Skocz do zawartości

Jakieś nartki


labas

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawiłem sobie nowe nartki, rasową Sl i niby gigantową 183cm, promień 23m.

Narty na sezon 2019, ale już zdążyłem przetestować w sobotę (SL) i w niedzielę mastery.

Powiem tylko tyle - rewelacja.

 

Szata graficzna na ten sezon już tak zunifikowana, że miałem problem zbystrzyć czy to SL czy SC.

No ale już widzę :)

Można spytać ile kosztowały, pi razy drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szata graficzna na ten sezon już tak zunifikowana, że miałem problem zbystrzyć czy to SL czy SC.

No ale już widzę :)

Można spytać ile kosztowały, pi razy drzwi?

Cześć

Kolega jak wiemy jeździ na nartach więc jakiegoś gówna by nie kupował. Zresztą sam napisał - "rasową SL".

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie nowe nartki, rasową Sl i niby gigantową 183cm, promień 23m.

Narty na sezon 2019, ale już zdążyłem przetestować w sobotę (SL) i w niedzielę mastery.

Powiem tylko tyle - rewelacja.

Zajebiste!

Napiszesz coś więcej o tych masterach? Jakie tam jest taliowanie tak z ciekawości? Jak z ich skrętnością? Czuć ten promień? Masz porównanie do podobnych modeli innych producentów?

I nie bądź taki skromny pisząc "niby gigantowa" ;) To jest narta gigantowa! Nie popadajmy w paranoje, że gigantka to tylko R30.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taliowania GS nie podam, bo nie mam w tej chwili jak sprawdzić.

Narta skrętna, miękka wzdłużnie, trzyma w skręcie jak diabli, porównując z  Head 184cm/25m promień (mam dwie pary) - to właściwie nie ma co porównywać, Fischer bije na głowę Head-a.

Dzisiaj chyba znów zawitam do Kasiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taliowania GS nie podam, bo nie mam w tej chwili jak sprawdzić.

Narta skrętna, miękka wzdłużnie, trzyma w skręcie jak diabli, porównując z  Head 184cm/25m promień (mam dwie pary) - to właściwie nie ma co porównywać, Fischer bije na głowę Head-a.

Dzisiaj chyba znów zawitam do Kasiny.

Dzięki za info.

Ja właśnie na heady się czaję (strasznie się na tę markę zafiskowałem), chyba niepotrzebnie, bo jesteś kolejną dobrze jeżdżąca osobą, która krytykuje produkty heada.

Do których headów porównujesz? W sensie z jakiego sezonu? I co dokładnie w headach Ci nie odpowiada? Są kołkowate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heady mam z 2015 r. jedne ujeżdżałem cały czas, a drugie tylko na zawody, kupowałem je w ubiegłym roku jako nówki.

Nie są złe, nie są kołkowate, ale dosyć twarde, a ja mam lichą wagę(65kg) i musiałem się mocno gimnastykować na tyczkach.

 

 

Gdybyśmy się spotkali na stoku to dałbym potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z Moeny, narty przetestowane, jeździłem chwilę na Hedach ale 5 dni na Fischerach GS.

Mieliśmy okazję pojeździć na gigancie w Alpe Lusia - od wicemistrza polski dostałem 0,6 sekundy.

Wszyscy którzy przejechali się na moich nartach chcą się przesiąść na Fischery. :o

Acha, na Saslongu też jechałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mieliśmy okazję pojeździć na gigancie w Alpe Lusia - od wicemistrza polski dostałem 0,6 sekundy.

 

Nie pomyliłeś czegoś?  Byłbyś lepszy od naszych czołowych 20-latków. Oni tracą znacznie więcej do drugiego:

 

 

pzn.pl/gfx/pzn/files/alpejskie/wyniki/2018/mmp_w_szczyrku/wyniki_mp/slalom_gigant_-_m.pdf

 

 

 

Wszyscy którzy przejechali się na moich nartach chcą się przesiąść na Fischery. :o

 

Też chcę Fischery ;) Miałem kiedyś i były super.

 

 

 

Acha, na Saslongu też jechałem :P

 

Co to jest Saslong?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Moeny, narty przetestowane, jeździłem chwilę na Hedach ale 5 dni na Fischerach GS.

Mieliśmy okazję pojeździć na gigancie w Alpe Lusia - od wicemistrza polski dostałem 0,6 sekundy.

Wszyscy którzy przejechali się na moich nartach chcą się przesiąść na Fischery. :o

Acha, na Saslongu też jechałem :P

Nie zacytowałeś tam kiedyś mojego posta i nawet nie wiedziałem, że mi odpowiedziałeś :rolleyes: a o wątku kompletnie zapomniałem. 

Pytałem o Twoje uwagi co do headów, bo miałem okazję jeździć na takich masterach z sezonu chyba 16/17. Było bardzo fajnie mimo sporych braków w technice. Mimo wszystko jak będę na kupnie to i tak 2 razy przemyślę czy nie kupić innych, np. takich fischerów jak Twoje. Dziękuję za propozycję testów, widziałem w innym wątku że bywasz w Kasinie. Może się uda tam kiedyś spotkać. Od zeszłego roku próbujemy się spotkać z Jurkiem aka Harpią to może jakieś małe wzf zrobimy, kto wie.

Fajnie, że jesteś zadowolony z nart. Tak to jest gdy ma się wiedzę, wtedy raczej ciężko o pomyłkę.

 

Saslong budzi respekt? Jadąc tam nie myślałeś o tym co się stało z Marc'iem Gisin?

 

Ps. Jutro z samego rana, dosłownie 2 godziny będę na Arenie w Krynicy.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś czegoś?  Byłbyś lepszy od naszych czołowych 20-latków. Oni tracą znacznie więcej do drugiego:

 

 

pzn.pl/gfx/pzn/files/alpejskie/wyniki/2018/mmp_w_szczyrku/wyniki_mp/slalom_gigant_-_m.pdf

 

 

 

Też chcę Fischery ;) Miałem kiedyś i były super.

 

 

 

Co to jest Saslong?

,,Mój" wicemistrz ma 60 lat - ścigamy się w swojej grupie wiekowej, ale 20 lat temu lał naszych niektórych kadrowiczów.

Saslong - trasa zjazdowa pucharu świata w Val Gardenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Gs i Sl a długość bardzo zbliżona. Na czym polega haczyk?

Pozdro

Te RC to raczej nie będzie SL. Zapewne coś pomiędzy. Bardziej niż sama narta, interesuje mnie co skłoniło Labas'a do zakupu takowych. No i jest płyta. Fajny trend ostatnio. 

 

Labas jeśli to nie problem, daj znać jakie obydwie pary mają parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...