Skocz do zawartości

GS bez szaleństw :)


Estka

Rekomendowane odpowiedzi

 

Piszę pod kątem jazdy wolnej a nie zawodów.

 


Na przeciętny stok też są bez sensu. Zostają tylko lotniska.

 


 

Takie narty trzeba miec(wlasne), Przejezdzic na nich +20 dni(na poczatku w dobrych warunkach).

Wtedy bedzie sie miescic.

 

 

 

Jest w tym pewna racja. Na pewno z czasem człowiek się przyzwyczaja i jest łatwiej. Tylko 20 dni to jest nic. Żeby się mieścić na R30 potrzebne są wyczynowe treningi przez lata.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest w tym pewna racja. Na pewno z czasem człowiek się przyzwyczaja i jest łatwiej. Tylko 20 dni to jest nic. Żeby się mieścić na R30 potrzebne są wyczynowe treningi przez lata.

.

 

Nie przyzwyczaja a raczej rozwija. 

Z tego co sie tu pisze, wynika, ze slalomy (kazde) sa "za ciasne, podkrecone itd", bo sa stawiane na zle dobranych stokach/trasach.

Co wiem to malo jest tych wlasciwych a ilosc bramek  powinna byc co najmniej przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyzwyczaja a raczej rozwija. 

Z tego co sie tu pisze, wynika, ze slalomy (kazde) sa "za ciasne, podkrecone itd", bo sa stawiane na zle dobranych stokach/trasach.

Co wiem to malo jest tych wlasciwych a ilosc bramek  powinna byc co najmniej przyzwoita.

 

Rozumiem, że piszesz o "gigantach", zwykle tak właśnie jest. Nawet nie zawsze jest to wina stoku.  Jeśli chodzi o SL to różnie. Ostatnio jeździłem dość mocno wypuszczone. Jak zmieniłem narty na 156cm to teraz stawiają mniej tyczek i mógłbym dalej na 165cm cisnąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piszecie, ze porzadne narty SL/GS musza byc na plycie. Tymczasem 2 narty z pierwszej trojki maja wiazania chyba "rentalowe" - Fischer i Atomic. Czy to naprawde taka duza roznica, a moze ten test to sciema jak wiekszosc testow? :)

 

https://www.skionlin...zczyzni,15.html

 

Wszystkie narty na testach mają rentalowe lub podobne wiązania. Jak to sobie inaczej wyobrażasz?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie narty na testach mają rentalowe lub podobne wiązania. Jak to sobie inaczej wyobrażasz?.

Panie, przeciez moje pytanie dotyczylo czego innego :D Czy duza roznica w prowadzeniu narty miedzy wiazaniami rentalowymi, a sportowymi i jaki  wplyw maja sportowe na prowadzenie? Wkoncu same wiazania moge miec istotny wplyw na prowadzenie narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę.

 

Wszelkie rentalowe wiązania z racji potrzeby szybkiego przestawiania rozmiaru buta mają konstrukcję która nie zapewnia szybkiego przekazania impulsu z buta na nartę.

Tam są po prostu małe ale jednak luzy.

Zauważ,że wszystkie zawodnicze płyty i sposób mocowania wiązań to banalne, technologicznie kloce .

Jednak priorytet jest położony na precyzję.

Istotny jest także jak najbliższy krawędzi narty impuls przekazujący na nią siłę.

 

W rentalach liczy się praktyczność i skuteczność szybkiego przestawienia rozmiaru.

 

Dlaczego napisałem : zależy kto pyta?

Ponieważ różnica dla wielu nie będzie wyczuwalna a dla innych drastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, ze porzadne narty SL/GS musza byc na plycie. Tymczasem 2 narty z pierwszej trojki maja wiazania chyba "rentalowe" - Fischer i Atomic. Czy to naprawde taka duza roznica, a moze ten test to sciema jak wiekszosc testow? :)

https://www.skionlin...zczyzni,15.html

Płyta racetrack w Fischerach.
Wagę Atomika podają z płytą.
Skąd info o rentalowych wiązaniach?
PS nawet laik wyczuje różnicę - mam te same deski z płytą i bez płyty, z płytą bardziej oddaje energię, subiektywne wrażenie zalaczania turbo przy mocniejszym zakrawedziowaniu i docisku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta racetrack w Fischerach.
Wagę Atomika podają z płytą.
Skąd info o rentalowych wiązaniach?

Atomic G9 nie ma sportowych - X14 TL RS to rental ("regulowane beznarzedziowo"). Tak jak RaceTrack Fischera. Jedynie nie wiadomo co do Stockli GS zamocowali. Chyba, ze ja nie czaje i sa tez sportowe dobre wiazania regulowane na szynach jak te rentalowe. Pozatym takiego Fischera czy Atomica mozna dorwac za 2,1-2,2k. Gorzej z nartami ze sportowymi wiazaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic G9 nie ma sportowych - X14 TL RS to rental ("regulowane beznarzedziowo"). Tak jak RaceTrack Fischera. Jedynie nie wiadomo co do Stockli GS zamocowali. Chyba, ze ja nie czaje i sa tez sportowe dobre wiazania regulowane na szynach jak te rentalowe.

Masz rację. Atomic montuje inne wiązania var do komórkowych gs.
Racetrack też rentalowa.

http://shop.atomic.c...var-aa2852.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym o tego, że te narty z linku to nie GS. To są tzw. sklepowe gs ewentualnie race carver. Z tej klasy nart miałem Head i.Speed Pro. Wersja PRO charakteryzuje się sportową płytą. Bardzo fajna narta. Dzięki tym deskom, miałem okazję zasmakować jazdy na płycie. Rożnica odczuwalna od pierwszego wpięcia.

Na prawdziwym (ale nie fisowskim) GS jeździłem dwa razy. Dwa sezony temu na Head i.GS RD na Jaworzynie i ostatnio w Myślenicach, dzięki uprzejmości Harpii spróbowałem jego Elanów. Spróbowałem to za dużo powiedziane, wymiękłem.

Rożnica między tymi dwoma typami nart jest drastyczna. W skrócie - na razie wyleczyłem się z masterów.

A co do samych wiązań. Harpia/Jurek pisze, że w rentalowych wiązaniach powstają delikatne luzy. Osobiście powiedziałbym, że po jakimś czasie użytkowania powstają dość duże luzy.

Nie uważam się za dobrego narciarza, cały czas się uczę, ale fajniej mi się jeździ na nartach z płytą RD. Masz takie specyficzne uczucie zespolenia z nartą. Spróbuj!

 

Ps. Dzisiaj miałem okazję wypróbować nowe narty ojca, Fischer The Curv DTX. Niby kundelki takie typowe, ale mega przyjemnie mi się jeździło.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym o tego, że te narty z linku to nie GS. To są tzw. sklepowe gs ewentualnie race carver. Z tej klasy nart miałem Head i.Speed Pro. Wersja PRO charakteryzuje się sportową płytą. Bardzo fajna narta. Dzięki tym deskom, miałem okazję zasmakować jazdy na płycie. Rożnica odczuwalna od pierwszego wpięcia.

Na prawdziwym (ale nie fisowskim) GS jeździłem dwa razy. Dwa sezony temu na Head i.GS RD na Jaworzynie i ostatnio w Myślenicach, dzięki uprzejmości Harpii spróbowałem jego Elanów. Spróbowałem to za dużo powiedziane, wymiękłem.

Rożnica między tymi dwoma typami nart jest drastyczna. W skrócie - na razie wyleczyłem się z masterów.

A co do samych wiązań. Harpia/Jurek pisze, że w rentalowych wiązaniach powstają delikatne luzy. Osobiście powiedziałbym, że po jakimś czasie użytkowania powstają dość duże luzy.

Nie uważam się za dobrego narciarza, cały czas się uczę, ale fajniej mi się jeździ na nartach z płytą RD. Masz takie specyficzne uczucie zespolenia z nartą. Spróbuj!

 

Ps. Dzisiaj miałem okazję wypróbować nowe narty ojca, Fischer The Curv DTX. Niby kundelki takie typowe, ale mega przyjemnie mi się jeździło.

 

Pozdr

Nie wiem o ktory link chodzi, ale X9 wrzucilem tylko ze wzgledu na wiazania z plyta. Piszac GS mam na mysli sklepowy GS. Cos kolo 180-185 cm i promien ponizej 20 m. Marne szanse zebym mial okazje sie wpiac w takie narty z plyta - brak znajomosci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o ktory link chodzi, ale X9 wrzucilem tylko ze wzgledu na wiazania z plyta. Piszac GS mam na mysli sklepowy GS. Cos kolo 180-185 cm i promien ponizej 20 m. Marne szanse zebym mial okazje sie wpiac w takie narty z plyta - brak znajomosci :P

Ten ze skionline, z worldskitest.

Nie musisz mieć znajomości, możesz uderzyć gdzieś gdzie są tego typu narty. Wiem, że na Jaworzynie można spróbować Headów. Na Słotwinach Arenie mają Dynastary. Niestety takie "testy" tanie nie są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Przestawienie na płycie to kwestia kilku minut max.

Tak robią chociażby na testach NTN czy nawet na Volkl Winter Tour.

 

To mnie zaskoczyłeś, że chce im się wiązania odkręcać, kiedyś tak nie robili.  No i płyta musi być z otworami, bo na niektórych trzeba by było wiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś, że chce im się wiązania odkręcać, kiedyś tak nie robili.  No i płyta musi być z otworami, bo na niektórych trzeba by było wiercić.

 

Jak sobie wyobrażasz test komórek?

Tu nie ma wyboru i trzeba przekręcać na płycie.

Podobnie np. Master Nordica GSM który od sklepowej GS różni się właśnie płytą Piston i "normalnym" wiązaniem. Narta ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...