Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

CUP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
  • Na forum od: 11.2007
7734
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:41

https://fakty.interi...-pa,nId,2743073

Bardzo ciekawy felieton Ziemkiewicza o emisji CO2, kosztach energii i demokracji a właściwie jej braku  :angry:

Przyjemnej lektury życzę.

Tylko, że to niestety dupek.

Pozdro

#42 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPip
  • 266 postów
  • Na forum od: 12.2009
83
  • Umiejętności: 5
  • Pyrlandia

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:57

Napiszcie proszę pierwsze wrażenie po zobaczeniu foto jak niżej......

Ja tam widzę PARĘ WODNĄ, nic więcej.

• p.e.t.e podziękował za tę wiadomość

#43 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 840 postów
  • Na forum od: 03.2008
554
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:59

Pozdro

Ma swoje poglądy, potrafi je uzasadnić. Jest inteligentnym i sprawnym warsztatowo dziennikarzem i pisarzem. Można się z nim zgadzać bądź nie zgadzać. Ale dlaczego zaraz "dupek" ? Uważasz że wolność w dyskusji polega na obrażaniu ?

• kamil.k podziękował za tę wiadomość

#44 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów
  • Na forum od: 02.2008
4616
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 21 grudzień 2018 - 23:32

Pozdro

To fakt niezaprzeczalny, ale całkiem sensowny dupek. W szczególności  w wersji pisanej.... 

#45 markiz69

markiz69

Użytkownik

• PipPip
  • 163 postów
  • Na forum od: 12.2017
86

Napisano 21 grudzień 2018 - 23:39

https://fakty.interi...-pa,nId,2743073

Bardzo ciekawy felieton Ziemkiewicza o emisji CO2, kosztach energii i demokracji a właściwie jej braku  :angry:

Przyjemnej lektury życzę.

Zaiste strasznie ciekawy felieton. 

Struktura kosztów produkcji prądu jest jak taki kwiatek rozłożysty.

Na samym dole są konkrety, a im wyżej tym banda darmozjadów narasta w tempie logarytmicznym.

Łącznie z tym Ziemkiewiczem, który jakimś cudem w artykule o takiej tematyce jest w stanie napomnieć o Jerzym Kalibabce...

Zmarnował prąd na pisanie tych wypocin.  

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#46 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
7734
  • Warszawa

Napisano 21 grudzień 2018 - 23:40

Ma swoje poglądy, potrafi je uzasadnić. Jest inteligentnym i sprawnym warsztatowo dziennikarzem i pisarzem. Można się z nim zgadzać bądź nie zgadzać. Ale dlaczego zaraz "dupek" ? Uważasz że wolność w dyskusji polega na obrażaniu ?

Cześć

Dla Ciebie to inteligentny dziennikarz. Dla mnie manipulancki i nieobiektywny dupek. Dziennikarz przekazuje fakty a nie głosi poglądy.

Pozdrowienia

#47 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 630 postów
  • Na forum od: 04.2013
609
  • Radomsko

Napisano 22 grudzień 2018 - 00:30

Toż to czysta polityka gospodarcza, z ekologią nie mająca zbyt wiele wspólnego (poza tym, że powstałby kolejny "truciciel"  ;)   )

I trochę na zasadzie przyganiał kocioł garnkowi: a nasze oprotestowywanie i próby blokowania NordStream ? Przecież nie o ekologię i bezpieczeństwo UE tu chodziło...

Niemcy po prostu są skuteczniejsi i tyle

#48 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 976 postów
  • Na forum od: 10.2007
326
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 22 grudzień 2018 - 07:20

Daj spokój ! Mitek to milicyjny Dzban . :unsure:

• kamil.k podziękował za tę wiadomość
:)Pozdrowienia

#49 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 840 postów
  • Na forum od: 03.2008
554
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 22 grudzień 2018 - 09:05

Cześć

Dla Ciebie to inteligentny dziennikarz. Dla mnie manipulancki i nieobiektywny dupek. Dziennikarz przekazuje fakty a nie głosi poglądy.

Pozdrowienia

Twoja definicja dziennikarza sprawia, że obecnie w Polsce nie ma już dziennikarzy ;) tylko sami propagandziści różnych opcji politycznych.

Ziemkiewicz jest o tyle fajny, że trudno go zidentyfikować z jakąkolwiek partią działającą w PL aktualnie. Chociażby to co napisał w tym podlinkowanym felietonie. Krytykuje opozycję i rządzących nie wiem czy nie dotkliwiej a na miejscu prezesa to już na pewno poczułbym się obrażony  :D jeśliby ktoś mnie posumował jako starszego pana który "który tkwi mentalnie w czasach de Gaulle'a, jeśli nie Piłsudskiego, i słowo "metaksokracja" skojarzy najwyżej z grecką brandy."

Można to dostrzec pod warunkiem, że nie przyjmiemy a priori słuszności jednego podglądu lub jednej opcji i będziemy otwarci na różne argumenty a zanik tych cech z ubolewaniem obserwuję w naszym społeczeństwie :(

#50 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 630 postów
  • Na forum od: 04.2013
609
  • Radomsko

Napisano 22 grudzień 2018 - 10:06

(...) a na miejscu prezesa to już na pewno poczułbym się obrażony  :D jeśliby ktoś mnie posumował jako starszego pana który "który tkwi mentalnie w czasach de Gaulle'a, jeśli nie Piłsudskiego, i słowo "metaksokracja" skojarzy najwyżej z grecką brandy."

Wybacz, ale z mojego punktu widzenia, Prezes taką "straszną krytykę" raczej potraktowałby jako żartobliwy, mile łechcący komplement  a nie powód do obrazy  ;) .  Dla mnie Ziemkiewicz bardzo konkretnie choć może nie do końca zdecydowanie stoi po jednej ze stron politycznego sporu. Może gdyby jak wielu innych, dostał kopa od dobrej zmiany, to mówiłby inaczej, bo niestety, wielokrotnie to obserwowałem i w przypadku dobrej zmiany widzę to najwyraźniej, że kto z niej siłą lub dobrowolnie wylatuje, to nagle zaczyna śpiewać zupełnie innym głosem.

Skoro już mowa o Ziemkiewiczu, to kiedyś czytałem - dla mnie b. ciekawy artykuł: 

https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-nigdy-wiecej-wrzesnia,nId,2435215#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share

A tutaj masz przykład krytyki "konstruktywnej" w jego wykonaniu:

https://web.facebook.com/rziemkiewicz/posts/1728441490523909

A tutaj Ziemkiewicz w pełnej krasie:

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/900392439466389504

https://twitter.com/PiotrWitwicki/status/900439703161380864

:rolleyes: 

#51 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
7734
  • Warszawa

Napisano 22 grudzień 2018 - 10:20

Twoja definicja dziennikarza sprawia, że obecnie w Polsce nie ma już dziennikarzy ;) tylko sami propagandziści różnych opcji politycznych.

...........

Cześć

Jakbyś mi to Wojtku z ust wyjął. A już chyba najgorzej jest w tzw. wolnych czy też niezależnych mediach. Brak jakiejkolwiek "myśli przewodniej" powoduje, że absolutnie nie wiesz co jest faktem co mitem a co oszustwem i jeżeli ktoś nie dysponuje solidną wiedzą ogólną wyniesioną ze szkół to  ...  krucho.

Pozdrowienia

#52 paw1

paw1

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
  • Na forum od: 12.2007
171
  • Umiejętności: 1
  • śląsk

Napisano 22 grudzień 2018 - 12:47

Jak by na to nie popatrzeć 10 lat temu dyskutowano na temat tego czy jest czy nie ma efektu cieplarnianego. Teraz raczej wszyscy są zgodni że klimat się ociepla. Dyskusja trwa czy to człowiek wpływa na ocieplenie czy może erupcje wulkanów. Tak na logikę należy spróbować coś z tym zrobić. Jeżeli naukowcy się nie pomylili a nie pomylili się co do ocieplania klimatu to dalszy wzrost doprowadzi do nieodwracalnych zmian. To znaczy wyginiemy jako gatunek. Jeżeli naukowcy się mylą to OK jeżeli nie to mamy problem. Acha.... te katastrofalne zmiany maja nastąpić za kilkanaście lat a więc wielu z nas się o tym przekona naocznie.

#53 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów
  • Na forum od: 02.2008
4616
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 22 grudzień 2018 - 14:04

Jak by na to nie popatrzeć 10 lat temu dyskutowano na temat tego czy jest czy nie ma efektu cieplarnianego. Teraz raczej wszyscy są zgodni że klimat się ociepla. Dyskusja trwa czy to człowiek wpływa na ocieplenie czy może erupcje wulkanów. Tak na logikę należy spróbować coś z tym zrobić. Jeżeli naukowcy się nie pomylili a nie pomylili się co do ocieplania klimatu to dalszy wzrost doprowadzi do nieodwracalnych zmian. To znaczy wyginiemy jako gatunek. Jeżeli naukowcy się mylą to OK jeżeli nie to mamy problem. Acha.... te katastrofalne zmiany maja nastąpić za kilkanaście lat a więc wielu z nas się o tym przekona naocznie.

Od miliarda lat jedne gatunki są zastępowane innymi, lepiej przystosowanymi. Tylko nam się wydaje że jesteśmy wyjątkiem... ;-).
Jak na razie ocieplenie klimatu przynosi same zyski.... cieplej już w historii było i jakoś nie zniszczylo to cywilizacji, a wręcz przeciwnie....

#54 paw1

paw1

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
171
  • śląsk

Napisano 22 grudzień 2018 - 14:20

OK jeśli ocieplenie przynosi same zyski to spoko. Oczywiście że gatunki pojawiają się i znikają. Oczywiście że to może spotkać homo sapiens.Wesołych Świąt.

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#55 kamil.k

kamil.k

Użytkownik

• PipPip
  • 199 postów
  • Na forum od: 01.2015
333
  • Piotrków Trybunalski

Napisano 24 grudzień 2018 - 07:32

OK jeśli ocieplenie przynosi same zyski to spoko. Oczywiście że gatunki pojawiają się i znikają. Oczywiście że to może spotkać homo sapiens.Wesołych Świąt.

Homosapiens już od lat ewoluuje poprzez łysienie ,przystosowując się do ocieplenia klimatu :D

#56 paw1

paw1

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
171
  • śląsk

Napisano 25 grudzień 2018 - 19:55

Wiecie co przez lata przyglądałem się ruchom ekologiczny i wydawał mi się że to przesada a w każdym razie odległa przyszłość. Teraz widzę że nie koniecznie i zaczynam się na seri martwić. 

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość