Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie z psem z psem w Alpy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pantau

pantau

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2007
0

Napisano 28 grudzień 2018 - 19:16

Szukam jakiejś fajniej miejscówki, gdzie mógłbym pojechać z psem  -  pojeździć na nartach i pochodzić z psem - Austria, albo Włochy.

Chcemy pojechać w 4 osoby + pies . W zeszłym roku byliśmy w Zakopanem, gdzie 2-3 osoby jeździły na Kasprowym,  pozostałe 1-2 chodziły z psem na wycieczki (droga pod Reglami, Chochołowska, dolinki na Słowacji) i chcielibyśmy to powtórzyć w tym roku, ale już w innym miejscu, gdzie tras i wyciągów będzie więcej, ale pies i jego opiekun będzie miał też gdzie pochodzić. 

Przedtem, kiedy nie mieliśmy psa nigdy nie zastanawialiśmy się nad tym, czy jest gdzie pochodzić, bo cały czas jeździliśmy, ale na oko, to np. w austriackich małych miateczkach jest jedna główna droga i niewiele tras spacerowych/miejsc na piesze wycieczki w zimie.

Jeździmy nieźle i od dawna, ale psa mamy 2 rok :)

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i byłby tak miły, żeby się nimi podzielić?

Idealne warunki to:  ośrodek z większą ilością  tras (i żeby nie były same niebieskie),  z możliwością zjazdu do hotelu/kwatery na nartach, w miarę niedaleko Polski (czyli np. nie Ischgl czy Sestiere). Chodzi mi przede wszystkim o miejsce, hotelu/kwatery sobie poszukamy, aczkolwiek jak ktoś ma konkretne namiary, to już w ogóle cudo. 

Dziękuję z góry

#2 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 12.2017
65
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 28 grudzień 2018 - 19:22

https://coldalavara.it/en

Genialne miejsce. Jeździłem kilka lat z rzędu. 1,5km od stacji wyciągu w San Cassiano, to jest stacja po drugiej stronie La Villi. Tam gdzie jest WC FIS Alta Badia. Stamtąd można w jakieś pół godziny dojechać do Corvary i włączyć się w Selle Rondę. Polecam też latem, mają konie a miejsce jest super, bo na zboczu i wychodząc z domu można zaraz iść w góry w kierunku Lagazuoi'a. Akceptują psiaki, przy czym piszą wyraźnie na swojej stronie, że nie można ich zostawiać samych w pokojach, co w zachodnich cywilizacjach jest dość oczywiste. U nas niekoniecznie;-) Jak chcesz więcej szczegółów pisz na priva.

#3 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 29 grudzień 2018 - 08:37

Akceptują psiaki, przy czym piszą wyraźnie na swojej stronie, że nie można ich zostawiać samych w pokojach, co w zachodnich cywilizacjach jest dość oczywiste. U nas niekoniecznie;-) Jak chcesz więcej szczegółów pisz na priva.

Co to są "zachodnie cywilizacje" ? Możesz trochę jaśniej.

Bo wiesz, ja jestem wschodni mental i psa (psy) czasami zostawiam samego. Słyszałem, że są psy stróżujące a nawet widziałem takie psy stróżujące i spełniają się w tym, że są same :D .

Ale fascynujące są te zachodnie cywilizacje. To tam powiadasz pies musi być zawsze z właścicielem. Ciekawe.

#4 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
65
  • Bielsko-Biała

Napisano 29 grudzień 2018 - 10:59

Co to są "zachodnie cywilizacje" ? Możesz trochę jaśniej.

Bo wiesz, ja jestem wschodni mental i psa (psy) czasami zostawiam samego. Słyszałem, że są psy stróżujące a nawet widziałem takie psy stróżujące i spełniają się w tym, że są same :D .

Ale fascynujące są te zachodnie cywilizacje. To tam powiadasz pies musi być zawsze z właścicielem. Ciekawe.

Naprawdę będziesz ciągnął 2 tys. km psa żeby potem siedział tydzień sam w apartamencie, wył i drapał z tęsknoty ściany? Już nawet w Polsce w niektórych pensjonatach przyjmujących psy piszą wyraźnie o tym, że to nie jest psia przechowalnia dla bawiących się wczasowiczów. Jeśli ten post miał być żartobliwy to średnio się udał, jestem uczulony na złe traktowanie zwierząt, więc takich żartów programowo nie rozumiem. 

#5 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
581
  • Szczecin

Napisano 29 grudzień 2018 - 11:28

Naprawdę będziesz ciągnął 2 tys. km psa żeby potem siedział tydzień sam w apartamencie, wył i drapał z tęsknoty ściany? Już nawet w Polsce w niektórych pensjonatach przyjmujących psy piszą wyraźnie o tym, że to nie jest psia przechowalnia dla bawiących się wczasowiczów. Jeśli ten post miał być żartobliwy to średnio się udał, jestem uczulony na złe traktowanie zwierząt, więc takich żartów programowo nie rozumiem. 

Kocham psy także i nie licytujmy się kto bardziej, to żenująco infantylne.

Obecnie mam dwa (mój jamnik szorstkowłosy i coton de Tulear - żony). Z poprzednią jamniczką jeździłem na narty, cudowny eksterier budziła zachwyt na spacerach. Południowi Tyrolczycy znają się na psach. Zostawała na kilka godzin w apartamencie tak jak zostawała w domu sama jak idziemy do pracy.

A teraz łopatologicznie; Zadałem tylko pytanie dotyczące zwrotu "zachodnie cywilizacje".

Po pierwsze nie rozumiem liczby mnogiej - ile to tych cywilizacji zachodnich mamy.

Po drugie w krajach tzw. zachodu nie wszędzie psy traktuje się dobrze.

A intencją właściciela apartamentu piszącego, że nie można ich zostawiać psów samych w pokojach jest nie miłość do zwierząt a miłość do pieniędzy i spokoju, bo są różne psy także źle ułożone, hałasujące niszczące itd.

#6 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
65
  • Bielsko-Biała

Napisano 29 grudzień 2018 - 11:53

Kocham psy także i nie licytujmy się kto bardziej, to żenująco infantylne.

Obecnie mam dwa (mój jamnik szorstkowłosy i coton de Tulear - żony). Z poprzednią jamniczką jeździłem na narty, cudowny eksterier budziła zachwyt na spacerach. Południowi Tyrolczycy znają się na psach. Zostawała na kilka godzin w apartamencie tak jak zostawała w domu sama jak idziemy do pracy.

A teraz łopatologicznie; Zadałem tylko pytanie dotyczące zwrotu "zachodnie cywilizacje".

Po pierwsze nie rozumiem liczby mnogiej - ile to tych cywilizacji zachodnich mamy.

Po drugie w krajach tzw. zachodu nie wszędzie psy traktuje się dobrze.

A intencją właściciela apartamentu piszącego, że nie można ich zostawiać psów samych w pokojach jest nie miłość do zwierząt a miłość do pieniędzy i spokoju, bo są różne psy także źle ułożone, hałasujące niszczące itd.

Gratuluję w takim razie. Ja nie mam psów po to, żeby się nimi chwalić na spacerach, tylko prowadzę foster home dla psów odebranych po różnych przejściach, w większości przypadków koszmarnie brzydkich. To jak sądzę kończy naszą rozmowę. 

#7 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
581
  • Szczecin

Napisano 29 grudzień 2018 - 12:18

Gratuluję w takim razie. Ja nie mam psów po to, żeby się nimi chwalić na spacerach, tylko prowadzę foster home dla psów odebranych po różnych przejściach. To jak sądzę kończy naszą rozmowę. 

Chłopie skąd w Tobie tyle kompleksów ? Wyluzuj.

Jak sobie poprawiasz samopoczucie tym foster home  :o  to współczuję. To można ładnie nazwać po polsku.

Widzę, że nie pochwalisz się tym jakie to "zachodnie cywilizacje" tak ci imponują.

#8 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
65
  • Bielsko-Biała

Napisano 29 grudzień 2018 - 12:23

Chłopie skąd w Tobie tyle kompleksów ? Wyluzuj.

Jak sobie poprawiasz samopoczucie tym foster home  :o  to współczuję. To można ładnie nazwać po polsku.

Widzę, że nie pochwalisz się tym jakie to "zachodnie cywilizacje" tak ci imponują.

Moje samopoczucie jest świetne i na pewno nie jesteś partnerem do rozmowy na ten temat. Nie zaśmiecaj wątku, w którym kolega pytał o miejscówkę we Włoszech. Czy trolling który uprawiasz jest typowy dla tego forum, czy jedynie dla Twojej pisaniny? 

#9 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
581
  • Szczecin

Napisano 29 grudzień 2018 - 13:00

Ocenę kto kim jest pozostawiam innym czytającym.