Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pomoc w doborze butów narciarskich i nart

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kleszcz25

Kleszcz25

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2018
0

Napisano 29 listopad 2018 - 00:25

1. M
2. 41 lat
3. 85 kg
4. 189 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 4 sezony (około 10 dni w sezonie), ale chcę żeby było intensywniej ;)
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7
7. Jakie masz buty ? tu właśnie potrzebuję pomocy
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ?

tylko wypożyczane: początkowo dawali dla początkujących, później jak wspominałem, że "próbuje doskonalić jazdę na krawędziach to dawali (chyba) inne.

raz na wyjazd do Włoch dostałem chyba SALOMON 24 HOURS RACE POWERLINE, wyglądały jakby całe miasto kilka sezonów na nich jeździły. Ale ja po pierwszym dniu, chciałem z nimi spać tak mi podpasowały.

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Długi lub średni skręt (to chyba łatwiejsze), ale chciałbym popracować nad krótkim, aby być bardziej wszechstronnym
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? przygotowane, niebieskie stają się trochę nudne, a na czarnych miałem dużo frajdy bo były wymagające
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ?

chciałbym zbliżać się do sportowej jazdy, albo inaczej - jak najbardziej technicznej. Wolę zwrotność niż szybkość 

prawie zawsze biorę instruktora, średnio 1,5 - 2h/ dziennie - mam trochę za wysoką pozycję na nartach i jestem mocno spięty. Brakuje "miękkości" w jeździe, ale to pewnie technika i godziny na stoku robią
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ?

jak już jestem na nartach to około 8h dziennie i przesyt następuje zwykle po 5 dniu
13. Możliwości finansowe - jakoś się dostosuje, ale nie potrzeba mi chyba butów PRO ;) (jeszcze)

Pytania są właściwie dwa:

1. Jakie buty, bo od nich zaczynam ze sprzętem: chcę dużo ćwiczyć i podnosić umiejętności, jazda jak wspominałem - skoncentrowana na technice i raczej dynamiczna

2. Narty chcę jeszcze testować w wypożyczalni: ale o co prosić, jaka długość, promień itp ?

#2 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 29 listopad 2018 - 00:32

Kolego, jeśli jesteś "7", to raczej ty nam powinieneś doradzać. Tu większość forumowiczów jeździ słabiej od ciebie...

#3 b4rt3q

b4rt3q

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 479 postów
  • Na forum od: 11.2008
199
  • Umiejętności: 7
  • okolice Myślenic

Napisano 29 listopad 2018 - 08:31

1. Jakie buty, bo od nich zaczynam ze sprzętem: chcę dużo ćwiczyć i podnosić umiejętności, jazda jak wspominałem - skoncentrowana na technice i raczej dynamiczna

2. Narty chcę jeszcze testować w wypożyczalni: ale o co prosić, jaka długość, promień itp ?

1. Buty race z flexem >120. np. Head raptor RS, Salomon X-Max, Nordica Dobermann, Tecnica Mach1.

2. Przejdź się na nartach SL 165cm i na GS tak na wzrost. Najlepiej jakby to były narty komórkowe. Potem spróbuj dobrego AR, to niby kompromis między SL i GS, ale jak naprawdę chcesz pojeździć sportowo to kupisz 2 pary :)