Skocz do zawartości

Instruktor SITN PZN - wysoki poziom


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Zapracować?

To zapracuj bo póki co to świeżak zielony jesteś po kursie.

Jak przerobisz jakieś 8 sezonów po 90dni na stoku w tym
3latki, grupy po 10-20 osób, osoby po 80roku życia, Osoby niepełnosprawne, Dzieci autystyczne, Osoby niedowidzące, to dopiero wtedy wypowiadaj się o poziomie instruktorów.

Jak zdasz egzamin na prawo jazdy to nie znaczy, że jesteś już dobrym kierowcą.

Wiecej pokory a mniej samouwielbienia, teraz na stok i łap doświadczenie, ferie wystartowały.


Jesteś boski, może wybudują Ci pomnik a jaki skromny na wysokim poziomie noob instruktorski.

Zmień sobie teraz grupę z FreeRaiders na Ski Working Class.

:o chamstwo wyszło z człowieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapracować?

To zapracuj bo póki co to świeżak zielony jesteś po kursie.

Jak przerobisz jakieś 8 sezonów po 90dni na stoku w tym
3latki, grupy po 10-20 osób, osoby po 80roku życia, Osoby niepełnosprawne, Dzieci autystyczne, Osoby niedowidzące, to dopiero wtedy wypowiadaj się o poziomie instruktorów.

Jak zdasz egzamin na prawo jazdy to nie znaczy, że jesteś już dobrym kierowcą.

Wiecej pokory a mniej samouwielbienia, teraz na stok i łap doświadczenie, ferie wystartowały.


Jesteś boski, może wybudują Ci pomnik a jaki skromny na wysokim poziomie noob instruktorski.

Zmień sobie teraz grupę z FreeRaiders na Ski Working Class.

kolego nie wiem co przez Ciebie przemawia .....ale mijasz się trochę z prawdą przyrównując kurs instruktorski z kursem nauki jazdy (ten drugi to pierwsze kroki na nartach lub pierwsze kilometry na drodze ...)

Nie wiem co złego jest w poście Spiocha ? ....cieszy się ze zdanego kursu instruktorskiego ? ...Łał ,ale przestępstwo !!!

Wiem ile poświęcił czasu (treningi na tyczkach , w siłowni itd ) i pieniędzy żeby się do niego przygotować i wg. normalnych norm życia ma prawo się cieszyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie jest dobre.
Po uzyskaniu prawa jazdy czy uprawnień instruktorskich dopiero zaczynamy jeździć samochodem czy też uczyć innych jeździć na nartach.
Kolega wypowiedział się jak już bardzo doświadczony instruktor, jego kurs miał najwyższy jak dotąd poziom itd.
Prawda jest taka, żeby być dobrym instruktorem potrzeba sporo czasu a nie wystarczy tylko zdać kurs.


Ze swojej strony gratuluję zdania kursu, życzę wytrwałości, cierpliwości, skromności i pokory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie jest dobre.
Po uzyskaniu prawa jazdy czy uprawnień instruktorskich dopiero zaczynamy jeździć samochodem czy też uczyć innych jeździć na nartach.
Kolega wypowiedział się jak już bardzo doświadczony instruktor, jego kurs miał najwyższy jak dotąd poziom itd.
Prawda jest taka, że aby być dobrym instruktorem potrzeba sporo czasu a nie wystarczy tylko zdać kurs.


Ze swojej strony gratuluję zdania kursu, życzę wytrwałości, cierpliwości, skromności i pokory.


głupie jest porównanie, bo Spiochu już jest czynnym instruktorem, pracował w szkółce z tego co mi wiadomo
i wyszkolił konkretnie swoją dziewczynę, co też tu opisywał

do zdania na prawo jazdy możesz porównać np. zdanie na kartę pływacką,
instruktor to jest zupełnie coś innego

oczywiście że posiadanie znaczka instruktor i dobry metodologicznie instruktor to nie jest to samo,
ale ja się cieszę wraz ze Spiochem, że obecnie IW są tak świetnie wyszkoleni i że CKI prezentuje tak wysoki, niemal alpejski poziom jakości

skończ z tym hejtem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PZN opisane są uprawnienia poszczególnych stopni, proszę sobie przeczytać.

Jaki tam hejt, czy jesteś w stanie nauczyć osobę niedowidzącą, autystyczną jeździć na nartach, czy woziłeś osoby specjalnym wózkiem narciarskim, odpowiem Ci Nie!
Bo tego nie uczą na kursach.

Jeszcze jedno, nie pisz z tego czy Ci wiadomo, napisz, że to wiesz lub nie pisz w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PZN opisane są uprawnienia poszczególnych stopni, proszę sobie przeczytać.

Jaki tam hejt, czy jesteś w stanie nauczyć osobę niedowidzącą, autystyczną jeździć na nartach, czy woziłeś osoby specjalnym wózkiem narciarskim, odpowiem Ci Nie!
Bo tego nie uczą na kursach.

Jeszcze jedno, nie pisz z tego czy Ci wiadomo, napisz, że to wiesz lub nie pisz w ogóle.


piszesz poza tematem, nauka osób z dysfunkcją to jest osobna specjalizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś problemy prywatne ale mnie tam nic do tego.

Spiochu pochwalił się kursem na Instruktora. Napisał ciekawie jak kurs wyglądał, pochwalił się że zdał, przyznał że ledwo zdał technikę i... nie ma to jak się poprzypieprzać. Jezu ludzie co z Wami??? Naprawdę nie widzisz że przypieprzasz się bez sensu??? Czym Ci Spiochu podpadł? Kompletnie tego nie rozumiem. Wstyd.

 

Jak tam cieszę się że na kursie PZN dbają o to żeby instruktor porządnie jeździł na nartach. A teraz od niego zależy czy ma talent dydaktyczny. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapracować?

To zapracuj bo póki co to świeżak zielony jesteś po kursie.

Jak przerobisz jakieś 8 sezonów po 90dni na stoku w tym
3latki, grupy po 10-20 osób, osoby po 80roku życia, Osoby niepełnosprawne, Dzieci autystyczne, Osoby niedowidzące, to dopiero wtedy wypowiadaj się o poziomie instruktorów.

Jak zdasz egzamin na prawo jazdy to nie znaczy, że jesteś już dobrym kierowcą.

Wiecej pokory a mniej samouwielbienia, teraz na stok i łap doświadczenie, ferie wystartowały.


Jesteś boski, może wybudują Ci pomnik a jaki skromny na wysokim poziomie noob instruktorski.

Zmień sobie teraz grupę z FreeRaiders na Ski Working Class.

Cześć

Szczerze mówiąc też się dziwię. Przeczytałem post parę razy i ani momentu wywyższania się tam nie ma. Realna ocena narciarza z dużym doświadczeniem - a takim jest Śpiochu - sprawnym tak w jeździe jak i w szkoleniu.

Ocena, która mnie osobiście cieszy bo obserwując to co dzieje się na stokach to poziom niektórych instruktorów był żałosny.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiochu, gratulacje!

 

Na obu listach widzę nazwiska Leonowicz. Maria jest nawet 1. na liście slalomu. Na liście ski demo jest. K.Leonowicz. Zapewne dzieci (a może wnuki? :) ) Agnieszki i Krzysztofa Leonowicza z krakowskiego Yeti. M.in. dzięki nim moje dzieci jeżdżą jak jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna specjalizacja to jest właśnie prawdziwe życie instruktora na stoku.
Codziennie spotykasz różne osoby, które chcą nauczyć się jeździć na nartach.

Cześć

Co Ty opowiadasz chłopie. Nauczanie osób niepełnosprawnych to jest inny temat do, którego niezbędny jest przede wszystkim sprzęt. Realizują je zazwyczaj wyspecjalizowane szkoły w taki sprzęt wyposażone i instruktorzy z nim i procesem szkolenia przynajmniej obznajomieni. Fajnie, że coraz więcej szkół tego typu zadania realizuje i oby więcej.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko prawdę.

Jak kolega wywyższa się w pierwszym poście to jest supcio, żadne tam chamstwo czy bufonada.


widzisz, ja też nie rozumiem co Cie napadło. Gdyby za "moich czasów" był internet i forum to też pochwaliłabym się dobrze zdanym kursem. Przecież nie chwali się sukcesami w szkoleniu...
Mniej agresji, więcej usmiechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoły może mniej a bardziej Fundacje, które posiadają specjalistyczny sprzęt.
Ja też bardzo się cieszę, że Osoby niepełnosprawne mają możliwość nauki jazdy na Nartach.
Są to wspaniałe Osoby od których można się wiele nauczyć.

Spędziłem trochę czasu z naszymi paraolimpijczykami. Normalni ludzie i świetni narciarze. A jakie imprezy...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy (jakakolwiek) kasa by zostać instruktorem. Co najwyżej możesz sobie kupić plakietkę.  Na resztę trzeba zapracować.

 

http://www.pzn.pl/gf..._instruktor.pdf

 

Na nic nie trzeba zapracowywać, chyba że dla własnej satysfakcji (a już w myśl aktualnych przepisów to wogóle)   :) To jest sport sezonowy, w szkółkach liczy się obrót a to jakie masz uprawnienia ( i czy one pokrywają się z umiejętnościami) jest dla wielu właścicieli coraz mniejszym zmartwieniem. Dzisiaj droga instruktorska poprzez SITN wybierana jest ze względu na problemy z pracą we Włoszech a nie chęć powtarzania co każdy stopień w nieskończoność tych samych ewolucji i poświęcenia kilku lat na szkolenie. Znam to z autopsji, bo sam mam problem z zatrudnieniem fachowego instruktora ze względu na ich deficyt. A jak widżę, że PZN firmuje swoim logiem narciarza bez specjalnej weryfikacji za jedyne 20 zł to szlag mnie trafia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to później jest z pracą takich klasowych instruktorów, o których pisze Spiochu?

Jest szansa na takiego trafić w szkółce (np. były zawodnik)? Nie jest tak, że tacy szybko zakładają swoje biznesy i/lub wyjeżdżają zagranicę?

Niestety obserwacje mam takie jak Mitek i czasami aż żal mi tych narciarzy, wpadających na miny w postaci instruktorów-przeciętniaków. Sam tak kiedyś wpadłem...

A to czego byłem świadkiem w zeszłą sobotę to była masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to później jest z pracą takich klasowych instruktorów, o których pisze Spiochu?

Jest szansa na takiego trafić w szkółce (np. były zawodnik)? Nie jest tak, że tacy szybko zakładają swoje biznesy i/lub wyjeżdżają zagranicę?

Niestety obserwacje mam takie jak Mitek i czasami aż żal mi tych narciarzy, wpadających na miny w postaci instruktorów-przeciętniaków. Sam tak kiedyś wpadłem...

A to czego byłem świadkiem w zeszłą sobotę to była masakra...

 

No szansa zawsze jest ale zazwyczaj wielu z nich wyjeżdża za granicę szkolić na wyjazdach - super warunki pracy i super kasa. Poza tym ja uważam, że akurat bycie zawodnikiem to pod kątem instruktorskim nie jest wyznacznikiem, już bardziej pod kątem trenerskim. Poza tym co to znaczy w Polsce być zawodnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzn.pl/gf..._instruktor.pdf

 

Na nic nie trzeba zapracowywać, chyba że dla własnej satysfakcji (a już w myśl aktualnych przepisów to wogóle)   :) To jest sport sezonowy, w szkółkach liczy się obrót a to jakie masz uprawnienia ( i czy one pokrywają się z umiejętnościami) jest dla wielu właścicieli coraz mniejszym zmartwieniem. Dzisiaj droga instruktorska poprzez SITN wybierana jest ze względu na problemy z pracą we Włoszech a nie chęć powtarzania co każdy stopień w nieskończoność tych samych ewolucji i poświęcenia kilku lat na szkolenie. Znam to z autopsji, bo sam mam problem z zatrudnieniem fachowego instruktora ze względu na ich deficyt. A jak widżę, że PZN firmuje swoim logiem narciarza bez specjalnej weryfikacji za jedyne 20 zł to szlag mnie trafia :)

 

Bartek.

To zupełnie nie tak.

Nie mogłem w to uwierzyć i zadzwoniłem do PZN.

Wniosek który załączyłeś dotyczy licencji instruktora dziecięcego w klubach sportowych i tylko tego.

Licencja warunkowana jest regulaminem przyznawania licencji.

Zapewniam Cię, że nikt " z ulicy" bez potwierdzenia swoich kwalifikacji takiej licencji nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że nikt " z ulicy" bez potwierdzenia swoich kwalifikacji takiej licencji nie dostanie.

 

Od jakiś dwóch lat zdając IRR (który często jest uznawany za brak kwalifikacji) można bez żadnych dodatkowych kursów/egzaminów wyrobić licencję PZN.

Nie jest to równoważne z żadnym stopniem związkowym, ale daje możliwość pracy w licencjonowanych szkółkach.

Słyszałem też plotkę, że PZN chce się dogadać ze szkółkami oferującymi IRR, tak żeby to ujednolicić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...