Skocz do zawartości

Sylwester i Nowy Rok na Podhalu


Jasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to pewnego rodzaju sensacja ale ze wzg. na niezrozumiałą dla mnie i pewnie dla wielu politykę TMRu wylądowałem na Sylwestrowo_Nowo Roczny czas na Podhalu.

Podhalańskie, Pienińskie i Tatrzańskie ośrodki znam z przed kilku lat a więc metodą eliminacji padło na Jurgów i tak też się stało:

Strzał w 10! Ludzi mało, choć tych "świątecznych" zdecydowanie za dużo! ale o tym później.

Warun fajny, trasy przygotowane perfekt z małym ale... czarna nieczynna :( cóż

Kolej wjeżdża 5 lub 6 min. zjazd przy dobrym pociągnięciu na krawędziach 1min. No wiem szału nie ma ale poprawiając cytat "klasyka": sorry takie mamy góry. 

Nareszcie znów -2 i sypało śniegiem  :D  jak ja lubię to białe kurest...  :D Nisko a więc mgła nie przeszkadzała. 

Karnet 4h i prawie 40 zjazdów na maxa i nogi nie bolą  :(  no cóż... Sylwester przede mną, to może i lepiej ale plan jest jutro o 10 Kluszkowce!

Kilka fotek: 

DSC00421pop.jpg  DSC00397pop.jpg  DSC00408pop.jpg  DSC00403pop.jpg

 

Na koniec mała dygresja:

PS.  dlaczego ludzie zjeżdżają na nartach, tylko po to żeby zjechać? przecież to bez sensu! Zero nauki, zero poprawy stylu...

PS2. po co ludziom wypasione narty carving'owe za kilka tysiali, jak nie używają krawędzi?

 

No i na koniec: Z pozdrawieniem Sylwestrowo-Nowo Rocznym: Dosiego Roku! metr śniegu pod nartami, albo choć 5cm ale do maja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to pewnego rodzaju sensacja ale ze wzg. na niezrozumiałą dla mnie i pewnie dla wielu politykę TMRu wylądowałem na Sylwestrowo_Nowo Roczny czas na Podhalu.
Podhalańskie, Pienińskie i Tatrzańskie ośrodki znam z przed kilku lat a więc metodą eliminacji padło na Jurgów i tak też się stało:
Strzał w 10! Ludzi mało, choć tych "świątecznych" zdecydowanie za dużo! ale o tym później.
Warun fajny, trasy przygotowane perfekt z małym ale... czarna nieczynna :( cóż
Kolej wjeżdża 5 lub 6 min. zjazd przy dobrym pociągnięciu na krawędziach 1min. No wiem szału nie ma ale poprawiając cytat "klasyka": sorry takie mamy góry.
Nareszcie znów -2 i sypało śniegiem :D jak ja lubię to białe kurest... :D Nisko a więc mgła nie przeszkadzała.
Karnet 4h i prawie 40 zjazdów na maxa i nogi nie bolą :( no cóż... Sylwester przede mną, to może i lepiej ale plan jest jutro o 10 Kluszkowce!
Kilka fotek:
DSC00421pop.jpg DSC00397pop.jpg DSC00408pop.jpg DSC00403pop.jpg

Na koniec mała dygresja:
PS. dlaczego ludzie zjeżdżają na nartach, tylko po to żeby zjechać? przecież to bez sensu! Zero nauki, zero poprawy stylu...
PS2. po co ludziom wypasione narty carving'owe za kilka tysiali, jak nie używają krawędzi?


Oszczędzają na gorsze czasy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00469.JPG Wróciłem do domu z wielkim sukcesem. 3:15 z Podhala za Gliwice... w Nowy Rok!!! dobrze poszło, no to mogę coś skrobnąć.

Dziś rannym brzaskiem około 10:30 powstałem z martwych, alkomat a tu 0,00 jes,jes,jes! 10 min i byłem w aucie. Kierunek Kluszkowce!

Fajna stacyjka, jak ktoś nie był to polecam.

Super widoki na jezioro Czorsztyńskie (no dziś mgiełka a więc d... z widoków)

DSC00433.JPG

a trasy przygotowane perfekcyjnie.

Widok z kanapy szczególnie przyjeżdżając przez wąwóz zawsze robi wrażenie.

DSC00434.JPG  DSC00435.JPG  DSC00436.JPG

Odpaliłem karnet około 11. Twardy sztruksik (-2) ale nie lodowy, wciąć można się było na maxa tym bardziej, że trasy puste. Kolejek do kolejki - brak. Jakieś dzieciaki szykowały się do zawodów i robiły trochę zamieszania. Jak tylko zrobiło się trochę tłoczniej, odpalili drugą kolej i orczyk! i to się nazywa podejście do klienta! 

Dobra koniec mądrowania.... macie kilka fotek na koniec! 

DSC00463.JPG DSC00462.JPG  DSC00464.JPG  DSC00465.JPG  DSC00469.JPG  DSC00477.JPG  DSC00478.JPG

Pozdrawiam

PS. piękna zima, no nie  :D  po przyjeździe do domu mam już depreche i jak tu iść jutro do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby... oby... się spełniły. Na mojej górze jak dobrze pododawałem to do 11 stycznia - pół metra!
Choć dziś przez przełęcz Glinne jechałem i wygląda, że pięknie sypnęło na Pilsku.
Ja chyba w niedzielę zawitam.
A Skrzyczne? no nie wiem,nie wiem...

Skrzyczne jest warte uwagi ,bo tam FIS i Kaskada będą przejezdne, a na SMR pewnie nadal po jednej trasie do jednego wyciągu,a Golgota i siódemka stoją, nie mówiąc o Bieńkuli i jedynce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...