Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Suszarki/grzałki do butów narciarskich

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz 93

Mariusz 93

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 12.2018
0

Napisano 08 grudzień 2018 - 01:11

Witajcie, tak jak w tytule chciałbym uzyskać kipka informacji na temat suszarek do butów narciarskich. Rozmaitych wariantów jest od groma. Postaram się zebrać wszystkie pytania w poniższej liście:
1) suszarka z UV czy ozonem?
2) suszarka z wentylatorem/bez ?
3)Czy spotkaliście się z suszarką wewnętrzna z wentylatorem ozonujaca ?
4) ozon/ UV w suszarkach- mit czy faktycznie się sprawdza?

Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję

#2 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 08 grudzień 2018 - 07:30

Nie chce mi się teoretyzować, więc powiem tylko że jestem zadowolonym kilkuletnim użytkownikiem tego modelu:
https://www.remsport...arm-p-2182.html
Nie wiem co pisać, bo porównania wielkiego nie mam, te suszą skutecznie i dość szybko.
Funkcja grzania z gniazdka w aucie jest super (choć wtedy pełnej mocy nie ma).

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

• Waldemur podziękował za tę wiadomość

#3 adam0928

adam0928

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
  • Na forum od: 09.2012
24

Napisano 08 grudzień 2018 - 15:53

Model z tego roku.
Wentylator, dioda UV, ozon.
Używam kilka lat. Jestem bardzo zadowolony.
  • CaperSKI podziękował za tę wiadomość

#4 adam0928

adam0928

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
24

Napisano 08 grudzień 2018 - 15:55

Model SB-6.

Załączone miniatury

• IMG_20181208_155006.jpg

• CaperSKI podziękował za tę wiadomość

#5 quanto1

quanto1

Użytkownik

• PipPip
  • 192 postów
  • Na forum od: 03.2016
52
  • Umiejętności: 1
  • Nowy Dwór Maz.

Napisano 08 grudzień 2018 - 18:08

Model SB-6.

adam0928 ile faktycznie czasu zajmuje suszenie butów oczywiście narciarskich.Właśnie widzę ze jest nowy model z ozonem i czy faktycznie to coś daje

#6 Mariusz 93

Mariusz 93

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 08 grudzień 2018 - 18:17

Przeglądając ofertę producenta stwierdzam że model sb-6 nie posiada opcji ozonowania.

#7 adam0928

adam0928

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
24

Napisano 08 grudzień 2018 - 22:59

Suszarka ze zdjęcia to tegoroczny model i ma ozon+O3 przepisane z opakowania. Wymieniam bo w poprzedniej po kilku latach padł wentylator.
Jak używam. Wieczorem po nartach suszarka do butów i rano gotowe. Ma termostat więc nie ma ryzyka uszkodzenia buta.

#8 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 08 grudzień 2018 - 23:38

Ostatnio zmontowalem pająka z rurek kanalizacyjnych 32mm do suszarki do włosow na dwie pary butów. Po 15 -20 minutowej sesji buty suche na wiòr. Suszarka puszczona oczywiscie na najzimniejszym biegu. Mierzyłem i temp nie przekracza 52 stopni.

#9 Mariusz 93

Mariusz 93

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 08 grudzień 2018 - 23:39

Suszarka ze zdjęcia to tegoroczny model i ma ozon+O3 przepisane z opakowania. Wymieniam bo w poprzedniej po kilku latach padł wentylator.
Jak używam. Wieczorem po nartach suszarka do butów i rano gotowe. Ma termostat więc nie ma ryzyka uszkodzenia buta.

Panie Adamie, wysłałem zdjęcie które wstawił Pan w powyższym poście do producenta/dystrybutora z zapytaniem. Nic nie wspomina on o ozonie.

Załączone miniatury

• xxxx.jpg

#10 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 09 grudzień 2018 - 08:49

Nie chce mi się teoretyzować, więc powiem tylko że jestem zadowolonym kilkuletnim użytkownikiem tego modelu:
https://www.remsport...arm-p-2182.html

Tez uzywam tego modelu i jestem naprawde zadowolony jesli chodzi o suszenie butow. Troche gorzej z ich zapachem - nie wiem czy tez macie taki problem, ale mimo ze susze buty zaraz po powrocie ze stoku, to nie pachna jakos ladnie. Macie jakis patent na to?

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#11 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3004 postów
  • Na forum od: 10.2011
8757
  • Umiejętności: 7

Napisano 09 grudzień 2018 - 08:56

Już pisałem w wątku o odgrzybianiu butów, odkazić 10% roztworem z formaliny. Zabija i grzyby i zapach. Botki włożyć do szczelnego worka plus jakaś starą szmatę albo gąbkę nasączoną roztworem formaliny (lepiej, by formalina nie stykała się z botkami, bo się mogą odbarwić w miejscu styku) i pozostawić na min. 24 godziny w temperaturze pokojowej. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#12 se7

se7

Użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
  • Na forum od: 03.2017
71

Napisano 12 grudzień 2018 - 20:34

Już pisałem w wątku o odgrzybianiu butów, odkazić 10% roztworem z formaliny. Zabija i grzyby i zapach. Botki włożyć do szczelnego worka plus jakaś starą szmatę albo gąbkę nasączoną roztworem formaliny (lepiej, by formalina nie stykała się z botkami, bo się mogą odbarwić w miejscu styku) i pozostawić na min. 24 godziny w temperaturze pokojowej. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A smród formaliny pozostanie. Pomijam kwestię formaldehydu, który jest niestety bardzo szkodliwy. Ozon w grzałkach to jest chwyt marketingowy, jak będę miał czas to zmierzę ile PPM daje po godzinie (skutecznie to jest >5PPM stężenie ozonu)

Chcecie szybką dezynfekcję z efektem likwidacji zapachu - tylko preparaty na bazie spirytusu. Co jest do dostania mogę podać na PW nie jestem handlowcem ale usługodawcą od 36lat. 

#13 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 513 postów
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 22 grudzień 2018 - 05:38

Osobiście używam suszarki do butów z Jula. Jest w formie dmuchawy
129 pln i cztery elastyczne rury do suszenia 2 par jednocześnie. Regulacja temperatury i czasu.
40-50 min i buty suchutkie. Dodatkowo za 39 pln można kupić przystawkę i zamiast 1 pary butów można suszyć 2 pary rękawiczek.

#14 alexa1

alexa1

Nowy użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 01.2007
6
  • Bydgoszcz

Napisano 22 grudzień 2018 - 23:39

129 pln i cztery elastyczne rury do suszenia 2 par jednocześnie. Regulacja temperatury i czasu.
40-50 min i buty suchutkie. Dodatkowo za 39 pln można kupić przystawkę i zamiast 1 pary butów można suszyć 2 pary rękawiczek.

Z tego marketu Jula tak?

#15 Harnas

Harnas

Użytkownik

• Pip
  • 65 postów
  • Na forum od: 12.2008
17
  • Katowice

Napisano 23 grudzień 2018 - 10:59

W mojej padła dioda. Wystarczyło wymienić diodę i działa zarówno wentylator jak i grzałka, bo są na jednym obwodzie.

To jest zwykła dioda, a nie żadna UV. Nawet jakby była UV to nie mogłoby skutecznie działać.

Tez uzywam tego modelu i jestem naprawde zadowolony jesli chodzi o suszenie butow. Troche gorzej z ich zapachem - nie wiem czy tez macie taki problem, ale mimo ze susze buty zaraz po powrocie ze stoku, to nie pachna jakos ladnie. Macie jakis patent na to?

Trzeba pozbyć się grzybicy stóp... temat rzeka. No i najlepiej byłoby wyrzucić zagrzybione buty, albo solidnie je zdezynfekować.

A smród formaliny pozostanie. Pomijam kwestię formaldehydu, który jest niestety bardzo szkodliwy. Ozon w grzałkach to jest chwyt marketingowy, jak będę miał czas to zmierzę ile PPM daje po godzinie (skutecznie to jest >5PPM stężenie ozonu)

Chcecie szybką dezynfekcję z efektem likwidacji zapachu - tylko preparaty na bazie spirytusu. Co jest do dostania mogę podać na PW nie jestem handlowcem ale usługodawcą od 36lat. 

Tak podejrzewałem, że tego ozonu za mało powstaje, bo producent się tym nie chwali.

Dlaczego nie możesz  polecić preparatu publicznie? Ludzie polecają narty, buty itp. i problemu nie ma.

#16 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2013
201
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 23 grudzień 2018 - 13:00

Również polecam, super urządzenie. Ja mam na jedną parę.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

#17 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 23 grudzień 2018 - 13:01

Trzeba pozbyć się grzybicy stóp... temat rzeka. No i najlepiej byłoby wyrzucić zagrzybione buty, albo solidnie je zdezynfekować.

Gdyby to, co piszesz bylo prawda, kazde buty by mi walily :P A to nie ma potwierdzenia w rzeczywistosci. Poza tym, zeby byl smrodek nie trzeba grzybicy; wystarczy zeby sie noga spocila, a to raczej standard (nie mowie tu o nadmiernej potliwosci) - gdyby tak nie bylo, suszenie butow byloby zbedne, bo zawsze bylyby idealnie suche nawet po calym dniu na stoku. Pot raczej nigdy nie pachnie dobrymi perfumami :P 

#18 Matyss

Matyss

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 02.2018
1
  • Umiejętności: 3
  • Żywiec/Gliwice

Napisano 23 grudzień 2018 - 14:43

Podpinam się pod temat - po zakupie butów dostałem informację żeby nie korzystać z suszarek ze względu na to, że botek/skorupa mogą się zniekształcać, natomiast po wyguglaniu jest sporo produktów z termostatem. Może ktoś z kolegów ma informacje jaka temperatura jest "bezpieczna" dla buta? 50st?

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#19 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 513 postów
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:33

Z tego marketu Jula tak?

Tak..

Temperaturę w nowym modelu można regulować więc bezpieczna dla butów.
Formowanie linera odbywa się jednak w temperaturach ponad 80 stopni więc ustawienie termostatu na powiedzmy 40-50 jest i bezpieczne i skuteczne..
Ja już tradycyjnej grzałki w formie ogórka na sznurku nie używam. Po powrocie z nart w 2-3 h można ogarnąć 4 pary butów i rękawiczek
  • alexa1 podziękował za tę wiadomość

#20 alexa1

alexa1

Nowy użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 01.2007
6
  • Bydgoszcz

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:40

[quote name="Piskoor" post="599949" timestamp="1545575620"]

Tak..

Temperaturę w nowym modelu można regulować więc bezpieczna dla butów.
Formowanie linera odbywa się jednak w temperaturach ponad 80 stopni więc ustawienie termostatu na powiedzmy 40-50 jest i bezpieczne i skuteczne..
Ja już tradycyjnej grzałki w formie ogórka na sznurku nie używam. Po powrocie z nart w 2-3 h można ogarnąć 4 pary butów

Dziękuję:)
Właśnie w moim mieście otwierają Julę:)