Skocz do zawartości

Jakie narty dla dobrze jeżdżącej kobiety - kilka propozycji


colin23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym kupić jakąś dobrą nartę, raczej używaną, żeby zmieścić się w kwocie do 1000zł. Z tego co znalazłem  jest cos takiego:

https://www.olx.pl/o...html#a99ef8ae39

https://www.olx.pl/o...html#a99ef8ae39

https://allegro.pl/o...3-cm-7633386435

 

Te trzecie chyba w najgorszym stanie. Wzrost 162cm więc 153 powinny byc okej? Bardzo dobrze jeździ na nartach. Czy coś z tego polecacie? 

 

Jeszcze takie RC4 - https://www.olx.pl/o...html#2ecfe1fb17

Choć opinie o Fischerach słyszalem takie, że to nie to co kiedyś.

 

Dziękuję za sugestie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia jest prosta: Jeżeli kobieta dobrze jeździ to pewnie powinna uczestniczyć w wyborze. 

Przecież nawet nie napisałeś jak ona jeździ - zakładam, że na boisku - ale krótkim, długim skrętem, na krawędziach czy szura sobie i tak chce, ile ma wzrostu, ile waży, jeździ spokojnie czy agresywnie ... 

Sądząc po Twoim poście najprawdopodobniej ją unieszczęśliwisz. Bo nie trafisz z prezentem a ona będzie się musiała męczyć.

Stąd propozycja, żeby ją zapytać po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko opisane w punktach :-) wzrost, waga, jak jeździ.
Rozumiem że ma uczestniczyć w wyborze. Tylko jak ma wybrać stojąc w sklepie i mając te 3 różne narty?
Po to pytam bo może ktoś jeździł, testował, zawiódł się.
Gdyby była możliwość przejechać na każdych to nie zakładałbym tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, moja nieuwaga, przepraszam ! 

 

Wiesz, ja moją zmuszałem do wypróbowania różnych nart w centrum testowym. Skończyło się na Headach Super Joy ale nie jest to osoba bardzo dobrze jeżdżąca. 

Ja bym przyjrzał się Volklom Racetiger SC (takie funcarwingowe nibyslalomki) albo Headom Supershape i.speed ewentualnie Magnum. 

Innych nart do krótkiego skrętu nie próbowaliśmy więc niech inni się wypowiedzą.

 

Jeżeli naprawdę świetnie jeździ to jakieś SL-ki ale na 60kg to trzeba mieć silne nogi przy SL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, moja nieuwaga, przepraszam ! 

 

Wiesz, ja moją zmuszałem do wypróbowania różnych nart w centrum testowym. Skończyło się na Headach Super Joy ale nie jest to osoba bardzo dobrze jeżdżąca. 

Ja bym przyjrzał się Volklom Racetiger SC (takie funcarwingowe nibyslalomki) albo Headom Supershape i.speed ewentualnie Magnum. 

Innych nart do krótkiego skrętu nie próbowaliśmy więc niech inni się wypowiedzą.

 

Jeżeli naprawdę świetnie jeździ to jakieś SL-ki ale na 60kg to trzeba mieć silne nogi przy SL. 

Cześć

A co da przejechanie się na jakiejś narcie??

Obiektywnie na dłuższą metę nic. Jeżeli Szanowna adresatka prezentu jest osobą doświadczoną narciarsko to wie jakiej grupy narty kupić SL czy GS czy innego typu. W obrębie danej grupy różnice są niewielkie. Większą rolę gra adaptacja techniki własnej, która im szybciej następuje tym lepszy narciarz.

Jeżeli ma to być SL to najwyższy  model w najlepszej cenie i najlepiej żeby jeszcze się podobała.

I to wcale nie jest żart tylko praktyka.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co da przejechanie się na jakiejś narcie??

Obiektywnie na dłuższą metę nic. 

 

Wiesz, ten temat się przewija. Mi chyba raczej dało. Z Voelklem Racetiger SL raczej nie czułem chemii a z Headem SL - jak najbardziej. Nie wiem, może to tylko złudzenie. Voelkle sa za twarde.

To samo z pozatrasą. Czasem się zamieniam z kolegą i ani on na moich Dynafitach 7 Summits ani ja na jego K2 nie czujemy się dobrze. Na Manaslu obaj fajnie. Myślę, że to rozkład fleksu ale mogę się mylić.

Oczywiście tą samą dyskusję można przeprowadzić w odniesieniu do geometrii roweru - kilka mm w tę czy wewte i różnica diametralna. Ale rower można w dużym stopniu ustawić pod siebie a nart nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ten temat się przewija. Mi chyba raczej dało. Z Voelklem Racetiger SL raczej nie czułem chemii a z Headem SL - jak najbardziej. Nie wiem, może to tylko złudzenie. Voelkle sa za twarde.

Ciekaw jestem dlaczego, bo jestem ich świeżym użytkownikiem. Wzrost 186 cm, ciężar ok. 88-89 kg. I nie wydawały mi się za twarde. Powiedziałbym, że wręcz przyjazne, a w moim wieku (68.5) to już nieoczywiste.

 

A dla pytającego. Polecam to co znam. Voelkl Racetiger SC 155 cm. Na takich jeździ moja żona. Niestety dość drogie i mocno powyżej 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...