Skocz do zawartości

do serwisantów - wiązanie


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

przestawienie wiązania (4TIX) poprzez rozsunięcie (element tylni wiązania poszedł ze dwa położenia do tyłu, czyli but nie był poprawnie utrzymywany w wiązaniu) to sprawa przypadku, czy, z doświadczenia, jest jakiś problem z wiązaniem? Wypięcie narty nastąpiło w mocnym, szybkim skręcie - po przestawieniu pozycji na właściwą (zresztą po dwóch kolejnych wypięciach) nie udało mi się powtórzyć zjawiska, więc może to przypadek. Nie mniej jednak, jeśli coś takiego nastąpiłoby blisko drzew - strach się bać. 

Więc pytanie. Jakiegoś widocznego uszkodzenia wiązania brak. Narty i wiązania kupione (jako nowe) koło 2010 roku.  

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestawienie wiązania (4TIX) poprzez rozsunięcie (element tylni wiązania poszedł ze dwa położenia do tyłu, czyli but nie był poprawnie utrzymywany w wiązaniu) to sprawa przypadku, czy, z doświadczenia, jest jakiś problem z wiązaniem? Wypięcie narty nastąpiło w mocnym, szybkim skręcie - po przestawieniu pozycji na właściwą (zresztą po dwóch kolejnych wypięciach) nie udało mi się powtórzyć zjawiska, więc może to przypadek. Nie mniej jednak, jeśli coś takiego nastąpiłoby blisko drzew - strach się bać.
Więc pytanie. Jakiegoś widocznego uszkodzenia wiązania brak. Narty i wiązania kupione (jako nowe) koło 2010 roku.

Sprawdź czy masz poprawnie zablokowany przesuw tylnego wiazania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz poprawnie zablokowany przesuw tylnego wiazania.

Jest poprawnie, trzyma. Da się sprawdzić czy blokada/zapadka utrzyma zamknięcie przy dużych naprężeniach wzdłużnych? Zaznaczam: pierwszy raz coś takiego się mi przydarzyło (i w ogóle. i na tych nartach). 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, w sobotę udało mi się juz za 3-4 razem na 1. narcie rozsunąć wiązanie o dwa "oczka", na drugiej max odskoczyło jedno do tyłu default_angryfire.gif

Rejon zapadki spsikałem odrdzewiaczem - po tym już operacji nie udało się powtórzyć. Po 20 włożeń na nartę. 

Czyli zabrudzenia/rdza/cokolwiek w rejonie zapadki (tył) czy problem z wiązaniem?

Dwa: wkładka 290-295, skorupa buta 337 milimetry, poprawne ustawienie to na 338, dobrze myślę? Rozsuwało się przy ustawieniu na 342 (czyli jakaś dodatkowa siła na wiązanie powodująca odblokowanie zapadki?).

Załączone miniatury

  • IMG_20190105_152533 (Mały).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, w sobotę udało mi się juz za 3-4 razem na 1. narcie rozsunąć wiązanie o dwa "oczka", na drugiej max odskoczyło jedno do tyłu Dołączona grafika
Rejon zapadki spsikałem odrdzewiaczem - po tym już operacji nie udało się powtórzyć. Po 20 włożeń na nartę.
Czyli zabrudzenia/rdza/cokolwiek w rejonie zapadki (tył) czy problem z wiązaniem?
Dwa: wkładka 290-295, skorupa buta 337 milimetry, poprawne ustawienie to na 338, dobrze myślę? Rozsuwało się przy ustawieniu na 342 (czyli jakaś dodatkowa siła na wiązanie powodująca odblokowanie zapadki?).

Wiesz.... z wiązaniami jest tak, że gdy musisz o coś pytać, to powinieneś zaniechac zgadywania i udać się do kogoś kto wie jak się za nie zabrac, najłatwiej do serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.... z wiązaniami jest tak, że gdy musisz o coś pytać, to powinieneś zaniechac zgadywania i udać się do kogoś kto wie jak się za nie zabrac, najłatwiej do serwisu.

Czyli jak nie masz niczego istotnego do powiedzenia, skorzystać z prawa do niezabierania głosu. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nie masz niczego istotnego do powiedzenia, skorzystać z prawa do niezabierania głosu. 

wawo ależ ty nie grzeczny . kolega Mig12345 dobrze ci radzi że jak nie dajesz rady albo nie masz pojęcia o wiazaniach to udaj się do najblizszego serwisu i po kłopocie a już lepiej jak by mieli maszynę do sprawdzania wiązań . Nie ma co gdybać to jest bardzo ważny element narty i nie ma żartów 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nie masz niczego istotnego do powiedzenia, skorzystać z prawa do niezabierania głosu.

Slusznie, masz rację, ale to akurat bardzo istotne. Co się dzieje w razie zaniedbania rady opisałeś w pierwszym poście. Słusznie też napisałeś, że mogło być o wiele gorzej. Rada wynikała z przekonania popartego wieloletnim doświadczeniem, że zdalne naprawy tak istotnych dla zdrowia, a bywa że zycia, mechanizmów jak wiazanie, są mało rozsądne. Można byloby radzic np. jakim srubokretem dokonac nastawy din. Twój przypadek nie jest tak trywialny, a błąd może spowodować, że to drzewo z Twojego postu pojawi się ponownie.... :-(. Być może pietka wiązania jest uszkodzona, a być może wystarczy ustawić poprawnie docisk. Nikt Ci tego zdalnie nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...