Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Regulacja kąta nachylenia cholewki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 body

body

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2011
0
  • Umiejętności: 6

Napisano 11 grudzień 2018 - 15:23

Cześć, wracam po prawie 7 latach przerwy. Mam nadzieję że teraz będę zdecydowanie częściej się udzielał. 

Zapewne sporo z was orientuje się w modyfikowaniu sprzętu. Jakiś czas temu kupiłem buty Nordica GPX 130, po pierwszych kilkunastu zjazdach okazało się że są zbyt twarde. Stąd też moje pytanie czy w przypadku tych butów wystarczy odkręcić jedną lub dwie tylne śruby żeby zredukować flex? 

#2 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 11 grudzień 2018 - 17:36

Cześć, wracam po prawie 7 latach przerwy. Mam nadzieję że teraz będę zdecydowanie częściej się udzielał. 

Zapewne sporo z was orientuje się w modyfikowaniu sprzętu. Jakiś czas temu kupiłem buty Nordica GPX 130, po pierwszych kilkunastu zjazdach okazało się że są zbyt twarde. Stąd też moje pytanie czy w przypadku tych butów wystarczy odkręcić jedną lub dwie tylne śruby żeby zredukować flex? 

To w końcu kąt czy flex? Na Flex to może lżejsze zapięcie buta i power strap. Na kąt, spoiler. W Tecnica po wykręceniu tylnych śrub pakuje się tam plastikowe zaślepki (1 lub 2) to chyba w sumie wszędzie powinno zadziałać.

#3 laazygod

laazygod

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 12.2018
0

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:15

To w końcu kąt czy flex? Na Flex to może lżejsze zapięcie buta i power strap. Na kąt, spoiler. W Tecnica po wykręceniu tylnych śrub pakuje się tam plastikowe zaślepki (1 lub 2) to chyba w sumie wszędzie powinno zadziałać.

Oczywiście chodzi mi o zmniejszenie flex-u. W takim razie spróbuję wykręcić

#4 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 441 postów
  • Na forum od: 02.2013
203
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:21

W czym przeszkadza Ci? po czy sądzisz, że flex jest zbyt wysoki?

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka