebieska 27-24 i wyciąg 405 ?
4. Powtórzymy któryś z powyższych.
5. Carezza - wyciągi 414 i 412 na trasy niebieskie obok nich.

Z powyższej układankii wychodzi mi że powinienem mieć skipass TreVali (dni 1-4) w opcji np. 4+1 (1 dla Carezza).
Nie wiem czy jest to logiczne co wymyśliłem - wszelkie uwagi lub podpowiedzi miłe widziane :-)

#19 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 16 styczeń 2019 - 12:38

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi i porady.
Dało mi to dużo cennych danych do przemyślenia.
Przejrzałem mapki proponowanych ośrodków i biorąc pod uwagę założenie że będziemy chcieli jeździć na niebieskich łatwych trasach po ok. 4-5 godz. max dziennie - wstępnie planuję następujące ośrodki:
1. San Pellegrino - wjazd kanapą 303, trasy niebieskie 55, 57, 58
2. Alpe Lusia wjazd od Bellamonte wyciągami 44, 45, 206 na niebieski trasy 45, 47, 48.
3. Falcade - tutaj jeszcze się zastanawiam nad niebiesko-czerwoną trasą nr 20, mam wątpliwość jak tam się dostać: wyciągi 408,407, trasa czerwono-niebieska 27-24 i wyciąg 405 ?
4. Powtórzymy któryś z powyższych.
5. Carezza - wyciągi 414 i 412 na trasy niebieskie obok nich.

Z powyższej układankii wychodzi mi że powinienem mieć skipass TreVali (dni 1-4) w opcji np. 4+1 (1 dla Carezza).
Nie wiem czy jest to logiczne co wymyśliłem - wszelkie uwagi lub podpowiedzi miłe widziane :-)

Naprawdę...nie ma co planować.

Po prostu pojedź, wjedź na górę i rozejrzyj się dookoła. Czasem czerwona okazuje się łagodna, czasem niebieska bardziej stroma. Wszystko okaże się na miejscu, a w każdy z ośrodków przez Ciebie wymienionych znajdziesz coś co pasuje każdemu.

#20 Ketur

Ketur

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 16 styczeń 2019 - 13:11

Naprawdę...nie ma co planować.
Po prostu pojedź, wjedź na górę i rozejrzyj się dookoła. Czasem czerwona okazuje się łagodna, czasem niebieska bardziej stroma. Wszystko okaże się na miejscu, a w każdy z ośrodków przez Ciebie wymienionych znajdziesz coś co pasuje każdemu.

Dla mnie brak planu jest ok - gorzej z moją żoną -:)