Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Suszarki/grzałki do butów narciarskich

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:44

Pot raczej nigdy nie pachnie dobrymi perfumami :P

Pot w zasadzie nie ma zapachu. Dopiero po czasie jak zajmą się nim bakterie to zaczyna waniać. Ale na tej zasadzie to można powiedzieć że pieczona szynka śmierdzi bo po trzech dniach poza lodówką ciężko do niej podejść.

#22 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2013
202
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 23 grudzień 2018 - 17:28

Podpinam się pod temat - po zakupie butów dostałem informację żeby nie korzystać z suszarek ze względu na to, że botek/skorupa mogą się zniekształcać, natomiast po wyguglaniu jest sporo produktów z termostatem. Może ktoś z kolegów ma informacje jaka temperatura jest "bezpieczna" dla buta? 50st?

Przeginają z tym przegrzaniem. Suszarka o ktorą się tu rozchodzi ma elasyczne rury które ja osobiście wkładam 5 cm w cholewkę buta i puszczam ciepłe powietrze na ok. 20 min. But jest po tym zabiegu suchy jak wiór. Żadnych termostatów do tego nie trzeba. Gwarantuje, że nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na skorupę. Chodzi oczywiście o ten Julowy model, innych nie znam.

• Matyss podziękował za tę wiadomość

#23 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 513 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 23 grudzień 2018 - 20:29

Przeginają z tym przegrzaniem. Suszarka o ktorą się tu rozchodzi ma elasyczne rury które ja osobiście wkładam 5 cm w cholewkę buta i puszczam ciepłe powietrze na ok. 20 min. But jest po tym zabiegu suchy jak wiór. Żadnych termostatów do tego nie trzeba. Gwarantuje, że nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na skorupę. Chodzi oczywiście o ten Julowy model, innych nie znam.

stary model nie miał regulacji temperatury i był na jedną parę - nowy model ma regulacje temperatury i jest na dwie pary butów..

Regulacja może się przydać w przypadku np rękawiczek - lub innego rodzaju butów... 

#24 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
35

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:06

Model siermiężny na dwie pary butów w wersji zrób to sam.

Załączone miniatury

• IMG_20190115_192938-1200x1600.jpg
  • IMG_20190115_193536-1200x1600.jpg

#25 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2106 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:10

Hiper!!! Zwłaszcza na wynos, gdy nie będzie kosztów pobory napięcia przez kilka godzin!!!

Dobrze byłoby jakiś zminiaturyzowany ( na potrzeby wyjazdów) model wymodzić.

Dasz radę?????

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#26 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
35

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:41

Z kosztami poboru bym nie przesadzał. Po 15-20 min buty suche, nie koniecznie ciągłego dzialania. Używam w domu ale na wyjazd biorę bo czasem jak późno wracam to w suszarni brak miejsc. A do transportu przecież można rozłożyć na dowolnie wiele części składowych.
Pewnie jak bym trafił tą suszarkę z Jula poniżej 100 na promocji to bym nie kombinował. Ale wcześniej nie wiedziałem że takie są a w młodości oglądałem Adama Słodowego.

Poza tym co tu miniaturyzowac. Na wyjeździe chyba w miniaturowych butach nie jeździsz. Mniejszy model można zrobić na jedną parę.

Ale proszę bardzo.

Załączone miniatury

• IMG_20190115_204739-1200x1600.jpg

#27 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2106 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 15 styczeń 2019 - 21:16

You are great!!

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#28 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6526 postów
  • Na forum od: 02.2008
4677
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 15 styczeń 2019 - 22:39

Suszarka ma zablokowany termik? W takim układzie powinna wyłączyć się po kilku sekundach...

#29 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
  • Na forum od: 12.2010
845
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 15 styczeń 2019 - 22:40

Nie przepala się ta suszarka ? Patent mi się podoba :)

Stopka zastępcza.

#30 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
35

Napisano 15 styczeń 2019 - 22:46

Suszarka chodzi na chłodnym biegu. Max temperatury w butach to po jakimś czasie ok 52st. Także nie ma co się wyłączać o ile a wlot suszarki nie wejdzie gorące powietrze. Suszarki w których temperatury jest wyższa mogą uszkodzić buty, także nie każda się nada. Widziałem że ludzie montują do takich patentów jakieś komputerowe wiatraki 12 czy tam 220v a nie suszarki. Chłodnym w końcu też wysuszy. Ważne żeby był ruch w interesie.

Mnie raczej chodziło o wykorzystanie tego co mam pod ręką. Jak miał bym kupować wiatraki i je montować to kupił bym gotowca.

#31 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 01.2017
17
  • Umiejętności: 7
  • Norwegia

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:17

mam ormiornice

zabieram nawet z podroze, bo choc zabiera troche miejsca (tylko skrzynka bo te ramiona to jak harmonijka i mozna je zloyzc) ale lekka lak piorko.

Poza tym ogrzewana podloga a na wyjazdach tez kaloryfery. Wazne by wyjac caly but wewn i wkladke :)

#32 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
17
  • Norwegia

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:19

mam ormiornice

zabieram nawet z podroze, bo choc zabiera troche miejsca (tylko skrzynka bo te ramiona to jak harmonijka i mozna je zloyzc) ale lekka lak piorko.

Poza tym ogrzewana podloga a na wyjazdach tez kaloryfery. Wazne by wyjac caly but wewn i wkladke :)

osmiornica cb7f4bfafbf0a5c9d6365bfa5db5dd7f-image.j

#33 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
17
  • Norwegia

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:20

Z kosztami poboru bym nie przesadzał. Po 15-20 min buty suche, nie koniecznie ciągłego dzialania. Używam w domu ale na wyjazd biorę bo czasem jak późno wracam to w suszarni brak miejsc. A do transportu przecież można rozłożyć na dowolnie wiele części składowych.
Pewnie jak bym trafił tą suszarkę z Jula poniżej 100 na promocji to bym nie kombinował. Ale wcześniej nie wiedziałem że takie są a w młodości oglądałem Adama Słodowego.

Poza tym co tu miniaturyzowac. Na wyjeździe chyba w miniaturowych butach nie jeździsz. Mniejszy model można zrobić na jedną parę.

Ale proszę bardzo.

Wyjmil but wewn. i wkladke. Wyschna szybciej :)

#34 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
17
  • Norwegia

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:24

Czemu nie wyjmujecie buta wewn do suszenia? Przeciez jak nie ma pospiechu a w pokoju cieplo to wyschnie w ciagu kilku godzin. Polozenie na kaloryferze przyspiesza proces

#35 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 408 postów
  • Na forum od: 03.2009
251
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:51

Po każdej jeździe wyciągam botki ze skorupy i na kaloryfer.

Nie używam żadnych badziewi typu grzałki.

• noriska podziękował za tę wiadomość

#36 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 513 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:57

Po każdej jeździe wyciągam botki ze skorupy i na kaloryfer.

Nie używam żadnych badziewi typu grzałki.

a możesz wyjaśnić szerzej czemu suszarka to badziew ??

Ja osobiście nie susze butów na kaloryferze bo uważam że botek najnormalniej niszczy się od wyciągania i wciskania do skorupy.

Pozatym na kaloryferze ciepło działa punktowo i może doprowadzić do zdeformowania buta. Wiele zależy od materiału, niemniej jednak może się tak zdarzyć

#37 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 408 postów
  • Na forum od: 03.2009
251
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 18 styczeń 2019 - 16:05

Nic sie nie zdeformuje, cały czas tak robię, dodatkowo skorupa też ląduje na kaloryferze.

Jeśli się nie wyciągnie botka ze skorupy, to po tygodniowej jeździe jest od cholery wody w skorupie i żadna grzałka tego nie usunie co skutkuje smrodem z buta (zapach wypożyczalni).

Swoją drogą, muszę wyciągać botka bo inaczej nie założę skorupy ani jej nie ściągnę.

• pawelb91 podziękował za tę wiadomość

#38 Mariusz 93

Mariusz 93

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 12.2018
0

Napisano 23 styczeń 2019 - 03:12

Jeśli chodzi o suszarki wewnętrzne z ozonem to chwyt marketingowy. Produkcja ozonu na poziomie 20mg/h, gdzie o skutecznym ozonowaniu można mówić przy 5g/h.
Zapewne z diodą UV jest podobnie, ale do sprawdzenia.
Patent kolegi z suszarką do włosów:
Proponuje zamiast rurek/kształtek pcv wykorzystać zwykły peszel (nie rozcięty). Zostaje tylko kwestia wymyślenia odpowiedniej przejściówki od suszarki na 2/4 peszele.

#39 Harnas

Harnas

Użytkownik

• Pip
  • 65 postów
  • Na forum od: 12.2008
17
  • Katowice

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:58

Jeśli chodzi o suszarki wewnętrzne z ozonem to chwyt marketingowy. Produkcja ozonu na poziomie 20mg/h, gdzie o skutecznym ozonowaniu można mówić przy 5g/h.
Zapewne z diodą UV jest podobnie, ale do sprawdzenia.

To zwykła dioda, a nawet jakby była UV, to nie ma możliwości by nią oświetlić całe wnętrze buta. Poza tym UV nie przeniknie w głąb botka.

Promieniami UV sterylizuje się czystą wodę, bez osadów.

#40 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
17
  • Norwegia

Napisano 23 styczeń 2019 - 12:51

a możesz wyjaśnić szerzej czemu suszarka to badziew ??

Ja osobiście nie susze butów na kaloryferze bo uważam że botek najnormalniej niszczy się od wyciągania i wciskania do skorupy.

Pozatym na kaloryferze ciepło działa punktowo i może doprowadzić do zdeformowania buta. Wiele zależy od materiału, niemniej jednak może się tak zdarzyć

Botki po to sa wyciagane by je wyciagac, najczesciej do suszenia. Jesli nie jezdzisz codziennie to nie musisz miec suszarek, wystarczy wyjac but wewn i polozyc w suchym przewiewnym miejscu do wysuszenia. Jesli jestes na wyjezdzie i jestes tylko raz na stoku w ciagu dnia, to tez nie potrzebujesz suszarki tylko suche miejsce* i wyjac butki a z butkow wkladke pod stope (pod wkladka tez sie gromadzi wilgoc). 

Jesli jezdzisz w dwoch lub kilklu turach - tzn. wracacsz i zdejmujesz buty a po godzinie znowu zakladasz to suszarka sie przyda.

Ba, nawet tam gdzie sa suszarki nascienne - wyjecie wkladki pomaga :)

* bylam na lodowcu w Norwegii i tam gdzie nocowalismy buty sie ukladalo na ogrzewanej podlodze w garazu a mokre ubrania wieszalo na linkach jak do prania - bez wyjecia botka but bylby cieply ale mokry….fuuuuj