Skocz do zawartości

Śmig,skręt równoległy NW,carving


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Przejdź na sinusy jak w rowerze : )

Tangens to przereklamowana sprawa :D Nie mam pojęcia jak by to normalnie pomierzyć : )

45 stopni to piekielnie stromo szczególnie jak spora ekspozycja. Jak jest się gdzie zatrzymać to po prostu stromo.

sinus czy tangens jeden czort wystarczy ze kat maly; no ale tu mamy same strome zbocza:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

No cóż po odbyciu za krótkich lekcji u forumowego instruktora Adama Widucha, czas na choć małą refleksję...

 

Najważniejsza jest taka - korzystać, brać takowe lekcje, bo nawet jedna godzina spędzona z odpowiednią osobą bardzo pomaga i może przenieść Twoją jazdę na kolejny, wyższy szczebel. 

 

Kolejna....zbyt często, za mocno komplikujemy jazdę poprzez wpisywanie różnych teorii, które w głowie początkujących, a może i średnio jeżdżących powodują potrzebę rozmyślania o zbyt dużej ilości rzeczy.

 

Dziś np. jedno zdanie od Adama dało mi więcej niż kilka zjazdów...otóż ja muszę być świadomym, ja muszę potrafić siebie zweryfikować (przynajmniej w jakimś fragmencie umiejętności). Sama jazda z instruktorem na stoku, to jedno. jednak nie mniej ważna i mega  pomocna jest rozmowa z nim w czasie jazdy...kanapą w górę ;) .

 

Co dalej? W czasie najbliższego wyjazdu skupienie się na uzyskanych wskazówkach i praca nad wskazanymi elementami. Tak jak po ostatnim marcowym wyjeździe, miałem doła, tak po obecnym pobycie w Zwardoniu i możliwości obcowania z Adamem jestem mega zmotywowany i pełen entuzjazmu. Mam nadzieję, że po 25 stycznia będę mógł na swoim profilu dopisać uczciwą 3 w dziale umiejętności  :rolleyes: . Jak się uda, poproszę kogoś o sfilmowanie swoich poczynań do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie wiele zrozumieć i wiele tolerować ale są pewne granice których nie przekraczam. Skrętu z poszeżenia kątowego nie wolno stosować na stokach o średnim i dużym nachyleniu. To jest skręt przyśpieszający a nie oporowy. W każdej chwili i na każdym stoku jestem w stanie to udowodnić. Ta ewolucja w chwili obecnej jest jedynie ćwiczeniem a nie odrębną ewolucją

Spieracie sie o to co na filmie? Nie trzeba. Ten skret wykonuje bardzo czesto poza trasa w terenie stromym i usianym przeszkodami(wystajace skaly/skalki) miedzy ktorymi musze sie bezszelstnie przecisnac/przejechac. Ma jedna wazna zalete, ze umozliwia bardzo wolna jazde. Ten gostek na filmie plata sie z pokazem. Predkosc jazdy reguluje katem odstawionej narty. Jezeli narta ma dziob poza linia spadku stoku co nie jest trudne do wykonania to przechodzac na nia mam zadane przyspieszenie abo zaraz je w razie potrzeby trace. Radze to wypraktykowac i wtedy pisac.
Skret z poszerzenia katowego to nic innego jak rozwiniecie najprostrzego/najpopularniejszego skretu p.t. "krystiannia z oporu narta gorna"
https://youtu.be/_BoHnTFZHL0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...