Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[SL RACE] - na beskidy, nic popularnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2013
200
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:06

O ile dobrze pamiętam LUSTI ( bardzo dobre narty) może zrobić na zamówienie dowolną grafikę.

Co napisali byście na swoich aby ich wam nie zajumali ?

Kto te narty ukradnie temu ......... odpadnie ;)

#22 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2105 postów
  • Na forum od: 10.2011
829
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:22

Pożyczył wczoraj ok 21:00 z dolnego parkingu na czarnym groniu.

Chwila zamieszania (koleżanka uszkodziła kolano, gopr ja zwoził) i narty odstawiłem na bok zamiast nawet nie odśnieżone schować do auta.

Jak usiądę przed komputerem chętnie sprawdzę Wasze propozycje

Nikt nie jeździł na tych polskich nobile z Bielska?

Problem polega na tym, że Nobile nie robi nart sportowych , a Ty nie sprecyzowałeś czy potrzebujesz slalomek (takie zginęły) czy też ,,dowolnych'' innych nart ....

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#23 DUDA

DUDA

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2019
3

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:33

Pożyczył wczoraj ok 21:00 z dolnego parkingu na czarnym groniu.

Chwila zamieszania (koleżanka uszkodziła kolano, gopr ja zwoził) i narty odstawiłem na bok zamiast nawet nie odśnieżone schować do auta.

Jak usiądę przed komputerem chętnie sprawdzę Wasze propozycje

Nikt nie jeździł na tych polskich nobile z Bielska?

----------------------------------------------------------

Podsumowanie na ten moment:

KAESTLE - Polecane przez KAEM
https://www.kaestle.com/
https://www.kaestle....s/show/rx12-sl/

AUGMENT i CROC - Polacane przez Harpia i TECHSET
https://augment-sports.com/
https://www.crocsports.com/
https://augment-spor...-world-cup-pro/
------------------------------------------------

NOBILE - NIE SPORTOWE
http://nobileskis.com
http://nobileskis.com/products/sl.html

MONCK - BEZ OPINII
https://monckcustom.com/pl/#
https://monckcustom....is/sl-ripper-2/

Fishery pomijam ze wzgledu na popularnosc marki, Volki 170cm - po 1 to ma byc Sl, po 2 jakos na zadnych volkach dobrze mi sie nie jezdzilo, bez testów w roznych warunkach ja nie zaryzykuje

Pozwole sobie na delikarna dygresje odnosnie dlugosci nart:

Kupując poprzednie narty miałem przez 2 tygodnie mozliwosc testowania różnych modeli różne marki o róznym przeznaczeniu i różnych dlugosciach. Nowe i uzywane.Warunki i przygotowanie tras byly zmienne.

Mogłęm na narcie zjechac raz i ja wymienic, moglem jezdzic caly dzien na jednym zestawie.

Uwierzcie mi lub nie, ale ze majac do wyboru Gigantówki 172*, 175*, 177*, 183* (nie pamietam dokladnie dlugosci, modelu rocznika, bo to bylo dobre lat temu, wiem ze byly 2-3cm miedzy rozmiarami) to na

172* - jezdzilo sie tragicznie

175* - ideal

177* - tragedia

183* bardzo przyzwoicie

Z Markami bylo jeszcze inaczej, bo przy Gigantówce z atomica jezdzilo mi sie najlepiej na 175*, z HEADA 185*, a z Volki na zadnej ;)

Kolega który ma szkole narciarska i jest na codzien instruktorem ma  Volki jakiestam  i za zadne skarby na nic nie zamieni. Co czlowiek to inne odczucia.

*(dlugości i marki przypadkowe nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia)

Duzych różnic pomiedzy znanymi markami wg mnie nie ma, to są niuanse. Jak jesteś tak rozpieszczony, ze znasz te niuanse to kazde narty odbiegajace od Twojego indywidualnego idealu uznasz za zlom. Jak nie znasz to na kazdej bedzie sie jezdzic dobrze.

Pomiedzy rocznikami o ile nie ma jakiś "nowinek" to różnicy wielkiej tez nie ma - ja wtedy wybralem 2 czy 3 letnie za 1/3 ceny nowych

Przy dlugosciach w niektorych markach/modelach różnice sa drastyczne, przy nowych AD18/19 widze ze rozmiarówka jest mocno okrojona (co 6cm lub w ogole 2 modele) wiec i prosiej jest wybrac

Ja te "ukradzione" mialem wlasnie wybrane w punkt i co gorsza nie moge znalesc zadnego zdjecia gdzie bym widzial jakiej byly dlugosci - pewnie kupil bym identyczne

Temat o kradziezach nart chetnie bym z Wami przedyskutowal w innym watku, tylko nie wiem w którym dziale mozna go zalozyc.

Szukalem jakiegos GPS do nart i nie widze zeby cos takiego bylo

Oklejenie lub laminowanie nie wydaje sie byc glupie.....

ale to moze w innnym temacie zeby nie zasmiecac forum

#24 DUDA

DUDA

Nowy użytkownik

• 20 postów
3

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:41

Problem polega na tym, że Nobile nie robi nart sportowych , a Ty nie sprecyzowałeś czy potrzebujesz slalomek (takie zginęły) czy też ,,dowolnych'' innych nart ....

OK, ukradli Gigantówki, ale jako ze mam jeszcze jako takie stare to przeboleje.

W tym Roku byl plan na kupienie nowych SL (w poprzednim sprzedalem Atomic SL) i tego planu sie trzymam.

Moze juz jestem dinosaurem, ale w mojej klasyfikacji sa tylko

SL

GS

Freeride

SL i GS zawsze staram sie miec na stanie, freeride mialem chyba tylko 2 sezony jak czesto jezdzilem na pilsko.

#25 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2105 postów
  • Na forum od: 10.2011
829
  • Gromadka :D

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:55

OK, ukradli Gigantówki, ale jako ze mam jeszcze jako takie stare to przeboleje.

W tym Roku byl plan na kupienie nowych SL (w poprzednim sprzedalem Atomic SL) i tego planu sie trzymam.

Moze juz jestem dinosaurem, ale w mojej klasyfikacji sa tylko

SL

GS

Freeride

SL i GS zawsze staram sie miec na stanie, freeride mialem chyba tylko 2 sezony jak czesto jezdzilem na pilsko.

DUDA,

jeśli nie chcesz SLek popularnych marek, to masz mały kłopot:

- najczęściej niepopularne są droższe i mniej dostępne 

- jesteś w momencie , gdy wszyscy chcą sprzedać narty jak najdrożej ( dziś o 17tej byłem w Decathlonie w Wawie / Marki przy Alej Krakowskiej - kupa ludzi , biorą prawie wszystko jak leci  :) )

Ja - na Twoim miejscu - poszedłbym w tym momencie w zakup niedrogich popularnych używek za jakieś 500 - 800 zł , a gdy po sezonie się zdecydujesz na nowe deski docelowe, i tak zapłacisz za nie o tyle mniej , że sumarycznie nie dołożysz ...

I tak sobie myślę- może Ty potrzebujesz slalomki komórkowej a nie sklepowej ??? 

Jakby co, to z Harpią pogadaj dlaczego to ewentualnie ma sens ...

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#26 DUDA

DUDA

Nowy użytkownik

• 20 postów
3

Napisano 10 styczeń 2019 - 00:08

Masz racje całkowita. Gorszego momentu na zakup nart nie mozna znaleść. Za kilka dni otwiera sie sezon ferii dla dzieciaków i wszystko pewnie sie sprzedaje na pniu o dobrych cenach mozna zapomniec... chociaz S9 za 1200zł z FV 2018r to nie glupia cena

Odkopie swoje stare ponad 2m giganty i zobaczymy czy jeszcze potrafie "na prawde" jezdzic ;)

Nie wiem czy podzielasz moje zdanie, ale przy obecnej ilosci ludzi na stokach i przygotowaniu tych stokow w tym sezonie RS'y powinny stac w piwnicy i tylko na SL'ach cos sie mocniej pojezdzi

#27 DUDA

DUDA

Nowy użytkownik

• 20 postów
3

Napisano 10 styczeń 2019 - 00:10

..

#28 DUDA

DUDA

Nowy użytkownik

• 20 postów
3

Napisano 10 styczeń 2019 - 00:12

p.s. z niszowych nart wysokiej klasy proponuję dowolną komórkę z wyróżnieniem 

Harpia dlaczego to ma sens?

#29 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 958 postów
  • Na forum od: 08.2017
633
  • Kraków

Napisano 10 styczeń 2019 - 00:34

O ile dobrze pamiętam LUSTI ( bardzo dobre narty) może zrobić na zamówienie dowolną grafikę.

Co napisali byście na swoich aby ich wam nie zajumali ?

"Replika! Nie do użytku na stoku" :D

Ps. W Kasinie było cudnie, ale dużo ludu i odsypy na "pół metra" i to już w okolicach 19:00...

• Harpia podziękował za tę wiadomość

#30 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5061 postów
  • Na forum od: 02.2009
4191
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 10 styczeń 2019 - 01:18

Harpia dlaczego to ma sens?

1. Deklarujesz  wysoki poziom umiejętności który powinny zaspokoić.

2. Zwykle są mało atrakcyjne z wyglądu bo nie zawierają żadnych systemów przez co nie są porządne przez gadzeciarzy.

3. Wieść gminna niesie,że potrafią zabić więc prawie nikt tego od złodzieja nie kupi.

4. Żaden szanujący się dobry ścigant kradzionych komórek nie kupi.

(No może tu mnie troszeczkę poniosło :) )

• Mitek i DUDA podziękowali za tę wiadomość

#31 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 408 postów
  • Na forum od: 03.2009
251
  • Krościenko

Napisano 10 styczeń 2019 - 06:06

Jeśli ktoś jeździ na poziomie 8-9 i chce kupić stare wyklepane narty za parę stówek, to ja czegoś nie rozumię.

• Mitek i DUDA podziękowali za tę wiadomość

#32 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12938 postów
  • Na forum od: 11.2007
7788
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 10 styczeń 2019 - 06:42

Jeśli ktoś jeździ na poziomie 8-9 i chce kupić stare wyklepane narty za parę stówek, to ja czegoś nie rozumię.

Też mnie to dziwi ale nie wnikam. Zresztą umiejętności kolega opisuje jak były zawodnik a jakichś leszczy z forum pyta o narty?

Dobra narta musi kosztować te 1500 do max 2000 i raczej się z tych widełek nie wyjdzie bo albo kupisz gówno albo przepłaciłeś.

A wracając do nart, jak chcesz oryginalną nartę SL szukaj Blossom. Jakby co wal na priv.

Pozdrowienia

• DUDA podziękował za tę wiadomość

#33 DUDA

DUDA

Nowy użytkownik

• 20 postów
3

Napisano 11 styczeń 2019 - 00:05

Panowie to, ze miałem szczęście jeździć całe życie na nartach i radzę sobie przyzwoicie nie oznacza ze mam rownie duże umiejętności/wiedzę na temat zakupu, modeli, nowinek itd.

Pierwszy raz jestem zmuszony kupić „coś na szybko”
Kazdy poprzedni zakup (a zmieniam narty nie często, raczej jak narta jest dobra to jeżdżę na niej wiele lat) był na luzie, z możliwością długiego testowania różnych modeli i długości i kupowałem to na czym najlepiej mi się jeździło mając w głębokim poważaniu rok, markę czy komórki/sklepowki.

Stara narta nie musi być „wytrzepana”, da się nawet kupić starego nie używanego polsporta race.
Na starym polsporcie swoją droga tez się jeździ fajnie, mi narta w jeździe nie przeszkadza. ;)

Specjalnie tez zaznaczyłem, ze to ma być narta na beskid.
Bezkid okoliczny czyli najczęściej nocka na czarnym groniu lub Szczyrku.
Większość tras tu jest tak wymagająca, ze zjedziesz na dziurawej sztachecie wyrwanej z płota, a zanim się rozpedzisz to już jest koniec trasy.

Nie umniejszajajcie swojej roli/wiedzy.
Dzięki kilku opiniom wiem już czego szukać. I wiem ze łatwo nie będzie.

#34 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5061 postów
  • Na forum od: 02.2009
4191
  • KRK

Napisano 11 styczeń 2019 - 06:07

Nie umniejszajajcie swojej roli/wiedzy.
Dzięki kilku opiniom wiem już czego szukać. I wiem ze łatwo nie będzie.

Nie rozumiem dlaczego.

To bardzo proste.

Przy wadze i umiejętnościach które podajesz, kupujesz dowolną komórkę SL 165cm i adaptujesz jazdę do jej cech.

To wszystko!

Każda będzie dobra.

Jeśli nie to znaczy, że wpadłeś w pułapkę zawyżonej samooceny.

Ja deklaruję swoje umiejętności na maks 8.

Jeździłem na wielu komórkach i wszystkie były super.

Oczywiście były różne ale najwyżej........różne.

Zawsze bardzo dobre.

Dzień lub dwa zajmowało szukanie i odruchowe ustawienie właściwego balansu i frajda była zawsze.

#35 DUDA

DUDA

Nowy użytkownik

• 20 postów
3

Napisano 12 styczeń 2019 - 13:58

Zgadzam się z tym w 100%
Ciężko będzie bo zły moment na zakup w dobrej cenie.
Przeglądając net nie ma nic ciekawego z nart lekko używanych firm wymienianych wyżej.

Znalazłem jeszcze w zakamarkach domu rodzinnego atomic sl z czasów jak atomic były jeszcze żółte. ( nie mam pojęcia który rok)

#36 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 873 postów
  • Na forum od: 03.2016
1074
  • Rajszew

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:14

Zgadzam się z tym w 100%
Ciężko będzie bo zły moment na zakup w dobrej cenie.
Przeglądając net nie ma nic ciekawego z nart lekko używanych firm wymienianych wyżej.

Znalazłem jeszcze w zakamarkach domu rodzinnego atomic sl z czasów jak atomic były jeszcze żółte. ( nie mam pojęcia który rok)

Popatrz na Dynastary, obecnie chodzą w dobrej cenie (komórka FIS SL z wiązaniem na płycie za około 2000 zł). Po jednej kolejce do wyciągu, będą wyglądać na dość mocno używane (mają dość wrażliwy na zarysowana laminat) więc będą mało atrakcyjne dla amatorów cudzej własności.  

#37 MajsterMisiewicz

MajsterMisiewicz

Użytkownik

• PipPip
  • 245 postów
  • Na forum od: 01.2017
100
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:49

[]ATOMIC RACE GS bodajze 2012r- rewelacja o ile stok jest dobrze przygotowany[/font][/color]
[color=rgb(40,40,40)][font=helvetica]ATOMIC REDSTER S9 2017/18 - rewelacja w kazdych innych warunkach niz stok swiezo po ratrakowaniu

Że co proszę? Przecież obie te narty są na przygotowane trasy. Jakim cudem Tobie źle się jeździ na narcie SL na wyratrakowanej trasie???

#38 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2277 postów
  • Na forum od: 03.2009
678
  • Polska

Napisano 14 styczeń 2019 - 08:51

Kup sobie narty Sporten SL i po kłopocie.

Nikt Ci tego nie ukradnie, narty są w rozsądnej cenie i do tego bardzo przyzwoicie jeżdżą.

https://www.sporten....rodukt/rs-5-sl/

• Harpia podziękował za tę wiadomość

#39 DUDA

DUDA

Nowy użytkownik

• 20 postów
3

Napisano 19 styczeń 2019 - 09:38

Znalazłem stockli sl worldcup komórki 155, 160, 165 za 2k
Rocznik 16/17 lub 17/18 (nie znalazłem zdjęć 17/18)

Warte swojej ceny? Stan dobry
Dziś przetestuje 155 i 165