Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Instruktor SITN PZN - wysoki poziom

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#41 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Na forum od: 10.2006
1024
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:00

Spiochu, gratulacje!

Na obu listach widzę nazwiska Leonowicz. Maria jest nawet 1. na liście slalomu. Na liście ski demo jest. K.Leonowicz. Zapewne dzieci (a może wnuki? :) ) Agnieszki i Krzysztofa Leonowicza z krakowskiego Yeti. M.in. dzięki nim moje dzieci jeżdżą jak jeżdżą.

#42 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:06

Żadna specjalizacja to jest właśnie prawdziwe życie instruktora na stoku.
Codziennie spotykasz różne osoby, które chcą nauczyć się jeździć na nartach.

Cześć

Co Ty opowiadasz chłopie. Nauczanie osób niepełnosprawnych to jest inny temat do, którego niezbędny jest przede wszystkim sprzęt. Realizują je zazwyczaj wyspecjalizowane szkoły w taki sprzęt wyposażone i instruktorzy z nim i procesem szkolenia przynajmniej obznajomieni. Fajnie, że coraz więcej szkół tego typu zadania realizuje i oby więcej.

Pozdrowienia

#43 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 319 postów
149
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:14

Szkoły może mniej a bardziej Fundacje, które posiadają specjalistyczny sprzęt.
Ja też bardzo się cieszę, że Osoby niepełnosprawne mają możliwość nauki jazdy na Nartach.
Są to wspaniałe Osoby od których można się wiele nauczyć.

#44 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 12.2018
332
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:17

Napisałem tylko prawdę.

Jak kolega wywyższa się w pierwszym poście to jest supcio, żadne tam chamstwo czy bufonada.

widzisz, ja też nie rozumiem co Cie napadło. Gdyby za "moich czasów" był internet i forum to też pochwaliłabym się dobrze zdanym kursem. Przecież nie chwali się sukcesami w szkoleniu...
Mniej agresji, więcej usmiechu
  • mlesik podziękował za tę wiadomość

#45 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:25

Szkoły może mniej a bardziej Fundacje, które posiadają specjalistyczny sprzęt.
Ja też bardzo się cieszę, że Osoby niepełnosprawne mają możliwość nauki jazdy na Nartach.
Są to wspaniałe Osoby od których można się wiele nauczyć.

Spędziłem trochę czasu z naszymi paraolimpijczykami. Normalni ludzie i świetni narciarze. A jakie imprezy...

Pozdrowienia

#46 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
  • Na forum od: 11.2016
76
  • Umiejętności: 1
  • Śląsk

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:37

Nie wystarczy (jakakolwiek) kasa by zostać instruktorem. Co najwyżej możesz sobie kupić plakietkę.  Na resztę trzeba zapracować.

http://www.pzn.pl/gf..._instruktor.pdf

Na nic nie trzeba zapracowywać, chyba że dla własnej satysfakcji (a już w myśl aktualnych przepisów to wogóle)   :) To jest sport sezonowy, w szkółkach liczy się obrót a to jakie masz uprawnienia ( i czy one pokrywają się z umiejętnościami) jest dla wielu właścicieli coraz mniejszym zmartwieniem. Dzisiaj droga instruktorska poprzez SITN wybierana jest ze względu na problemy z pracą we Włoszech a nie chęć powtarzania co każdy stopień w nieskończoność tych samych ewolucji i poświęcenia kilku lat na szkolenie. Znam to z autopsji, bo sam mam problem z zatrudnieniem fachowego instruktora ze względu na ich deficyt. A jak widżę, że PZN firmuje swoim logiem narciarza bez specjalnej weryfikacji za jedyne 20 zł to szlag mnie trafia :)

#47 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 997 postów
  • Na forum od: 08.2017
685
  • Kraków

Napisano 15 styczeń 2019 - 12:03

A jak to później jest z pracą takich klasowych instruktorów, o których pisze Spiochu?

Jest szansa na takiego trafić w szkółce (np. były zawodnik)? Nie jest tak, że tacy szybko zakładają swoje biznesy i/lub wyjeżdżają zagranicę?

Niestety obserwacje mam takie jak Mitek i czasami aż żal mi tych narciarzy, wpadających na miny w postaci instruktorów-przeciętniaków. Sam tak kiedyś wpadłem...

A to czego byłem świadkiem w zeszłą sobotę to była masakra...

#48 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
76
  • Śląsk

Napisano 15 styczeń 2019 - 12:08

A jak to później jest z pracą takich klasowych instruktorów, o których pisze Spiochu?

Jest szansa na takiego trafić w szkółce (np. były zawodnik)? Nie jest tak, że tacy szybko zakładają swoje biznesy i/lub wyjeżdżają zagranicę?

Niestety obserwacje mam takie jak Mitek i czasami aż żal mi tych narciarzy, wpadających na miny w postaci instruktorów-przeciętniaków. Sam tak kiedyś wpadłem...

A to czego byłem świadkiem w zeszłą sobotę to była masakra...

No szansa zawsze jest ale zazwyczaj wielu z nich wyjeżdża za granicę szkolić na wyjazdach - super warunki pracy i super kasa. Poza tym ja uważam, że akurat bycie zawodnikiem to pod kątem instruktorskim nie jest wyznacznikiem, już bardziej pod kątem trenerskim. Poza tym co to znaczy w Polsce być zawodnikiem?

#49 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4204
  • KRK

Napisano 15 styczeń 2019 - 12:33

http://www.pzn.pl/gf..._instruktor.pdf

Na nic nie trzeba zapracowywać, chyba że dla własnej satysfakcji (a już w myśl aktualnych przepisów to wogóle)   :) To jest sport sezonowy, w szkółkach liczy się obrót a to jakie masz uprawnienia ( i czy one pokrywają się z umiejętnościami) jest dla wielu właścicieli coraz mniejszym zmartwieniem. Dzisiaj droga instruktorska poprzez SITN wybierana jest ze względu na problemy z pracą we Włoszech a nie chęć powtarzania co każdy stopień w nieskończoność tych samych ewolucji i poświęcenia kilku lat na szkolenie. Znam to z autopsji, bo sam mam problem z zatrudnieniem fachowego instruktora ze względu na ich deficyt. A jak widżę, że PZN firmuje swoim logiem narciarza bez specjalnej weryfikacji za jedyne 20 zł to szlag mnie trafia :)

Bartek.

To zupełnie nie tak.

Nie mogłem w to uwierzyć i zadzwoniłem do PZN.

Wniosek który załączyłeś dotyczy licencji instruktora dziecięcego w klubach sportowych i tylko tego.

Licencja warunkowana jest regulaminem przyznawania licencji.

Zapewniam Cię, że nikt " z ulicy" bez potwierdzenia swoich kwalifikacji takiej licencji nie dostanie.

#50 b4rt3q

b4rt3q

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 480 postów
  • Na forum od: 11.2008
199
  • okolice Myślenic

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:11

Zapewniam Cię, że nikt " z ulicy" bez potwierdzenia swoich kwalifikacji takiej licencji nie dostanie.

Od jakiś dwóch lat zdając IRR (który często jest uznawany za brak kwalifikacji) można bez żadnych dodatkowych kursów/egzaminów wyrobić licencję PZN.

Nie jest to równoważne z żadnym stopniem związkowym, ale daje możliwość pracy w licencjonowanych szkółkach.

Słyszałem też plotkę, że PZN chce się dogadać ze szkółkami oferującymi IRR, tak żeby to ujednolicić.

• Harpia podziękował za tę wiadomość

#51 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1947 postów
  • Na forum od: 11.2005
847

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:22

Bartek.

To zupełnie nie tak.

Wniosek który załączyłeś dotyczy licencji instruktora dziecięcego w klubach sportowych i tylko tego.

Nie wiem ile w tym prawdy, nie bardzo mnie to interesuje ale już nie raz słyszałem biadolenie kwalifikowanych trenerów, że formalnie  "klub narciarski może prowadzić każdy"

#52 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:27

Nie wiem ile w tym prawdy, nie bardzo mnie to interesuje ale już nie raz słyszałem biadolenie kwalifikowanych trenerów, że formalnie  "klub narciarski może prowadzić każdy"

Nie znam się na tym.

Przekazuję jedynie to co powiedział mi telefonicznie pracownik PZN odpowiedzialny za wydawanie licencji.

p.s. to, że klub może prowadzić każdy to chyba zaleta ?

Jak dla mnie potwierdzają to tatusiowie Hirscher, Kostelic, mama Shiffrin i pewnie inni :)

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#53 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
76
  • Śląsk

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:29

Bartek.

To zupełnie nie tak.

Jurek

doszły mnie słuchy, że od tego sezonu zmienili politykę wydawania legitymacji. Ale uwierz mi, że przez te kilka lat wydawano je na bazie najzwyklejszej legitymacji IRR :)

No a teoretycznie klub przecież może prowadzić każdy, to wszystko sprowadza się chyba tylko do tego, czy ubezpieczyciel da Ci OC jeżeli nie masz papierów?

#54 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:03

Nie zamierzam się z Tobą spierać.

Jesteś praktykiem i wiesz co mówisz.

Zadzwoniłem do PZN bo to co napisałeś jest zwyczajnie oburzające.

Na szczęście prawdziwi instruktorzy mają ambicję się szkolić.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie chciał płacić patałachom.

Uwolnienie zawodu instruktora i tak nie przyniosło ( mam nadzieję)  tak negatywnych skutków jak na początku się wydawało.

#55 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:08

Nie zamierzam się z Tobą spierać.

Jesteś praktykiem i wiesz co mówisz.

Zadzwoniłem do PZN bo to co napisałeś jest zwyczajnie oburzające.

Na szczęście prawdziwi instruktorzy mają ambicję się szkolić.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie chciał płacić patałachom.

Uwolnienie zawodu instruktora i tak nie przyniosło ( mam nadzieję)  tak negatywnych skutków jak na początku się wydawało.

Cześć

Z pewnością masz rację Jurek tylko sam wiesz jak często praktyka mija się z rzeczywistością i przepisami. Natomiast samoregulacja na zasadzie: " nikt nie będzie chciał płacić patałachom" - ciężka sprawa. Skąd osoba, która nie jeździ na nartach i wynajmuje instruktora dla dziecka, ma wiedzieć czy koleś jest patałachem czy nie, jak ma papiery i do tego gwarantuje za niego licencjonowana szkoła? Tu jest chyba najgorzej, bo ludzie oceniają po pozorach (patrz forum) i często, w ocenie laików, bardziej wartościowy jest gość za przysłowiowe dwie dychy w stroju Shreka niż specjalista.

Pozdrowienia

• MajkaW podziękował za tę wiadomość

#56 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:15

Uważam, że świat to generalnie wadliwa konstrukcja :)

Taka wczesna wersja beta :)

We wszystkich zawodach mamy do czynienia z garstką wybitnych jednostek i masą szaraków.

Czemu szkolenie na nartach miało by być lepsze od : medycyny, szkolnictwa, nauki na prawo jazdy itp. ?

Wszędzie tam króluje bylejakość.

Na szczęście często ( niestety nie zawsze) sami możemy decydować za siebie.

• pakalolo podziękował za tę wiadomość

#57 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 319 postów
149
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:21

Zamiast produkować się w internecie, otwórzcie własną szkołę narciarską i zatrudniajcie samych specjalistów.

Pozdro.

#58 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:35

Zamiast produkować się w internecie, otwórzcie własną szkołę narciarską i zatrudniajcie samych specjalistów.

Pozdro.

Cześć

O...nie. Od szkolenia narciarskiego jak najdalej. Nie chcę już nigdy rzygać nartami co się zdarzało nie raz.

Pozdrowienia

#59 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:36

Pozdro.

Moim powołaniem jest produkowanie się w internecie :)

#60 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 997 postów
  • Na forum od: 08.2017
685
  • Kraków

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:45

Cześć

O...nie. Od szkolenia narciarskiego jak najdalej. Nie chcę już nigdy rzygać nartami co się zdarzało nie raz.

Pozdrowienia

Z przesytu czy jest aż tak ciężko?