Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wiecej szczescia niz rozumu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4699 postów
  • Na forum od: 02.2009
3763
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 12 styczeń 2019 - 21:53

Miałem na myśli ewolucje na Dromaderach.

Jadę :)

Im więcej wiemy w danej dziedzinie, tym bardziej jesteśmy świadomi swojej niewiedzy. Im mniej wiemy, tym mniej zdajemy sobie sprawę z tego, czego możemy jeszcze nie wiedzieć. To tzw. Efekt Krugera-Dunninga, nazwany od nazwisk odkrywców tej zależności. Osoby mniej inteligentne lubią przeceniać u siebie tę cechę, podczas, gdy wyróżniający się swoim IQ, wcale nie są tego pewni. Pamiętaj "najgłośniejsza" odpowiedź nie zawsze jest prawidłowa.

#22 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4699 postów
3763
  • Kraków

Napisano 17 styczeń 2019 - 15:04

Uczyć trzeba się całe życie.

Jak pisałem na śmigłowcach się ne znam.

Całe zajście wyjaśnia pilot.

Szacun.

Szczególnie podoba mi się to:

"wbrew pozorom w takiej sytuacji na przykład metr odległości końca łopat wirnika od zbocza to duży zapas."

http://wiadomosci.ga...4&s=BoxNewsImg4

Im więcej wiemy w danej dziedzinie, tym bardziej jesteśmy świadomi swojej niewiedzy. Im mniej wiemy, tym mniej zdajemy sobie sprawę z tego, czego możemy jeszcze nie wiedzieć. To tzw. Efekt Krugera-Dunninga, nazwany od nazwisk odkrywców tej zależności. Osoby mniej inteligentne lubią przeceniać u siebie tę cechę, podczas, gdy wyróżniający się swoim IQ, wcale nie są tego pewni. Pamiętaj "najgłośniejsza" odpowiedź nie zawsze jest prawidłowa.

#23 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9168 postów
  • Na forum od: 09.2006
3399
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 17 styczeń 2019 - 15:40

Mam nadzieje, ze Twoja wypowiedz jest sarkastyczna..........

Masz z jednej strony oszczednosc czasu (ile???? minuta?? dwie???) z drugiej strony mozliwosc zahaczenia o snieg (cyt z glowy : "co nie MUSI spowodowac katastrofy")

dla mnie naprawde EOT

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#24 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4699 postów
3763
  • Kraków

Napisano 17 styczeń 2019 - 16:12

Mam nadzieje, ze Twoja wypowiedz jest sarkastyczna..........

Nie jest.

Ufam zawodowcom.

To coś takiego jak wszystko inne :)

Dla jednych mały poślizg autem to samobójstwo a inni mogą driftem jechać cały czas.

To tak jak Ty jedziesz w puchu po pas poza trasą a ktoś inny ma problem na sztruksie.

On także może uważać, że jesteś niespełna rozumu i szarżujesz :)

Piloci sanitarni to "inna kategoria".

Przynajmniej w Polsce.

To najlepiej wyszkoleni piloci i mają szczególne uprawnienia.

Mogą sami podejmować decyzję o akcji.

Bez względu na warunki ( nawet poniżej przepisami dopuszczalnymi !!! )tylko oni decydują czy lecą ratować czy ryzyko jest zbyt wielkie.

Sami najlepiej wiedzą gdzie jest granica ryzyka .

Jeśli francuski pilot mówi o tym z takim spokojem to ja mu ufam.

p.s. nie pamiętam przypadku katastrofy śmigłowca sanitarnego.

#25 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12582 postów
  • Na forum od: 11.2007
7384
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 17 styczeń 2019 - 16:58

Koniec tematu.

#26 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 614 postów
  • Na forum od: 04.2013
536
  • Radomsko

Napisano 17 styczeń 2019 - 17:24

LPR 2009r.:

https://www.tvn24.pl...wem,515758.html

gdzie drwa rąbią...  Ale to był inny śmigłowiec i fatalne warunki

Ortopedzi nie ufają innym fachowcom... czy zatem inni mogą ufać ortopedom ? - jak popatrzę na serialach TV co się na tych salach operacyjnych wyrabia...  :)

Tytułem żartobliwego zakończenia przypomniała mi się pewna anegdotka, która anegdotką nie jest bo to fakt autentyczny, choć sprzed wielu lat: na lokalne lotnisko przyjechało 2 chirurgów celem odbycia lotu turystycznego. Najpierw jednego wsadzili do Wilgi, przelecieli go (ale to brzmi  :) ), potem wysadzili i zabrali następnego. Ten pierwszy, już na ziemi, kręci się, drapie po głowie i widać że coś mu nie daje spokoju. W końcu pyta:  on rozumie, że jak samolot leci to ciągnie go śmigło, ale jak to jest na ziemi, czy przy kołach są zamontowane jakieś silniczki ??? Pytanie byłoby bardziej zrozumiałe, gdyby zadał je jakiś humanista, ale chirurg ? W końcu powinien być choć trochę "techniczny"  :)

• Wujot podziękował za tę wiadomość

#27 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2868 postów
  • Na forum od: 10.2011
8243
  • Umiejętności: 7

Napisano 17 styczeń 2019 - 17:28

Hehe Jurek, chyba powoli oznaki zaniku pamięci. Nie dalej jak w niedzielę opowiadałem ci historię mojego kolegi któremu udało się w swojej karierze rozbić dwa śmigłowce, ten drugi to był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#28 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4699 postów
3763
  • Kraków

Napisano 17 styczeń 2019 - 17:29

Jak widać mam słabą pamięć.

Nie pamiętam nawet , że coś takiego było .

( Witek, nie wspominałeś, że to sanitarny)

Jak dla mnie jest pewne.

Piloci sanitarni to elita wśród pilotów.

Znam ich kilku.

Do głowy by mi nie przyszło kwestionować ich zdanie i kompetencje.

p.s. wypadki będą zdarzać się zawsze.

Nie da się ich uniknąć bo są ...........wypadkami.

• a_senior podziękował za tę wiadomość

#29 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2868 postów
8243

Napisano 17 styczeń 2019 - 17:43

Jak widać mam słabą pamięć.
Nie pamiętam nawet , że coś takiego było .
( Witek, nie wspominałeś, że to sanitarny)

Jak dla mnie jest pewne.
Piloci sanitarni to elita wśród pilotów.
Znam ich kilku.
Do głowy by mi nie przyszło kwestionować ich zdanie i kompetencje.

Potwierdziłem u źródła, co prawda cosik mi się pomyliło, że katastrofa miała miejsce w Tatrach, a to było na warszawskim Bemowie.
Tu link:
http://warszawa.wybo..._Warszawie.html

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#30 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 614 postów
  • Na forum od: 04.2013
536
  • Radomsko

Napisano 18 styczeń 2019 - 00:45

Potwierdziłem u źródła, co prawda cosik mi się pomyliło, że katastrofa miała miejsce w Tatrach, a to było na warszawskim Bemowie.
Tu link:
http://warszawa.wybo..._Warszawie.html

W Tatrach rozbił się Sokół TOPR. 2 razy

To Twój kolega rozhuśtał tę Augustę ?? To był zdaje się lot szkolny uczeń-instruktor ?  W zasadzie należą mu się podziękowania, bo skończyły się przepychanki z AW i LPR wreszcie dostał dopasowane do swoich potrzeb śmigłowce  ;)

#31 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2868 postów
8243

Napisano 18 styczeń 2019 - 05:36

To Twój kolega rozhuśtał tę Augustę ?? To był zdaje się lot szkolny uczeń-instruktor ? W zasadzie należą mu się podziękowania, bo skończyły się przepychanki z AW i LPR wreszcie dostał dopasowane do swoich potrzeb śmigłowce ;)

Augusta była już druga, wcześniej był Sokół w 1998 roku, byłem w środku :), ale wówczas Jarek był drugim pilotem.