Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gogle Arctica G-107FP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartee400

bartee400

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2019
2
  • Umiejętności: 7
  • Nowy Targ

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:41

Cześć,
Zastanawiam się nad zakupem gogli Arctica G-107FP. Czy ktoś z forumowiczów jest w ich posiadaniu i może podzielić się wrażeniami?
  • TomiQ82 podziękował za tę wiadomość

#2 Rakar

Rakar

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
  • Na forum od: 01.2017
65
  • Umiejętności: 5
  • Małopolska

Napisano 14 styczeń 2019 - 03:38

Cześć,
Zastanawiam się nad zakupem gogli Arctica G-107FP. Czy ktoś z forumowiczów jest w ich posiadaniu i może podzielić się wrażeniami?

Witam.
Akurat nie posiadam dokładnie tych.Ale mam inne z tej firmy i jestem zadowolony.
Nie paruja.Dobre materiały.
Ogólnie w porządku.

#3 bartee400

bartee400

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2019
2
  • Umiejętności: 7
  • Nowy Targ

Napisano 27 styczeń 2019 - 19:57

Minął właśnie pierwszy narciarski weekend z nowymi goglami więc podzielę się krótki, ale bardzo, bardzo pozytywnymi wrażeniami.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu pudełka: wow to są naprawdę porządne gogle. Nigdy nie miałem w rękach takich za 500 zł i więcej więc nie wiem jakie to uczucie trzymać je w rękach, ale porównując do jakichś Uvex za około 300 zł to miałem odczucie, że te Arctica są dużo solidniejsze.

Szeroko pojęta "wizja" przez szyby również bez zarzutu: obraz nie jest zniekształcony, wyraźny, polaryzacja robi robotę. Porównując do okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją Ray-Ban nie widzę różnicy.

Wreszcie element,który budził moje największe obawy, fotochrom. Nigdy nie miałem ani gogli, ani okularów z tą funkcją. Naczytałem się w internecie, że jest problem z rozjaśnieniem szyby i cała sprawa generalnie działa bardzo wolno. Jeździłem w zmiennym warunkach oświetleniowych. Chmury często zasłaniały słońce, trasa raz przebiegała przez las, a raz na otwartej przestrzeni. Jestem naprawdę zachwycony jakością i szybkością działania, w żadnym momencie nie mogłem narzekać na zbyt małą lub zbyt duża ilość światła. Poważnie, 10/10.

Na minus muszę wspomnieć, że raz gogle mi zaparowały, ale przypuszczam, że to z mojej winy. Gdy poprawiłem kominiarkę problem się nie powtórzył.

Podsumowując, pieniądze wydane na te gogle to jeden z lepszych wydatków na wyposażenie narciarskie jakie kiedykolwiek poczyniłem. Kosztują tyle co dwie sztuki gogli na różne warunki oświetleniowe, a szyba z fotochromem S1-S3 daje radę zarówno w pełnym słońcu jak i w pochmurne, bardzo późne popołudnie. Gorąco polecam.

• MajkaW podziękował za tę wiadomość