Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pan_banan

pan_banan

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 12 styczeń 2019 - 12:38

Witajcie,

od '98r. odwiedziłem wiele alpejskich stacji, ale zawsze nastawienie było, że mają to być duże ośrodki, z dużą liczbą jak najtrudniejszych tras, spartańskie warunki i low-cost nie były problemem. Ważne było, żeby się "zajeździć".

Czasy się zmieniły, pojawiła rodzina, a z nią dylemat - dokąd pojechać, żeby (wszystkie warunki muszą być spełnione):

1) Było max 1100km z Wrocławia

2) Ośrodek nie musi być duży, ważne żeby oferował wybór fajnych tras dla początkujących (dziecko) i średniozaawansowanych (żona). Oczywiście czymś trudniejszym nie pogardzę ;)

3) Na miejscu dostępne było polskie przedszkole/szkoła narciarskia lub miejscowa szkóła z polskim instruktorem dla 6-latki

4) W miejscowości znajdował się basen lub inne atrakcje dla 2-letniego dziecka - coś z nią trzeba robić, żeby nie zwariować w apartamencie. Sanki będą pewnie atrakcją przez godzinę..

5) Wyjazd najlepiej po "polskich" feriach, czyli od 23.02

Oczywiście nie jest wyzwaniem znalezienie 4* czy 5* hotelu z allinclusive i basenem, ale jednak mój target jest bardziej "budżetowy" - pensjonat lub apartament.

Mniejszych miejscowości właściwie nie znam, do Szwajcarii lub Francji nie chcę ciągnąć całej rodziny, bo i tak nie docenią uroków Face w Val d'Isere lub "niedzwiadka" w Veysonaz, a podróż z 2-latką to też niezłe wyzwanie - stąd za cel obieram Południowy Tyrol.

Problemem jest termin, ponieważ większośc polskich szkółek kończy szkolenia z końcem polskich ferii, a nie chciałbym oddawać 6-latki pod opiekę obcojęzycznych osób, gdy z nikim nie będzie mogła się porozumieć.

Sporo włoskich ośrodków umożliwia zakup skipassu dla rodziców, czyli można się nim wymieniać i nie trzeba kupować 2 osobnych (a w naszym przypadku tylko jeden z dorosłych będzie na stoku, drugi będzie się zajmował maluchem). Nie wiem jak to wygląda w Austrii.

Będę wdzięczny za podpowiedzi, organizatorów komercyjnych wyjazdów też zachęcam do kontaktu (może być priv).