Skocz do zawartości

Narty dla początkującego (4/10)


kerad85

Rekomendowane odpowiedzi

No i jestem już po pierwszym szusowaniu w Białce Tatrzańskiej na nowym sprzęcie.

Narty Volkl RTM 75is + buty Nordica Sportmachine 100. Pierwsza godzina była ciężka. To raczej narty prowadziły mnie, a nie ja narty :D

 

Na szczęście później było coraz lepiej. Muszę przyznać, że narty są stabilne przy wysokich prędkościach, chociaż nie wiem, co dla zaawansowanych narciarzy oznaczają duże prędkości :) Moja dochodziła do 60 km/h.

 

Jeszcze czasami mam problemy z techniką i sterowaniem, ale to już są rzeczy, które trzeba dopracować.

 

Podsumowując, sprzęt jest ok, szusowanie daje duży frajdy. Kolejnym razem biorę instruktora, który poradzi jak pracować nad techniką jazdy.

Cześć

Super i ciesz się zabawą na nartach. Bardzo dobry zakup.

I jeszcze...

Prędkość nie jest wykładnikiem czegokolwiek na nartach zwłaszcza w normalnym ruchu narciarskim więc otrzeźwiej. Na razie jeszcze nic na nartach nie umiesz i szkoda by było odebrać sobie szansę nauczenia się porządnej jazdy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Warto zauważyć, że większośc producentów nie trzyma się kurczowo w jakiś sposób określanych długości.

 

Za radą Harpii wlazłem na stronę Elana i wypełniłem uczciwie kwestionariusz - wyszło, że optymalne dla mnie byłyby Amphibio 14 Ti w długości 172 (mam 175), ale jest tam też adnotacja: recommended lenght -15/0 cm.

 

Drugi wybór elanowego poradnika to model SL Fusion, gdzie wskazno 165. i znów, w pozycji recommended lenght jest notka: -20 /-5 cm

 

W trzecim przypadku, obniżyłem wcześniej wklepane parametry (poza wzrostem i płcią) i okazało się że kalkulator wytypował dla mnie narty Explore 10 Ti / 168 lub Explore 8  Ti / 176, przy czym w  obu tych modelach recommended lenght to: -15/-5 cm.

 

Jeśli ten przykład jest reprezentatywny, to okazuje się że Elan wcale nie zaleca nart zbyt krótkich .

 

Moim zdaniem, to nasi polscy narciarze widząc narty dłuższe jak wzrost -15 traktują je jako długie lub nawet bardzo długie ...

 

Mi wyszło dokładnie tak samo ; )

Olałbym te rady producentów - z oczywistych względów doradzają narty, które na pierwszy rzut oka dadzą efekt WOW a potem niech się dzieje wola boska i skrzypce : ) Albo takie, na których mają dobre marże.

Trochę tak, jak producenci aut którzy zalecają wymianę oleju po 30 000 km - niskie koszty eksploatacji. Po gwarancji wybuchają silniki ale wtedy to już wina kierowcy : D

Moda się zmieni i będą zalecać co innego.

 

Producenci natomiast powinni przysiąść fałdów i zamiast marketingowego bełkotu porządnie opisać narty które produkują. Bo trudno traktować poważnie to co wypisują ; (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...