Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla mamy - poziom 5?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 pajaczek

pajaczek

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2013
0

Napisano 19 grudzień 2018 - 16:51

Cześć,

chciałbym kupić mamie nowe narty, ponieważ jej poprzednie są już dosyć stare. Były to Fischery Vission affair z sezonu 05/06, 150cm. Mama ma 54 lata, jeździ od około 15 lat, co roku na tydzień w góry pojeździć rekreacyjnie na nartach. Umię bez problemu skrecać i zjeżdżać. Nie ma aspiracji by być zawodowcem ani do jakieś super szybkiej jazdy. Typowa spokojna jazda 4fun po wyznaczonych trasach, głównie niebieskich lub czerwonych (zależy jak bardzo czerwona jest czerwona). Czarnych unika.

1. Kobieta
2. 54 lata
3. 55kg? coś koło tego
4. 164cm
5. 15 sezonów, po tydzień co roku
6. Oceniłbym jej umiejętności na "5". Typowa rekreacyjna, turystyczna, bezpieczna jazda po niebieskich trasach lub łagodnych czerwonych. 
7. Jakie masz buty ? ( FLEX )

Jak znajdę to napiszę. 
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ?

Fischer Vision affair, 150cm, 05/06. Co do wrażeń, to ciężko jest mi coś powiedzieć. Mama pewnie nie ma porównania z innymi modelami, bo na tych jeździła co roku od 13 lat, więc pewnie jeździło jej się "normalnie".
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy?

Promień nie mam pojęcia. Szybkość pewnie raczej ta z tych wolniejszych, bezpieczniejszych? 
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) 

Najczęściej jeździ na narty do włoch, wybiera tylko oznaczone niebieskie, czasami czerwone trasy. Czarnych unika bo się boi/ nie lubi, ale jak musi to sobie poradzi i zjedzie pługiem nawet z tych bardziej stromych.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo )

Turystycznie, z doskonaleniem techniki. Czasami idzie na jakieś zajęcia z instruktorem by się czegoś nowego nauczyć, ale na szybkości jej nie zależy, bo się po prostu boi.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ?

7 dni w sezonie, ale kondycyjnie chyba nie jest źle. Jeździ sporo na rowerze.
13. Możliwości finansowe 

Około 2k.

Proszę o pomoc, bo kompletnie nie znam się na modelach nart, a sprzedawcom w sklepie nie zawsze ufam. Jakbyście znali jakiś sklep w trójmieście, z prawdziwymi specjalistami od nart to poproszę o nazwę :). Jest ich sporo i nie wiem do którego się wybrać. 

Pozdrawiam

#2 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1671 postów
  • Na forum od: 01.2015
1123
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 19 grudzień 2018 - 16:56

Każda damska narta o profilu slalomowym  wzrost 155

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#3 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 02.2016
545
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 19 grudzień 2018 - 19:41

Poczytaj w tym dziale bo było kilka razy:

Dla przykładu wątki:

Head Super Joy vs Volkl Flair

Narty dla kobiety

Masz tam podane konkretne modele.

--

Mens sana in corpore sano.

Pozdrawiam. Piotr.

#4 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 19 grudzień 2018 - 21:05

Jako, że Twoja mama jest w moim wieku to kupiłbym jakieś lekkie i ładne nartki w długości jak dotychczas  :D 

Chyba, że jest prawdziwym sportowcem z natury i wymiata to wtedy rzeczywiście jakaś slalomka 155 cm.

Ale generalnie to unikał bym niespodzianek i dobrze zakup skonsultował.

#5 pajaczek

pajaczek

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2013
0

Napisano 20 grudzień 2018 - 03:15

Jako, że Twoja mama jest w moim wieku to kupiłbym jakieś lekkie i ładne nartki w długości jak dotychczas  :D

Chyba, że jest prawdziwym sportowcem z natury i wymiata to wtedy rzeczywiście jakaś slalomka 155 cm.

Ale generalnie to unikał bym niespodzianek i dobrze zakup skonsultował.

Nie nie nie, żadnym sportowcem :D. Spokojna bezpieczna jazda, po oznaczonych stokach by podziwiać widoki :P

#6 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
  • Na forum od: 01.2017
906
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 20 grudzień 2018 - 03:43

Nie nie nie, żadnym sportowcem :D. Spokojna bezpieczna jazda, po oznaczonych stokach by podziwiać widoki :P

Moze my curv (ew my turn i dobierz taliowanie podobne) nadal fischera
https://www.skionlin...zetu,narty.html

#7 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
  • Na forum od: 11.2010
303
  • Pomorze

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:37

Można by się zastanowić,czemu kobieta po 15 latach jazdy w tym lekcjach z instruktorem boi się mocno czerwonych i czarnych tras-może dlatego,że do tej pory miała typowe tektury,które nie dawały jej żadnego poczucia kontroli nad tym,co robi?

Jeżeli chcesz być dobrym synkiem,to kup mamie jakieś porządne deski,w okolicach 160 cm długości (minimalnie 155).Nie typowo sportowe (race),ale damskie z grupy High Performence.Jeszcze kobieta nie stoi nad grobem i ma szanse poprawić swoje umiejętności,żeby cieszyć się narciarskimi wyjazdami w pełni,a nie drżeć przed trasą,bo ma czarny kolor,.A miękka,damska deska dla początkujących skutecznie jej to uniemożliwi.

Z tych,co oglądałam to polecam Atomic Cloud 12:raczej 161 (choć jest też 154),najbliższa w parametrach (taliowanie) do tej poprzedniej,bardzo wysoko w rankingach typu WordSki test,bardzo chwalona przez panie użytkujące  i do tego ładna (choć tu wchodzą już kwestie gustu... ).Salomon S/Max W Blast 155 lub160 cm i Fischer My Curv fajne ,ale mają nieco inne taliowanie.Voelkl  moim zdaniem trochę zbyt się cenią (za drogie)-mówię o tym najwyższym damskim modelu-Flair SC E.

• Harpia podziękował za tę wiadomość

#8 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1135 postów
  • Na forum od: 02.2009
663
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:57

Można by się zastanowić,czemu kobieta po 15 latach jazdy w tym lekcjach z instruktorem boi się mocno czerwonych i czarnych tras-może dlatego,że do tej pory miała typowe tektury,które nie dawały jej żadnego poczucia kontroli nad tym,co robi?

Są ludzie, którzy nie mają najmniejszej ochoty grzać na czerwonych i czarnych wylodzonych stokach a przyjemność czerpią z obcowania z przyrodą, zapierających dech w piersiach widoków, powietrza, knajpek, socjalizacji i oderwania od szarej codzienności. Tu nie ma co uszczęśliwiać na siłę.

Jeżeli chcesz być dobrym synkiem,to kup mamie jakieś porządne deski,w okolicach 160 cm długości (minimalnie 155).Nie typowo sportowe (race),ale damskie z grupy High Performence

To chyba bardzo dobra rada. Tylko nie za twarde. 

• sstar podziękował za tę wiadomość

#9 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:59

To chyba nie do końca takie znowu tektury:
https://www.skionlin...ffair,1464.html
Polecane my curv bo jednak podobnie taliowane, no i zaufanie do marki.
Kwestia wyboru tras to także psychika.
Wkg dobrze podsumowal temat.
Lata mnożymy przez dni. Co do high performance to dobry typ.

#10 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
303
  • Pomorze

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:59

Są ludzie, którzy nie mają najmniejszej ochoty grzać na czerwonych i czarnych wylodzonych stokach a przyjemność czerpią z obcowania z przyrodą, zapierających dech w piersiach widoków, powietrza, knajpek, socjalizacji i oderwania od szarej codzienności. Tu nie ma co uszczęśliwiać na siłę.

Nie chodzi o "grzanie",tylko spokojne jeżdżenie bez lęku i stresu,że polegnę.

#11 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 20 grudzień 2018 - 13:03

Nie chodzi o "grzanie",tylko spokojne jeżdżenie bez lęku i stresu,że polegnę.

No i spokojnie sobie jeździ pani po niebieskich i niektórych czerwonych, bez lęku i stresu.
  • wkg podziękował za tę wiadomość

#12 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1135 postów
  • Na forum od: 02.2009
663
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 20 grudzień 2018 - 13:26

Moja Pani akurat przy wzroście 170 wybrała Super Joy 158. Objeździła kilka różnych, wsiadła na te i nie było dalej rozmowy. Tzn wsiadła na 153 cm, po długich namowach zgodziła się niechętnie na spróbowanie 158 i przy nich zostaliśmy. Pytam, jak się jeździ na dłuższych: Hmmm ... na początku trochę musiałam uważać, żeby mi dzioby nie zachodziły na siebie ale potem OK. A jak długi był ten początek ? Aaaa, kilka skrętów. Na spróbowanie 163cm juz się nie dała namówić, zapłaciła i po zawodach. Trochę szkoda, bo widać było, że na dłuższych o wiele pewniej się czuje.

No, to córka pozazdrościła i też spróbowała. Córka z tych co to sie nie boją - zodiakalny Byk - alleluja i do przodu, jeździ imho za szybko i za pewnie, gdzie tylko może to na krawędziach 171 wzrostu, koło 55 kg wagi. Ma Supershape Magnum. Powiedziała, że na Super Joyach fajniej bo lepiej trzymają krawędź i są łatwiejsze. 

W którymś z wątków ktoś napisał, że  w nich nie ma drewna. No nie ma. Kobieta 55kg wagi jeżdżąca tydzień w roku nie dorżnie ich przez wiele lat a przynajmniej są lekkie. Że klepią dziobami przy szybszej jeździe. Córka przy 60-70 km/h jakoś nie narzekała a pani pewnie tych szybkości nie rozwinie. 

Piszę o Headach bo innych damskich w akcji z bliska nie widziałem.

• sstar podziękował za tę wiadomość

#13 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1671 postów
  • Na forum od: 01.2015
1123
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 20 grudzień 2018 - 14:52

Jeżeli chcesz być dobrym synkiem,to kup mamie jakieś porządne deski,w okolicach 160 cm długości (minimalnie 155).Nie typowo sportowe (race),ale damskie z grupy High Performence.Jeszcze kobieta nie stoi nad grobem i ma szanse poprawić swoje umiejętności,żeby cieszyć się narciarskimi wyjazdami w pełni,a nie drżeć przed trasą,bo ma czarny kolor,.A miękka,damska deska dla początkujących skutecznie jej to uniemożliwi.

Z tych,co oglądałam to polecam Atomic Cloud 12:raczej 161 (choć jest też 154),najbliższa w parametrach (taliowanie) do tej poprzedniej,bardzo wysoko w rankingach typu WordSki test,bardzo chwalona przez panie użytkujące  i do tego ładna (choć tu wchodzą już kwestie gustu... ).Salomon S/Max W Blast 155 lub160 cm i Fischer My Curv fajne ,ale mają nieco inne taliowanie.Voelkl  moim zdaniem trochę zbyt się cenią (za drogie)-mówię o tym najwyższym damskim modelu-Flair SC E.

Ja bym tutaj żadnej teorii spiskowej się nie dopatrywał. Dojrzała kobieta potrafiąca sobie rekreacyjnie radzić na trasach - najwyraźniej ma jakąś blokadę ale uwierz mi nie jest to nic nadzwyczajnego a raczej pewna norma. - dużo zależy od charakteru i aspiracji. Przy takiej częstotliwości jazdy na nartach w połączeniu z instruktorem daje wynik 3 do przodu w sezonie i 2 do tyłu na początku następnego. Ważne że jest zabawa i miło spędzony czas. 

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#14 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
303
  • Pomorze

Napisano 20 grudzień 2018 - 15:30

Ja bym tutaj żadnej teorii spiskowej się nie dopatrywał. Dojrzała kobieta potrafiąca sobie rekreacyjnie radzić na trasach - najwyraźniej ma jakąś blokadę ale uwierz mi nie jest to nic nadzwyczajnego a raczej pewna norma. - dużo zależy od charakteru i aspiracji. Przy takiej częstotliwości jazdy na nartach w połączeniu z instruktorem daje wynik 3 do przodu w sezonie i 2 do tyłu na początku następnego. Ważne że jest zabawa i miło spędzony czas. 

Ależ nie musisz mnie przekonywać-wiem doskonale z autopsji,bo sama należę prawie dokładnie do tej grupy pań o której rozmawiamy..Proponuję się tylko spokojnie zastanowić,czy blokada o której mówimy,nie wynika z niedostatków sprzętowych-u mnie dokładnie tak było.Oprócz jakiej takiej techniki i objeżdżenia dama potrzebuje jeszcze sprzętu do którego ma się zaufanie.Kiepska narta tego nie zapewni.

#15 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 20 grudzień 2018 - 15:36

Ależ nie musisz mnie przekonywać-wiem doskonale z autopsji,bo sama należę prawie dokładnie do tej grupy pań o której rozmawiamy..Proponuję się tylko spokojnie zastanowić,czy blokada o której mówimy,nie wynika z niedostatków sprzętowych-u mnie dokładnie tak było.Oprócz jakiej takiej techniki i objeżdżenia dama potrzebuje jeszcze sprzętu do którego ma się zaufanie. Kiepska narta tego nie zapewni.

Zobaczyłaś parametry tej narty? Zobacz.
To nie jest katastrofa. Napisz może na czym jeździsz? U mnie z kolei na początek była tragedia jeśli chodzi o sprzęt, ale nadrabialem odwaga i jako taką sprawnością, tak że na 156 plastikach jeździłem po czarnych. Nie demonizowalbym sprzętu.
  • jag24 podziękował za tę wiadomość

#16 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
303
  • Pomorze

Napisano 20 grudzień 2018 - 15:48

Zobaczyłaś parametry tej narty? Zobacz.
To nie jest katastrofa. Napisz może na czym jeździsz? U mnie z kolei na początek była tragedia jeśli chodzi o sprzęt, ale nadrabialem odwaga i jako taką sprawnością, tak że na 156 plastikach jeździłem po czarnych. Nie demonizowalbym sprzętu.

Zobaczyłam.Niezupełna tektura,ale prawie.Na takich każdy skrawek lodu i stromizna jest walką o życie.A uniknąć się tego w stu procentach przy normalnym korzystaniu z tras nie da.

Ani ja,ani pani z wątku na pewno nie nadrobi ani odwagą,ani sprawnością.Tym bardziej potrzebuje solidnego sprzętu.

• Harpia podziękował za tę wiadomość

#17 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 21 grudzień 2018 - 02:40

Zobaczyłam.Niezupełna tektura,ale prawie.Na takich każdy skrawek lodu i stromizna jest walką o życie.A uniknąć się tego w stu procentach przy normalnym korzystaniu z tras nie da.

Ani ja,ani pani z wątku na pewno nie nadrobi ani odwagą,ani sprawnością.Tym bardziej potrzebuje solidnego sprzętu.

Jaka niezupełnie? Rdzeń drewniany i tyle.
Walka o życie to muldy i lod, ostrzenie dowolnej narty pomaga i już.
  • jag24 podziękował za tę wiadomość

#18 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
303
  • Pomorze

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:26

Jaka niezupełnie? Rdzeń drewniany i tyle.
Walka o życie to muldy i lod, ostrzenie dowolnej narty pomaga i już.

Ten drewniany rdzeń w tej narcie to chyba wióry drewniane...Jeśli polecany jest dla rekreacyjnych narciarek,a pasujące do nich buty mają flex 60 to sorry...

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#19 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:59

Ten drewniany rdzeń w tej narcie to chyba wióry drewniane...Jeśli polecany jest dla rekreacyjnych narciarek,a pasujące do nich buty mają flex 60 to sorry...

Skąd info o wiorach? Polecany jest średniozaawansowanym. Co to znaczy pasujące do nich buty? Mam wrażenie, że do swego przekonania dorabiasz teorie.

#20 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
303
  • Pomorze

Napisano 21 grudzień 2018 - 23:14

Skąd info o wiorach? Polecany jest średniozaawansowanym. Co to znaczy pasujące do nich buty? Mam wrażenie, że do swego przekonania dorabiasz teorie.

Ze strony skionline- a co dla Ciebie znaczy info "rdzeń drewniany z różnych rodzajów drewna" obok "super lekki rdzeń"?Na tej stronie jest też informacje jakie buty polecają to tych nart-właśnie o flexie 60 .Rzeczywiście dla średniozaawansowanych?

I owszem,dla mnie narta "dla średniozaawansowanych" to narta de facto dla początkujących,bo ta dla początkujących do niczego się nie nadaje (może na oślą łączkę).