Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 11.2008
1

Napisano 27 listopad 2018 - 11:06

jak w temacie która droga lepsza - nie chodzi mi o polskę tylko już samą austrię

#2 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
  • Na forum od: 11.2016
76
  • Umiejętności: 1
  • Śląsk

Napisano 27 listopad 2018 - 11:10

jak w temacie która droga lepsza - nie chodzi mi o polskę tylko już samą austrię

ja w te rejony zawsze jeźdżę "od dołu", czyli przez Wiedeń - Liezen. Zależy też kiedy jedziesz, Salzburg w sezonie w sobote albo mijasz jak najwcześniej albo omijasz , podobnie jadąc przez Niemcy

• Mikoski podziękował za tę wiadomość

#3 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 11.2008
1

Napisano 27 listopad 2018 - 12:09

ja w te rejony zawsze jeźdżę "od dołu", czyli przez Wiedeń - Liezen. Zależy też kiedy jedziesz, Salzburg w sezonie w sobote albo mijasz jak najwcześniej albo omijasz , podobnie jadąc przez Niemcy

jechałem do tej pory wiedeń st polten salzburg czyli górą , w tym roku chcę pojechać przez niemcy , ale nie wiem jak droga od monachium dalej . Rodzina nie lubi serpentynami jeździć stąd moje pytanie może lepiej od strony wiednia jechać?

#4 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
  • Na forum od: 11.2010
303
  • Umiejętności: 5
  • Pomorze

Napisano 27 listopad 2018 - 14:04

jechałem do tej pory wiedeń st polten salzburg czyli górą , w tym roku chcę pojechać przez niemcy , ale nie wiem jak droga od monachium dalej . Rodzina nie lubi serpentynami jeździć stąd moje pytanie może lepiej od strony wiednia jechać?

Ja zawsze jadę od Monachium -z Pomorza to na razie cały czas najszybciej.Z Warszawy przez Monachium opłaca się tylko jeśli autostradami w Niemczech pędzisz bliżej 200 km/h niż 140(a tak chyba jednak przez Wiedeń).

Z Monachium dojazdów jest kilka,ale tak czy siak w pewnym momencie jedziesz już krajówkami (górskimi),a nie autostradą.Lepiej być tam za dnia i podziwiać widoki (choć typowych serpentyn nie ma).

#5 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
  • Na forum od: 11.2016
76
  • Umiejętności: 1
  • Śląsk

Napisano 27 listopad 2018 - 19:42

Problem w tym, że jak władujesz się w potworne - sobotnie korki na autobanie w sezonie za Monachium to cała przewaga Niemiec topnieje. Jadąc dołem 90% drogi nie ma żadnych serpentyn, ewentualnie ta końcówka przy dojeździe do miejsca docelowego. Ja tam wogóle jadąc z Wawy w ten rejon Austrii nie myślałbym o DE.

#6 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
  • Na forum od: 07.2009
370
  • Umiejętności: 5
  • W-wa

Napisano 27 listopad 2018 - 20:01

Odkąd otworzyli S8 zawsze jeździmy przez Niemcy (Wrocław)
Dużo "spokojniejsza" droga i bezstresowa
a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos