Skocz do zawartości

Instruktor SITN PZN - wysoki poziom


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek.

To zupełnie nie tak.

Nie mogłem w to uwierzyć i zadzwoniłem do PZN.

Wniosek który załączyłeś dotyczy licencji instruktora dziecięcego w klubach sportowych i tylko tego.

Licencja warunkowana jest regulaminem przyznawania licencji.

Zapewniam Cię, że nikt " z ulicy" bez potwierdzenia swoich kwalifikacji takiej licencji nie dostanie.

Nie wiem ile w tym prawdy, nie bardzo mnie to interesuje ale już nie raz słyszałem biadolenie kwalifikowanych trenerów, że formalnie  "klub narciarski może prowadzić każdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem ile w tym prawdy, nie bardzo mnie to interesuje ale już nie raz słyszałem biadolenie kwalifikowanych trenerów, że formalnie  "klub narciarski może prowadzić każdy"

 

Nie znam się na tym.

Przekazuję jedynie to co powiedział mi telefonicznie pracownik PZN odpowiedzialny za wydawanie licencji.

 

 

p.s. to, że klub może prowadzić każdy to chyba zaleta ?

Jak dla mnie potwierdzają to tatusiowie Hirscher, Kostelic, mama Shiffrin i pewnie inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek.

To zupełnie nie tak.

Nie mogłem w to uwierzyć i zadzwoniłem do PZN.

Wniosek który załączyłeś dotyczy licencji instruktora dziecięcego w klubach sportowych i tylko tego.

Licencja warunkowana jest regulaminem przyznawania licencji.

Zapewniam Cię, że nikt " z ulicy" bez potwierdzenia swoich kwalifikacji takiej licencji nie dostanie.

 

Jurek

doszły mnie słuchy, że od tego sezonu zmienili politykę wydawania legitymacji. Ale uwierz mi, że przez te kilka lat wydawano je na bazie najzwyklejszej legitymacji IRR :)

No a teoretycznie klub przecież może prowadzić każdy, to wszystko sprowadza się chyba tylko do tego, czy ubezpieczyciel da Ci OC jeżeli nie masz papierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam się z Tobą spierać.

Jesteś praktykiem i wiesz co mówisz.

Zadzwoniłem do PZN bo to co napisałeś jest zwyczajnie oburzające.

 

Na szczęście prawdziwi instruktorzy mają ambicję się szkolić.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie chciał płacić patałachom.

 

Uwolnienie zawodu instruktora i tak nie przyniosło ( mam nadzieję)  tak negatywnych skutków jak na początku się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam się z Tobą spierać.

Jesteś praktykiem i wiesz co mówisz.

Zadzwoniłem do PZN bo to co napisałeś jest zwyczajnie oburzające.

 

Na szczęście prawdziwi instruktorzy mają ambicję się szkolić.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie chciał płacić patałachom.

 

Uwolnienie zawodu instruktora i tak nie przyniosło ( mam nadzieję)  tak negatywnych skutków jak na początku się wydawało.

Cześć

Z pewnością masz rację Jurek tylko sam wiesz jak często praktyka mija się z rzeczywistością i przepisami. Natomiast samoregulacja na zasadzie: " nikt nie będzie chciał płacić patałachom" - ciężka sprawa. Skąd osoba, która nie jeździ na nartach i wynajmuje instruktora dla dziecka, ma wiedzieć czy koleś jest patałachem czy nie, jak ma papiery i do tego gwarantuje za niego licencjonowana szkoła? Tu jest chyba najgorzej, bo ludzie oceniają po pozorach (patrz forum) i często, w ocenie laików, bardziej wartościowy jest gość za przysłowiowe dwie dychy w stroju Shreka niż specjalista.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że świat to generalnie wadliwa konstrukcja :)

Taka wczesna wersja beta :)

 

We wszystkich zawodach mamy do czynienia z garstką wybitnych jednostek i masą szaraków.

Czemu szkolenie na nartach miało by być lepsze od : medycyny, szkolnictwa, nauki na prawo jazdy itp. ?

Wszędzie tam króluje bylejakość.

 

Na szczęście często ( niestety nie zawsze) sami możemy decydować za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...